Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vrátil som sa k Civ po dlhej dobe, naposledy som hral
    Civ 4. Asi som cakal vacsie zmeny, okrem par drobnosti sa nic nezmenilo. Hrat
    tym istym sposobom vyse 20 rokov sa mi uz zda stereotypne. Hra je prilis
    jednoducha, stereotypna a nezazivna. Asi preto sa tak dobre predava, lebo
    je jednoducha, akesi pozlatko, ktore budi dojem budovatelskej strategickej hry. Opak je vsak pravdou, je to zjednodusene graficke pozlatko.

    Hru zacnem ako
    obvykle, zalozim mesto na idealnom mieste a scoutujem uzemie. Vybijem
    barbarov a casom postavim osadnika a zalozim dalsie mesto a dalsie
    a dalsie. Staviam builderov a vylepsujem policka okolo mesta.
    A ked mam miest uz dost, tak len pozeram na mapu a system sam klika
    End turn. A cas plynie a plynie. Pomedzi to vyvijam technologie
    a je v podstate jedno v akom poradi. Kym sa mi postavia budovy
    v meste, alebo kym postavim builderov, tak uz mam technologie objavene
    a mozem postavit farmu ci banu. Nevidim, velky dopad na hru ci vyviniem
    najprv koleso potom pismo a potom jazdectvo. Vsetko sa tak pomaly stavia,
    ze je to v podstate jedno.

    Cas plynie tak strasne rychlo, ze ledva stiham
    objavit technologie a uz som v roku 1900. Ked su uz mesta zalozene,
    tak sa to hra prakticky samo. Uzivatel nie je potrebny. Nepaci sa mi to, ze mapy
    su prilis male, nemozem si postavit velku risu, ked si dam skutocnu Zem, tak na
    mape Severnej Ameriky mozem postavit maximalne tak 10 miest. Tym, ze sa stavia
    vojenska jednotka 15-25 kol, ci akakolvek budova, tak na nejake strategicke
    utocenie mozem zabudnut. Postavit velku armadu trva storocie a piplat sa
    s velkym poctom jednotiek na takej neprehladnej mape je otravne. Iny stat,
    ktory ma len 2 mesta moze superit s mojou risou, ktora ma 10 miest
    a z nicoho caruje nove a nove jednotky, i ked je jasne, ze
    na take superenie nemozu mat zdroje. 

    Superi stavaju jednotky vo volkom pocte a pobehuju po mape hore
    dole. Obchodovanie je prilis otravne, postavim obchodnika a rucne musim
    zadat obchodnu cestu, neda sa urobit automaticka siet obchodnych ciest, ani
    automaticky dovazat urcite suroviny. Diplomacia je super otravna, pravidelne
    kazde dve tri kola vyskoci okno, kde sa mi nejaky super vyhraza a jedine
    co mozem odklepnut je Goodbye, uplne zbytocne, teatralne a otravne. Ako
    som vravel, hra sa tvari ako budovatelska strategia, ale po postaveni miest
    a vylepseni policok uz nie je velmi co robit len klikat End turn, co robi
    system aj sam.

    Pre mna je hra velkym sklamanim, tak 6/10 za peknu grafiku
    a zjednoduseny strategicky budovatelsky zazitok.

  • Ahoj,rád bych se zeptat zda je hra v čestině a nebo zda tam zle ji nějak vecpat? Dík
    Thomkey@seznam.cz
  • Tak teda nestačím žasnout jak tady málem každý z diskutujících vyhrává na nejvyšší obtížnost a ještě je to nuda. Podle mě je Civ o přemýšlení jak vyzrát nad ostatními národy. Je mi jedno jak vypadá grafika, jde o podstatu - mám v hlavě myšlenku a tu se snažím zrealizovat. Někdy to jde relativně dobře, ale to jen za předpokladu, že jsem dostatečně chráněný terénem (hory, moře, atd.). Pokud se ale na mapě ocitnu uprostřed mezi ostatními národy, je mi jasné, že to na vysokou obtížnost nedám - tady by doopravdy pomohla dobře propracovaná diplomacie, jenže pro mě je docela frustrující, když někoho oslovím, že chci uzavřít přátelství nebo nedej bože spojenectví a on mě téměř pokaždé pošle někam, přičemž ani nemám šanci zjistit za jakých podmínek by to možné bylo. Toto mi opravdu vadí - sice ta možnost existuje, ale nejde nijak využít - už to raději ani nezkouším. Celkem bez problémů (alespoň za trochu přijatelných podmínek) dokážu vyhrát na úrovni Císaře za jakýkoliv národ. Úroveň Nesmrtelný je podle mě už hodně obtížná a jen občas se mi ji povede uhrát. Poslední úroveň Bůh jsem zatím zkoušel jen jednou a v informační éře jsem to vzdal - prostě jsem si řekl fajn, je to remíza. Pokud to shrnu, Civ 6 má svoje mouchy, ale na druhou stranu je výborně hratelná a ještě dlouhou dobu mě neomrzí. Konec konců i šachy se dají hrát celý život a nikdy vás neomrzí..
  • Špičková recenze, výborný styl, skvěle jsem se pobavil - možná víc než u hry samotné. Díky!
  • Tak sorry, CIV4 + Beyond the Sword, ktery je k realism invictus zapotrebi par drobnych nestoji, ale o vanocich bude 100% kompletka zlevnena o 50-75% je to uz takova tradice *4*
  • Chidlink
    Chci se zeptat jestli jsou ve hře i námořní jednotky ? Díky.
  • Milovnikum komplexnich strategii bez omezovani moznosti kvuli pristupnosti tu rad doporucim CIV IV Beyond The Sword s modem realism invictus.
    4ka stoji na steamu par drobnych a s s invictusem je to nejlepsi co z te serie muzete vymackat. Totalne prepracovanej strom vynalezu, grafika postav, unikatni postavy se rodi tam kde maji a jsou jich tam 100ky navic, nenajdete tam zadnou cenzuru. Ja napriklad hraju za hitlera a je tam vsechno ;-)

    Modpack se roky vyvijel a updatoval..

    Samozrejmosti je ze boje davaji smysl a s kopijnikem si proti Apache helikoptere neskrtnete ani nahodou..

    Nejlepsi je to na obtiznost warlord (jedina obtiznost kde AI necheatuje a ani Vas nenechava) bez barbaru (barbari a divoka zver na zacatku se nespawnuji, jinak jdou jen po Vas, coz neni fer)

    http://www.realism-invictus.com/
  • Skvělá recenze. Díky.
  • Rozhraní se mi taky moc nelíbí, ve čtyřce jsem pořád vejral do různejch přehledů a všechno jsem měl pod kontrolou, tady je to dost zmatek a nepřehledný. I mapa s unstacked cities je nepřehledná (hexy taky přehlednosti nepomohly). Celkově mi to přijde, že ve Firaxisu si někdo řekl, že moc statistik a tabulek není FUN, a že nová civka musí být hlavně FUN, takže všechny ty systémy, rovnice atd. ve hře sice budou, ale nepůjde si je nikde prohlédnout, protože to by nebyl FUN.

    PS: Věděli jste, že k Civilizaci 6 je asi 200 stránkový manuál? Bohužel ne tiskem, ale jen v PDF. Ale není v něm celkem nic víc, než v civilopedii.
  • na steamu je pomerne velka komunita a kazdy den se rozehrava spousta MP her, takze neni problem zapadnout a pridat se. staci jen dodrzovat nekolik jednoduchych pravidel a uz nic nebrani hrani proti zivym souperum.
  • Jak pise enj, na nejvyssi rychlost je hra 6 hracu, co se hraje v komunite "no quitter" ve styly "vsichni proti vsem" na 6-10 hodin. Mnoho hracu streamuje na twichi svoje online klani, takze se muzete podivat jak to zhruba probiha. Uz streamujou i MP v Civ6.
    Taktika byva vetsinou uplne jina, nez proti AI. Clovek se musi par her adaptovat, protoze musi hrat proste jinak. Nejlepsi hraci krasne vyuzivaji bonusy jednotlivych narodu a upravuji podle toho svuj herni styl. Jsou k videni kulturni vitezstvi. Hry, kdy se valci od zacatku do konce, hral jsem hry, kdy se valcilo az uplne na konci, kdy slo o to, kdo prvni posle do kosmu raketu. Jsou hry bez jadernych zbrani a jindy je to ten pravy armagedon. Hrani proti AI je fajn, ale kdo chce skutecnou vyzvu, tak jedine MP proti kvalitnim hracum. Mnozi maji za sebou stovky takovych klani.
  • To není pravda.
    Každopádně nějaká podobnost přece ještě neimplikuje co je lepší a co se komu více líbí.
  • Jsem chtěl, ale Francouzi si to nemysleli, ze začátku tu špionáž prostě nenahoním, bylo třeba je trochu podecimovat
  • Ehm, mne sa zda, ze to co si ty "napsal", postrada logiku...
  • to co si napsal postrada logiku, civ 6 je mnohem vic civ 5 nez civ 4
  • Hraju Civku od prvního dílu a nejvíce jsem strávil u čtyřky, ten díl jsem považoval za nejlepší. Naopak pětku jsem moc rád neměl.
    K šestce jsem byl proto velmi skeptický - ale teď, po nějakých 20 hodinách ve hře - musím říct, že za mě je to nejlepší díl.
    Má své mouchy, tou hlavní je dost tupá AI (klasika) a jejich občas velmi nelogická rozhodnutí.
    Doufejme, že Fireaxis vyslyší nářky hráčů a trochu to poštelují, k dokonalosti chybí opravdu střípeček.
  • V šesti lidech jsme Civ V hrávali na normal rychlost od 6-10 hodin, nejelpší bylo to vzít přes noc na jeden zátat, protože rozehrávat uloženou hru se nikdy moc nedařilo, většinou se sprostě prostě nesehnali všichni lidé naráz. *1*
  • zajimalo by mne kolik trva takovej MP match v civilizaci
  • Ty jo takhle s těma pinama mě to nenapadlo. já to furt házel na různý místa na mapě ale tak si zjednodušit stavění mě fakt nenapadlo.
  • kostejnesmrtelny
    No ještě že to není růžová. Taková rána tvý mužnosti (TM) a dospělosti (C) by to byla *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit