Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Milovnikum komplexnich strategii bez omezovani moznosti kvuli pristupnosti tu rad doporucim CIV IV Beyond The Sword s modem realism invictus.
    4ka stoji na steamu par drobnych a s s invictusem je to nejlepsi co z te serie muzete vymackat. Totalne prepracovanej strom vynalezu, grafika postav, unikatni postavy se rodi tam kde maji a jsou jich tam 100ky navic, nenajdete tam zadnou cenzuru. Ja napriklad hraju za hitlera a je tam vsechno ;-)

    Modpack se roky vyvijel a updatoval..

    Samozrejmosti je ze boje davaji smysl a s kopijnikem si proti Apache helikoptere neskrtnete ani nahodou..

    Nejlepsi je to na obtiznost warlord (jedina obtiznost kde AI necheatuje a ani Vas nenechava) bez barbaru (barbari a divoka zver na zacatku se nespawnuji, jinak jdou jen po Vas, coz neni fer)

    http://www.realism-invictus.com/
    • Tak sorry, CIV4 + Beyond the Sword, ktery je k realism invictus zapotrebi par drobnych nestoji, ale o vanocich bude 100% kompletka zlevnena o 50-75% je to uz takova tradice *4*
  • Tak teda nestačím žasnout jak tady málem každý z diskutujících vyhrává na nejvyšší obtížnost a ještě je to nuda. Podle mě je Civ o přemýšlení jak vyzrát nad ostatními národy. Je mi jedno jak vypadá grafika, jde o podstatu - mám v hlavě myšlenku a tu se snažím zrealizovat. Někdy to jde relativně dobře, ale to jen za předpokladu, že jsem dostatečně chráněný terénem (hory, moře, atd.). Pokud se ale na mapě ocitnu uprostřed mezi ostatními národy, je mi jasné, že to na vysokou obtížnost nedám - tady by doopravdy pomohla dobře propracovaná diplomacie, jenže pro mě je docela frustrující, když někoho oslovím, že chci uzavřít přátelství nebo nedej bože spojenectví a on mě téměř pokaždé pošle někam, přičemž ani nemám šanci zjistit za jakých podmínek by to možné bylo. Toto mi opravdu vadí - sice ta možnost existuje, ale nejde nijak využít - už to raději ani nezkouším. Celkem bez problémů (alespoň za trochu přijatelných podmínek) dokážu vyhrát na úrovni Císaře za jakýkoliv národ. Úroveň Nesmrtelný je podle mě už hodně obtížná a jen občas se mi ji povede uhrát. Poslední úroveň Bůh jsem zatím zkoušel jen jednou a v informační éře jsem to vzdal - prostě jsem si řekl fajn, je to remíza. Pokud to shrnu, Civ 6 má svoje mouchy, ale na druhou stranu je výborně hratelná a ještě dlouhou dobu mě neomrzí. Konec konců i šachy se dají hrát celý život a nikdy vás neomrzí..
  • Špičková recenze, výborný styl, skvěle jsem se pobavil - možná víc než u hry samotné. Díky!
  • Hraju Civku od prvního dílu a nejvíce jsem strávil u čtyřky, ten díl jsem považoval za nejlepší. Naopak pětku jsem moc rád neměl.
    K šestce jsem byl proto velmi skeptický - ale teď, po nějakých 20 hodinách ve hře - musím říct, že za mě je to nejlepší díl.
    Má své mouchy, tou hlavní je dost tupá AI (klasika) a jejich občas velmi nelogická rozhodnutí.
    Doufejme, že Fireaxis vyslyší nářky hráčů a trochu to poštelují, k dokonalosti chybí opravdu střípeček.
    • to co si napsal postrada logiku, civ 6 je mnohem vic civ 5 nez civ 4
      • To není pravda.
        Každopádně nějaká podobnost přece ještě neimplikuje co je lepší a co se komu více líbí.
      • Ehm, mne sa zda, ze to co si ty "napsal", postrada logiku...
  • Ahoj,rád bych se zeptat zda je hra v čestině a nebo zda tam zle ji nějak vecpat? Dík
    Thomkey@seznam.cz
  • h0p3
    Můžete mi někdo poradit, jak si tohle stojí v porovnání s Endless Legend?
    Přijde mi, že se to pár prvkama z EL minimálně inspirovalo a jak to tak čtu, tak AI za moc nestojí.
    • Mirohell
      Ahoj, presne s Endless legend se to srovnava nejlip. EL je vlastne klon civ. Kdyz odmyslim par zvlastnosti jako hrdinove a kustomizace jednotek (ktera me s odstupem casu spis vadi) tak napriklad rozhodne AI je v EL nesrovnatelne lip udelany. EL hraju na stredni obtiznost a mam co delat abych to dal. A neprijde mi ze by AI melo obtiznost vyhonenou ruznejma bonusema jako v Civce - to je hodne velka ubohost.
      Certuzel strategie s AI stoji a pada. CIV 6 je zatim takovej sandbox.
    • V tenhle okamžik je EL docela jednoznačně lepší. Teda do té míry, do jaké jde porovnávat jiné hry. Dovolím si ale předpovědět, že po prvním datadisku nebo větším patchi se to minimálně vyrovná a obecně do budoucna – s přihlédnutím na to, kam předchozí tituly posouvaly velké datadisky – se Civ dostane před EL.
  • Skvělá recenze. Díky.
  • Má to cenu kupovat, když jsem si v Civ 5 zatím zahrál jen za pár civilizací? Tahové strategie mě nikdy nebavili, ale zrovna Civ 5 mě celkem chytla.
    • Tak ja som hral napr. pred tym tiez len 5ku, tiez moc tahovky neboli moj zaner, a toto ma bavilo naramne, jasne je tam kopa chyb co vedia nasrat, ale v zasade tie prachy co som do toho dal vobec nelutujem. Pri najhorsom si pockaj az bude v zlave :P
  • pro me sou ty hry civilization vsechny stejne a uz bych neudelal tu chybu ze bych si ji koupil natoz ji hral posledne sem dal 300 za 5ku se vsema dlc nahranych mam 30 hodin jeslikoz sem si to kupil kvuli kamosovi ale ta hra pro me znamenala jen MEZERNIK MEZERNIK MEZERNIK ENTER to je cela hra pro me ai o nicem budovani o nicem diplomacie o nicem biitvy o nicem proste NUDA!!! jeste ze existuji EU IV a CK II a podobne a ne tenhle odpad...
    • Dolero
      Já osobně kvůli EUIV a CKII nejsem schopný hrát už žádné jiné strategie podobného zaměření (jako Civilizace apod.). Tyhle hry od Paradoxu jsou prostě tak povedené (a s přidáváním patchů a DLC jsou furt lepší a lepší), že mi naprosto "zkazily" RTS žánr... :D
      • asi tak nejak :D no civky by mohli byt dobre ale sou proste buhuzel az moc stereotipni a strasne jednoduche a odflaknute
        • asi myslíš stereotypní *3*

          to mi připomíná, když jsem pořídil Hearts of Iron IV, v polovině hry všechno vyzkoumané, tech na max, nebylo ttam už co dělat, nepřátelská AI úplně nepoužitelná a jsem jsem se zrychleným časem čekal, kdy už ta nuda skončí
          • Takovej dotaz, za koho jsi hrál?
        • Dolero
          Přesně. Potřebuju výzvu a tu u RTS dostanu ve chvíli, když zapnu EUIV za katolické Athény jako vazal Byzance s Turkama u zadku, kteří mě od začátku touží zničit... :D
          • Pokud potrebujes vyzvu, tak si zahrej multiplayer. Tam se uvidi, jestli to vase chvastani ma nejake opodstatneni.
          • ¨Na to je jediná odpověď: DEUS VULT!!
  • je to moje prvni Civ, vzdycky jsem se tomu vyhybal. mam nahranych asi 20-25 hodin, v podstate jsem vyhral za Britanii jednu single hru, vymyslel vsechna vylepseni a naplnil muzea, nukenul vsechny sousedy.. ted nevim, co mam delat dal, nevidim smysl hrat to zase znova akorat za jiny narod. V singlu mi to prijde fakt omezeny, co se tyce treba vystavby mest a vubec nejakeho taktizovani, je to docela nuda, ve vysledku stejne postavim vsechno co muzu.. nevim, nevim co na tom lidi vidi. je to dobra lehka zabava na par hodin ale tim to pro me konci.
    • Ja to kdysi taky hral stylem ze jsem nastavil vyzkum na atomovku, pak dvestekrat kliknul next turn a vyhral. Zel ti unika jadro te hry, ktera ma docela hluboke moznosti jak taktizovat.
    • Test
    • presne tak to je a multiplayer je uplne to same takze...jak sem psal uz nekde dole v polovine hry sem proste uuz daval jen mezernik furt dokola protoze uz to bylo furt to same...to potom neni hral kdyz se tam nic noveho nedeje..
      • dáme hru v multplayeru? *3*
        • myslim ze ne time *5*
          • škoda, podle toho jak popisuješ svůj styl hry musíš být velice zábavný soupeř *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit