Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Obavam se, ze Mantle pomalu zvoni umiracek, pokud bude podporovat jenom ATI karty, zatimco DX12 pobezi na obouch znackach, nebudou mit vyvojari her nejmensi duvod vrazet penize do obou... Mantle mozna ma vyhodu sirsi podpory OS, jenomze tohle odezni max. za par let, kdyz uz vetsina hracu pojede na Win10. Navic to MS urychlil, kdyz dal prozirave Win10 zdarma.
    Jedinu moznost preziti Mantle vidim v tom pripade, ze by mel vyrazne lepsi vysledky nez DX12, ale to se v tehle chvili nejevi pravdepodobne, kor kdyz SW neni zrovna silna stranka ATI, co si budem povidat...
  • Microshiti PR kecy.
  • Obojpohlavni ses mozna ty :D mantle este neni hotove a uz ted ho podporuje vetsinanejlepsich enginu dale ATI nvm co ale amd karty ho podporujou a budou i nvidia a vubec je videt ze se v tom vyznas ;)
  • conflig
    počkat něco my v prezentaci uniklo??

    Já to teda pochopil tak že stávající majtelé win 7,8 mají možnost do jednoho roku zadarmo updatovat na win 10 a ostatní si ho normálně koupí.. a proč by proboha už nikdy neměla vyjít nová verze win??
  • conflig
    myslím, že dx12 bude mít zpětnou kompatibilitu.. protože jestli chce Microsoft opravdu miliardu uživatelů nemůže si nekompatibilitu dovolit.

    edit: i když popravdě u DX9 bych si tak jistý nebyl
  • Spades
    Bude prodávat Windows podnikatelům, jako to dělali doteď. OS pro uživatele jim vynáší asi 10% výdělku. To radši utrží na Xboxu.
  • Spades
    DX12 pojede na DX11.1 HW. Proč by taky nejel, když mezi DX11 a 12 není žádný rozdíl v HW specifikacích. Mění se jen APIčko.
  • Spades
    To číslo sis asi vytáhl z prdele, protože většina firewm by na Linux nikdy nepřišla. Blbý Franta Uživatel s tím neumí dělat, takže Windows jsou jasná volba. Servery jsou něco jiného, tam holt je Linux lepší, ale hodně firem stejnak sáhne po Windows, protože dobré Linuxy pro servery jsou stejnak placené.

    Stačí mi případ naší školy. Mohli by samozřejmě jet kompletně na Linuxu, ale prostě pro běžného uživatele je to opruz, takže máme Windows Server, všude Win7 a na DreamSparku máme Windows, Office, Visual Studio atd zdarma.
  • win je rozsireny hlavne pro to, ze jsou na to hry, a jelikoz ja nejsem hrac ani nejaky vyvojar, takze kdyz neco podelaji tak na ne kaslu a pekne krasne prejdu na jiny system
  • No jéje, 98SE jsem používal tedy drahnou dobu, což o to, ale i ony trpěly nehezkými nešvary. Vyměnit třeba grafickou kartu (či jiný kus hw) kolikrát znamenalo to, že systém prostě spáchal sebevraždu.
  • Keyz
    "V zásadě by si tak hráči i se svým současnými grafickými kartami měli DirectX 12 užít, ale spíše jen částečně, jak vyplývá z vyjádření Mika Ybarry z Microsoftu"

    Tedy něco tam asi díky ovladačům pojede Určitě ne vše jako na DX 12 kartě. Navíc jak se zde psalo...Než budou nějaké hry s DX 12, tak budou jiné karty a ty dnešní dost možná nebudou stíhat na tolik aby jsi tam mohl zapnout nové a asi náročné efekty.
  • Je to možná hloupá otázka, ale v článku jsem se nikde nedočetl, zda budu schopen provozovat na Win 10 třeba DX11 nebo 9.
    Jde mi o případ staré grafiky a nový windows.
    Je asi hloupost, aby to tak nebylo, ale člověk nikdy neví.
  • Hodne dal v čem? Ze je vydanej? Jeho vysledky doted zas tak moc neoslnili a prakticky na nem neni co hrat... A sic nepotrebuje Win10, ale zase potrebuje ATI, zatimco DX12 je obojpohlavní. Tak v cem?
  • Prosit ji nebudu páže uvidím co na to MSI jestli výjde BIOS třeba na úpravu nebo bude zpětná kompatibilita a nebo co vlastně bude.
  • To s tou DRM je blbost.

    Za prvé MS vydělává nejvíc na firemních licencích. Stejně tak většina běžných uživatelů si dnes jako osobní počítač na doma pořídí NB, kde už má OS nahraný. Takže lidé kteří používají nelegální Win netvoří žádné velké procento a z hlediska zisků jsou nezajímaví.

    Za druhé akce typu Always online je nesmysl. Bez OS ti počítač v podstatě nefunguje, takže je blbost podmiňovat jeho chod připojením k internetu. Navíc nové Win jsou také určeny i pro tablety a mobily. Tam by byla nutnost být stále na internetu na obtíž.

    Za třetí každá ochrana je stejně vždy prolomena. U her má ale třeba i měsíční prodleva před tím, než vyjde pirátská verze, velký smysl, jelikož každý chce mít hru co nejdřív a první měsíc jsou také největší prodeje. U Win by to smysl nemělo, protože lidé by si v klidu počkali na pirátskou verzi a mezi tím by dál v klidu používali starý OS.

    Za čtvrté ony i ty pirátské verze MS vyhovují. Mnoho lidí kteří prostě na legální Win nemají a nebo si ho nechtěji koupit tak ve výsledku používají pirátské kopie Win, místo aby používali jiný a volně dostupný OS. Tím pádem pak většina lidí jede na Win což MS samozřejmě vyhovuje.
  • Nepojede Vašemu veličenstvu jsem chtěl poníženě napsat
  • No dobře, tak to mají na alze špatně, to nic nemění na faktu, že mu dx12 nepojede ani kdyby jí prosil
  • Nemáš pravdu páže táhle karta podporuje DX 11.2
    http://graficke-karty.heureka.cz/msi-r9-290-gaming-4g/specifikace/#section

    Kate konejte svojí povinnost a zbavte mě toho nuzáka.
  • macbook mam takze 0% to nebude:) a hrat se na tom da tez obstojne
  • * GTX 970 pochopitelně

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit