Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přečetl jsem všechny 3 díly Souostroví gulag od Alexandra Solženicina a musím říct že kampan je více než věrohodná obrazu doby. Ti co kritizují by se o minulosti měli nejdřív něco dozvědět až poté kritizovat, bohužel u 17 tisíc lidí evidentně převládá tupý patriotismus.
  • Hru jsem moc nehrál, asi jen do třetí mise, pak sem se rozhodl že radši počkám na silnější pc, ale jestli je pravda to co sem o "příběhu" viděl - slyšel - četl, tak se není sovět... pardon rusům ani co divit. Porovnávat ruskou kampaň s americkou je podle mě trošku mimo mísu protože nikdo si dneska nedovolí vykreslit amíky jinak než jako prima kluky kteří před kulkou neuhnou, pro vtípek nejdou daleko a kvůli kamarádovy skočí před rozjetý bombardér. Ale ono stačí porovnat ruskou kampaň s německou z Opposing fronts a zjistíme že kluci v Relicu sou trošku mimo. Na jedné straně zmíněné nepříliš humanní praktiky rusů, na té druhé pak dojemný příběh dvou bratrů, kteří si nezapomenou každý den udělat modrý puntík do sešitu rychlých šípů, glosujících válku rádoby poetickýma rozumama s přízvukem podle mě ještě horším, než jaký předvádějí rudí soudruzi ve dvojce, kterým žoviální generál klade na srdce obranu své milované vlasti před dekadentními čajofily. Myslím, že každý tady souhlasí s tím, že rusové a němci si můžou, co se nehummánosti týče, podat ruce (a dost dlouho si je podávali), ale Relic nám tuto historii převyprávěl trošku jinak, což si myslím není dobře.
  • Diky! Teď jsem o tom uvažoval, že by se to tak mohlo znázorňovat. Pak mne napadli 3d model tedy tři osy. *1*
  • na politologii nás učili, že tenhle systém je třeba si představit si jako téměř uzavřenou kružici a krajní pravice se nachází za 5 minutách a levice na 55 min. takže odlišit je hodně obtížné, projevují se stejně.
  • Jádrem věci je ponechání si císaře a monarchie k čemuž stejně došlo o pár dní později, o úloze není řeč. To že boje údajně (nepředkládáš žádnou podporu) probíhali i měsíc po oficiální kapitulaci je znovu irelevantní, navíc mi to vůbec nepřijde zvláštní.
  • Tikov
    Kde by se v Sovětském svazu vyskytl nevycvičený mužík? Jako ve většině států byla i v SSSR povinná vojenská služba (od 2-5 let podle zbraně a funkce), zároveň fungovaly i místní domobrany a obranné spolky (OSOAviaChim). To postřílené velení byly často pozůstatky občanské války, které by bylo ochotné vést boje prvoválečnou liniovou taktikou. Pořádný moderní předpis se objevil až v roce 1939 (tedy po hlavních čistkách) a i tak dostali Sověti ve Finsku na frak- díky bohům se rychle poučili a transformovali co se dalo.
  • Veskoslav: Myslím si, že řadit NSDAP do levice je tak trošku mimo... Ono v těchhle ideologických směrech se to špatně pozná, ale v zásadě NSDAP byla ultrapravicová, protože prostě více než na sociální témata kladla důraz na vlastenectví, tradice, nacionalismus. Ale jak říkám u silně autoritářských či spíše u diktátorských režimů se to špatně pozná. Tady je dobrý pak nasadit dvě osy. Jednu ekonomickou a druhou osobních svobod. Pak tak trošku práva levá ztrácí smysl...

    Kdyby bylo na mně tak NSDAP neřadím nikam. Tady hodně záleží na kontextu k jednotlivým programových tématům NSDAP *3*
  • Rád si s tebou podiskutuji o historii nebo tvých obviněních kterými tedy rozhodně nešetříš, takže pokud se uklidníš a rozhodneš se psát k věci (za předpokladu že o tom tedy něco víš), rád budu k dispozici.
  • p.s.
    takhle lhát a prekrucovat historii jak to udelali tvurci hry, kvuli tomu aby se vytvoril hollywoodsky efektni pribeh, to vyžaduje hodne velkou davku ignorace
  • Přeloženo, tento uživatel nemá nic na podporu svých obvinění, jen výmluvy proč něco nepředložit a nedokazovat. Naví řeší holokaust přičemž řeč je o Japonsku a atomových bombách.

    Dobrá tedy přistoupím na chvíli na tu to hru, co se týče "experta" kterým argumentuje proti Irvingovi tento uživatel, Richard J. Evans, tak tento člověk mylně (nebo lépe řečeno lživě vzhledem k tomu že je to prý podle tohoto uživatele odborník a tudíž by to měl vědět) psal o Irvingovi a Dachau a Norimberském procesu ve svém posudku v bodu 3.4, písmeno b, bod 9 (elektronická edice) zde online http://hdot.org/en/trial/defense/evans/340b.html

    Podle logiky tohoto uživatele je proto tento člověk pochybný a vše od něj je pochybné, děkuji za osvětlení, tolik k "expertovi" tohoto uživatele který s tíémto člověkem nemá problém přičemž s Irvingem ano. A opakuji, já mám s Irvingem také problémy, to nic nemění na tom, že ho nebudu obviňovat že vše od něj je pochyné, pokud to má podpořené zdroji, pak není problém.
  • Tak toto by nikdy nevypustil z úst normálny človek. Rusko nebolo iba Stalin. Okrem toho, chcel by som vidieť, ako by sa tvárili Američania, keby Rusi vyrobili hru v ktorej by úplne zosmiešnili a prekrútili ich boj za nezávislosť. Tu niekto zosmiešnil niečo, na čo je šestina sveta pyšná a vďaka čomu z teba nie je mydlo v koncentráku a ty sa ešte divíš , že to Rusov hnevá.
  • fíha, to jsem netušil že tu tolik chlapců spí s rudou vlajkou pod polštářem *1*
  • tak jsem kouknul to video na youtube a musím dat tomu rusakovi za pravdu, ten pribeh je vazne fraska a ani se nedivim ze jsou nastvani.
  • Nemáš zač. :)
    Nezabudni trošku updatnuť tu stránku na ktoré sa odvolávaš. Vyzerá trošku staro. Možno keď požiadaš určite by povolili. Zapadol by si do komunity. :)
  • Děkuji za názor, ale bohužel pro tebe, nic ti nebrání zkontrolovat zdroje a dokázat že jsou falešné, lživé atd. jak to zkouší tvůj kolega který aplikuje stejnou ad hominem strategii v této diskusi. Do té doby jde jen o nepodložená obvinění a musím říci že i hloupá.
  • Nikde jsem netvrdil, že to bylo v pořádku nebo obhahoval ve jménu "hummánního" skutku za dobro proti zlejm stranám. Válka, zahrnující vývoj, politiku, zážitky a oběti obyčejných lidí, je jen hnůj a svinstvo, ale dělo se to na všech stranách. I moje rodina si užila ve válce svý, včetně obětí, a pokud bych chtěl být prase, hádej koho bych za smrt mých předků to mohl obviňovat, sousede...
  • Já neodporuju, já souhlasím, jen zním nějak protivně dneska. Já vlasntě..s tebou souhlasil od začátku, napsal jsem asi desetkrát dneska to samý furt dokola a nechápu proč, to teplo mi vůbec nedělá dobře.
    Ale pro moji omluvu, nedávno jsem dočetl Soldaten od Neitzela a Welzera a asi jsem z toho ještě trochu naměkko. Jestli jsem tě nějak urazil, tak promiň.
  • Jj Moore je vtipnej
  • Děkuji opět za potvrzení absence argumentů, tento příspěvek je toho dalším důkazem.
  • Nenapísal som že všetko je zfalšované.
    Samozrejme, že v knihe musí byť aj niečo pravdy. On si upravoval iba to, čo mu bolo proti srsti a aj prá interpretácií si pomenil vo svoj prospech.

    Tvoje zdroje, o ktoré sa tu ty opieraš sú znehodnotené jednak inštitúciou, ktorá ich publikovala a jednak daným pánom.

    Ja ti tu predkladat nič nebudem. Môj argumant je dostatočný na to, aby som tu prestal písať s tebou a objasnil som to tu čitatelom diskuzie, aby si ich tu nebalamutil ako pravý popierač.
    Tebe dokazovať nič nebudem - ty si neponaučitelný ako každy "veriaci" žijúci v mystifikácii popierania holokaustu etc. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší