Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To je ale prostě hra... Jako nemůžeš takhle limitovat hru... Ve hrách je mnoho nesmyslů... To takhle můžem diskutovat o tom proč tě nezabije jedna kulka... Jsou hry kterým se říká simulace ve kterých se snažím zobrazit válku co nejrealističtěji (ARMA) a jsou hry které jsou akrády, kde prostě ta hra je schválně tak různě postavená... Má nějakej ujetej scénář a podobně... Přece hry nemusí být vždy válečné simulátory.. To je jako by si asociace řidičů stěžovala na některé NFS série... ve hrách je mnoho nesmyslů... A většinou je to kuli hratelnosti nebo scénáři...
  • Navíc si myslim že takové hry naopak můžou působit jako odreagování a odstranění agrese.. Jsou jako boxovací pytel... Abych ze sebe vytáhl ten vztek tak boxuju... To mi pomáhá pro to abych náhodou jednou nevybuchl někde... Protože hromadějí vzteku je nebezpečné... Takže si takhle ulevuji na pytel... :) Ale na druhou stranu vím že do pytle mlátit mohu ale do lidí ne... Stejně tak se hrama... Tak buď sme lidi a víme kde jsou hranice a nebo jsme zvířata a stejně se na nás tyhle pravidla nevztahujou....
  • Kdybys cetl (nebo cetla?) clanek, tak bys vedelo, ze to neni jen o nasili, ale o nesmyslech a vlastne nerealisticnosti akci ve hrach jako COD treba, kdy bys asi ve skutecnosti nebylo poslano na misi, kde by nebylo mozne rozeznat 100% civilisty od vojaku a takova mise by nebyla schvalena. Jak se ostatne pise v clanku. S cim stopro souhlasim. Takov pohled na valecne hry by byl jen svezi vitr do zanru akcnich / vojenskych FPS, a mohli by byt o to verohodnejsi a tedy zajimavejsi.
  • Opravdu jsme všishni tak hloupí že potřebuje vodit za ručičku nasazovat růžové brýle a podobně? Co je špatného na hře kde střílím do civilistů? Je to jen hra.. Proberte se... Copak lidi kteří hrají Saints Row 3 pak chodí po ulicích a masakrují obyvatelstvo? Já sem zastánce toho názoru že sme všichni svéprávní a máme svůj rozum... A to znamená že víme co se má dělat a co nemá... A tudíš jsme schopni střílet civilisty ve hře a poušět straé lidi sednout ve skutečnosti... Nebo jsme všichni tak hloupí že se násilí musí před náma cenzurovat a musí se nám nasazovat růžové brýle dokonalého happy free světa, když to neni stejně skutečnost? Neměli by se tyhle lidi zabývat opravdovými problémy v opravdovém světě? Já myslel že peníze do těhle organizací tečou pro to aby pomáhali lidem co opravdu potřebují pomoci a e se zabývali blbostma... Proč zachraňovat životy Afrických dětí s AIDS když mlže místo toho diskutzovat o limitaci her... Já se nechi dožít doby kdy v hlavě budu mít čip kterej bude korigovat moje myšlenky a fantazii tak aby to bylo humání a korektní... Inteligentní lidé přece vědí kde začíná a končí realita a co si v které části mohou dovolit...
  • EU už moc dlouho nevydrží. Stay tuned *2*
  • Když místo Serious Sama použiju například AVP, kde jsem za vetřelce celkem běžně pojídal bezbranné slečny, ve všech Falloutech a TES hrách vyvražďoval celé vesnice včetně dětí, i to CS, kde rukojmí střílím jen tak... bude to lepší?
    A pak tu máme definici člověka. Většina podobných organizací totiž pracuje s dost velkou tolerancí, takže "na támhleto by se střílet nemělo, vypadá to jako člověk, i když to jen řve a místo hlavy to má velkou černou kulatou bombu".
    A upřímně, dokud nebudou stejná pravidla pro zvířata a mimozemšťany, veškerá tahle humanitní pravidla mi jsou s dovolením u šípku. Lidské zajatce je špatné střílet, ale mimozemské klidně po tuctech?
    Hry, kde se střílí civilisté a má to nějakou myšlenku....proč ne. Pod občasným dohledem, jestli se v tom dítko moc nevyžívá, nebo něco. ("děti" beru od deseti výš, mladším bych moc nedával nic s "realistickou" grafikou)
  • tak nech sa staraju o lekarsku a humanitarnu pomoc, nie o hry.alebo mas pocit, ze ak niekto v nejakej hre vyvrazdi civilistov, tak ho mozme sudit za vojnovy zlocin, alebo zlocin voci ludskosti?
  • zdravotník som nebol :)...u nás v meste sme založili s partiou ľudí pobocku mladeze cerveneho kriza pred dvoma rokmi....boli medzi nami kvalifikovani zdravotnici to hej ale ja som medzi nich bohuzial nepatril :D...
  • Aoyagi: Promin ... spatne jsem te pochopil. Je pravda ze rodice to ted maji mnohem tezsi. Myslim take, ze ucitele ve skolach by se meli vic snazit a z her nedelat demony kteri stoji za spatnym prospechem, naopak. Mela by tam byt snaha, treba ve vypocentce nebo obcance, o techto tematech mluvit bez predsudku.
  • Červený Kříž, narozdíl od tebe, se tohle snaží zajistit, alespoň lékařskou a humanitární pomocí. Není jejich práce trestat válečné zločiny, je mi to líto. Hlavně když prosazují nestrannost a neutralitu, pomáhají všem bez rozdílu.
  • No když budou lidi považovat za hrdinu cápka, co bez ušetření postřílí 500 vojáků za jednu misi a pak si otře jejich krev do vlajky..bude to těžký něco takovýho prosazovat.
    Ale jinak souhlas a palce nahoru. Vypadá to, že máme v rámci možností stejný názor na ČK, navíc jejich názory velice respektuji a nutí mě to potom k zamyšlení. Možná že jako kolegové ze zdravotnictví to bereme jinak. *15* Tedy, pokud ses zabýval zdravotnickou pomocí při práci u ČK ;o) The power of humanity!
  • "Takze ty to vyresis tim, ze proste dite nechas byt protoze "facebook a podobne blbiny se spatne filtruji?" No nevim, jestli to je nejlepsi reseni."

    O né, to netvrdím :) . Ale rodiče jsou, obzvlášť dneska, dost neschopní co se týká rodičování. Informovanost společnosti (jak říká Robotron) je podle mě nejlepší cestou...jenže ne informovanost stylem "Terorista trénoval na Counter Strike!" nebo "Batole prodalo svoje oko, aby si mohlo koupit nové DLC do Sims 18!".... jenže jiný styl v novinách a zpravodajských službách asi nebude.

    Edit: A samozřejmě spolu s tím jemné, ale trvalé tlaky z domova, ze školy, z různých propagand...
  • @Ayoagi: Takze ty to vyresis tim, ze proste dite nechas byt protoze "facebook a podobne blbiny se spatne filtruji?" No nevim, jestli to je nejlepsi reseni.
    @Robotron: Podle sebe soudim tebe? Zajimave ... ja se necitim jako zkazene dite. Naopak. Rodice mne cepovali jak zito, a snazili se mi vstipit nejake hodnoty. Strilecky a nasilne filmy jsem nemohl hrat do puberty. A i potom se se mnou na tema nasili ve hrach ktere jsem hral a filmech/serialech ktere jsem sledoval, casto bavili. (Zajimave je, ze o nasili v literature nepadlo nikdy ani slovo ...)
    Take nerikam, ze rodice muzou za vsechno. Jen vyjadruji nazor, ze by meli mit povedomi o tom, co jejich dite dela. Tot vse.
  • co sa tyka Serious Sam...

    vezmi si pojem na ktorom ČK a medzinárodné dohody stavajú...HUMANITA....co ti to slovo hovori? ze cela problematika je zamerana na ludi? proti komu bojujes v Serious Sam? su to ludia? NIE....tak ako sa humanitarne dohody nevztahuju napr. na zachadzanie so zvieracimi zajatcami tak sa nevztahuju na zajatcov mimozemskych druhov vsakze.....

    a podla mojho nazoru je podobna diskusia nutna....hry kde mozes strielat do civilistov proste nepatria do ruk malym detom.....a nezacni vytahovat argumenty ako rodicovska ochrana, PEGI - 18 alebo ta otazka v MW 2 a 3 : chcete spristupnit nevhodny content?
    tie veci maju asi taku vahu ako I agree with a license agreement....nikto to necita a neriesi....
  • Ano, az na ty zamky a omezovani. Je zajimavy, jak deti se dozaduji volnosti, rebeluji proti dospelym, ze je omezuji, a pak kdyz vyrostou, tak chteji delat svym detem policajta a automaticky v nich predpokladaji, ze budou stejne zkazeni jako oni, vzdyt to da rozum :) Mnohem vetsi smysl ma prave o tech vecech mluvit a nejenom v ramci rodicu, ale v cely spolecnsoti. To je jako s kourenim. Kdyby bylo jen na rodicich, rikali, hele Pepiku nekur, nebo dostanes rakovinu, tak schvalne bude kourit. Kdyz je ale v cely spolecnosti atmosfera a informovanost, jaky rizika koureni prinasi, tak uz si kazdy rozmysli, jestli mu to stoji za to. S hrami je to trochu jine, ale ne zas tak moc. Taky je potreba informovat, jaky dopady by treba nasilny hry na deti mohly mit a ne jen rikat, to je vsechno v pohode, vliv to nema a stejne za to muzou nebo nemuzou rodice. To je jen takovy odsunovani problemu, at ho nevidime a at se o tom nemluvi. Opak je potreba.
  • A dítě bude samozřejmě trpně sedět a poslouchat. A samozřejmě že co mu rodič řekne, že není správné, tak to nikdy neudělá.

    Spíš se mi zdá, že dnes na děcka nejvíc působí média, facebooky a podobné kraviny. To se těžko filtruje.
  • Ano, skola, kamaradi, parta maji na dite vliv. To nevyvracim. Zaroven by se ale rodic mel zajimat o to, jak dite ve skole prospiva a jak se chova, s jakymi kamarady se styka, a v jake parte travi svuj volny cas. Predstavuji si to tak, ze rodic bude s ditetem mluvit, ptat se a zjistovat. Snazit se diteti vysvetlit, co je a neni spravne. A samosebou nastavovat zamky na konzolich a uzivateskych uctech.
  • oprava: nevina. Nak sem se zamotal :)
  • A jak si tohle predstavujete? Ze rodic je neco jako policajt a predpoklada, ze dite je zlocinec, dokud se jeho vina neprokaze? :) Tohle je prece o celem prostredi. Na dite nema vliv jen rodina, ale i skola, kamaradi, parta, atd. Proto se musi o takovych vecech hovorit a ne jen rict, to si zajisti rodice a hotovo.
  • No jo, už vidím třeba Serious Sama jak se stará o nějaké mezinárodní právo.

    A poslední dobou nějak lidé zapomínají, že hry jsou o zábavě, ve většině případů pouze a jen o zábavě. Ne o výchově, reklamách, atd. Přikazovat mi zákonem, jak se mám bavit, když tím nikoho neomezuji ani nijak nepůsobím, je dost mimo racionální uvažování.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit