zavřít
...

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených...

Novější 1 2 3 Starší

• tvrdy.mar tiscali.cz
    0 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Až na tu drobnou nepřesnost s Neffem je to skvělý článek.
    neff.cz/knizky/27_alp...e.html
    7.12.2014

reagovat

• Robert.Wankes facebook.com
    3 souhlasí, 0 nesouhlasí
    *16* Těch her pro Atari,ZX i C64 bylo mnohem více, jen se o tom neví, Některé fungovaly dokonce i komerčně. ZDE národní web pro C64 a dva články právě o našich cz hrách. - c64.cz/
    c64.cz/index.php?rece...cs_hry
    c64.cz/index.php?rece...s_hry2

pro zájemce o starší počítače obecně - www.oldcomp.cz/
    3.12.2014

reagovat

• Mart9 tiscali.cz
    0 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Hrál někdo pro mě legendárního Hafíka? *4*
    1.12.2014

reagovat

• gurus mojeid.cz
    5 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Díky za připomenutí Dreamlandu *1* pamatuju si, že jsem hrál demo z jednoho levelu starýho...nepamatuju si už to číslo
    30.11.2014

reagovat

• KIMCID tiscali.cz
    23 souhlasí, 14 nesouhlasí
    mafie...to nikdo nepřekoná
    30.11.2014

reagovat

• MickTheMage tiscali.cz
    4 souhlasí, 0 nesouhlasí
    Mimochodom, clovek co stal za Ultrasoftom ma "naslednicku" firmu v UK menom Cyberdreams www.cyberdreamsstudio...d.html A pred nejakym casom sa snazil o kickstarter na Towdieho - logicky neuspesne.
    30.11.2014

reagovat

• x_ander tiscali.cz
    23 souhlasí, 3 nesouhlasí
    Skvělý článek. Mě ale bohužel utvrdil v tom, že za posledních 10 let v podstatě nevyšla žádná opravdu pecková česká hra (Machinarium je výjimka potvrzující pravidlo). Fanoušci Army nechť prominou, tahle série není úplně pro mě.

Doby první Mafie, Flashpointu, Vietcongu, H&D nebo Posla smrti jsou už dávno fuč. Kéž by Kingdom Come nakopl druhou zlatou éru českých her.
    30.11.2014

reagovat

• ja_nic_nevim tiscali.cz
      9 souhlasí, 12 nesouhlasí
      Já si naopak myslím, že ARMA II s modama je naprosto bezkonkurenční. Mafie II mě chytla a nepustila...je to jedna z mála her s vysokou znovuhratelností.
      30.11.2014

reagovat

• KamilZm tiscali.cz
    6 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Pro zájemce o historii: Osmibitové „poblouznění“: Počátky kultury počítačových her v Československu

is.cuni.cz/webapps/zz...030658 (PDF)
    30.11.2014

reagovat

• KamilZm tiscali.cz
    13 souhlasí, 1 nesouhlasí
    Díky se skvělý článek!
    30.11.2014

reagovat

6 souhlasí, 15 nesouhlasí
    Tak tohle je už vážně masakr. Nedavno podobný článek vyšel na Hrej.cz a pozoruji, že se tu často objevují tematické články a i obdobné retrogameplaye jako u jmenované konkurence. Neříkám, že to třeba není náhoda, ale rozhodně VÁM TO REDAKCE dělá velice špatnou imidge.
    30.11.2014

reagovat

• jnsCZ tiscali.cz
      3 souhlasí, 1 nesouhlasí
      Které místní retro bylo "obdobné" jako na Hrej?
      30.11.2014

reagovat

• blixa tiscali.cz (muž s cigaretou)
      10 souhlasí, 12 nesouhlasí
      Jak je napsano uz pod textem - tenhle clanek jsem napsal uz pred vice nez dvema roky. Takze prosim, anonymni obvinovani z nejakeho kopirovani si nech priste od cesty.
      30.11.2014

reagovat

• ucho tiscali.cz
        15 souhlasí, 4 nesouhlasí
        Neřekl bych, že dotyčný mluví o obsahovém kopírování. Spíš narážel na tématické kopírování ohledně vydávání článků. Zjednodušeně: oni napsali o tomto, tak my o tom taky vydáme trochu obsáhlejší článek, stejně máme něco podobného napsané.
        30.11.2014

reagovat

• Coffin.Corner tiscali.cz
          3 souhlasí, 1 nesouhlasí
          Poněkud nechápu co tím chceš říct. Když mají stejně něco podobného napsané, tak to asi bude jen shoda okolností, ne? Nebo jako že jen čekají, až to vydá konkurence, aby potom nějaký chytrák mohl napsat že jim to dělá špatnou image? :D
          Stejně je to bez konkrétních příkladů jen plácnutí do vody. Asi dvakrát jsem si všiml že se sešla stejná hraná retra, ale zrovna tohle určitě nebyl tahoun sledovanosti, aby se jeden, nebo druhý musel opičit...
          1.12.2014 upraveno v 10:20

reagovat

• ucho tiscali.cz
            3 souhlasí, 1 nesouhlasí
            Nejsem tady od toho, abych posuzoval, jestli to byla nebo nebyla shoda okolností. Říkám jen, jak to někdo může vnímat. Pokud to měli napsané už tak dlouho, mohl právě tohle být ten impuls k tomu, aby to vydali taky, protože to považovali za něco obsáhlejšího, lepšího... Vyvodit z toho nařčení z kopírování je ale mnohem víc mimo... Na řeči o špatné image jsem nereagoval.
            1.12.2014

reagovat

0 souhlasí, 2 nesouhlasí
            Bez konkrétních příkladů?! Tak občas zkus sledovat. Když jsme u tohoto tématu, objevilo se před týdnem. Tak je to se vším. Velice podobné retro hry v gamesplay. Zrovna tohle téma je jako pěst na oko. Klidně si dávejte mínuska, já mám mozek svůj a k zahození není.
            1.12.2014

reagovat

• blixa tiscali.cz (muž s cigaretou)
              1 souhlasí, 0 nesouhlasí
              To že máš svůj mozek ti neodpírám, ale mohl bys mi pls poslat odkaz na článek Hrej o historii českých her který vyšel někdy teď poslední dobou? Ať se k nim koukam jak se koukám, nic takového tam nevidím.
              2.12.2014

0 souhlasí, 0 nesouhlasí
              bonusweb.idnes.cz/nej...in_anb

je to tematický článek, všechno to odstartoval nějaký, který se objevil zhruba týden před tímto. Dohledej si to sám, já trávím volný čas lepšími aktivitami.
              7.12.2014

Novější 1 2 3 Starší

Tento formular nevyplnujte!!!
Jmeno:
Email:
Text:
povolené tagy

Přidej příspěvek

Přistupujete z neznámé IP adresy 54.81.139.56.
Opište kód z obrázku:   (Kód je nečitelný, ukaž jiný)

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.