Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud chápu Mikova slova správně, pak je vnímám vcelku pozitivně. DA bude na nižší obtížnosti vhodné pro tu sortu hráčů, jež si chce vychutnat příběh, postavy a Isabeliny velký kozy (to bude to Mikovo oslovování mas). Ok, chtějí z toho mít ničím nerušenou jízdu bez frustrace a stresu. Pro nás ostatní tu bude obtížnost vyšší a nejvyšší, která bude výzvou a donutí nás taktizovat (stejně náročné a komplexní jako v oldschoolech to už asi nikdy nebude, ale s tím se smířím). Hra se bude dát pauznout a na taktické mapě bude možnost rozdat hrdinům různé úkoly. Pokud tohle Bioware dodrží - a já nemám důvod tomu nevěřit - jsem spokojen.

    Já se bojím něčeho trošku jiného; v jinak velmi povedeném DAO (začalo to už v NWN, kde to bylo ještě horší) jsem zaregistroval slabé a triviální vedlejší úkoly a zápletky. Ten hlavní příběh je stejně epický jako v BG, o tom žádná, ale to "doprovodné" dokreslování je takové nějaké odbyté a infantilní. Tohle byla podle mého názoru ta hlavní síla baldurovských a falloutovských vesmírů - detaily, které z nich dělali komplexní a dospělou záležitost. V tomto jediném já vidím úpadek a pevně doufám, že v tomhle se Bioware napraví. Základy by tu byly...
    • Souhlas. Problém je v tom, že Fallouti a Baldurové vznikaly celé roky. Tehdy byl čas na detaily. Kolikrát člověk něco dělá, pospíchá a najednou ho něco napadne. Dokážu si představit, že vývojáři obecně mají spoustu nápadů, ale není čas je propracovat. Pokud chce být firma úspěšná, musí předhonit konkurenci. Konkurence se ale také snaží. Dnešní trend je vypustit hru v jakémkoliv hratelném stavu v určité datum, pak teprve dolaďovat a vypouštět updaty a když už hra je kompletní, hle, vyjde další díl. Na co je pak hráči např. nový CoD každý rok, když tunelový singl plný skriptů dohraje za jedno odpoledne a multiplayer je víceméňe pořád stejný. Rozdíly mezi hrami by přitom dokázal upravit nějaký větší patch. Bojím se toho, že je konec opravdu dobrých her od Bioware. EA neustále vypouštěla prohlášení, že nebude na Bioware tlačit s vývojem her, ale myslím, že DA2 zatím vypadá na pravý opak.
      • smejki
        Fallout 2 byl udělán během jediného roku, ty hlavo

        ... čímž jsem tvé úvaze dal jen další střelivo. a to je fajn, protože je v důsledku správná.
  • No, tak přiznávám, že s tím hack n slash jsem to "trošku" nafouk. Holt dnešní RPG nejsou hardcore pro RPG nadšence, ale pro masy a lidi co RPG buď nikdy nehráli, nebo prostě RPG moc nemusí. Tomu je uzpůsobené minimum možností výběru povolání, jednoduché ovládání, jednoduchá dějová linie, nádherná grafika nejlépe s podporou Physix(na to dnešní hráč slyší), ne moc velký herní svět aby se hráč náhodou neztratil a krátká hrací doba. Vezmu li v potaz, kolik dní, týdnů měsíců snad i let jsem ztrávil u baldurs gate 1 a 2, tak dohrání dnešního průměrného RPG se pohybuje kolem 15-20 hodin.
    • Tak si to zase trošku nafouk...Zkus to ještě potřetí.
      • Možná by nebylo od věci uvést pár argumentů na podporu tvého tvrzení:-)
        • Spousta RPG má obrovské možnosti "povolání" - Fallout New Vegas jde v tomto asi opravdu nejdál, Elder Scrolls bylo a bude také na povolání hutné. DAO celkem ušlo, DA2 bude ještě variabilnější, jelikož půjde kombinovat jednotlivé třídy. Two Worlds, Risen, DAO, New Vegas - všechny ti nabízejí desítky hodin hraní. Jednoduchá dějová linie? New Vegas má snad tu nejdospělejší dějovou linii, co jsem kdy viděl. DAO má také výborný příběh a několik perfektně napsaných charakterů, jejichž osobní motivace se plní objeví až na konci. Zjistíš zde, že žádné rozhodnutí není to "správné" ani "špatné". To je prvek, jímž hry s primitivní zápletkou rozhodně nedisponují. Na malý svět bych si v případě New Vegas, Risenu, Oblivionu či Two Worlds také nestěžoval. Kdepak, plácáš kraviny člověče.
  • Jojo, hra vyjde ted v breznu a sada placenych dlc uz je na hrace a jejich penezenky pripravena :D Marektingem vytvoreny hype jede na plne kule. Podmazane casaky a weby tomu namasti devitky, desitky, lidi to zkoupi. EA shrabne balik a vsichni budou happy. Za dva vikendy dalsi prumerna hra dohrana a muzem cekat na Skyrim (aspon ti co to mysli s RPG porad vazne, vyznavaci klikfestu dostanou D3).
    • Mně se třeba DA:O líbila hodně a dvojkou rozhodně nepohrdnu a koupím si ji. Ale za DLC rozhodně nemíním distributorům cpát kapsy a proto se přikloním k temné straně. *3*
    • miker17
      Skyrim=Oblivion na 2
      banální zápletka dokončená za 5h stále se opakující SQ. typu najdi dones zabij
      tupá AI neschopná ničeho + pěkná grafika= Skyrim bude nejlepší HRA NA světě kam se na to hrabe bioware ktera děla jenom podřadná RPG typu Baldurs Gate, Kotor, Jade Empire
      • Promiň ale meleš nesmysly, se sidequestama z Oblivionu se může srovnávat možná tak Fallout New Vegas, jinak snad nikde nebyly propracovanější a tak nápaditý... Hlavní linie byla slabší, ale práve SQ můžou za to, že je ta hra tak oblíbená... A u těch her od Bioware ti tam chybí minulej čas- dělala, DA2 je až nechutně komerční...
  • Kdo si chce zahrát pravé nefalšované RPG, nechť se vráti o 11 let zpátky. Novodobé hackandslash paskvily nemají s RPG už skoro nic společného. Zvláštní, že na více než 10 let staré hry se od té doby žádné jiné rpg nedotáhlo. Kde jsou ty doby planescape torment, baldurs gate, fallout? :-(
    • Mopped
      Ale i ty tři tebou jmenované skvělé rpg, stojí ve stínu jednoho jediného nejlepšího rpg všech dob.
      A teď hádejte kterého.
      Kdo to uhádne, tak ten se může zúčastnit orgií v krčském lesíku, za doprovodu Dr. Úhera a samotného velkého Mamouliana.
      Tak přidám menší nápovědu. Hra dostala ve Score maximální možné hodnocení 10/10.
      • To uz je otazka osobniho vkusu... Planescape - Fallout - Baldury to je pro me osobne nenarusitelny zebricek...
      • tož já bych řekl, že to byl ten Albion, no ni?
        • Mopped
          Trefa.
      • Dungeon Master
        • Mopped
          Hmm nabízí se to, ale taky ne.
          • A mas na mysli fantasy rpg nebo sci-fi? Jiz zminovany Deus Ex byl dost dobrej. Starejch dobrejch fantasy rpg bylo fakt hodne. Might & Magic, Lands of Lore, Ishar, Realms of Arkania, Eye of the Beholder, Ultima (Underworld), atd. Pak tu byla spousta rpg adventur jako Deathgate a Shannara. Nebo mas snad na mysli dalsi Elder Scrolls?
            • Mopped
              Tak je to ten Albion, což je fantasy a sci-fi rpg dohromady. No a to cos napsal, to jsou herní rpg skvosty, které strčí jakoukoliv dnešní hru, včetně DA, do kapsy.
      • miker17
        Wizardy?
        • Mopped
          Tak tohle hardcore rpg to taky není, ikdyž by klidně mohlo.
      • Avatar mi septa Betrayal at Krondor ;)
        • Mopped
          Ne ne.
    • smejki
      - fallout se vrátil v podobě New Vegas
      - Planescape Torment je filosoficky hutná übernerdovina, kde spíš můžeme mluvit o štěstí, že vyšla taková hra ve velké produkci. To se, čuju, už opakovat nebude. Stejně jako Arcanum.
      - Princip Baldurs Gate (2) pak dostáváš převařován v každém dalším díle od Bioware. S každou další iterací v čím dál tím domrdanější podobě

      a mj, mám dojem, že hacknslacháren vychází míň, než kvalitních RPG (byť onoho moderního střihu)
      • DObrych diablovek vyslo sotva pet, a to pocitam oba dily Diabla zvlast...
    • /facepalm
    • miker17
      no comment
  • K pořádnému RPG jsou zapotřebí věci jako 3D Brýle, hmatový oblek včetně rukavic aby si člověk osahal předmět který sebere ze stolu a cítil ránu mečí, pachová čidla abych cítil krev a smrad z orků a robotického koně který mi doma klusá na místě abych měl pocit že na koni opravdu sedím *4* ... a jde se hrát *3*
    • A v šuplíku krabičku sedativ, kdyby se ti reálný svět zdál málo reálný. *1*
      • Spades
        sedativa ? tak to spis MOC reany ne ? :D:D:D:D
        • Kdybych na mě ze skříně vyskočila příšera, tak potom co bych jí zarazil sekeru do hlavy, šáhnul bych rozhodně po prášcích na uklidněni a ne na povzbuzení *1*
  • Je to hruza nejvice her na trhu jsou FPS (nektere jsou skvele to nepopiram) ale prizpusobit trh tak aby zanikly klasicke RPG (typu Baldurs gate Diablo nebo i ty novejsi jako je Zaklinac) nebo strategie? NIKDY :) To je jako prizpusobovani designu aut kvuli chodcum aneb z krasneho sportaku vam tvari vznikne prerostly pick-up
  • Amylee.Anderson
    Heh když já u novejch her nadávam, že ty dnešní hry jsou stejnak na prd, tak mam hrozně míusů, když jsme tady tak jste tu všichni takoví.
    • smejki
      to jistě bude židobolševické spiknutí
      • Georgija Konstantinoviča Žukova na vás!
    • Zayl
      Jde o to jak nadáváš. Každý kdo hraje nějaký ten rok musí vidět, že vývoji her došel dech a doufají v renesanci odvětví. Je to neodvratné- ovšem stane se to až ve chvíli, kdy se hry stanou skutečným mainstreamem, což vytvoří trh jak pro hry stupidní tak sofistikované. Stupidních bude pořád víc, ale přeci jen bude co hrát.
  • stači když je lokalizujete tam kde je chcete prodávat
    *3*
  • Jedinej důvod proč hrát RPG se jmenuje Zaklínač.
    • miker17
      jestli nadávaš na DA2 kvůli akčnejším soubojům tak se ti nebude líbit ani zaklínač protože to ješte akčnejší než DA2 a dialogy jsou očesané na 2 možné výběry jedine co ma zaklínač lepší je grafika jinak ve šem ztráci na DA2
      • doufám že 2 odpovědi budou jen u nějakých míň důležitých rozhovorů : ( ale aspoň snad nebudou nijak rozlišený na "dobré a zlé". To je to co mi ais na dialozích u nových BW her vadí nejvíc. Hráč už pak nemusí vůbec přemýšlet nad tím cio chce vlastně říct a jaký následky jeho slova můžou mít. to už se rovnou můžou výběry odpovědi postavy zjednodušit na
        - kývne hlavou
        - zavrtí hlavou
        - ukáže prostředníček
      • pesir
        Je vůbec v Zaklínačovi 2 přidělování atributů? V jedničce to nebylo. Tady lidi nadávají, že DA2 je zjednodušené, proto koupí Zaklínače, ale Zaklínač je na tom se statistikami hůř. Pohled shora zrušili a není tam taktika. Grafika je sice úžasná, ale už nemá slovanský nádech. Nechápu jak někdo může říct že DA2 je akční, proto si koupí Zaklínače.
    • Core
      Nesouhlasím., ač se nemůžu Witchera 2 dočkat. Ale v minulosti vzniklo X vynikajících RPG, která stojí za zahrání i dnes.
      • Pamatuješ na výborný bojový systém z jedničky? 3 způsoby boje, silný rychlý, skupinový - přepínatelný během bitky atd + znamení + klikání na cíle v rytmu boje + uhýbání - a to vše ovladatelné naprosto luxusně? Tak si projdi trochu zahraniční fóra a zjistíš, že boj ve dvojce někdo hodně, ale hodně "vylepšil", takže je úplně k ničemu. Boj na meč jen vůči jednomu cíli, ostatní se motají okolo a maximálně je odhazuješ aardem, když se rozhodnou do tebe seknout - problém je, že to nejde dost dobře targetovat, takže je to na zlámání prstů, o frustraci nemluvě. Příběh ok, grafika super, až na hlavního hrdinu, co vypadá jako na kluky orientovaný, pro málo cool zjev z Xenosagy nebo FF původně určený a následně vyřazený charakter - který bojuje jako mrzák - což je pro hru, kde hlavní hrdina má s mečem předvádět neuvěřitelné kousky, poněkud tragické ...
        • toto mi nerob:( do cdprojektu som vkladal vsetky svoje nadeje ze oni sa tak nedokurvia jak sa kurvia vsetci naokolo:( musim uznat ze vo videach mi tiez uderlo do oci ze su tie suboje nejake jebnute a ze vobec neprepina medzi stylmi. ale stale som dufal. teraz mam velke pochybnosti a rozmyslam ze zrusim preorder:(
        • Když jsem viděl ukázky z bojů, tak mi to spíše přišlo jako mistrovství světa v kotoulech *3*
          • Hele hoši, proč pořát dokola maj všichni Geralta za buznu? Copak týpek se zjizvenym xichtem, krvavejma zádama, šedivejma vlasama a vedlejšíma účinkama mutace v gulích může bejt gay?
            • smejki
              už jsem narazil na bullshit, že nikdy nikde v knihách nebylo, že by si Geralt vlasy sepnul.. Tak si říkám, jestli v knihách chodil Geralt na záchod. Jestli ne, tak ho lituju, protože když to tam není, tak to nesmí dělat. Šlo by o prznění originálu!
            • Za to asi může ten copánek :)
  • Ja si teraz idem po prvý krát Half Life2 a nič moc Project IGI bol lepší, z RPG NWN2, ktorá sa mi páči, vyšla čeština aj na datáče takže komfort. PS: z nových bude radosť Drakensang: Phileassons Secret, ktorý vyjde v CZ. DAII si kúpim až za minimálnu cenu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit