Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nejlepší free to play model má dota 2, nesnáším když je někdo zvýhodněný protože do hry nacpe peníze neboli p2win, takovým hrám se vyhnu obloukem.
    • Divim sa, ze ako priklad spravneho Free to play spomenuli v clanku okrem Team Fortress 2, League of Legends a nie Dotu 2. Pritom Dota 2 ma podla mna o dost lepsi F2P model. Dota ponuka vsetko (vcetne vsetkych herov) zadarmo a plati sa iba za vizualne skiny (aka klobuky), zatial co LoL hrat bez penazi je aj po stovkach hodin stale len relativne mala z celkovych moznosti hry (neda sa hrat 60%+ hrdinov, chybaju runy na jednotlivych hrdinov atd.)
      • Wildstonecz
        Docela se desim toho ze v rankedech potkam nekoho kdo si nejakou postuve zrovna zkousi jinak ano je to v dote pohodlnejsi mit to hned na druhou stranu ted kdyz mam vsechny hrdiny a vsechny runy jake chcu mi to uz neprijde. Ovsem hrdinove nejsou o placeni ale o investovani casu a runy za penize ani nekoupis.
  • Jak bylo v článku řečeno. Pořádná F2P hra musí umožňovat všem hráčům stejné podmínky - neplatícím i platícím. Když neplatící hráč uvidí že jej někdo kdo zaplatil díky bonusu neustále zabíjí tak spíše od hry odejde než by ho to donutilo si to taky koupit. Každý hráč by měl prostě mít možnost tuto schopnost získat a když něco získat nemůže nemělo by to mít vliv na hraní ale jen jako kosmetický předmět. V tomhle případě mezi nejlepší hry patří TF2, DOTA 2 a pár dalších. Jinak pokud jsou F2P hry takhle dobře vyvážené tak mi to nevadí ale ty Asijské okrádačky které se občas dostanou na západní trh to je hnus. I když nejen Asijské jsou okrádačky ( zdravím Battlefield P4F)
    • flash789
      Nemas moc prehled, Aion nebo Tera mají F2P model nastaveny perfektne, a obe jsou korejske :)
      • Tak samozřejmě že se pár najde ale mluvím obecně.
      • Aion i Tera mi na první pohled připadají jako přeskinovaný WoW - nehrál jsem ani jedno, ale když se podívám na screeny, tak mi to rozhraní přijde vyloženě okopírované 1:1
  • walltar
    Já si osobně myslím, že přes F2P cesta nevede ... Spíš lidem nabídnout dobré hry a obsah, který není lehké upirátit. Jako Zajímavý a dobře hratelný multiplayer. Otázkou taky je kolik lidí vlastně potom co hru stáhne ji taky hraje ... já sem měl s drtivou většinou her takovou zkušenost, že jsem je zase po hodině hraní znechuceně vypnul a smazal. On totiž člověk, který hry stahuje si nemusí vybírat, ale může zkusit prakticky každou. A zjistí, že většina ho nebaví.

    Možná by taky pomohl návrat k trial a demo verzím ... tady máš trošku a pokud chceš hrát dál tak si musíš zaplatit.

    Ale osobně F2P opravdu nemám rád ... Mě to příjde, že se ze mě spíš snaží dělat blbce, než abych měl hru která se dobře hraje. Vždycky se mě vrací ta fráze "If You're Not Paying for It; You're the Product" I když to není z prostředí her, tak to člověk někdy vidí i v F2P MMO ... člověk co hraje zadarmo je tam spíš terč pro platící zákazníky.

    Já si osobně za dobrou hru rád zaplatím ... ale poslední dobou každá hra co jsem koupil byla vyhypovaná a nestála za moc (Například Watch Dogs).
    • Ja hram Warframe a tam mas platene iba kozmeticke kraviny. Pripadne si mozes kupit packy, kde mas vsetko co vacsi update prinesie pekne pohromade. Co ale neni praziadna vyhoda, nakolko to je primarne coop hra a da sa to vsetko vybehat hranim, ide len o pohodlie ze to mas hned. Teraz dokonca boli zasa misie kde odmena boli veci z obchodu, stacilo to len prebehnut. Proste neni F2P ako F2P.
      • Jack1947
        To jsem hrál při spustění jenže mě naštvalo že máte omezené životy a za prachy musíte dokoupit nové... když umřete tak máte pro jeden den konec hry. Nevím jak je to tedka ale proto jsem přestal jinak to není špatná hra.
        • Je to tak ze kazdy warframe ma 4 revivy kazdych 24hodin. Revive slouzi k oziveni uprostred mise kdyz nahodou umres. Pokud ty revivy nemas, s postavou muzes normalne dal hrat, akorat nemas 24 hodin ty 4 oziveni. Jinak pokud jsi to nehral od spusteni ( predpokladam open beta ) tak doporucim nahlidnout, za ten rok a pul udelali slunej kus prace
          • Jack1947
            Jo, takže zkusím no dík za info. 4revívy mě ale budou štvát a o PVP tolik nestojím i když může bejt zajímavý mě to zajimá a bavilo především kvůli COOP. *4*
      • jj Warframe je dobrej priklad. Ke vsemu jde premiova mena normalne tradovat za veci co padaj v lepsich misich na trade kanalu.
  • Dobrý F2P systém má aj WarThunder... Okrem rýchlejšieho postupu (bonusy xp) bez ktorého sa dá zaobísť, prémiových lietadiel/tankov a nejakých vizuálnych vecí tam je všetko free.... Hrajem už asi rok a zatiaľ mi tie platené veci nechýbajú. Každopádne dobrý f2p systém sa určuje podla toho kolko krát za hodinu hrania poviete vetu "no jasné premiák" *1*
    • Da se expit posadka za prachy = kupovani vyhody = p2w
      • A bez penez tu posadku nemuzes vyexpit? Aha, muzes, takze jen zvanis.
      • Tá vyexpená posádka ti dá uplne minimálnu výhodu oproti ostatným hráčom...Môžeš mať posádku na 100% ale priletí k tebe nejaké eso a ideš k zemi.....
      • wenceslaus
        Nesmysl. Ty výhody nejsou tak znatelný a navíc jsou, pokud vím, započítaný do MM.
      • Ghost47
        Podle mě je pay to win jen případ, kdy si za peníze můžu koupit výhodu, která nejde získat hraním (třeba kdyby tam za peníze šlo koupit Tomcata *4*). Posádku může trénovat normálně hraním, za peníze ji má akorát vycvičenou dřív...
        • Mno je tam moznost kvalifikace posadky za GE... dela to 20 crew points na 4ech skillech vic nez se da pres free2play ziskat... ale ten vliv bude hodne marginalni.

          jinak to skutecne gaijin cose tyce f2p dela spravne... neni tam nic gamebreaking a ani tak oblibena premiova munice z jineho nejmenovaneho titulu.
          Ja si teda uz asi 2. mesic platim premium account kvuli tomu silenymu grindu v late t4/t5 ale kdybych to nedelal tak by se taky nic nestalo
          • Já si zase všechny tanky vybojoval poctivě, bez volných zkušeností či prémia... Více si s tím daným tankem zahraješ a třeba takový Pz. IV F2 je doslova perla na druhém tieru :)
      • Veskoslav
        K čemu ti bude maximální vylepšení posádky, když nesestřelíš ani stodolu, protože budeš lama? To mi teda řekni.
        • A jakou hraje roli muj skill na tvrzeni, ze neco JDE nebo NEJDE?
  • Já nevím, co je na tom tak složitého. Dělám hru; nejdříve se musím rozhodnout, pro koho ta hra bude, a toho se budu striktně držet. Pak podle kupního potenciálu této cílové skupiny a racionálního odhadu prodejů nastavím náklady. Pak tu hru v tomto rozpočtu udělám. Pokud bude dobrá, zaplatí se (a budou ji hrát i lidé mimo původní cíl), pokud ne, nezaplatí se. Hotovo. Kdo dělá špatné hry, má zkrachovat. Nic dalšího není třeba vymýšlet.
    Vývojáři nejsou schopní dodržovat ani tak jednoduché principy. Místo toho ty hry marketingově tlačí publiku, které s tím nemá nic společného, a aby to hrálo, tak se ta hra musí udělat stupidní a jednoduchá (čímž je odrazeno ono jádro cílového publika). Místo realistického rozpočtu dají enormní peníze do grafiky, která nemá na kvalitu hry vliv a je nenávratnou investicí. Takže prodávají špatné a nákladné hry. A jediný důvod, proč to pořád vydělává peníze, je fakt, že trh je stále v chaotické, dynamicky růstové fázi.
    • a proto nebudeš nikdy vydelávat velke penize
      • Jsem adekvátně placen za to, co umím. A jsem s tím spokojený.
        • to je v poradku, taky nekibicuju delnikum jak maji vrtat diry. biznis se dela tak že se snažiš zakaznikovi vnutit svoje zboží agresivní reklamou a presvedčit ho že to vlastne chce
          • Chodis predpokladam vyhradne ve veste, jezdis v limuzine a sebou vodis parecek 130kg kamosu s vyboulenejma kapsama? Jinak se svym pristupem moc dlouho neprezijes.
          • Možná to pro tebe bude překvapení, ale já nejsem lempl.
  • Tak kdy bude The Elder Scrolls "Online" F2P? *4*
    • proč chceš hrát nekvalitní hru jen zato že je zadarmo? na druhou stranu když jke to dobre, tak si zaplať
      • Mozna proto, ze ta hra neni uplne nekvalitni, ale neni tak kvalitni, aby za ni byl ochoten platit pravidelne. Kdyby trebas fungovala na jednorazovej nakup, tak bych o tom uvazoval, ale s mesicnima poplatkama ...
      • Treba proto, ze nevi jak je kvalitni a jak by se jemu osobne libila a chtel by si ji vyzkouset pred tim, nez za ni utrati penize?
        • tak proč se nezeptal kdy bude trial?
          • Jack1947
            Jo nebo tak, já nestihl žádnej a o moc jsem beztak nepřišel.
            • nevadí, zahrajem to na YT
          • Jack1947
            To je blbost ne když hra už je vydaná... no mohli by mít nějaký testovací víkend noo...
            • praveže testovaci vikend je pre vydanim lol, po vydani jsou bežne trialy - mas napr. 30 dní hraní nebo kolik a max 20 level a tak si mužeš hru vyzkoušet.
  • „Lidé jsou zvyklí neplatit. Živit vás proto bude jen drobné procento nadšených, jinak řečeno velryb, které vy, jako správní velrybáři, musíte ulovit.“
    toto je to coho sa treba drzat, na com je postaveny aj kickstarter, ja mam kupeny FSX k nemu mam kupeny za 60 eur PMDG 737 NGX, ja som presne ta velryba, pokial Microsoft vyda pre mna sim ktory bude o generaciu novsi, lepsie spracovanie terenu, z velkej vysky napr preskinovane zo satelitov, spravi poriadne letiska, podporu addonov, v krajsej grafike, podporu Oculus Riftu, atd atd, vytiahnem z penazenky nie 60, nie 80 ale rovno aj 100 aj 150 eur, o tomto to je, takisto by som ochotne tahal svoje peniaze aj za skutocneho nastupu SWAT 3 a 4, momentalny problem vyvojarov je robit hry pre masy, ja im to za zle nemam, ale na PC pre masy znamena 95% piratov, treba robit presne na PC hry pre 5% co ten obsah a kvalitu zaplatia
  • vonTossis
    Podle mě jeden z nejslabších úvahových článků v novodobém Levelu. Docela o ničem ...
  • Mne se koncept f2p libi, protoze resi spoustu problemu, ale ma jednu zasadni chybu, aby vedl ke dobrym vysledkum, musiho hraci spravne vyuzivat a to bude kamenem urazu,zvlaste az se do toho pusti velka PR.
    Na F2P se mi libi, ze je oboustranne ferovy. Za spatnou hru nezaplatim nic a cim bude hra lepsi a cim dele bude hrace bavit, tim vetsivyvojari dostanou odmenu. To je fer a win-win.
    Resi toproblem s absenci dem. Kazda hra je demo a hrac za ni muze platit, jen kdyz se mu bude libit a jen tolik, kolik chce.
    To by pri racionalnim chovani hracu melo vest k tomu, ze vyvoj by se prirozene mel zamerit na kvalitua obsah titulu, mene na PR.
    Dnesni model totiz veli vic investovat do PR nez do kvality, protoze PR zvysuje prodeje vice nez kvalita hry. V dnesnim modelu je kvalita hry spise neznama, kupujeme zajice v pytli a tak se na rozhodnuti, jaky titul koupit, podili nizsi merou. Je to spise o duvere a jakyhype se vydavateli podari vyvolat. Hraje se o duveru hrace.
    Proto se pak i vic investuje do znamych znacek a ty se neumerne recykluji. Nove znacky nevzbuzuji takovou duveru jako stare (resp. vzbudit v ne duveru je mnohem drazsi PR).
    Model F2P umoznuje k cele veci pristoupit novym a mnohem lepsim zpusobem. Ale aby fungoval a vedl k lepsim vysledkum, potrebuje prevazujici racionalni chovani hracu. A to si nejsem jist, ze je realne. Aby hrac, misto toho aby si nechal vymyvat mozek, si radsi jednotlive tituly stahnul a hral ten, ktery ho skutecne bavi nejvic a za ten pak ochotne platil narozdil od tech ostatnich.
    • Vcelku soulhas až na jednu drobnost -
      "V dnesnim modelu je kvalita hry spise neznama, kupujeme zajice v pytli..."

      Osobně zajíce v pytli nekupuji. Jsou způsoby, jak se do toho pytle před koupí podívat a osahat si obsah.
      Akorát se ty způsoby samozřejmě nelíbí těm, kdo pytle dělají záměrně co nejvíce tlusté a neprůhledné.
  • Pre mna osobne maju dobry system napriklad guild wars 2 ktoru ked som kupil tak som raz zaplatil a mal pokoj a tiez su tam mikrotransakcie ktore ale nemusis nakupovat ak si necchces skraslovat nejak postavu alebo proste rozne specialitky finishy atd a ten kto nie je narocny si ju zahra bez mesacnych poplatkov a kto je proste a ma na to peniaze tak si zaplati rozne vecicky a ono sa zaplatia aj tie servery ked to ma milion hracov,ale free to play je pre mna skor take velke demo zalezi len a len na hracovy ci da do toho viac casu aj penazi.ftp je skor o volbe a demokraci.Pre mna teda.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit