Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Autor to zřejmě pořádně nehrál a jenom využil příležitost zanadávat si na civku, recenze k ničemu.
  • Může mi prosím někdo z provozovatelů nebo autor recenze říct proč recenze původní hry a datadisku nejsou konzistentní. V recenzi původní hry, Civ dostala 9/10 a autor psal, že je to nejlepší civilizace která kdy vyšla. Na rozdíl tomu, datadisky dostaly špatné hodnocení a navíc autor kritizuje hru původní, prý polovina věci nefunguje tak jak má. Rozumím, že recenze mohou pocházet od jiných autorů. Ale takový markantní rozdíl je nesmysl. Recenze se píše pro hry.tiscali.cz. měla by se zachovat určitá souvislost mezi recenzemi.
    • smejki
      spíše bych se doptával autora původní recenze, moje stanovisko je jasné.
  • prudislav
    takže z recenze jsem pochopil, že když se mi Civ5 líbila tak novej dodatek se mi bude líbit taky. Bohužel je na pětce vidět že vychází spíše s konzolový Revolution než z přechozích PC dílů , ale zas tak špatný jak to píše smejki to neni - alespoň pro mě

    (pro info pro mě Civ3+2DLC(10/10), Civ4+2DLC (9/10), Civ5+1DLC(8/10) )
  • No, pokud toto má hodnocení 6, .... má to teda sví mouchy ale hra je nová a čekám opravy .... tak ty kraviny co teť vychází od EA jako je nový COD, CRYSIS tak max 5 bodů jelikož obtížnost hard je pro hrače 7 let a to těch 5 bodu leda z nostalgie že pamatujeme COD 2 a CRYSIS .

    Jsou to hry co maji nadchnout masu lidí takže náročnější mají smůlu. (BF3 je taky pěkná .... připomání to spíš team fortrees) . A civilizace je pro ten užší okruh a pokud u tý hry člověk přemejšlí o to víc jej ta hra nadchne. Jako tomu bylo u mě např u men of war, vlitnul jsem s 15 muži pod kulometný hnízdo že budou ztráty ale dám ho, popadali jak mouchy po biolutu pak vám CoH 1 příjde jako arkáda.
  • Chtěl jsem si recenzi přečíst později, ale jak jsem viděl 6ku, tak jsem hodil flintu do žita. A teď jsem úplně náhodou narazil na metacritics 84% a IGN 9.4. Ok recenze jsou subjektivní počin, ale tenhle rozdíl už je tak velkej, že mi to minimálně bude stát za vyzkoušení *1*
  • Duncan66: "Házení hoven na CIv5" - Možná i na muj vkus je smejki moc kritický, nic to ale nemění, že Civ 5 se mohla vybarvit lépe. Oproti čytrce je více zaměřená na vjemy. Povedený artworky, muzika a mechanizmy samotné hry jsou doopravdy lehce nadprůměrné. Nic to nemění na běžném předpokladu, že mechanizmy by se s přibývajícími díly měli zlepšovat nejen do počtu, ale do hloubky a komplexnosti.

    První datadisk byl jako když zařadíte výkonného, ale hodně submisivního člena do pracovního týmu a čekáte, že pozvedne úroveň. Bohužel neudělá žádnou radikální změnu a přizpůsobí se týmu a tempu.

    smejkiho recenze se mi zdá racionální a chápu jeho pohled na věc. Přesto mne civ 5 baví, protože mám strašně rád tu výtvarnou stránku.

    Jinak mimochodem je zajímavý jak samotný vývojáři si cenní obsahu prvního datadisku, když samotné mechanizmy z GaK kupující dostane v BNW datadisku. Takový člověk pak při nákupu GaK dostane pouze národy a scénáře. Co tedy prodávají? Civ 5 hodně těží ze svého názvu a značky analogicky k Apple. Fakt super za 30 éček (samozřejmě se dá nakupovat i jinde...)
    • God and Kings datadisk byl dávno před tím.. to, že dali do BNW teď i skoro celý obsah G/K je jen dobrá vůle vývojářů. Kdyby, jak tu všichni plácají, chtěli vydělat co nejvíce peněz, tak by ten obsah do BNW nedali a šup, musíš mít všechny datadisky/dlc, aby ti to fungovalo dobře a tak jak vlatně má..

      A co se týče té ceny. Já nevim jak vy, ale je všeobecně známo, že STEAM má ty ceny hodně nadsazené. Většinou je vše lepší kupovat v akci /např Civ 5 gold edition vč. všech datadisků a dlc (bez BNW) za 10 euro, to je, vážení, hodně slušná cena.
      Ale co se týče nových her, vždy ta cena je docela nahoře. A pokud pak máme obchody jakó Amazon a další nejmenované, tak si můžeme vybrat. Já koupil hru za dolary legálně přes nejmenovaný internetový obchod, kde jsem ještě využil voucheru 20%, který tam dali na tento měsíc. Takže mi cena kleska na rovných, 400kč na STEAM KEY. Takže pokud je blbost argumentovat cenou 400kč, tak je ještě vetší blbost argumentovat tím, že to stojí 30éček.. Pokud nejsem blbej a jen trochu umím googlit, tak si najdu vhodnější obchod s lepší cenou. (a tuším, že i krabicovka se dá sehnat levněji, než za 30e) - př. JRC - 550kč za datáč. tak jakých 30 euro ksakru.
      • PS: nejvíce se tím brání recenzent:"BNW je DLC za skoro 30euro, který nic neopravuje (krom drobného tweaku ve špionáži) a valná většina nových mechanik nemá strategický význam, nebo je má navržené tak blbě, že strategický význam pozbývají." co pak na to říct že...
    • Mimochodem... Nechápu argumentaci, že se to dá koupit někde za 400 kč.... Pokud by jsme předpokládali cenu na steamu třeba okolo 49.99 éček, je více méně jasné, že cena by vzrostla i u retailu (a teď sem doopravdy nepočítám stránky jakými jsou mmoboost).
  • autor je hipster? vsude jinde totiz ten datadisk sklizi vysoka hodnoceni. anebo hru vubec nepochopil, jak je patrne z toho odstavce, kde mluvi o tech benatkach.
    • To že hra sklízí jakékoli hodnocení kdekoliv je úplně putna. Jeho názor je jeho názorem, tak mu nepřisuzuj adjektiva, která mají z tvého pohledu zcela jasně negativní a urážlivou konotaci. K článku: s autorem souhlasím, pětka se zkrátka nepovedla (jak uznává i její designér - mimochodem, díky za link!). První datadisk jsem hrál a až dnes jsem si přečetl autorovu předešlou recenzi na Gods and Kings. No mluvil mi zkrátka z duše. Poslední civku nehraji už dlouhou dobu (kdežto čtvrtou ano) a tenhle datadisk mě k opětovnému nainstalování přesvědčí jen těžko.
    • XorxoxTalarius
      Spis bych to videl ze autor hral i predesle dily a soudi hru podle toho. Jelikoz to jde, Civ4 se stale prodava a stoji pakatel a nabidne opravdovou vyzvu. Navic do ni existuji desitky velmi kvalitnich modifikaci, ktere hru prodlouzi o dalsi dlouhe hodiny. Takze se da o Civ5 mluvit pouze jako o pokusu vytriskat co nejvice penez a to co fungovalo pred tim co nejvic rozkouskovat.
      • Ozajstnu vyzvu ti da jedine MP, a nie primitivna AI. Civ IV nie je o nic tazsia ako CiV V. A uz ma tieto kecy unavuju. Ked vysla trojka, tebe podobni vyplakavali, ze dvojka je lepsia. Ked vysla stvorka, tebe podobni vyplakavali, ze trojka je lepsia. Pri kazdej jednej hre to iste. Ked to nemas rad, nevyhladavaj o tom diskusie a chod si hrat Civ IV a zbytocne tu nesmrad.
        • XorxoxTalarius
          Ale ja ti na multak prdim ... vyzvu v Civce ti vzdycky pred tim dalo i AI ... coz uz v petce neplati. A kdyz vysla ctvrka, tak to pro mne byla po trojce mana z nebes (narozdil od petky).
    • ano chapeme stejne s autorem:Nejseme ovce a to ze ho nekdo podplaceny hodnoti vysoko neznamena ze je to dobre.Zadny datadisk to neni je to dlc balicek:zaplat pambuh za mody
  • Hej lidi proč člověk který očividně nesnáší Civ5 píše recenzi na DLC Civ 5? Recenze je o ničem, nic jsem se nedověděl, jen to že je to reklama na recenzistu který dle mě "trapně" napodobuje Zdeněka Pohlreicha a hraje si na supevtipného. Pardon ja se nesmál, možná pro to, že tu očekávám objektivní popis hry a toho co přibylo a to bez ohledu jestli autor hru má či nemá rád. Nerozumím tomu? Ano civ 5 asi není nej ze série civ. ale civ není hra pro každého a zjevně se prodává tak to zas taková tragédie není. Jo a když někoho hra nebaví(třaba kvůli natvrdlé AI) tak mi nejde na rozum proč ji vůbec hraje?? ALe mám jeden typ. možná se recenzista dělá zajímavým a pak s lidmi "sofistikovaně" debatuje na foru. To je jako naši politici, nic neumi ale na to nic dokážou udělat megareklamu. Je to trapné a případnému čtenáři jen zkazí 5 min života přečtením si blábolu a něčím egu. Moc děkuji za recenzi o vašem egu a teď bych prosil někoho s o objektivním pohledem na svět PC her ať to po tom n"nudném cinikovi přepíše, díky. PS: Kyž budu mít potřebu přečíst si slovní průjem koupím si Trnky Brnky!
    • Recenze je čiste racionalni ak zdá novinka, která je do hry přidána je bedlivě a svědomite analyzována
      • pokud bys hral par her s novym datadiskem, tak bys tyhle veci o tehle recenzi opravdu tvrdit nemohl a pokud ano, tak bys vnitrne vedel, ze sproste lzes *9*
      • Jestli je tady něco RACIONÁLNĚ a dobře analyzováno, tak asi žiješ někde úplně v jiné době.
  • Mám doma datadisk Brave New World jen pár dnů a jsem docela spokojený. Hrál jsem civilizaci V s datadiskem God & Knigs, zhruba 900 hodin, jak proti PC (vysoká obtížnost), a také proti lidem. Nové změny jsem uvítal a předpokládám, že pomyslnou hranici 1000 hodin překročím :)
  • stejně si to asi nikdo nepřečte :D ale i tak musim podotknout,že ikdyž má hra asi pár chyb,pořád je to suma sumárum zábavnej tmel. Při letmym pročítání tý recenze,prosim vás tiscali.Přístě k tomu pouštějte někoho příčetnýho a objektivního. Ono 6/10 je ok, ale napsaný to vypadá tak na 3/10 a navíc to vypadá,že ani půlce mechanik frajer nerozumí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit