Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Přesně tak, pane Cage! O tomhle tématu (emocionální prázndnota drtivé většiny her) přemýšlím už dlouho. Hry jsou v tomhle ohledu daleko za filmem, ačkoli se tváří, že jsou úspešnější. V prodejích možná, ale v kvalitně rozhodně ne.
    • Paulcz
      Řekl bych, že hry a filmy jsou na tom podobně. V posledních letech se točí ohromné množství filmů a jen málo z nich překročí na CSFD 80%. Většinou to jsou hrozný braky stejně jako většina her. Možná pobaví, ale mozek si dá pauzu. Navíc film má výhodu v tom, že se o něm dá přemýšlet v průběhu dívání což u her, které vyžadují interakci už tak moc dobře nejde. Ještě líp jsou na tom knížky..
      • Jen malo z nich prekroci na csfd 80? Tak to bych zrovna nerekl. V posledni dobe jich je praveze docela dost (Inception, batmani, Fighter - to me napada v souvislosti, co jsem nedavno videl). Samozrejme je tu spousta braku, ale ty byly vzdycky a vzdycky budou. A to, ze jsou americky, na tom nic nemeni. Popravde co se tyce filmu, mam ja treba nejradsi americky filmy, protoze bejvaj nejkvalitnejsi. + filmy z evropy, ale tech koukatelnejch taky moc neni.
        • Paulcz
          Jenže to je právě špička ledovce, na těhle pár filmů připadá ohromný množství průměru a podprůměru
      • xMort
        Oni ty stovky taky nevznikly za nějakých pět let někdy v minulosti, ale je to pár filmů z obrovské časové periody, kdy se ty průměrné vyplavily a zapomnělo se na ně.
      • A víš, čím to je? Že v obou případech jde o americké filmy a americké hry, kterých je všude plno (holt moderní způsob americké kolonizace). Díky bohu za ty knížky...
  • Amylee.Anderson
    A nebo taková Penumbra nebo Amnesia - emoce posraných kalhot :D
    • U mě už to kalhoty bohužel nestíhaly. :D
      • *1*
  • 90% dnešních her stojí za houby. Jsou to bezduché akční sračky. S pistolkama a vojáčkama jsem si hrál už jako malej. Nevím, proč bych to měl dělat teď.
    • Protože jinak nebudeš cool a kdybys chodil do americké školy, všichni by se ti smáli;o)
  • Vzdy bude vice her ktere hraji spise na vizualni a jine efekty emoce a celkove pribehy ci scerare uz nemaji tolik napadu (a mohly by mit) nicmene jsou hry u kterych citite i neco vic ....namatkou muzu jmenovat Deus ex I Max Payne I Zaklinac nebo Mafii I. kdyz jsem ji poprve pred nekolika lety dohral tak z dojmu hudby jsem mel slzy na krajicku :) dokonce se i obcas stane ze hra je v emocich vyspelejsi nez kdejaky film jen vice takovych svetlych gamesek ....grafika neni vse
  • A co treba Syberia 1+2? Emocemi nabita hra o hledani sama sebe. Zadne zabijeni,zadna zachrana sveta.
    • Syberia? To snad nemyslíš vážně? Hrál jsem a nakonec i dohrál oba díly očekávaje něco výjímečnýho, ale bohužel. Zápletka byla sice originální, grafika líbivá, ale celý to bylo z mýho pohledu zabitý neskutečnou zásekovostí hry, pixelhuntingem a odfláknutýma dialogama a častým padáním hry v některých lokacích. *1*
      • no, Syberia byla zasekova kvuli logickym hadankam, ne kvuli pixelhuntingu : O Aspon co si pamatuju... A co presne bylo na dialozich odflaknuteho? To je mi taky zahadou...
    • Irisis
      Adventury mam rad, ale Siberii jsem ani nedohral. Vsechno mi prislo hrozne pasivni, netusil jsem co proc delam. Vadil mi maly pocet mluvicich postavicek a u nich jeste mensi pocet vet. Navic mi prislo absurdni, ze jako realitni agentka v pracovni dobe jezdim natahovacim vlackem po vychodni evrope a hledam pruzinky a kolecka abych mohl jet dal...
      • tak to by me tady zajimalo top5 tvych nejoblibenejsich her, jestli ti zrovna Syberia prisla svym konceptem absurdni. :D
    • tu jsem jeste nemel moznost si zahrat,ale slychavam na to samou chvalu.Z podobneho soudku bych zminil napr The longest journey a pokracovani dreamfall nebo beyond good and evil.To jsou opravdove klenoty
    • Ano, proto byla tak ceněná.
  • Malleth
    Mě už ty příběhy ve hrách taky maximálné štvou. Bohužel i v jinak dobrých hrách. Jsi vyvolený....zachraň galaxii....atd. To jsou témata s kterými se člověk nemůže ztotožnit. ICO, Shadow of Colossus, Another World, Gothic, Portal jsou důkazy, že jednoduchá témata založená na základních lidských hodnotách (přežití, strach o někoho blízkého, svoboda...)jsou ty nejsilnější.
  • Cage objevuje Ameriku. Upřímně, a možná to bude znít drsně, si myslím, že většina her jde svou hloubkou / plochostí na ruku svým konzumentům.
    • bohuzel
  • Cage mozna zapomnel zminit, ze se to tyka jen AAA titulu. V dobe internetu neni pro hrace problem najit emocne postavenou hru. The Dream Machine, Machinarium (obe hry hratelne pres webovy prohlizec), snad i Gemini Rue (jeste jsem nezkousel), to jsou vsechno malinke tituly, ktere v sobe ale maji vic stavy, nez dnesni bestsellery. Trochu se z toho stydim, ale je to tak. Jinak s Cagem nejde nesouhlasit. Snazi se o dobrou vec - prosadit u lenivych hracu hry stavene na mozek, ne pro oci a reflexy. Na to tu ostatne mame akrady a podobne pi*ovinky...
  • No, tak na tom je hodně pravdy.Mám rád hry s příběhem... Svého času mě dostala hra Far Cry.Paradoxně mě tam nebavilo ani tak tupé střílení.Mnohdy jsem se přistihl, že nejdu ani tak do další akce, ale jen tak si tam plavu a procházím se po pláži...
    • Heh tak to je zajímavý *1*
      • Než jsem jel na dovolenou, tak jsem si pouštěl hru jen abych si tam zaplaval... *1*
  • Brothers in Arms ...a stačilo přidat třeba objevení koncentračního táboru a mohl to bejt hra na kterou nikdo nezapomene.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit