Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdo si chce zahrat pekne a kvalitni fantasy RPG at zkusi Drakensang 1 a 2. To je asi z tech poslednich nejlepsi. Tady tyhle bioweracke paskvily jsou s kazdou novou hrou horsi a horsi. Sice porad delaji super pribeh ale herni mechanismy, hratelnost a vubec to co dela dobrou hru dobrou to se pomalu vytraci. Je videt ze tohle kdysi nadupane studio dela veci na zakazku pro hromadu manazeru, kteri jim pekne utahujou oprate. Verim ze to sere i samotne vyvojare a radi by udelali neco komplexnejsiho, bohuzel by nevydelali tolik $$. Bohuzel i oni musi zivit rodiny ;) Na takove skvosty jako BG, NN, etc muzem uz jen vzpominat.
    • miker17
      a kdo si mysliš ze ty skvosty udelal... a rypáci na tomto a zahraničních forech psaly stejné věci o NN DA:O KOTORU MASSEf.1,2
      Všecí nadavají na grafiku nebo řikají jak Zaklínač bude poslední CRPG a hádejte co Zaklínač je ješte akčnejší než DA2 a souboje ještě ryclejší než DA2 a dialog. systém je osekaný jediné co má lepšího je grafika
      v jedinem v čem s tebou trochu souhlasím je že sou EA svině ale furt lepší než Square Enix a sega
      • Drom
        co cekas? tady je to samy fanboy zaklinace *7* nema se smysl dohadovat s trollama. Nejdriv je dragon age nezajima a pak nadavaji, ze nebude cesky - ocividne trollove
        • Máš naprostou pravdu.Každá debata/diskuze ohledně DA2 vždy končí stejně.Nemá smysl na to reagovat.
    • NN byl skvost?:-D To bylo jednodušší než DAO
      • Oh, opravdu? Kolik v NWN je statistik? Jak je komplexní příběh oproti DAO, kde se měly vymlátit čtyři (nebo kolik) míst, pak mezihra v Lotheringu a hurá na final epic fight? Kolik jen třeba skillů, vybavení atd?
        • NWN má komplexnější příběh? Hm, nevšiml jsem si. NWN má snad ten nejhorší ( i když stále alespoň průměrný) příběh ze všech Bioware her. Tabulky jsou príma věc, škoda, že taktika jde tak trošku do prdele kvůli otravným a strašně akčně pojatým soubojům s desítkami slaboučkých nepřátel, jejichž eliminace příliš taktiky nevyžaduje. Navíc máš možnost mít jen jednoho společníka, takže o nějakých komplexních bitvách alá BG nemůže být řeč. O hrozném a odfláknutém designu ani nemluvě... NWN bylo, alespoň pro mě, hlavně o toolsetu...
      • miker17
        Skovst pro Mody...Dance with Rouges, Wyrm crown of comhyr,Black Guard, a vetšina autoru takovíchto modu skončila jako zaměstnaci bioware
  • Core
    Ať si každej hraje co je mu libo... ne? Planescape Torment na vás! *12*
  • Kdyby zase radši prozměnu udělali pořádný RPG... Tenhleten přístup "RPG pro všechny" akorát likviduje žánr pro lidi, který si chtěj fakt zahrát RPG... Ted, když si chce člověk zahrát pořádný rpg, aby hrábnul do archivu pro Baldurs Gate nebo Neverwinter...
  • Sorry ale za tohle si EA zaslouzi jen flame. Ja jsem demo DA2 hral a jenom me utvrdilo ze pro rpg hrace je Witcher 2 jedina volba pro nejblizsi obdobi dokud nebude venku Skyrim.
    • este deus ex 3 moze prekvapit
      • Pravda, cokoli se muze objevit. Ja jsem se spis zameroval na zname fantasy projekty. Bylo by supr, kdyby Obsidian a Atari neco ukutili spolu. Neverwinter Nights 2 nebylo vubec spatny.
    • ono to demo nebylo zase tak zlý, bylo to celkem zajimavější než první díl, ale Zaklínač je prostě Zaklínač o tom žádná :)
  • "a neschopnost vývojářů, dát lidem možnost, aby hráli v krátkých intervalech a s delšími odstupy." *8*
    "Třeba může hrát jednou týdne. Problém je, že za ten týden úplně zapomene, co se ve hře dělo."*8*
    "kdyby se tvůrci naučili prezentovat příběh způsobem, který umožní delší přestávky v hraní bez ztráty orientace v příběhu"*8*
    "Nikdy se vám nestalo, že jste museli hru začít hrát znovu, protože jste v polovině zapomněli, oč vlastně šlo?" *8*

    na tyto skutečně závažné problémy existuje vcelku jednoduché řešení - udělat DOBROU hru! Potom nebude mít vývojář ani hráč, co řešit.

    taky se mi už párkrát stalo, že jsem nějakou hru delší čas nehrál a zapomněl o co v ní jde, ale to jenom proto, že byla BLBÁ a neměl jsem už důvod se k ní vracet.
    • Oni jsou ale i lidi, ktery hram holt nevenujou tolik casu. Urcite nemaly procento potencialnich kupcu..
      Jak muzes posuzovat vsechny hrace podle toho, ze zrovna ty vsechno dobry hrajes "jednim dechem"?
      Taky mam kolikrat obdobi kdy kvuli praci nebo jinejm vecem proste NEMUZU. Treba ME2 pro me byl jednou z nejlepsich her, a i tak jsem se jim musel v druhy polovine prokousat po kratkejch soustech, tak jednou, max.dvakrat tydne. Tam to diky tomu "serialovymu" stylu slo celkem bez problemu, ale u celistvyho, slozityho pribehu by to problem byt mohl..

      Snad to ale nebude vypadat tak, ze se bude kazda druha vec opakovat ve vsech dulezitejsich dialozich (jak uz se trochu delo i ME)
      • mě se zase nelíbí ta jejich propaganda, jak najednou nikdo nemá na hraní her čas a proto musí být hry co nejkratší, aby je všichni mohli spokojeně dohrát. Chtěl bych vidět některý "takyhráče" jak hrají třeba klasický RPG od BlackIsle, to by asi bez tužky a notýsku nedohráli.

        Přitom celou touhle propagandou se snaží zakrýt jediné - chceme vydělat, co nejvíc peněz a proto musí být hry, co nejjednodušší a nejkratší, aby je pochopil, dohrál a hlavně koupil i úplný blbec. Na druhou stranu svět je tvořen převážne z blbců, tak se nelze divit, že se jim hry snaží přizpůsobit. Špatné je, že s tím už začínají i v Bioware, když k tomu nemají žádný důvod.
        • něco podobného se mi stalo párkrát s Falloutem 2, už na ot hraní nemívám tolik času jako dřív a když sem se třeba dostal do New Rena a pak se ke hraní třeba 2 měsíce nedostal, tak sem pak měl problém vzpomenout si jakým způsobem sem vlastně řešil questy a koho sem si chtěl naklonic a nakoho hodit bobek :D ...ale považuju to jen čistě za mou chybu a neschopnost a rozhodně bych si nepřál aby byl Fallout (nebo jakákoliv jiná hra) míň komplexní ať už po příběhové stránce nebo herními mechanismy. Kvůli tomu že většina hráčů sou dnes retardi co neudrží pozornost dýl jak 15 minut a nepomatují si co ve hře udělali před pár dny, by určtiě neměly zaniknout propracovaný hry pro lidi, kteří je dokaží ocenit a jsou na dostatečné intelektuální úrovní aby je zvládli vstřebat :(((
        • miker17
          50h je asi malo *10* jestli mě omluvíte jdu hrát Call of Duty a za 2 hodiny jsu zpátky
  • Proslýchá se, že v DAO 3 bude tlačítko "Autoplay". Hra se bude hrát sama, bude plno filmových předělů a hráč se tak vlastně stane divákem. Mně to nevadí, já mám filmy rád *3*
    • *6*
  • No já nevim, proč má tolik zapotřebí se zalíbit hráčům - každý normálně inteligentní a zkušený hráč přece ví CO HRANÍ RPG OBNÁŠÍ. Opravdu z nás dělá nesamostatné autisty...

    Tady je to vidět ještě víc:
    http://www.rpgwatch.com/#16819

    "Those stats are very cool, but you may not be mentally or emotionally prepared to deal with them as your first thing to do in the game"

    Wow, uvidím statistiky a na to opravdu nejsem mentálně nebo citově připraven. Co to kua je za přístup? Z koho děláš kripla Marcu? Jsi jinak sympa týpek, ale v tomhle jsi úplně vedle a první ohlasy na DA2 tomu odpovídají....
    • jj ale zase priemerny amik nieje pripraveny na statistiku, tu mozno preberaju na univerzitach :)
      inac tiez som prekvapeny, naco sa snazia predavat rpg hry ludom ktori ich evidentne nechcu, preco nevytvorit klasicku super RPG hru starej skoly, ako baldurs a pod, kde sa pouziju licencovane softwary ako Aurora, alebo aj Unreal , na RpG staci, s predajom povedzme 700 - 800k predanych kopii, ktore maju iste a dalsi tym by spravil Call of Duty 22 s predajom 10mil nosicov, neviem naco to chcu vlastne spajat :)
  • Nemozu chcet aby im to hraval cely svet, to je nemozne. Oni chcu len silou mocou zarobit co najviac penazi. Ludia su rozni, maju odlisne nazory. A cely svet sa teraz zhodne ze DA2 je super
  • Tak by mě tak zajímalo jestli tady většina lidí vůbec chápe co to je hack n slash..a kde ste prosimvás viděli v dragon age hack n slash??? já ho tam teda nikde neviděl ať sem koukal sebevíc..jo boje sou svižnější ale furt se dá taktizovat, a rychlost soubojů z toho rozhodně hack n slash neudělá...to byste mohli říct že jednička bylo pomalý hack n slash..nebo že bg bylo hack n slash...já sem se děsil spíš u prvního dragon age protože starý rpg jako baldurs gate a icewind dale série sem miloval a musim říct že dragon age 1 mě velmi mile překvapilo a myslím že to tak bude i u 2 :) prostě komentáře hack n slash mi přídou úplně mimo mísu a chci vidět ty lidi co řikaj že je to snadný jak to daj na nightmare bez toho aby ani jednou chcípli...no to je tak nějak ten můj názor a sem rád že se držej starýho systému jen ho trošku urychlili což rozhodně jako problém nevidím pauzovat můžete vždy ;)
    • Nejvetsi for je v tom, ze ani tak imaginarni pocatecni cast dema nebyla nejak extra hack'n'slash a to tak mela vypadat
    • miker17
      přesně....ale vysvětli to těm Expertům
      • ja ti to klidne vysvetlim.. racil sis vsimnout, ze fighter pri kliknuti na nepritele, i kdyz je asi 10m daleko, se zcistajasna behem milisekundy primo teleportuje k nepriteli, aby do nej mohl zacit busit? docela ulet ne? ja jsem si tu vzdelnost musel zatim dycky poctive odchodit ci vysprintovat, maximalne jako jedi-knight v sw:kotor za pomoci sily jsem provedl skok. ale v tomhle svete to nema temer zadne opodstatneni, maximalne u maga, protoze takhle by se mohla ta banda teleportovat primo z lotheringu do kirkwallu aniz by tam fnukali jestli jit na sever nebo na jih.. a pamatujes tu scenu jak nekdo z te bandy musel utratit manzela te eveliny nebo jak se jmenovala ta baba s mecem a stitem co potkali na ceste? vsiml sis prubehu te animace? dejme tomu, ze tu dyku opravdu mel ve vyzbroji. poda ji svemu utratiteli a utratitel ji bez nejmensich vycitek protlaci skrz zbroj manzelovi do srdce. skrz tezkou zbroj, chapes? zijeme v dobe, kdy se klade duraz na presnost zobrazeni v oblasti graficke s durazem na prehaneni svetelnych efektu, ale zeby nezvladli verne zobrazit animaci? nebo ze by si bojovnik nebyl schopny dojit par kroku pro darkspawna? vse je tak zjednodusene, az to odrazuje od nejakeho pocitu smysluplnosti, vse je zredukovane jen na ty bitky, ve kterych ale mas co delat, aby ses vubec zorientoval. splneni questu je timpadem jakysi podradny a samozrejmy ukol, nad kterym ale neni treba nijak zvlast premyslet.
  • Ten clovek uz nakecal tolko PR kecov.... Navyse hlavny designer DAII a nehanbi sa poucat o tom ake maju byt RPG *7* . Design v DAII stal za absolutne h*vno, jedno puste neinteraktivne mesto, a dokola sa opakujuce navstevy tej istej jaskyne. Enemies spawnujuci sa za kazdym rohom a casto aj priamo kusok za chrbtom hraca..... Ak ma tento clovek na starosti design tak by mal dostat okamzity vyhadzov a nie sa hrat ze je niekto kto rozumie svojej praci, nedajboze poucat herny priemysel ako ma vyzerat RPG !!!! *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit