Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No asi to není pro vývojáře tak jednoduché vyvolat v hráčích jiné než "základní emoce", pokud někdy jsem vůbec něco takového zaznamenal tak to bylo u starých adventur typu Quest for glory, Kings questy a podobných, tedy trochu říznutých vypravěčstvím, takový Fahrenheit byl podle mě plný emocí a to i jiných než těch základních a pokud vím tak jej veřejnost nepřijala zase až tak dobře... určitě je takových her víc ale nejsou a asi nebudou main streamové... *5*
    • Si myslim že taky záleží hodně na žánru a vkusu, každýmu se líbí něco jinýho a tak se určitě k nějakému příběhu upne víc než k jinému v jiné hře
      • Black_Hand
        jo, na indie veci jsem uplne zapomel. treba braid, machinarium...
        • Třebas z takových FPS moc vybírat nejde napadá mě snad jen F.E.A.R. který měl ten příběh aspoň trochu zamotaný a nějak zajímavý žádný jiný mě nenapadaj *8*
          • System Shock, Deux Ex a BioShock.
            • No jo ale ty jsou trošku řízlý Deus není čistě FPS a bioshock... no nevím snad jen chvíli mě bohužel zklamal ale osobní názor *6*
            • Half-Life, Half-Life 2.
  • Kde jsou ty doby, kde jsem loadoval pozice, abych zmenil rozhodnuti ve hre, protoze jsem pak "litoval" :x. Ted je hracska scena plna CoD fagu co chteji jen dalsi 3 hodinove pokracovani. Nastesti to zachranuji hry jako mass effect, zaklinac apod.
    • mass effect ja neviem preco ale ta hra bola tak nudna ze som ju ani na druhy krat nedokazal dohrat ani 1,2 uplna nuda a blbost... cely ten pribeh sa tvaril tak pompezne a mohutne ze mi z toho bolo zle
    • redbull slopající a COD hrající 12 letí nadrženci většina firem v nich vidí budoucnoust protože odrostlejší hráči a herní veteráni(jako já 30let) nemají na hry spoustu času *10*
      • jo je to nechutný *11*
  • Posledne hry s emociami? ME 1,2 a vsetci sa tesime na 3. diel, inak velmi silne pocity pri fahreheitovi alebo assassins creed 2 a alan wake...ale tych hier je naozaj velmi malo ...bohuzial :(
    • jsem asi měkota, ale třeba když joker v ME2 ukáže novou Normandy tak trochu slzička ukápne a je to hra co má super gameplay,, to samý nemohu říct o Heavy Rain..
  • přesněji ten příběh nebyl dle mě rozvinutý tak jak by mohl být ale atmosféru to určitě mělo *4*
  • Já bych naopak současnost neviděl tak černě. Často se tu píše, že vychází bezduché hry typu CoD a zachraňují to jen nějaké ojedinělé kousky. Je třeba si ale také uvědomit, že dnes vyjde za rok mnohem více (i áčkových) titulů než kdykoli v minulosti. Dřive se občas stávalo, že některý žánr zažíval boom a jiný naopak stagnoval. Posledních cca 5 let se mi ale pravidelně stává, že se naprosto nehorázně těším alespoň na 5 her za rok (teď třeba Shogun, Dragon Age, Zaklínač, Skyrim, Posel smrti) a to mě často ještě i nějaké další příjemně překvapí. Abych to sumarizoval - prostě si vždy něco vyberu a to, co se mi nelíbí, prostě nehraju a plně respektuji názory jiných pařanů *3*
  • Co takové série Metal Gear či BioHazard (Resident Evil)? Hlavně Metal Geary jsou proslulé tím, že jsou plné emocí - kdo hrál, ten ví, kdo nehrál, ten o hodně přichází.
  • Amylee.Anderson
    To se mi líbilo třeba na ME - romance. Ne nelakuje mě, že tam mužou mít postavy sex, ale že je mezi nima a nějakej užší vztah než to, že jsou spolu na posádce... Možná to je tim, že jsme ženska, ale tohle se mi ve hrách líbí :D
    • Irisis
      To me na ME spis prislo hrozny. Odkojenej z her jako PST nebo BG, kde jsem se tezce rozmyslel koho do party, u ME jsem mel dilema koho nechat umrit radeji :) A co se ME2 tyce, tam je romance akorat pobihani po lodi a flirtovani s posadkou. Kloudnyho nazoru na "Mission" nemaj ani za mak, ale vsichni by trtkali jak posedly warpem.
      • Amylee.Anderson
        Prostě řikam, že to bude tim, že jsme ženska..Proživam to víc :D
      • Black_Hand
        he? hral si vubec loyalty mise? co treba legion?
    • ME je pitchovina ne nedavajte mi minusky pretoze vy si myslite ze to malo nejaky hlbsi zmysel ten pribeh ...
  • pro me jasne vede silent hill2...
    • Spíše bych volil první díl, druhý byl výtečný, ale to co předvedl první díl bylo neuvěřitelné.
      • První díl byl ohromný průlom, druhý dotažení do naprosté dokonalosti.
    • souhlas, to bylo na psychologii primo postaveny :)
  • v Heavy Rainu jsem celkem lítal když jsem se měl rozhodnout jestli si ten malíček utnu, upiluju nebo ucvaknu...ta hra měla emoce, jasně že když příjdu nas****nej z práce a budu se chtít odreagovat, tak nešáhnu po emočně silném díle, kniha hra nebo i pořad v TV, nicméně jsem za hry kde se emoce dají "prožít"...jasně že střílet, killovat apod. je tupý ale někdy je to řešení nálady. HR mě z tohoto vyléčil, dokázal jsem se po dlouhé době ztotožnit s každou postavou která zrovna běhala pod Sisaxisem :) Davida chápu, já bych se za emoce ve hrách rozhodně přimluvil...Zpětně se mě vybavuje SH, tuším snad 2 kde se oddělala sestřička a třeba jen ta hudba byla pro mě tak emotivní že jí mám do dneška jako vyzvánění...cheers
  • Black_Hand
    ma to neco do sebe. par prikladu dokazu vymyslet, ale moc jich neni a musim sahnout i vice do minulosti (emoce a narocnejsi veci si spojte sami):
    portal - companion cube a glados
    mass effect - garrus popr. archangel (snazim se nespoilovat :)), mordin, thane, legion, wrex spolu s jejich loyalty misemi samozrejme (koukam, ze ME je na tom prekvapive dobre v tomto smeru)
    kotor 2 - kreia
    psychonauts - v podstate vsichni dusevne nemocni
    bioshock - would you kindly?
    • Podle toho, co mi prošlo rukama, tak většinou emotivní stránku u her dělali Bioware, quantic dreams a z poslední doby třeba CD project RED se zaklínačem a Ubisoft se sérií Assassin's Creed...
      Jinak ty náznaky emocí, takové emoční vsuvku ve většině her jsou jednorázové a strohé...
      Většina her se ani nezaobírá nějakými příběhy společníků, historií, takže ani není na co navazovat krom dramatické situace padajícího meteoritu na velkoměsto, ze kterýho už nikdo neuteče a následně další postava z party hrdě prohlásí: "za tohle váš pobijem emzáci!" :D
      Někdo tu v diskuzi zmiňoval hafl-life a jeho pokračování, což mi připadá směšné, protože half-life bylo postavené na přežití, emoce minimálně, druhý díl má emoční alex, příběhově dobré, ale emočně suché. Jak už jednou zmínila Jade Raymond málo komunikace ve hrách, chybí postavy, teré by zůstali s hráčem v delším kontaktu během hry. U mě většina her s emocemi zanechala vzpomínky, do kterých se rád zatoulám, ale když si vpomenu na nějakou dobrou FPS hru představim si možnosti ovládání(její inovativní prvky), nebo průchod nějakým lvlem, ale rozhodně mě to neuspokojí po emociální stránce, spíš jen když chci vybít vztek.
      Třeba takovej Fallout od bethesdy s tunou dialogů a možností zaujmout, ale bez výtěžku po emociální stránce, hra je to dobrá, ale vždy si ho spojuji s osamělým vlkem bloudícím po wastelandu s tím, že na konci cesty budu mít nabušenou postavičku se kterou můžu tak maximálně dokolečka obcházet ruiny.
      Jediné FPS co mě tak napadá se silnějšími emočními prvky je Dead space.
    • Call of Cthulhu - Dark Corners of the Earth
      Anachronox
      Daikatana
    • would you kindly....Powerfull phrase....Familliar phrase?
    • pridal bych tam pribeh Arthase z W3 a Planescape Torment + Fallouti
      • miker17
        Amnesia:Dark descend
        Wizardy
        Fahrenheit
        Arx Fatalis
        Deus Ex 1
        • miker17
          Homeworld
      • Určitě, to jsou klasiky, jejichž příběh měl něco do sebe a určitě vyvolaly plno emocí, škoda že s WoWem se to Blizzům jaksi nepovedlo *10* ale zas je to onlinovka to bude hrát taky roli
        • kostejnesmrtelny
          Ve WoW byly i opravdu silný questy, třeba vyšetřování incidentu v Shady Rest Inn. Nebo Pamela Redpath v Eastern Plaguelands.
          No a pak celej datáč WotLK, kterej přes všechny špatný věci co do WoW přinesl byl taky emocionálně poměrně silnej.
        • No já měl orgáč tak max z těch jejich inter, nádherně zpracovaný podtržený skvělou hudbou ale jinak nuda *9*
      • Black_Hand
        tak jasne...ale tak daleko uz jsem zachazet nechtel. samozrejme, ze PST tam patri nejen jednou veci. treba deionnara, stavitel hrobek, "prakticka" osobnost, Dak'Kon, Grace, Ignus...sakra...skoro vsichni :).
      • ICO, SoC. A věřím, že na podzim to bude The Last Guardian.
    • za me treba druhy Silent Hill

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit