Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • České bez češtiny.. Všade len česke počujem 2 roky .. jj robili to v cechach cesi ale rodny jazyk ani krajan ich nezaujima ani cz sk trh.. vraj nekupujeme takze ok . Stiahol som to zadarmo ked teda nepotrebuju mojich 20 euro.
  • Akira není kyberpunk (cyberpunk) vůbec, natož čistokrevný, jediné co tam je kyberpunkové je prostředí Neotokya, jinak jde o biopunk. Četl jsem i mangu a vím o čem mluvím. Jinak nic z tvorby Dicka bych za CP nepovažoval, on byl předtím a ty lidi inspiroval, ale první CP psali až lidi jako Rucker, Gibson a Sterling
  • No tak , Neuromancera jsem četl poprvé před skoro dvaceti léty , Metrovanii můžu v každé podobě ... ale zatím to spíš designem vypadá na pokračovatele staré Abuse než űbercyberpunk ... Animace skoro finální ... ajajaj , doufejme že ne . Ta animace hlavní hrdinky není vůbec plynulá . (A kdo tvrdí že se mu to tak líbí , tak buď lže , nebo trpí oční vadou )
    No na sedinku jsem si tedy z gameplaye rozhodně nesedl , ale uvidíme .... je to přeci jen další early access ....
  • No náhoda to nebude ... viz interface s oranžovo modrým poblikáváním , hudba která snad používá i stejné samply jako ta v soundtracku z Deuse .... A bude toho asi víc .
  • Ano, Remember Me je cyberpunk. Blade Runner je cyberpunková verze film noire.
  • Gibsonův problém je, že na rozdíl od Stephensona ví o počítačích dodnes kulový, proto mám Stephensona mnohem raději a Sníh považuju za nejlepší CP počin, mám knihu jak v originále tak český překlad a musím uznat, že to je asi jediný případ, kdy je překlad mnohem čtivější a vtipnější než originál, naopak překlad Hraběte Nuly a Mona Lisy je na nakopání do ******** a ta ******* co to překládala by měla chodit na kurz angličtiny do mateřský školky, někde se tu angličtinu začít učit musí
  • Neporovnávám hry, porovnávám název.
  • ne grafika, herní mechanismy, grafika mi příjde v poho, spíš to, jak se to hýbe, vždyť jsem napsal že hraju gothic 2 a to je první deus skoro hezčí. v tom problém nemám. Pokud si správně pamatuju tak můj hlavní problém byl v tom, že mě nepřítel na 10m neviděl ale robot přes celou mapu atd.
  • to bude asi stihomam *7*
  • johnny, přečti si Zrcadlovky, myslím, že ti to tu jasnou představu o kyberpunku trochu naruší *3*
  • tak si jeste precti bibli cyberpunku neuromancera, abys vedel, jak cyberpunk definovat... kdyz tak o tom premejslim, tak krome Johnny Mnemonica a Blade Runnera neni ve filmech cistokrevnejsi cyberpunk.
  • Nechapu, proc se autor musi otirat o Kingdome Come a naznacovat, ze se na tuto hru nekdo netesi. To bude asi ten spatny press, ktereho se pan Vavra bal, kdyz se postavil proti sjw.
  • Cital som skoro vsetko od P.K.Dicka....
  • Jen mě to tak napadlo: Deus EX = DEX
  • Remember me delas si srandu :)) http://www.twitch.tv/manvsgame/c/2388176
  • mimochodem, poznavacimi znaky cyberpunku jsou implantaty, androidi, socialni rozdily, noirova atmosfera, kdy je casto noc ci prsi, velke socialni rozdily a hodne hodne cinskejch motivu - cinska ctvrt, cinske tradice, vlada korporaci - vicemene veskery tyto znaky blade runner ma
  • cistokrevnejsi cyberpunk nez blade runner snad bejt uz ani nemuze, takze mlc :)
  • tys jeste nevidel ten spickovej renderovanej trailer na youtube? honem to naprav, naprosta bomba... od toho traileru ale ani jedna novinka o teto hre, coz me mrzi, jsem na tento pocin zvedav
  • fact: price of persia mel lepsi a plynulejsi pohyb nez tato nova hra...

    nechci bejt ale hater, cyberpunkovejch her je nedostatek, takze to treba bude dobry
  • P. K. Dick je považovaný za pre-cyberpunkového autora, který ovlivnil spoustu pozdějších vyloženě cyberpunkových spisovatelů (Gibsonem počínaje). Jeho tvorba je poměrně různorodá, od řekněme klasického sci-fi stylu 50. let (Solar Lottery, dost mi připomínala Zničeného muže od Bestera) přes vyloženě cyberpunkové záležitosti (nadnárodní korporace ovlivňující politiku, kybernetická vylepšení lidského organizmu) typu Tři stigmata Palmera Eldritche nebo Ubik až po sociální kritiku (Kaňte, mé slzy ..., Neteleportovaný muž) nebo hledání Boha (zejména trilogie VALIS/Rádio svobodný Albemuth - Božská invaze - Převtělení Timothyho Archera).

    Gibson a Sterling psali o dekády později (Neuromancer vyšel dva roky po Dickově smrti, Schismatrix tři), takže psali logicky dost jinak než Dick.

    Blade Runner je zajímavý zejména tím, že kniha je úplně jiná než film (IMHO až na nepatrné výjimky jediný způsob, jak může být film srovnatelně kvalitní jako kniha). Dick byl vizuálem nadšen, bohužel se nedožil premiéry. Gibson na základě Blade Runnera dost překopal Neuromancera, aby nebyl označen za plagiátora (kterým nebyl, holt se autorské vize limitně blížily).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit