Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dexter_CZ
    Konečně nějaká hra o české historii ... Držím palce *3*
    • Raziel_cz
      Vzhledem k tomu, kolik křížových výprav bylo proti Husitům, bych se nebál, že se o tomhle historickém období nic neví. Jsme holt kacířský národ.
    • jasny. Spis by mne zajimalo, kolika lidem to bude neco rikat, krome cechu :P
      • 13_11
        To já bych zas tvrdil, že historicky je to obecně moc pěkný období, o kterém leckdo zvenčí ví. A je-li to narážka na ‚české dějiny‘, pak se podívej na úspěch obou Wiedźminů, kteří navzdory svým slovanským kořenům udělali díru do ‚amerického‘ světa. Možná za to mohly ale právě ty kořeny! A taky schopnost podat působivý příběh, svět, atmosféru, postavy a vlastně cokoli, co hráče na obou Wiedźminech tolik baví.
        Já bych se nebál.
        • Jasny. Jenze ber to tak, Ze zaklinac byl poutava fantasy kniha a pro nektere hodne dobry serial. Nebyl to dejepis.
          Assasin Creed je fantasy rizle scifi a svym zpusobem posunuli Prince z persie na novou uroven.
          Jenze kdyz se podivas na Cauldron a jejich Civil War, nestekne po tom ani pes, i kdyby to bylo sebelepsi.
          Ja nerikam. O te hre nic nevim, ale jako poutave tema mi to nepripadne. Prave ze ve fantasy, ktere nema hranic a ve kterem si muzes dovolit spoustu hernich mechanismu, ktere funguji i jinde (napr. gravity gun- sila (SW) - kouzla). - ale tohle je jen priklad, ktery mne ted napadl). Realita je vetsinou seda a nezabavna a dobry pribeh to dle meho nezachrani. Otazkou je, co znamena dobry pribeh - mam doma od Jiraska Proti vsem a ve hre bych to rozhodne jako hrac videt nechtel. Ale kdo vi.
          • 13_11
            To je nejspíš to, v čem si stále nerozumíme a v čem se stále rozcházíme: „Nebyl to dějepis.“ Já jsem totiž odkojen poutavými vypravěči, u jakých jsem se toho spoustu dověděl a od srdce se zasmál tak, že slova jako ‚spánek‘ nebo ‚únava‘ prostě neexistovala. Proto si takovou hru dokážu představit – dějepis se u nás jinak než formou hry ani nevyučoval.
            • 13_11
              Všechno je tak, jak to tvůrce/vypravěč sám vystaví. Neříkej mi, žes nikdy v životě nečetl, nenechal si vyprávět o naprosto ‚pitomém‘ místě, které se vlivem vyprávění jako by proměnilo v něco „unikátního, výjimečného“. Mystéria, „příběhy padlých, prokletých a zmizelých hrdinů, výjimečné lokace“ – vždyť tohle všechno se dá vystavit, i když ‚ráno vstaneš a jdeš si vyčistit zuby‘! A ohledně těch speciálních schopností... zase záleží, jak se stanoví herní pravidla. Když budeš hrát hru, ve které každý druhý skáče do kilometrových výšek a létá v oblacích, nebude to žádná speciální schopnost – bude to standard, rutina, normálka. Jenže, když se ti coby osmiletému práčeti podaří zpod vozové hradby píšťalou sejmout německého oplechovaného křižáka, který sebou následně plácne do blat, jsi „unikátní“ právě v tom, že se ti coby prckovi podařilo sejmout někoho, kdo mečem krájí lidi na potkání. To z tebe dělá něco víc. Takovýchto momentů si dokáže každý představit na tisíc a beztak se všechny do hry ani nedají nacpat.
              I já přeji pěkný víkend a děkuji za reakci – mýlíme se všichni –, za to se neomlouvej. Ve finále stejně platí, že jenom ta ‚ukázaná platí‘.
            • Hairy_Ass
              nick: Naopak, čím se dochovalo méně pramenů, tím jsou his. události mysterióznější. Hrdinové se tam najdou taky, i když se asi neproslavili tím, že zabili 10 draků. Zajímavé lokace tam jsou rovněž a perky ve stylu F:NV mohou být klidně i v historické hře. A na první pohled poznáš rytíře na koni a sedláka s vidlemi. *1* A příběh to má často lepší než i áčkové tituly, stačí když si přečteš třeba Nepokojná léta nebo Nepřemožitelný o Englunda. *4*
            • Jasny. Jenze forma vypraveni pribehu se lisi v pripade filmu, hry a knihy.
              A otazka dle myho neni to, zda jde vyucovat dejepis ve forme hry, ale jestli si chce hrac hrat s dejepisem. Tam nejsou zadne mysteriozni pribehy padlych, prokletych a zmizelych hrdinu. Nejsou tam nejake vyjmecne lokace s unikatni atmosferou. Nemas zadnou special ability a perky ozivujici hru. Nemas na prvni pohled lisici se protivniky a nejake unikatni zbrane, nedejboze husitskou zbroj MK2 :) atd... Ten pribeh musis necim ozivit.
              Ale to je jen muj nazor. Jak rikam, mohu se mylit. Kazdopadne dik za reakci a preji pekny vikend.
          • 13_11
            O tom právě mluvím. ‚Proti všem‘ je kniha, která prostě není pro každého – je hodně popisná, psaná starou češtinou a pomalá. Na druhou stranu je neskutečně barvitá, a když už se dostane na ‚pořádnou akci‘, tak dokáže čtenáře pěkně chytit pod krkem. Na tohle nemá čtenář ale šanci přijít, pokud knihu rychle odloží – ať už z důvodu staré řeči, nezájmu o danou tematiku apod.
            Já osobně Jiráska žeru, takže jsem po právu leckterým pro smích. Uvedu tedy jiný příklad svého osobního nezájmu a následného procitnutí, že ‚je to vlastně docela super!‘. Nikdy jsem moc nemusel přírodovědné dokumenty. Nebaví mě úmorné hlasy vypravěčů, dlouhé a hluché záběry líhnoucích se mravenců (příklad) a snad nekonečná stopáž. Nedávno jsem ale narazil na seriál Planet Earth, který mi vlepil takovou facku, že jsem se z ní ještě nevzpamatoval. Nejenom že lidi z BBC natáčeli jako ti nejlepší fotografové National Geographic (a líp!), nejenom že podkresová hudba je monumentální, oni tomu všemu dokázali vymyslet příběhy, u kterých se můžu smát, bát, nechat husí kůži pracovat. Že je Planet Earth božská, pod to se mohou podepsat jak fanoušci žánru, tak totální bezvěrci.
            Tím chci říct, že je málo těch, co by milovali – především obsahově – Jana Žižku od Otakara Vávry. Natočte ho ale jako Statečné srdce a hned se vám na něho bude koukat víc lidí. U her to platí stejně. Budou-li chlapci z Warhorse schopni starou tematiku interpretovat novým (ale i starým) hráčům, mají přece vyhráno!
            • Ano. Jenze na tu grafiku, hudbu a engine, zapomoci ktereho to muzes odvypravet, potrebujes podle meho spoustu lidi - skutecny team. A PlanetEarth je unikum, kteri stvorili opravdovi profici. I kdyz tihle lide (Warhorse) maji zkusenosti, zase takove celosvetove uspechy za sebou nemaji - tim je nechci nejak strhavat (az mne to nekdo zase vycte). Ale kdyz to srovnas se svetem, myslim, ze nemame v cechach tak uzasne herni vyvojari, kteri by se mohli posustet do takovych experimentu.
              Samozrejme. Statecne srdce, Artus, Gladiator, Troja, jsou filmy jenz jsou super. Ale film je uplne jine medium, nez hry. Hry se zivi interaktivitou a myslim ze ten otevreny realny svet zas tak zajimavy neni. Ale kdo vi. A zrovna Statecne srdce tak genialni pribeh nemelo - spis formu podani.
              A verim tomu, ze se najde v cechach clovek (minimalne jeden), jenz jim ty husity stridme zaplati. Takze si pockam az na vysledek.
          • A samozrejme. Ti lide co to zalozili jsou veterany v hernim vyvoji. Maji opravdu velke zkusenosti. To se jim uprit neda. Ale to dobrou hru nezruci a souhlasim s tim, co kdysi rekl Gabe Newell - ze hraci maji kolikrat vetsi prehled o hrach a hernich mechanismech nez samotni vyvojari.
            Dalsi veci je, ze podobnou veci bylo Mounth & Blade. Kdyz pominu nektere rozporuplne dojmy, ano to prostredi je atraktivni. Ale stale premyslim nad tim, co mohou hracum nabidnout vic, kdyz napriklad prave zmineny Mounth&Blade nabizi mnohem vic nez jen cechy?
  • Zayl
    Nebylo by super kdyby se českoslovenká produkce dala dohromady a konečně udělala pokračování Spellcrossu nebo Original War? Obě hry jsou nevybroušené diamanty česko-slovenské tvorby a oba zaslouží pokračování.
    • Zlatá slova.SpellCross jsem hrál tolikrát, že jsem to přestal počítat. *1*
    • MrSanta
      Kurnik šopa, na to je jeden "plusík" málo *1*.
      SpellCross - moje srdcovka. A neřekl bych, že je to nevybroušený diamant *14*.
      • Na strategie sere pes :-)
  • DANE JEĎ! *4*
  • Doufám, že se jim podaří sehnat dost peněz a AAA projekt dotáhnout do zdárného konce. A kdyby ne, tak se snad vydají indie cestou. Třeba jako tihle borci irontowerstudio.com
  • Paul_cz
    AAA RPG studio u nás chybí, takže držím palce. Navíc realistické RPG ze středověku = bomba. Doufám že to vyjde, hra bude skvělá a bohatě se zaplatí, investoři budou happy a Warhorse se ujme místa hezky vedle CDProjektu.
  • Dane děkuju teď už jenom doufám, že vyjde to "moje" rpg, o kterym snim už od doby, kdy sem začal hrát diablo 1. Deset let zpátky? :)) A co jsem si vysnil? Otevřený svět, reálný středověk, možnost spřátelit se a cestovat s přáteli, možnost cestovat mezi více světy jako v might and magic, možnost přidat se jako žoldák do ohromných bitev a nakonec k tomu dokonalou dobovou hudbu o kterou by se postaral pražský orchestr. A ČESKÝ DABING :))
  • Gratuluji a drzim palce!
  • mirekdusinojc
    Držím Danovi palce a pevně věřím v to, že pokud to uchopí za správný konec , inovativně, podpoří hru kvalitním příběhem a neodfláknou to, tak by se z toho mohl stát hit i navzdory tomu, že se hra bude odehrávat v pro mnohé nudném prostředí.
    • 13_11
      Mirek Dušín nosí sukni?!
      Ale abych se taky zapojil do debaty, pak bych rád podtrhl slova Hairy_Asse, že spolupráci s Petrem Čornejem – mým bývalým rektorem a ‚neuvěřitelným‘ vypravěčem historie a husitské tematiky především – by chlapci z Warhorse měli rozhodně zvážit! Ostatně všichni víme, že třeba takový Sapkowski s ním na sáze o Reinmarovi z Bělavy osobně spolupracoval.
      • Hairy_Ass
        Nedávno jsem četl třeba jeho práci o bitvě u Lipan a První pražskou defenestraci, a musím říct, že jeho knihy jsou nejen velice kvalitní po odborné stránce, ale i čtenářsky přívětivé.
  • Nejake tipy ohledne data vydani? Teda pokud se jim vubec podari hru nekdy dokoncit? Tak vykopavam... 2016. ;)
    • 2012-2013
  • netyka se hry, ale stranky:

    "Warhorse má sídlo.." prelozeno jako "Warhorse has beautiful stables.." .. nevim, nevim.. stables mi preci jen diky AoE evokuje staje a slovnik se k sidlu taky moc nema.. Dokazu si predstavit jinej preklad..

    jinak 3 stroje z 2 nefunkcnich me pobavily :)..
    • ales.smutny
      Mně to přijde jako velmi vtipné :) Warhorse je (mimo jiné) válečný oř a ten má sídlo...kde?:) Ostatně téhle paralele odpovídá i zbytek onoho odstavce o zařízení stájí.
      • Tak nad tim jsem popravde vubec neuvazoval a troufam si rict, ze vtipek je to sice usmevnej, ale trochu na spatnym miste.. no ale proti gustu,..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit