Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zasadit hru do znameho lokalniho historickeho obdobi je docela dobry napad. Pribeh se pak pise sam, neni treba plytvat kreativitu na herni prostredi a inspirace je vsude v okoli dostatek.
    Skoda jen, ze me toto historicke obdobi vubec nezajima. Musela by to byt vazne skvela hra, aby me bavila.
    • ucho
      to samé by se dalo říct o mafii, taky to není vyloženě téma, které by mě bralo. to mi však nebránilo v tom, aby mě hra bavila :D tedy téma jako takové extrémně důležité není, pokud je dobře podané...
      • Ano, zrovna u Mafie jsem mel stejny pocit. Herni prostredi jsem moc nemusel, ale jinak byla hra skvela.
        Kdyby byla Mafia (resp. hra stejnych kvalit) zasazena do futuristickeho, cyberpunk nebo postapoc prostredi, byla by to dokonalost.
  • vypada to na vrcholni stredovek tj 12-13 storocie...takze sa velmi tesim
    • Hairy_Ass
      Bitva u Grunwaldu se odehrála v roce 1410, to je pokud vím pozdní středověk 15. století. A husitské války taktéž, nebo jsi čerpal informace o tom, že to bude hra z 12. - 13. století, kde?
  • no tak se predved dane! tento vyhlaseny kat herneho priemyslu, co tak s oblubou hadze spinu na hry, ktore su niekedy dobre, len mal mozno zly den a pod.... tak nech sa predvedie, ze ked tak katuje hry, ci vie spravit teda nejaky majsterstuck
    • No. Zrovna teda musim rict, ze nedavno jsem cetl jeho clanek v levelu mireny na hru Scarface *1* To neni zadna lustrace s cilem ho poskodit, jak mne povida dole, ale rad si ty casaky ctu, protoze je tam spousta recenzi o starsich hrach, ve kterych je spousta zapomenutych napadu hodicich se jako osvezeni do modu, nebo her.
      Docela zajimavy clanek, kde uvodni prestrelku Scarface oznacil za "parodii", "jednoduchoucke stupidni misicky" ho nebavili, take je oznacil za "kratke skece jako vycpavky mezi dementni mise" a hry jako GTA ho "zacinaji pekne nudit, protoze jsou vsechny stejne trapne. Vyznacuji se predevsim megadrahym cool soundtrackem, ktery stal vic nez vyvoj hry, dementnim bezskrupuloznim gangsta pribehem pribehem a spatnou hratelnosti." Cele to zakoncil slovy "Kdyz si chci poradne zastrilet, jdu si zahrat paintball. Kdyz chci prozit zajimavy pribeh, kouknu na film, nebo si prectu knihu. Kdyz se mi chce jezdit proti predpisum, zaharaji si Burnout, Outrun 2 nebo Forzu. Kvuli soundtracku si hru kupovat nebudu, mam sedesatigigovy MP3 prehravac a vetsinu gangsta raperu bych stejne poslal na ostrov absolom, at si svoje gangsta veci resi mezi sebou nekde stranou. Tak mi reknete, proc bych mel hrat podobne hry?" *1* *1* *1*
      Dale GTA San Andreas oznacil za hru co ma "dementni pribeh pro nactilete belochy, co se touzi stat cernym padesaticentem. Brrr... Auta co jezdi tak rychle, ze maji zivotnost asi dvacet vterin, takze je potreba pri jizde z mista A do bodu B trikrat presedat a pri te prilezitosti okrast a ztlouct nejakou ridicku. Tehotnou pokud mozno. Uzasny... Giganticky pocet idiotu pobihajicich po meste s Desert Eagly drzenymi nalezato a porvavajicimi fuck. Parada. Moznost behat po ulici a tlouct besebalovou palkou duchodce"
      Pod to napsal "Uprimne nechapu, proc by mela byt hra, kde muzu jezdit spatne ovladatelnym autem, spatne ovladatelnym motorovym clunem a spatne ovladatelnym vrtulnikem, poslouchat spatne napsane kecy, od nejakeho spatnaka a jako bonus chodit vykrast pizzerii, povazovana za nejake designereske veledilo. Dort pejska a kocicky taky nechutnal moc dobre. "
      Je to level 145. A tohle sem dostal za 130kc *1* *1*
      • A co se ti na tom jako nezdá? Vždyť přesně o tomhle GTA je... Já tam teda žádnou hlubší podstatu dosud nenašel.
      • A vtip je v čem? Já si GTA takhle nějak představuju, protože hrát něco takového mě nikdy nelákalo. Aspoň teď vidím, že jsem se v té hře asi moc nespletl. *4*
      • Pane jo, seš zhrzená milenka nebo co? Proč plejtváš tolik času nad někým, koho nemáš rád a stále máš potřebu mu to říkat? Myslíš si, že moralizováním někoho dostaneš? Jdi se radši ven projít.....a taky by mě zajímalo, cos v životě dokázal ty, že tu neustále kážeš. To už podle mě totiž není vyjádření názoru, ale ubohej beznázorovej vejplach.
      • prestigo88
        ty si snad tím Danem Vávrou úplně posedlej...
        • Nejsem posedlej Vavrem, ale spis mne sere jeho projev a tento stav stav v cechach, kde jeden z prednich ceskych gamedeveloperu bezne nadava hram, jenz se dobre prodavaji, od velmi uspesneho studia, ze jsou trapne a debilni, zatimco par lidi mu prizvukuje, jak neni cool.
          Mne to nesere kvuli nemu. Me to sere vylozene proto, ze kdyby neco takoveho zkusil znamejsi vyvojar na zapade, cela vec by se odehravala naprosto jinak. Coz si myslim, ze o nas jako cesich dost vypovida. Nerikam, kdyby si to psal nekde na blogu, ok.
          • 13_11
            Jazyková odbočka:

            Nikdo nemá rád chytráky a tak vůbec (já vím), ale nedá mi, abych neopravil těch několik z vás, milovníků staré češtiny, kterých není málo a píšou i sem na Games. Pokud vám doopravdy nestačí vztažné zájmeno ‚který‘ a rádi používáte ‚jenž‘, používejte jej aspoň správně.

            Rychlokurz staročeského zájmena ‚jenž‘ --> Následující tvary uvádím pouze v singuláru a plurálu nominativu (prvního pádu), protože se na internetových diskusích používají nejčastěji a taky nejčastěji se v nich chybuje: jenž/jež/jež (sg. mužského rodu/ženského/neutra) a již/jež/jež (pl. mužského rodu/ženského/neutra). Klidně staročesky, ale česky!
          • Jak sám naznačuješ - nejsme na západě, jsme v ČR (jiné poměry, jiná mentalita, jiné priority). Je to jeho názor, na který má plné právo, a pokud to připadá vydavatelům časopisů dost atraktivní, tak nevidím důvod, proč by se s tím mělo něco dělat.

            Prostě to nečti a tečka.

            P.S.: To, že je např. GTA úspěšné, neznamená, že je to kvalitní hra... A i kdyby snad byla většinou lidí brána jako kvalitní inteligentní zábava, žádný patent na objektivní pravdu neexistuje.
            • pokud tedy to že je gta úspěšné neznamená že je to kvalitní hra, co to teda znamená *15*
          • O nás Češích nejvíc vypovídá to, co tady produkuješ ty, proboha... Už fakt zalez, je mi trapně za tebe.
      • USER47
        S jeho názorem na GTA:SA naprosto souhlasím. Už jsem měl strach, že jsem jedinej, komu to připadalo jako hovadina.
        • Mafii jsem hrál pár hodin, u GTA SA jsem strávil několik měsíců. Domnívám se že Vávra na to plive prostě proto že to mafii dalo na perdel.
        • ucho
          a pro mě to bylo tehdy to nejlepší GTA, které bylo postupem času lepší a lepší. venkov byl skvělý a postupné přecházení do dalších částí mapy rovněž paráda. a vyjet si na kole do hor, prolítnout nad městem letadlem a seskakovat si s padákem kde se mi zachce... :)
          ale teď hraju GTA 4 (GTA SA bych si ale ještě jednou zkusil)
    • dilinja
      nemam starost tohle nikdy nevyjde *1*
    • Víš, co je zábavné? Že Danova kritika většinou míří do černého. Ano, hlavně v poslední době šel silně do negativního, až tak že ho ve kterémsi Fight clubu jeden ze spolurváčů musel docela nevybíravě stopnout.

      Ale to stále nemění fakt, že většinou míří do černého. Samozřejmě, herní průmysl je dnes hlavně o financích. Ale ve chvíli, kdy se začnou projekty šidit na nejvyšší možnou míru, protože vedení přes mrtvoly trvá na co nejvyšším zisku i za předpokladu snížení morální hodnoty produktu, tak začíná být něco v nepořádku. A to Dan zažil (Mafia II).

      Nebyl jsem v jeho hlavě, nevím, co ví on. Ale nemyslím si, že jako designér a scénarista by byl z takových postupů nadšený. A samozřejmě se to vše snaží ventilovat ven, aby se hráčská obec probudila a přestala pochodovat jako osel za mrkví vždy tam, kam ukáže PR kampaň. Alespoň tak mi to z většiny projevů pana Vávry přišlo.
      • ne asi. mafia 2 je docela shitt...
        • Nato jsou dva názory.
          1 - mafia 2 je shit, protože to sebrali Vávrovi.
          2 - kdyby to nesebrali Vávrovi nikdy by to nedodělali.
  • dost bylo fantasy pohadek na hrdiny. cas na dospelou hru ze stredoveku. snad bude dost penez a casu na vsechny dobre napady a autori co mozna nejvic naplni potencial ktery maji (pokud sem tedy jejich zamery odhadl dobre). jestli se tvurci rozhodnou jit svou cestou jako v pripade cold war crysis a mafie, tak mame naslapnuto na peknou pecku. doufejme ze to nedopadne jak s mafii 2 a ze autori pocitaji s tim ze az tahle hra pujde ven tak uz se bude parit na dalsi generaci konzoli. ja bych jim poradil udelat to jen na PC *1* co rikate?
    • Toto je reálné, pokud mají vývojáři v kapse peníze na celý vývoj - pokud si budou muset najít distributora, který bude vývoj financovat, tak prostě budou dělat to, co jim řekne :-(
    • Co říkám? Že by jim žádný investor nedal ani korunu ^_^.
      • je jasne ze penize jdou vzdy prvni ale porad lepsi dobra hra na pc co udela milion diky ohlasu o svych kvalitach nez vyhypovany marketingovy s r a c jako mafia 2. kdyz vidim to mesto a slysim hudbu z radia tak si rikam jaky to melo potencial. takhle das za 5 hodinek pribeh a smitec. jestli to ma byt tedy i pro konzole tak at se pocka na nove zelezo.. tahle generace proste na stredovekou bitvu alaa total war nema.
        • oprava: takhle das za 3 hodinky pekne deravej pribeh kde z kteryho si zapamatujes dve jmena na zbytek nebyl cas (nebo misto na bluray jako u l.a. noir?). kdyz se k tomu prida fakt ze nejzabavnejsi na hre je sledovat cutsceny tak si rikam jestli to nemel bejt film
  • Mne prijde jako skvela zprava, ze to dokazali dat dohromady:). A vzhledem k poctu ostrilenych veteranu v tymu to vypada, ze by mohlo vzniknout neco zajimaveho. Drzim pesti.
  • Drzim palce aby to dopadlo!
  • Tak konecne je venku onen tajny projekt. No uvidime az budou dalsi informace. Popravde si nejsem jisty, jestli svetove publikum zaujme toto tema, ktere bude asi s minimem fantasy prvku. *4*
    A taky mam trochu strach, aby to nedopadlo jako s Mafii2 - dojdou penize, musi se zapojit velky vydavatel a uz se skrta, meni a celkove demoluje (pripadna) vynikajici hra...
    • Pokud půjde o dostatečně chytlavé zpracování, tak hru gamebusiness pobere prostě jako "reality-based fantasy RPG" a francouzským nebo americkým hráčům bude ukradené, jestli je námět vymyšlený nebo je z dějin nějakého podle nich bezvýznamného národa.

      O finance se asi nestrachuješ jediný - škoda že ještě nemám stálý příjem, odváděl bych jim měsíčně alespoň tisícovku (jako satisfakci za wareznutí Mafie:CoLH v době jejího vydání). Sice by to byla kapka v moři, ale i ta kapka něco znamená.
  • Tak jsem si přečetl diskusi tady. Hlavní chyba Warhorse? Že zakládají studio v ČR. Základní problém? Češi. Opravdu pekelné!

    Jak koukám, polovina lidí tady dělá všem účastníkům projektu psychologa, praktického lékaře, nebo je to jejich máma, protože je zná až do morku kostí. Všichni vědí, jaká ta hra bude, každý ví, jak měly vypadat jejich webové stránky a hlavně... minimálně patnáct lidí z téhle diskuse už tu hru hrálo a dohrálo - někteří i s datadiskem. Ach bože...
    • Moje slova, viz pár příspěvků níže :-)
      • "pár příspěvků níže"
        • Pane rýpavý, tohle jsem napsal proto, jelikož jsem počítal s tím, že pod jeho příspěvkem se může vytvořit diskuze... Takže jsem chtěl naznačit, že se stačí posunout v diskuzi trochu dolů, nic víc.

          Pro Vás, slovutný Unreal, samozřejmě přiznávám, že se jedná o obrovské osobní selhání a jdu tedy zpytovat svědomí nad obědem.
          • Mé jméno mi viditelně sedí. Zato ty by ses měl přejmenovat na netykavku, když tak stupidní koment bereš tak vážně, že o něm napíšeš krátký elaborát.
  • Líbí se mi, jak tady jsou všichni hrozně chytrý a rovnou to posílají do kytek, sotva to studio vzniklo, s velmi "přesvědčivými" a "podloženými" elaboráty... Teorie možná pěkné k pobavení, avšak jsou to pouze "čecháčské" pseudospekulace nad půllitrem v třetí cenový...
    • Cahir
      Přesně tak. Jsme takovej národ chytrolínů.
  • hmm toho Senior 3D Grafik bych dal pohode jen bych si musel zopakovat par veci ze skoly protoze poslednich 7 let jedu jen photoshop *9*
    • dalsi "talent" a expert na slovo vzaty *1*
    • Raziel_cz
      Tak opakuj, za zkoušku nic nedáš. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit