Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Pád do temnoty? To jsi se o pár století seknul. Husitství nebylo takovou pohromou jak se dnes traduje. Už jenom protože na konci 15. století byly České země z 90% nekatolické a zdůrazňuju nikdo je k tomu nenutil.
 • kdo vi:

  http://www.kicktraq.com/projects/1294225970/kingdom-come-deliverance/#chart-daily
 • geniální myšlenka, než by se to člověk naučil byli by v knížkách jen nečitelný paznaky:D
 • když vyberou těch 700 k tak budou rádi (což je samozřejmě velký úspěch), ale chtělo by to nějaký ingame video, aspoň 5 minut, jak se prochází po městě, jak dělá nějakou věc, jak s někým mluví... to video by se pak objevilo na zahraničních webech a tím by se jim počet backerů určitě zvětšil... musí releasnout nějaký ingame video!!!
 • trochu zapomínáš, že je to HRA a ne simulace reality, ve hře vždycky najdeš něco, co neodpovídá realitě... je to logický, hra a realita jsou dvě odlišný věci!!! aby ses pak nevztekal, že výroba meče netrvá v té hře hodinu jako ve skutečnosti (nevím, jak dlouho trvá výroba meče... to byl jen příklad)... nikdo by to pak nehrál
 • Podle trendu posledních dvou dnů - milión to nejspíš nebude.
 • Podle mě minimálně jeden emperor bude z ČR :-)
 • Snad to Saint atd. nekoupí nějací Číňani nebo Arabové, socha Mohammeda nebo Kwan čen kejna by tam moc nezapadala. To platí i o jméně na křížích atd.
 • Nebo u šlechtice. Nemůžeme zapomínat na fakt, že knihy byly tenkrát známka společenskýho postavení. Něco jako dneska Porsche 911, domek na periferii, o 20 let mladší žena se silikonivym hrudníkem a pes velikosti vzrostlého prasete.
 • speciální perk pro gramotnost by se tam hodil *1*
 • Magister_Peditum
  Na to jakej se odborník a nepoznáš, že datum v názvu 1403 je už století 15.? Jinak to jsou spíš kosmetické námitky. Železný klobouk byl po většinu 14. - 15. století nejpoužívanější "přilbou" pro pěchotu. Je pravda, že kompletní plátovou zbroj si mohl dovolit jen bohatý šlechtic, tak obyčejná pěchota měla max. náprsní krunýř a nějaké ty chrániče kolen. Palné zbraně by byly dobré, ale uvědom si, že jejich účinnost nebyl valná. Nabíjet takovou píšťalu několik minut a pak z ní střelit max. pár metrů od protivníka, abys měl alespoň nějakou šanci se trefit, to by asi nebylo úplně záživné, i když třeba to tam (v dalších aktech) přidají. Gambeson, předpokládám, že jde o nějaký typ prošívanice. Nepředpokládám, že v 15. století všichni chodili v ukázkové gotické módě, ale nepohrdli i teplým oděním vojáků. A šněrovačka samozřejmě existovala i v 15. století.
 • a tak sem se radoval předčasně. teď sem prošel další obrázky, a chyb je tam jak maku.
  Podle většiny oděvů na obrázcích, bych typoval zasazení hry do 14 stol.
  Bohužel to kazí pěchota v kloboucích a plátových zbrojích. plátový z broje u pěchoty se ke 14týmu moc nehoděj. Taky borec celej zakutej v železe a nemá rukavice? dále na žádnym obrázku nevidim palný zbraně. Ty se sice rozmohli až na začátku 15týho, ale ve 14tym už se vyskytovali celkem dost. dále na pár obrázcích sou civilisti v gambesonech. gmabeson je součást zbroje, a ne civilní oděv. No a nejhorší je ta pani ve šněrovačce. to je tak 17tý století.

  Ale jinak je to co se oděvů týče zatim nejlepší co sem viděl.
 • *8* Sním či bdím? Bruchy, dělený nohavice, coif, pourpoint, samostatná kápě? Tak tohle bude snad první hra hra v historii her, kdy budou středověký postavy skutečně vypadat jako ze středověku. Jen doufám že to nepokazej a nevrazej tam dvouručáky. Ty ve středověku nemaj co dělat.
 • Magister_Peditum
  Že studuješ na fildě ještě o tvém rozumu nic nedokazuje, potkal jsem tam už slušnou řádku dementů. *15*
 • Jací soudruzi z USA? Hry vyvíjí české studio, takže bych se o ty odkazy nebál.
  Kolik tam bude knih je otázka, ale do vynálezu knihtisku byly knihy vzácné, nedostatkové a drahé zboží, které by jsi sehnal spíše někde v klášteře než u alchymisty :)
 • Řikali že i kdyby hra vyšla celá tak by se mezi těmi 3 lokacemi cestovalo nějakým prolukem, aby dávali smysl vzdálenosti. Takže to rozdělení vůbec nevadí.
 • Hele, já to s knihama v Kingdom Come nevidim nijak slavně. Knihy byly tenkrát vzácný zboží a běžnej člověk se k nim nedostával právě snadno. Navíc kdoví, jestli bude hlavní postava umět číst, nebo jestli na to bude speciální perk, když se snaží o realističnost.*1* Ale každopádně s tebou souhlasim, taky by mě bavilo listovat si v kronikách (a ty by tam koneckonců bejt mohly) a dalších knížkách, jenom si myslim, že se žádnejch knihoven se stovkama a stovkama publikací nedočkáme.
 • you made my day! super joke a není mi 12 ale 30+ a v hlavne taky nadelano nemam...podle komentaru jsou tu jedinci velmi suchoparni typu forever alone
 • Taky by mne zajimalo co si pod stredovekem predstavuji soudruzi z USA a jestli tam bude hodne odkazu na ceskou historii. Proste kdo bude chtit muze si v nejake tamni knihovne u nejakych alchymistu precist spousty informaci, ktere do hry jeste vic vtahnou. Doufam, ze to tam bude. Proste by bylo fajn si po dohrani hry rict, ze jsem se i neco noveho dozvedel. To by bylo myslim velky plus, aspon pro mne.
 • ¨nesouhlasim. Ti co vybiraji stredni az vyssi castky, to maji dobre promyslene vzdy. A kdyby to bylo tak jednoduche, tak byli na kickstarteru vsichni. Dale by pak asi vsichni byli uspesni a to teda sakra nejsou. Je to vzycky obrovskej uspech, kdyz se napad chytne. A cim vetsi malickost a vic penez, tim je to genialnejsi napad.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit