Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • v Heavy Rainu jsem celkem lítal když jsem se měl rozhodnout jestli si ten malíček utnu, upiluju nebo ucvaknu...ta hra měla emoce, jasně že když příjdu nas****nej z práce a budu se chtít odreagovat, tak nešáhnu po emočně silném díle, kniha hra nebo i pořad v TV, nicméně jsem za hry kde se emoce dají "prožít"...jasně že střílet, killovat apod. je tupý ale někdy je to řešení nálady. HR mě z tohoto vyléčil, dokázal jsem se po dlouhé době ztotožnit s každou postavou která zrovna běhala pod Sisaxisem :) Davida chápu, já bych se za emoce ve hrách rozhodně přimluvil...Zpětně se mě vybavuje SH, tuším snad 2 kde se oddělala sestřička a třeba jen ta hudba byla pro mě tak emotivní že jí mám do dneška jako vyzvánění...cheers
  • David Cage sice má pravdu v tom, co říká, ale ve svých hrách to ještě nedokázal. Asi je blízko, ale ještě to pořád nedokázal. Jak Fahrenheit, tak i Heavy Rain, jsou sice jiné a zajímavé, ale pořád se drží stejných paradigmat. Vývojář vám dává několik možností a vy si jednu z nich vyberete. Navíc Heavy Rain už je spíše interaktivní film než-li hra. Pro mě je dokonalou ukázkou perfektní designerské práce Metal Gear Solid(pouze první díl). Kojima to udělal geniálně jednoduše. Dal vám postavičku a vy jste hned na začátku věděli, jaké máte možnosti. Pokrčit, lehnout, přitisknout se na zeď, střílet atd. A pak vás nechal být. A museli jste si poradit. Mohli jste se prostřílet, být nenápadní atd. Věděli jste, kam máte dojít, ale nikdo vám neřekl, jak to máte udělat. Zároveň jste měli cíl a celé to mělo příběh.
    • A nezarazi te trochu, ze prave Fahrenheit a Heavy Rain ma stejneho tvurce? Fahrenheit je jednou z nejvyraznejsich her historie a kdyby nemela tak dobity a akcni konec, byla by dnes zajiste hodne vysoko a mnoho tvurcu by se ji inspirovalo - herni business by se ubiral jinym smerem, serioznejsim, dospelejsim smerem. Heavy Rain jsem nehral (jsem PCckar), ale videl jsem videa a uz z tech mi bylo jasne, ze i zde se jedna o neco extra. Mozna mas pravdu, Cage to jeste nedokazal, ale ukazuje moznosti. Ukazuje emoce a ty prave herni zazitky. Nevim jak ty, ale ja se vzdycky lip vziju do role hernich postav typu Gabriela Knighta, robutka z Machinaria nebo prave toho chlapka z Fahrenheit. Z vyblyskaneho Call of duty jsem nic takoveho necitil a to jsem - a ted pozor - hral z pohledu prvni osoby! To me privadi k dalsi myslence, ze vizualni zpracovani (a nemusi to byt vzdy jen efekty, ale taky prave treba uhel kamery) je tim nejmensim, co ovlivnuje prozitek. Proc si tedy tolik hracu potrpi na tom, hrat jen moderni bezemocni hry? Protoze to jsou fakt blbci, u kterych plati, ze z nich hry delaji nasilniky, jak o tom pisou americka media?
    • MGS1 je konceptem to samé jako Metal Gear: Outer Heaven (první díl série z roku 1987), takže proč "uznávat" pouze první MGS? MGS2,MGS3,MGS4, Portable Ops či Peace Walker jsou neuvěřitelně emoční hry - každý charakter má své důvodu k tomu, co dělá, každého poraženého bosse je hráči svým způsobem líto, protože ne všichni mohli za to, co se z nich stalo...
      "Dal vám postavičku a vy jste hned na začátku věděli, jaké máte možnosti." - to je princip všech Metal Gearů.
  • Brothers in Arms ...a stačilo přidat třeba objevení koncentračního táboru a mohl to bejt hra na kterou nikdo nezapomene.
  • pro me jasne vede silent hill2...
    • Spíše bych volil první díl, druhý byl výtečný, ale to co předvedl první díl bylo neuvěřitelné.
      • První díl byl ohromný průlom, druhý dotažení do naprosté dokonalosti.
    • souhlas, to bylo na psychologii primo postaveny :)
  • Amylee.Anderson
    A nebo taková Penumbra nebo Amnesia - emoce posraných kalhot :D
    • U mě už to kalhoty bohužel nestíhaly. :D
      • *1*
  • Amylee.Anderson
    To se mi líbilo třeba na ME - romance. Ne nelakuje mě, že tam mužou mít postavy sex, ale že je mezi nima a nějakej užší vztah než to, že jsou spolu na posádce... Možná to je tim, že jsme ženska, ale tohle se mi ve hrách líbí :D
    • Irisis
      To me na ME spis prislo hrozny. Odkojenej z her jako PST nebo BG, kde jsem se tezce rozmyslel koho do party, u ME jsem mel dilema koho nechat umrit radeji :) A co se ME2 tyce, tam je romance akorat pobihani po lodi a flirtovani s posadkou. Kloudnyho nazoru na "Mission" nemaj ani za mak, ale vsichni by trtkali jak posedly warpem.
      • Amylee.Anderson
        Prostě řikam, že to bude tim, že jsme ženska..Proživam to víc :D
      • Black_Hand
        he? hral si vubec loyalty mise? co treba legion?
    • ME je pitchovina ne nedavajte mi minusky pretoze vy si myslite ze to malo nejaky hlbsi zmysel ten pribeh ...
  • Malleth
    Mě už ty příběhy ve hrách taky maximálné štvou. Bohužel i v jinak dobrých hrách. Jsi vyvolený....zachraň galaxii....atd. To jsou témata s kterými se člověk nemůže ztotožnit. ICO, Shadow of Colossus, Another World, Gothic, Portal jsou důkazy, že jednoduchá témata založená na základních lidských hodnotách (přežití, strach o někoho blízkého, svoboda...)jsou ty nejsilnější.
  • Příběh + Atmosféra to pro mě dělá hru, nějáky ty kostičky sem tam zkousnu *3* stejně tak filmy u těch snad i víc záleží na příběhu, nechápu co se to v dnešní době asi jsem už moc starej (22) a hlavně s tím nesouhlasím a hlavně nemám už pomalu co hrát *9*
  • Co takové série Metal Gear či BioHazard (Resident Evil)? Hlavně Metal Geary jsou proslulé tím, že jsou plné emocí - kdo hrál, ten ví, kdo nehrál, ten o hodně přichází.
  • No, tak na tom je hodně pravdy.Mám rád hry s příběhem... Svého času mě dostala hra Far Cry.Paradoxně mě tam nebavilo ani tak tupé střílení.Mnohdy jsem se přistihl, že nejdu ani tak do další akce, ale jen tak si tam plavu a procházím se po pláži...
    • Heh tak to je zajímavý *1*
      • Než jsem jel na dovolenou, tak jsem si pouštěl hru jen abych si tam zaplaval... *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit