Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Tak já napíšu to samý, ale ty mi musíš odporovat? Proč? *1*
  • Magister_Peditum
    To je zase propaganda otočená o 180°. Něco jako, když se koukáš na dokumenty od Moora. *3*
  • Bohužel pro tebe, ad hominem není argument, zdroje byly poskytnuty a vidím že s tím nemůžeš nic dělat. Zároveň zaznamenávám, že ignoruješ vše, ne jen Irvinga který je pro mě špatným historikem mimochodem, hlavně kvůli jeho tvrzením ohledně tzv. holokaustu o kterém mimochodem nepublikoval. Narozdíl od tebe je pro mě ale absurdní tvrdit, že všechny zdroje, citace atd. jsou zfalšované a vylhané a to navíc bez jediného důkazu jak to děláš ty. Tahle já nepostupuji ani ohledně ortodoxních zdrojů když jsou usvědčeny z toho co ty přisuzuješ Irvingovi bez jediného důkazu. Co se týče tebe, tak ano, dá se mluvit o nevědomosti.

    Kdyžtak mi můžeš ty nebo někdo jiný předložit dobové materiály dokazující onen údajný pravý humanitární smysl atomových bomb a nechotu Japonců se vzdát, na co čekáš?
  • Někdo páchal válečný zločiny za druhé světové války? No to snad ne! A kdo? Válečný zločiny spáchali všichni..byla to válka nedozírných rozměrů, vyhnout se válečným zločinům, ať už z popudu aktivního jednotlivce ve velení, samotných vojáků nebo z plánů vůdce bylo nemožný. Válečný zločiny páchalo USA (bombardování ponorek s trosečníky a viditelným červeným křížem), Německo (tam není co řešit), Sovětský svaz (toho se taky díky rozpadu SSSR dozvídáme hromadu), přicmrdávači nacistickýho německa (Rumuni, Slováci).
    Jenže jakej je rozdíl mezi "válečnýma zločinama" a bombardováním Drážďan před koncem války. Asi jen v tom, jak to pojmenovali. Ale asi to bude tím, že to byla válka.
    O tom tu ale snad nikdo nepochybuje.
  • Takže tu máme nefalšovaného popierača holokaustu.

    Uvítajme v tunajšej komunite na tiscali games tento unikát potleskom. Vitaj a ako sa máš. Podla toho ako odpisuješ a snažíš sa argumentovať, si asi trošku podráždený. To nevadí. Možno a pravdepodobne určite sa ti zlepší nálada v krúžku popieračov čo ho večer máte. :)
    Maj sa.
  • Viktor_H
    Intriky politiků nic nemění na tom, co ruští vojáci dokázali a kolik toho obětovali (zvěrstva nepopírám, z idealizovaných pohledů na válku jsem dávno vyrostl).
  • no jo rusaci

    pravda boli

    amici meli hodit na Stalina taky atomovku dokud byl cas *4*
  • Tak už jen jméno Oliver Stone (přestože kdysi natočíl pár kvalitních filmů) zaručuje, že tam bude určitá míra manipulace.
  • Ano, děkuji za potvrzení že jediné co máš je ad hominem a ne argumenty. Osobně pochybuji že vlastně víc o co v procesu šlo a co se řešilo. Smyl tvého odkazu na knihu o Hitlerovi mi uniká vzhledem k tomu že je řeč o Japonsku a svržení atomových bomb.

    Co se týče procesu, jestli máš zájem o lži tamních expertů, není problém, ale to je jiné téma.
  • doporucuju mnrknout na Oliver Stones Untold History Of The United States, konečnš nějaký mainstream dokument, který se netváří jako čirá propaganda.
  • Magister_Peditum
    OK, beru zpět. *3*
  • Milý priateľu, brat môjho otca násilne odvlečený do ríše a zabitý úplne zbytočným bombardovaním Drážďan Americkými lietadlami. (tiež tým chceli vyvolať nejaký psychologický effekt) Určite bysa mu umieralo ľahšie, keby vedel , že to tí Američania s bombami vrhanými na nevojenské mesto vlastne mysleli dobre. Takéto blbosti môžeš plieskať iba preto, že si
    pri podobnom "humánnom" skutku nikoho nestratil. Iba dúfaj, že sa jedného dňa nerozhodne niekto, že si z teba urobí testovací, psychologický objekt.
  • To je dobrá knížka, ale tam si zrovna nic takového nepamatuju. Každopádně mi občas dělalo problém překousnout, jakým vystrašeným způsobem psal o Rusech, občas to působilo až komicky, ale když člověk zná okolnosti, tak se to dá pochopit...
  • Magister_Peditum
    Tak o tom, že pro vzájemnou nenávist měli obě strany důvod, není pochyb. Ale to na konstatování, že pak páchali válečné zločiny, nic nemění.
  • Ano, děkuji za potvrzení že jediné co máš je ad hominem a ne argumenty. "čiže všetky jeho sračky, ktoré vyplodil" je další logický klam, non sequitur = to nevyplývá. Osobně pochybuji že vlastně víc o co v procesu šlo a co se řešilo. Smyl tvého odkazu na knihu o Hitlerovi mi uniká vzhledem k tomu že je řeč o Japonsku, USA a svržení atomových bomb.

    Co se týče procesu, jestli máš zájem o lži tamních expertů, není problém.
  • Nezapomínej na zlé časy se mi jeví jako velmi objektivně napsaná kniha, kdyby byl autor zaujatý proti Rusům, tak tam nebude zmiňovat příhody, kdy mu nějaká ruská rodina ošetřila nohy a ještě mu dala nové boty (tím mu prakticky zachránili život) apod. A že se chtěl vzdát Američanům a ne Rusům, je naprosto pochopitelné.
  • spíš se bojim toho, že jim němky lezly do polechu sami, což mi přijde hodně smutný vůči německejm vojákům...
    Na druhou stranu si dovedu představit, co dělali němci na východě...
  • Ale ví, taky ví o konfliktu s Čínou o Taiwan, o snahách McArthura mít povolení používat atomovky na vlastní triko a tak dále. Sověti / Rusko toho samozřejmě také mají víc. Nic to nemění na tom, že agresivita obou států byla a je celkem nepříjemná, a že pokud se svým stupidním patriotismem dokáží takhle urazit, tak holt jejich smůla a hloupost. Takhle by se mohl urazit skoro každý stát, který byl někdy ztvárněný ve hře, filmu nebo knize.
  • Tikov
    Tak já bych to neodsuzoval a priori kvůli autorovi, takoví Browningovi Obyčejní muži jsou také stavění na zákadě německých výpovědí a přesto jde o skvělou knihu.
    Deml: ale je to relevantní výtka, je to asi takové jako přijmout bez okolků Pylcinovu stať o tom, že je určitě skrz to minové pole neposlali (poslali)
  • Tvrdím že ne? Tvrdím to teď z nezaujatýho pohledu, není se ale potom čemu divit na tom, jak se Rusové k Němcům chovali, po tom, jak oni se chovali na jejich území..a taky už vůbec ne za to o Rusech tvrdit, že jsou svoloč.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší