Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor
    Hidden & Dangerous, Mafia, Vietcong a Flashpoint jsou pro mě ty nejlepší český hry u kterých jsem strávil mnoho hodin zábavy. A vůbec patří k tomu hernímu top, včetně těch zahraničních. Řekl bych, že na tak malou zemi, hodně dobrá práce a to nás ještě čeká Kingdom Come :)
  • C-BEAM
    textovky som nezažil ale musela to byť zaujímavá doba, to ako museli podnecovať predstavivosť a vpodstate každý si tú hru zobrazil v hlave inak. Na druhej strane som rád, že hry mojej generácie boli Doom, Quake, Half-Life, Blood a podobné akčné herné klenoty, keď sa ešte hry na nič nehrali, nikoho neťahali za ručičku a bolo výzvou ich dohrať.

    k téme: z českých bola naj asi fakt prvá Mafia, zo Slovenských si na nič nespomínam, mám pocit, že som nikdy ani žiadnu Slovenskú hru nehral.
    • Konkrétně na Fuxoftovy textovky Indiana Jones vzpomínám dodnes. Světe div se, ony jsou poměrně dobře hratelné i dnes a to i přesto, že spousta "grafických" her z té doby už takřka nikoliv. Navíc jsou všechny zásadní CZ/SK textovky jednoduše k sehnání i dnes.
      http://www.textovky.cz/
    • Já si ze slovenských pamatuju CHameleona a Chaser - super hry, ale za nejlepší slovenskou hru je myslím považován Spellcross, který jsem však nehrál.
    • Šikulko naše.
  • Keyz
    Zajímavý kolik toho v ČR bylo vytvořeno. A často velice známé hry pro české publikum a navíc se dost velkých her prosadilo i v zahraničí.
    Oproti tomu na Slovensku skoro nic.

    Jinak dík za pořádný článek.
    • Tak ono je to možná tím, že hodně Slováků působí v českých studiích, ale zase nedá se říct, že by Slováci neměli úspěšná studia. Cauldronu se celkem dařilo a dneska je úspěšné Pixel Federation
  • Fuka byl génius, ten dělal hry už jako student průmyslovky. Škoda že se pak dal na nějakou pochybnou kritiku filmů místo aby dělal dál hry

    Je užasné, jakou hudbu dokázal vykouzlit z těch osmibiťáků
    http://www.youtube.com/watch?v=iqbQUnFkM4Y
    • KingOfWorms
      tady sem nasel vsechnu jeho hudbu :) dá se to pustit primo v prehravaci, ale taky si to muzes vsechno zdarma stáhnout, ten odkaz je přímo od Františka Fuky, našel sem to v diskusi pod tim videem na kerý odkazujes

      https://play.google.com/store/music/album/Frantisek_Fuxoft_Fuka_ZX_Spectrum_1986_1990_AY_Chi?id=Bfsk3u5t4pswgskpz5vavwaqtvq

      (Commando me fakt baví :))
    • Fukova hudba patří k tomu nejlepšímu na ZX Spectrum. Bylo by fajn, kdyby dělal soundtrack k nějaké nové hře
  • asi už jsem fakt starý, když pamatuju nejen Fukovy textovky jako Indiana Jones a Chrám zkáky, Podraz nebo jeho úžasný Tetris 2, nebo textovky Dobývání hradu 1 a 2, ale dokonce hry na PMD85
    • Jo, české osmibitovky stály za to. Mě se od Fuky nejvíc líbilo F.I.R.E. ale raději jsem měl hry od Miroslava Fídlera. Jinak na PMD85 taky vzniklo pár suprových her jako Hlípa či Fred
  • Článek číst nebudu (moc dlouhej), ale z českých her je samozřejmě nejlepší první Mafie, pak dvojka, pak mě hodně bavil i stealthový Chameleon, a nakonec El Matador - taková česká variace na Maxe Payna. Vietcong byl taky super, ale ten jsem nedohrál, ani už nevím proč - zřejmě z technických důvodů.
    • tldr

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit