Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • co takhle zminit ze existuje nejake to api mantle ktere je hodne dal jak dx12 a nepotrebuje win 10 ?
    • Hodne dal v čem? Ze je vydanej? Jeho vysledky doted zas tak moc neoslnili a prakticky na nem neni co hrat... A sic nepotrebuje Win10, ale zase potrebuje ATI, zatimco DX12 je obojpohlavní. Tak v cem?
  • flash789
    Nevim kde lidi prisly na to ze win xp byl dobrej systém, spis na nej byli zvykly nez ze by byl dobrej. Na hry to byla celkem hruza, Okamzite jsem presel na visty 64bit jak to slo, a mel je v pocitaci asi 3 roky bez jediného problemu. Win 7 mi prijdou uplne to samy, jen v době kdy vysli tak uz lidi měli bezne 4GB+ ram tak si mysleli ze to je lepsi. A win 10? nevim, podle me moc spechaji, lidi jim na to budou prechazet jak sneci křižovatku.
    • "Nevim kde lidi prisly na to ze win xp byl dobrej systém"
      prisli na to tak, ze si pamataju na windows pred xp
      • Ja prisel na to ze Xp je dobry system tak, ze jsem mel poprve v historii windows zcela bez problemu, drivery, nastaveni, vykon, zadna obrazovka smrti :-)
        • Presne o tom zlepseni v porovnani so starsimi win som pisal.
      • Coffin.Corner
        Já si pamatuji že devadesát osmičky SE byl velice dobrý systém. A taky si pamatuji, že do vydání SP1 byly XPéčka synonymem pro modrou smrt...
        • No jéje, 98SE jsem používal tedy drahnou dobu, což o to, ale i ony trpěly nehezkými nešvary. Vyměnit třeba grafickou kartu (či jiný kus hw) kolikrát znamenalo to, že systém prostě spáchal sebevraždu.
        • mozno si mal stastie na aplikacie pretoze vsetky windows nadstavby dosu stali z principu za totalne h* Inak je jasne im chvilu trvalo kym nt vyladili na desktope.
          • * jasne ze im chvilu trvalo
    • Naprosto souhlasim (s posledni vetou). Me prijde kazde dva roky vydavat novy system jako blbost (z pohledu uzivatele, z pohledu vydavatele to chapu, chteji prachy). Treba u nas v praci (banka) se jelo do nedavna na XP!!! Myslim, ze firmy (velke, kde je hodne pocitacu atd...) to oddaluji jak jen muzou, chteji si nechat co funguje a neinvestovat do upgradu. To same myslim uzivatele (jako treba ja). Chci system, ktery nainstaluju a pobezi min pet let, abych mel pokoj. Muzou byt zaplaty apod, to se da zkousnout, ale preinstalovavat komplet komp to je hruza - den v tahu a vsechna ta nastaveni apod. Samozrejme nevim jak funguje upgrade, to jsem nedelal. Ale beru OS jako auto. U auta take nechci kupovat kazde dva roky novy motor. Tot muj nazor
      • co ti brani zustat na sedmickach. Nic
        • Treba v tomto clanku recenzovane Direct x 12?
    • Jack1947
      Visty? to snad nemyslíš vážně zlatej XP kde hry aspon jeli na vistách nejelo skoro nic, nebo jelo ale 2x mizerně jako na DX9 takže jestli win10 (což snad nebude) bude na tom podobně tak souhlasím ale Win7 bude funkční a spolehlivé ještě dlouho.
      • flash789
        No vazne jacku, 64 bit visty mi bezeli naprosto krasne..4 GB ram a nebyl problém..3 roky bez jediného reinstalu nebo nejaky chybovy hlasky. A hry bezely taky super..uplne stejne jako na win 7.
        PS:lidi co minusujou si nevšímejte, v době vydani win vista měli 512 mb ram a do dnes si nechteji priznat ze to bylo tim.)
        • jel jsem visty se 3GB ram a byly ku*va pomaly oproti 7kam, ktery jedu od ty doby doted, jak ty rikas bez jedinyho zadrhelu, visty drhly neustale, tam bylo neco hodne spatne
        • taky jsem mel visty stabilni a vsechno mi slapalo. Tak to proste bylo. A to jen 2Gb ram
  • http://img-9gag-ftw.9cache.com/photo/abq7nMO_460sv.mp4
  • Hnisavec
    tých 50% výkonu navyše je to isté ako infinite power of cloud v Xbone 900p ?
  • Jack1947
    Výhody? tak předně DX12 který přinese zas nové možnosti na poli her. Jinak na W10 není vidět nic moc co by donutilo člověka co nejrychleji měnit. Musí prostě nějak znemožnit práci s win7 což by bylo tedy trapné viditelné tlačení do koupě dalšího systému.
    • Proč musí bejt každej tvuj koment takovej blábol? Neumíš myslet?
      • MrSanta
        Jack myslet umí. Problém je v tom, že tak jak myslí Jack nemyslí nikdo jinej *1*
        • u Jacka už sem prošel snad všechny možný teorie toho, proc pise tak jak pise. Napadlo mě, že si z nas dela frdel, že je narozenej 1947 a je to starej senilní dědek, že je to starej senilní dědek po mrtvici co píše jednim prstem, že je dislektik, že je to dítě, cokoli! Stejně sem nato nepřišel :X
          • jednim sem si ale jistej, Jack v RL bude model par excelance, naprostej unikát a unikátní originál v jednom, Jack bude síla... :D:D myslim že bychom se vsichni pochc..i smíchy, kdybychom měli nějakej real time videofeed z jeho dne, takovou Jack Show...
        • morokura
          To je pravda. Často si musim jeho příspěvek přečíst třeba 4x, ale ani potom vůbec netušim o čem to bylo. Pak přijde ještě poslední zoufalej pokus o přeložení, nakonec ale moje snaha vrcholí zjištěním, že se jedná o nerozluštitelnou Jackštinu. Muj mozek asi neni schopnej absorbovat tolik unikátních informací najednou *9*
  • win je rozsireny hlavne pro to, ze jsou na to hry, a jelikoz ja nejsem hrac ani nejaky vyvojar, takze kdyz neco podelaji tak na ne kaslu a pekne krasne prejdu na jiny system
  • Podle mně jsou dvě možnosti

    1) Rozstěpení trhu (viž XP, vista)
    2) Majoritní podíl Win 10 s Masivní narustem Piratských windowsu
    3)SteamOs
    4)Mantle Btw 3 a 4 jsou hodně nepravděpodobný

    já myslím že Microsfot si je 2 vědom a to by v tom byl čert aby neudělalí pořádnou DRM takže jak byl závod o prolomení DENUVO ochrany tak tady bude podobný.já nechci vidět jestli to Microsoft posere Always Online DRM nebo jinou takovou blbostí, jestli jste si mysleli že EA a Ubisoft hate byl velikéj tak počkejte až se do toho zapojí Anti-Windows Hipsteri,linuxáci,Lidi kteří jsou háklivý na sledování (NSA+ Microsoft je z usa=Možné zneužití) atd(tohle je jenom uzké výčet) tak tohle muže změnit tvář internetu,
    • To s tou DRM je blbost.

      Za prvé MS vydělává nejvíc na firemních licencích. Stejně tak většina běžných uživatelů si dnes jako osobní počítač na doma pořídí NB, kde už má OS nahraný. Takže lidé kteří používají nelegální Win netvoří žádné velké procento a z hlediska zisků jsou nezajímaví.

      Za druhé akce typu Always online je nesmysl. Bez OS ti počítač v podstatě nefunguje, takže je blbost podmiňovat jeho chod připojením k internetu. Navíc nové Win jsou také určeny i pro tablety a mobily. Tam by byla nutnost být stále na internetu na obtíž.

      Za třetí každá ochrana je stejně vždy prolomena. U her má ale třeba i měsíční prodleva před tím, než vyjde pirátská verze, velký smysl, jelikož každý chce mít hru co nejdřív a první měsíc jsou také největší prodeje. U Win by to smysl nemělo, protože lidé by si v klidu počkali na pirátskou verzi a mezi tím by dál v klidu používali starý OS.

      Za čtvrté ony i ty pirátské verze MS vyhovují. Mnoho lidí kteří prostě na legální Win nemají a nebo si ho nechtěji koupit tak ve výsledku používají pirátské kopie Win, místo aby používali jiný a volně dostupný OS. Tím pádem pak většina lidí jede na Win což MS samozřejmě vyhovuje.
      • 1) zhlediska zisku M$ potrebuje, aby widle pozivalo co nejvic lidi - proto je vnucuje statni sprave (a klidne i dotuje dodavatele SW, jen aby jeho aplikace byla win only), proto je vnucuje skolam.

        2) v civilizovanejsich castech sveta (treba v africe) je mobilni net tak levnej a tak samozrejmej, ze to nikdo neresi. Muzes si uz dneska koupit auto, ktery bez netu napul nefunguje (treba audi). Nepredpoklada se, ze by s tim mel nekdo problem.

        3) uefi, tpm ... vejmysly M$. Kolik % lidi umi upravit bios/uefi?

        4) zatim, ale to se muze rychle zmenit, jim jde predevsim o to, aby vsichni meli 10tky, protoze to je online system, kterej muzou nadalku ovladat oni. Castecne to maj uz osmy. Navic lidi pouzivaji win z jednoho jedinyho duvodu. Kvuli hram. Zadnej jinej duvod uz davno neexistuje, na cemkoli jinym si pustis video/audio, strihnes film, ... pustis nepreberny mnoztvi aplikaci na vsechno mozny i nemozny. Jen s tema hrama je problem.

        Mimochodem, ad konzole vs pc, jelikoz aktualni konzoje je pc, a jelikoz se jeste neobjevila zadna osefovana hra bezici na pc nativne, da se zcela jednoznacne rict, ze pckari o konzolovy hry nestojej.
    • Uprime receno, ono ms je celkem u p*dele, ze ma par uzivatelu doma upirateny windovsy, ty videlavaji hlavne na licencich pro firmy. Tam jsou majlandy. Ale tohle plati obecne pro ruzne nastroje, jako cad, matlab,atd.
      • M$ se naopak desi toho, ze by lidi doma pouzivali neco jinyho. A naprosto v pr/li jsou z toho, ze cim dal vic lidi ma doma misto desktopu tablet ... s androidem.

        Pro ne to totiz znamena, ze neziska doma navyk na widle, a kdyz prijde do prace, muze prijit s napadem, ze proc by vlastne ten androjd nemoh pouzit jako pracovni system. Uz dneska spousta firem dodava ke svym systemum i klienta pro android. Pripojit klavesnici a mys je trivialni...
      • taky si myslim, ze by byli zbytecne sami proti sobe. Doted to chapali, takze proc by to ted meli menit. Konkurence by toho okamzite vyuzila a MS uz toho pros..li dost. Jinak tu firmu mam rad a fandim jim- makat bych tam ale nechtel :)
    • Asharak
      To se uvidí až za pár let, zatím ale všichni zustanou (pokud nebude W10 lehky v piratske edici k sehnani) podle mě bez problému u W7 a DX11 dokud se neprejde na DX12 only.
  • A kde je windows 9?
    • voli ho vypili *5*
  • Obojpohlavni ses mozna ty :D mantle este neni hotove a uz ted ho podporuje vetsinanejlepsich enginu dale ATI nvm co ale amd karty ho podporujou a budou i nvidia a vubec je videt ze se v tom vyznas ;)
    • Spades
      Víš proč se na Mantle vyserou?
      Znáš Glide? Znáš na tom nějakou hru od roku 2000? A víš proč ne?

      DX žije, protože ho vydává velká firma jako Microsoft nezávisle na HW. Mantle je aktuálně jen pro ATI a nVidia by ho musela začít podporovat, jenže DX12 budou obě značky podporovat okamžitě. A jiné OS, než Win10? OpenGL. Proč by někdo vyvíjel Enginy na 3 API, když stačí 2?
    • A podporu NV sice pridat muzou, ale to uz ted tezko stihnou :/
    • Obavam se, ze Mantle pomalu zvoni umiracek, pokud bude podporovat jenom ATI karty, zatimco DX12 pobezi na obouch znackach, nebudou mit vyvojari her nejmensi duvod vrazet penize do obou... Mantle mozna ma vyhodu sirsi podpory OS, jenomze tohle odezni max. za par let, kdyz uz vetsina hracu pojede na Win10. Navic to MS urychlil, kdyz dal prozirave Win10 zdarma.
      Jedinu moznost preziti Mantle vidim v tom pripade, ze by mel vyrazne lepsi vysledky nez DX12, ale to se v tehle chvili nejevi pravdepodobne, kor kdyz SW neni zrovna silna stranka ATI, co si budem povidat...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit