Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vyjádření autora - nejsem žádný "hater" a moje recenze skutečně neni pouze prvoplánová kritika, ve který jsem chtěl dokázat jak sem hustej že si dovoluju kopat do takhle velké a úspěšné hry. To by bylo opravdu dost pubertální. Já si prostě naprosto upřímě myslim, že ta hra je ÚPLNĚ blbá. Já osobně mám střílečky velice rád a například žánrově spřízněná Bad Company 2 mě bavila nesmírně. Vysoké produkční honoty Black Ops vůbec nepopírám, ale opravdu nesouhlasim s tím, že veliké a drahé hry nemůžou jít na hodnotící stupnici níž jak 6/10 (případ "profesionálních" recenzí). Co mi na hře vadí nejvíce, je její tempo, ve filmové hantýrce bych to nazval "špatná dramaturgie". CoD připomíná dobrý akční béčko, ze kterého se ale nějaký "chytrý" producent rozhodl vystřihnou vše kromě akčních scén, protože ty sou na tom přece nejlepší. Tak tam dáme jenom to nejlepší a bude to bomba! Autoři absolutně nechápou, že akce musí být promyšleně dávkovaná, protkaná klidnějšíma pasážema. A velkolepé explozivní přestřelky mají sloužit jako přirozené vyvrcholení, nikoli jako náplň mise od začátku do konce. Jak to myslim řekl Dan Vávra v podcastu, orgasmus je taky krásná věc, ale kdyby tval 2 hodiny, už by to trochu bolelo. To je přesně případ CoD her. Samozřejmě že se ve střílečce musí střílet, ale ne pořád a bez přestání, proboha! Upřímě nechápu jaký masochisty tohle může bavit. A mimochodem, hrál jsem na plné detaily ve vysokém rozlišení, a ta hra mi prostě přišla hnusná. Ale tohle je opravdu pouze otázka vkusu, mě nesedly hlavně lehce desaturované barvy.
    • Naopak. Scena s Kennedym mi nepripadla moc akcni :P Tech tam maji spoustu. Dokonce i ve hre - napriklad zacatek kosmodromu. Prulet hongkongem, ci co to bylo - ten level byl docela dobry. Kdezto Vietnam byl spatny prave kvuli designu a spawnpointum - dokud jsi nekam nedosel, objevovali se stale a vyskakovali odkud mohli. V MW2 to bylo aspon maskovano priletem vrtulniku, nebo otavrenim dveri a byl omezen poctem.
      Spis bych rekl, ze Treyarch neumi poradne navodit dojem - napriklad mlaceni do hlavy se strepem v puse mi pripadlo naprosto nasilne vcleneny do hry, nemluve o tom, ze uz by toho potom asi moc nerekl.
      Co se tyka Vavry, radsi no comment. Ten clovek by se mel radsi vratit poradne k zakladum a nepsat podobny kraviny...
    • dramaturgie? spíš režie či narace, ne?
    • Recenze se mi líbila, hlavně to tvoje hodnocení grafiky. Sám se snažím propagovat že úrověn grafiky neurčuje jenom technika. Je mi celkem jedno jestli použijí vektorovou 2D grafiku nebo ray-tracing důležitý je estetický dojem.
  • Bombová recenze - 100% souhlas!
  • od prvych Call of Duty su tieto nove konzolacke sracky neuveritelne zle. odpad! ale MW1 a 2 som dokazal aspon dohrat. tuto trapnu sracku som okamzite vymazal po misii s Fidelom. nieco tak stupidne a otrasne som snad este nevidel.

    vsetko co je pisane v recenzii tvrdim o Call of Shitty uz od MW. co ma strasne sere je fakt preco som si podobnu recenziu nikde neprecital? preco neexistuje web kde to recenzuju inteligentni redaktori (zelal by som si naklonovat dana vavru aby robil vsetky recenzie) ktori takuto sracku zadupu pod zem kam patri. to nikto nema gule toto napisat len preto ze to je prehypovana picovina? hanba vam. ked neviete realne zhodnotit hru tek nerobte radsej recenzie.

    zda sa mi ze tuto ked som si cital recenziu na MW2 tak tam bolo pisene o super inteligencii protivnikov ktori vas niekedy prekvapia a obidu zozadu. skoro ma vystrelo. mal som chut chytit toho co to pisal pod krk a roztrieskat mu hlavu tehlou

    ked sa vam to paci a pokladate to zaskvelu hru (hovorim o SP) tak ste jednoducho male deti alebo idioti. rozumny dospely clovek nemoze dat lepsi privlastok tejto "hre" ako kopa sraciek.

    cakam na minuska deticky a idioti.
  • janchor
    Můj člověk. Odstavec o obnovování nepřátel je p-ř-e-s-n-e-j.
  • Tohle sice není recenze (spíš info do blogu) ale autor hru vystihl hodně přesně. Se spoustou věcí souhlasím, je to herní brak, který vydělal miliardu dolarů na vymývání mozků. *1*
  • Píšu tu malé deti že MW2 a BO je best, len škoda že tie malé deti nehrali CALL OF DUTY 1 a CALL OF DUTY: United Offensive (vtedy asi ešte neboli ani na svete) - prosím pekne, na tú dobu to boli hry, ktoré sa hrali nonstop v multiplayeri a vyžadovali skill - žiadne UAV, ani signalizácia zásahu, žiadny ukazovateľ granátu, žiadne regeneračné zdravie - to bola hra pre 15 + ľudí, bohužiaľ COD séria dnes je pre 10 ročné deti ktoré to kupujú po miliónoch. TEN KTO NEHRAL COD1 TAK TEN NEMÁ PRÁVO HOVORIŤ, ŽE BO JE BEST , lebo keby ste ho hrali, tak tvrdíte to čo ja, že je to sračka najväčšieho kalibru, iba to sprasilo značku COD, to že nový COD vychádza každý rok jednoznačne neprospieva tejto hre, ale peňaženkám v ACTIVISIONU asi hej.
    • Já nevím, ale větu "BO je best" jsem v celé diskuzi neviděl ani jednou... Je to zkrátka slušná FPS, kterou jsem jednou dohrál a zapomenul. A narozdíl od autora článku legálně. První COD jsem hrál prakticky v den vydání (bylo mi tehdy 24 let) a hned jsem poznal, že se jedná o něco vyjímečného a doporučoval jsem hru svým známým...
      • Zrovna best tu myslim nebylo ale objevilo se tu pár stvoření co to nazývalo jako jednu z nejlepších her nebo že patří k tomu nejlepšímu.
    • Jojo to byly časy CoD 1 a UO jsem hrál nedavno a zase mě to chytlo stejně jako před cca sedmi lety když to byla novinka.
      • Tak tak, je to kvalita, ktorá sa len tak ľahko neokuká a neprehrá. Keď vyšla CoD2 tak som bol dosť znechutený tým zjednodušením hry, hlavne s tým zdravím. Nechytilo ma to, potom prišla CoD4 , síce bola na takom istom princípe ako CoD2 ale prekvapivo sa hrala dobre, no a to čo nasleduje po CoD4 je už len veľká priepasť herného priemyslu...
        • Presne, CoD2 bola prva hra ktora priniesla/inovovala tento sposob "zdravi"- ziadny health bar. Aj mne sa vtedy znepacila a dodnes ju koli tomu preklinam(ze ostatni to potom zacali kopirovat). Nicmene United Offensive ma tiez znechutila koli preskryptovanej kampani - bolo to hrozne stacilo na meter zabocit z hlavnej cesty alebo na par sekund nepocuvnut rozkazy a dostal si neviditelnu ranu/death/reload. CoD1 bola jedina opravdu skvela hra v serii(CoD3 na konsole som neskusal).
  • Konečně pravdivá recenze o Black Ops, zcela všechno vystihuje. Díly od Treyarch stojí totálně zanic (zmatek na bojišti, zamotaný příběh, příšerná grafika ), nedokáže to zachránit ani "možná" slibný multiplayer
  • Holt, priatelia máme smolu. Pokiaľ sa podobné hovadiny budúdobre predávať a pokiaľ
    je blbečkov, ktorí by vás za túto recenziu boli schopní ukameňovať, platiaca väčšina, môžete
    kričať koľko chcete. Hlúpe masy ochotné vyšpúliť peniaze rozhodujú. Možno by pomohlo
    za odmenu každého, kto si to kúpil poslať do Iraku , alebo Afganistanu, aby videli o čo v skutočnosti ide a že to vôbec nie je zábava. O tom taká Arma 2 aj keď s nejakými chybami
    podáva trochu iný obraz. Nie že by som mal niečo proti strieľačkám , ale toto je už fakt
    sila. Toto by ani Rambo neustíhal.
  • Úplne súhlasím s recenziou. Singlplayerová časť od doby CoD1 a CoD2, ktoré sa odohrávali v reáliách 2.svetovej, má už svoje najlepšie časy za sebou. Od stvárnenia moderného vojnového konfliktu, napr. v MW1 a MW2, by som čakal trochu taktičnosti a nie masové vraždenie. Nechcem hodnotit multiplayer, lebo som ho nehral a určite je skvelý (má iste velkú zásluhu na predajnosti), ale my, starší hráči, ktorý začali na DOOMoch a podobne, by čakali trochu väčšie zapojenie mozgových závitov.
  • Jsem člověk, který nejdřív "hraje" a poté až kupuje a jsem za to moc rád, jelikož peněz si vážím a vyhodit za takovouhle blbost jakoukoliv částku by mě hodně naštvalo. Vzhledem k tomu, že mám MW 1 i MW 2 tak bych si tohle nekoupil ani kvůli MP, protože ten v MW 2 je asi nejlepší, co jsem měl možnost hrát.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit