Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • po česky to náhodou nebude ?
    • Čeština se už peče.
  • Recenzi jsem nečetl, za což se omlouvám redakci - první díl miluju, takže vím, co si pro mě Paradox připravil asi za lahůdku. Očekával jsem hodnocení 8/10, tak jsem se jen šel přesvědčit, že tomu tak bude - jaké obrovské překvapení, že černý kůň od Paradoxu dostal 9/10 - moje nejoblíbenější hra od tohoto skvělého vydavatele a konečně se dočkala i zasloužené pozornosti. První díl byl velmi obdivován, ale řekl bych, že ještě menším počtem lidí, než ostatní hry Paradoxu, které už sami o sobě nejsou nijak masovou záležitostí.
    A jinak pro lidi v diskuzi: Jestli se to alespoň trochu podobá prvnímu dílu, tak to nemá s M:TW nic společného...
    • Hairy_Ass
      Přesně, jak píše Xspy. Diplomacie v Medievalu je sice hodně ořezaná oproti CK, ale jde v ní o stejné záležitosti, jen je CK hardcore a M:TW softcore.
    • Hmmm hraje se na potomky , spekuluje se sňatky , hraje se na mapě evropy rozdělené na provincie .....poslyš hrál ty jsi vůbec M:TW ? *7*
      • hm a tim to tak asi konci. Nechapu proc lidi porad srovnavaji strategie Paradoxu ze seriemi Total War...Pokud jsou si tak podobne, proc me tedy TW moc nebere a naopak jsem az fanatickej fanousek Europy Universalis, Victorie, Hearts of Iron...Crusader Kings :) To co mi nabizeji, proste TW nema (cimz nechci TW hanit, jen je proste mimo muj zajem)
  • Teď poslouchám samotnou hudbu a mnohdy mi to připomíná prvky soundtrack z Conana od Basila P... Prostě skvost.
    • např. http://youtu.be/-YCXiGhEtMs od 0:30 *14*
  • Zayl
    No pěkná recenze, s hodnocením poměrně souhlasím.

    Jen dvě poznámky- útěky armád jsou trochu otravné, ale kdyby se daly příliš jednoduše zničit, hru by to negativně poznamenalo.

    Vaše poznámka ohledně nemožnosti hrát muslimy je trochu mimo, jelikož se to vědělo už od prvního oznámení hry. Každopádně třeba se dočkáme.

    Já osobně mám jen jednu výtku. Systém rady která plní funkce agentů je příliš jednoduchý a omezující. Kompletně bych ho předělal aby vznikla kombinace systému Total Warů a toho stávajícího.
  • Tak s touto hrou zažívám pravé peklo koupit/nekoupit. *16* *1*
    • kompromis...stáhnout *2* a když se ti to bude líbit a usoudíš že si to peníze zaslouží, tak si to pak kup a odměň tim vývojáře za jejich práci :) ..lepší než kupovat zajíce v pytli... ale můžu říct že tohle za ty peníze stojí (pokud se ti líbí takový hry) ;)
      • fixcz
        A co takhle zkusit demo? Hmmm? *3*
        • No taky možnost ale demo je na chvíli a tohle je celkem dlouhodobá hra, takže to nestihneš pořádně vyzkoušet... ale lepší než nic ;)
  • Hairy_Ass
    Ten popis mě docela navnadil, že bych hru nakonec vyzkoušel?

    PS: Pro redakci - Sice mimo téma, ale zajímalo by mě, jestli chystáte recenzi hry Wargame: European Escalation?
    • sleepless
      Recenze uz se "vyrabi", bude pondeli/utery nejpozdeji.
  • mno nevím nevím,hraju to jiz asi mesic a nevidim vtom nic dobré,zda se mi to dost ujety.hral sem za švedy a kdyz uz udelate kralovstvi kde jako kral mate nejake ty državy abyste vydelavali a meli armadu na obranu kralovství tak vam hra vse sebere jen tim ze mate vice synu nez jednoho,to mi prijde jako pitomost,navic vam zanedlouho druhy ci dalsi v rade vyhlasi valku a vzhledem ktomu ze vam hra sebrala veskery uzemí tak se nemate sanci ubranit.historicka kamuflaz toto,ja jakozto kral rozhoduju zda nekomu dam uzemi at uz je to syn ci dcera a nikde neni psano ze musim dat,vtomto je tato hra vazne uplne mimo.jinak je to herne velmi pekne zpracovany,troufnu si rict ze lepsi nez europa universalis :)
  • Hmmmm No co mi to jen připomíná ... Medieval Total War ? Dvojka v Gold verzi mi leží na skříni...

    Stejně mám raděj tahovku , středověk a 1a 2 válku než Shoguna i s Napoleonem dohromady .
    • Medieval Total War se mi hodně líbil do doby, než jsem objevil Europu Universalis 2. Koupil jsem ještě MTW2 s datadiskem, ale pro mě obrovské zklamání. CK2 hraju a bavím se královsky.
    • MarekTV
      S tím Napoleonem bych klidně souhlasil. Mezi ním a Empire: Total War moc rozdílů teda není, doba se jen o kousíček posunula, jinak se to hrálo téměř identicky. Shogun je naopak parádní. Po pobíhání po Evropě prostě chce člověk vidět něco nového a Shogun se svýma samurajama přinesl něco svěžího vzduchu :)
      • :) Bud´ samé vlaječky a nebo vojáky .... obojí současně na bojišti působí směšně .
        Japonsko v tomhle zrovna nemusím , i když ze Shoguna Total War vzešlo :)
  • Dá se nějak značně omezit a nebo zamezit vraždám vlastní rodiny jak se píše v recenzi?Například využitím špehů kteří útok odhalí?Zlepšují se dovednosti špehů a jiných jednotek?
    Jde o to abych se celou hru nemusel klepat kdyby kdo chcípne :) Je jasné,že i přes mnoho špehů a mnoho informací se to stát může,ale aby to nebylo jako kdybych měl otevřená vrata a vrazi by mohli vraždit jak se jím chce.
    • ales.smutny
      Jde poslat šéf špehů na odhalování spiknutí, plus správci provincií se podle všeho svojí hodnotou také podílí na odhalování těchto "plotů". Dá se říct, že čím je postava významnější, tím těžší je ji zabít. Dá se říct, že mi za celou dobu hraní zabili (asi, ono to není poznat, když se to povede na 100%) dvě vedlejší postavy a odhalili asi deset pokusů. Včetně momentu, kdy jsem se zmocnil císařského trůnu a poštval proti sobě celou říši, takže mě zkoušel zabít každý...:) (ale to byl jen pokus)

      Takže bych se nebál, někdy to prostě projde, ale je to finančně náročné (takže nižší šlechta na to nemá tolik prostředků) a obtížné. Tím spíš pak potěší, když spiknutí odhalíte a když projde... tak nemáte pocit, že systém hry pracuje proti vám, ale že prostě někdo byl dost dobrej intrikán :)
  • Jak může někdo takovouto kravinu hrát... *12*
    • smejki
      obyčejně myší a klávesnicí
    • No ty bys neprošel ani přes menu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit