Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • skaven123
    podla mna tejto osmickovej az 9tkovej hre dali 10 naschval, kontroverzia pritahuje, je to lacne Lukas *12*
    • Nebylo by kontroverzni, kdyby te hre, ktera dostava 9 a 10 vsude dali prave 8? Nejak ti to nestymuje, krysko :)
      • skaven123
        zase, tato hra si 10 nezasluzi, ani v cechach ani v hoci kde v metacritics, mam odhratych cca 20rokov, tot moj nazor
        preto sa mi to zda kontroverzne, ze recenzisti by mali byt dlhodobymi hracmi a ti sa nenechaju opit rohlikom caciek-maciek

        mam napad: Tiscali, zavedte hodnotenie ze: v roku 2000 by hra dostala 80% v 2011 je to 10/10 *12*
        • aka hra si za tvojich odohratych 20 rokov zasluzi 10/10?
          • skaven123
            planescape
            • skaven123
              Subo: ja mam narok na subjektivne 10tky, lebo som anonym, Lukas nie, lebo je to jeho robota :))
            • to skaven: ano, ale i planescape mohl mit nektere veci udelane lepe... nic neni nikdy dokonale... nevidim duvod Lukasovi brat pravo dat subjektivni desitku... :-)
            • skaven123
              reakcia na Subo:

              planescape bola dokonala hra v zanri v ktorom vysla
              Deus Ex 1 bola skoro dokonala hra vo svojom zanri (par veci tam nebolo vyladenych v ramci AI) - silna 9 edit : tu to nieje forum Deus ex, tu je forum tiscali games, a recenzie na 1 hru , kusa rozdiel nie?
              3jku som este nehral ale z recenzii som vycital dost vela nedostatkov na to, aby to bola 10tka, nezerie ma to, je mi to sumafuk, len diskutujem :)
              .
              ..NHL moze byt 10tkova hra, vo svojom zanri, neviem nehraval som nikdy
            • To sice souhlasim, ale nekdo by zase dal desitku NHL 98... a nekdo ji da DEus Exu 3... ze vas to tak zere to nepochopim... Me treba bytostne urazi ze strilecky typu CoD dostavaji pres 3, protoze je to srot... presto je to muj nazor a na jejich forech neflejmuju :-)
            • tak na tom sa zhodneme :)
  • Prvy Deus Ex bola najlepsia hra aku som kedy hral, spolu s Half-Life. V tej dobe to bola pecka. Atmosfera, hratelnost, volnost. S jednotkou sa viaze aj jedna usmevna prihoda, misia ked z metra vystupi na stanici a vonku ho caka komando. Tuto misiu som hral asi 5 hodin nekonecneho save/load. Nedalo sa to prejst, objavil som jednu sachtu, dostal som sa von, pobil cele komando, az na jedneho elitaka. S nim som behal po mape 20 min, systemom strel a utec, ale nedalo sa to prejst. Nakoniec som to vzdal, koncim, neda sa to a zrazu potom ako ma zabil, tak zistujem, ze to bolo sucast pribehu a ja sa ocitam vo vezeni :D
    • Hanzales
      Tak přesně na tenhle průběh si také vzpomínám ;o) DE1 byl v době svého vydání herní nirvána.
  • Už se nemůžu dočkat až si to zahraju!!!!!<3 ještě by mohly udělat i nový System Shock<3<3
  • Po prečítaní tohto textu som si uvedomil, akého majú v Lukášovi Grygarovi Games.cz skvelého recenzenta. Skutočne vynikajúca recenzia a ostatných, ktorí sa tu hrajú na veľkých odborníkov a znalcov vyzývam k tomu, aby napísaním vlastnej recenzie a jej zverejnením podporili svoje výhrady, ktoré sú štýlom, akým ich prezentujú, trápne.
  • http://www.direct2drive.co.uk/10060/product/Buy-Deus-Ex:-Human-Revolution-Download

    Zámky se zvedli, zde to je za 840kč DD
    • a to uz se da hrat? hmm mam predkoupeno na steamu a zatim to vypada ze budu o pul prvni rano v patek vstavat... *9* *14* *1*
  • martin.mirejovsky
    Musím přiznat, že Deus Ex šel vždy tak nějak mimo mě a v podstatě jsem nikdy ani žádný nehrál. Ale po přečtení této recenze mě to dost láká. Takže už mám předobjednáno a těším se, jak si o víkendu řádně vychutnám jeho atmosféru. Vzhledem k tomu, že nejsem zatížen komplexem dojmů z předchozích dílů, mohl by to být pro mne nanejvýš příjemný zážitek :P
    • Ale i tak bych ti doporucil sehnat i prvni Deus Ex *1*. Budes prekvapen jak komplexni hra pred tak davnym casem vysla. A taky uz se nemuzu dockat patku. Hlavne aby to zas ceska posta nepos.... *1*
  • Proč si tady v každym druhym komentu někdo hraje na profi game analytika, nebo vševědoucího herního novináře, nebo na někoho kdo se pohybuje v hernim průmyslu 20 let a má víc jizev než z vietnamu? Stejně jste nikdo zatim nehrál nic, než leaknutou verzi (možná ani to ne), tak se přestaňte vztekat, že ta hra dostala plný hodnocení. Nechápu lidi, co uměj prasknout vzteky, jenom proto, že nějaká hra, který by dali normálně 9, dostala od nějakýho recenzenta hodnocení 10. Musíte bejt fakt trupky..
    • Už se nemůžu dočkat na recenzi Battlefield 3 - to teprve bude mela - zatímco deus ex je jen pokračování "herní klasiky" a spousta moderních hráčů nemůže pochopit, proč taková bezvýznamná neznámá hra dostala takové hodnocení a automaticky ji zatratí a na pamětníky se budou dívat skrz prsty(jako vždy v těchto diskuzích)- u battlefieldu se půlka bude prát o to, proč taková hovadina dostala takové vyhypované hodnocení a ta druhá polovina se zas bude hnát na recenzente proč jejich milované hře nedají plné hodnocení.
    • Já bych řekl, že do čísla daného recenzentem by se navážet lidi neměli. Zato hodnotit hru naopak ano(pokud tedy hráli).
  • Ona DE:HR není ideální na recenzi pro Lukáše Grygara. Ten by byl na ideální na tématický článek "DE:HR a jeho skryté poselství ve světě povrchních her" protože jak ho tak poslouchám v podcastech(a četl si tu recenzi), tak to je ten typ co se nadchne pro svět do kterého může pronikat hlouběji a hlouběji, no a tady mu to asi lehce omámilo kritické augmentace recenzenta.

    Takový Dan Vávra by tomu dal maximáááálně 8. *1*
    • dilinja
      Vávra verdikt: udelal bych to lip a za min penez *1*
    • septicflesh
      Tvůj názor kolik by dal Dan Vávra je subjektivní. Já chci od tebe objektivní názor kolik by dal Dan Vávra *15* Nebo submisivní?
      • Pro subjektivní názor bych musel zahájit velkou akci.To bych musel analyzovat zblízka jeho psychický profil, zjistit v jaké je náladě, přelouskat jeho recenze, recenze na DE:HR, hru si také zahrát a pak bych mohl řekněme s pravděpodobností na 80% určit, co by volil. Takže si vystačím s rádoby vtipným názorem. *15*
        • Pardon...pro objektivní názor.
    • POcitam, ze by dal devet a to uz je fakt subjektivni rozdil...
  • musim povedat ze som z lukasa velmi prekvapeny a sklamany. vobec neviem prist na to ako mohla dostat 10/10.
    hral som sice iba tu leaknutu novinarsku verziu, ale ... pochopil by som max 8/10.

    achjaj:(
    • rad by som vedel ci ma aspon minuskuju ludia co to uz hrali:)
    • a v pripade noveho MW3 by si kolko pochopil ze dostane?
      • u MW3 by som pochopil keby to dostalo 5/10 aj ked viem ze dostane 8-9

        dufam ze ti moja odpoved pomohla k vytvoreniu rpesneho psychologickeho obrazu o mne
      • Tyto zkratky bez predchozi navaznosti me irituni, neb je nemuzu rozkodovat, ale tahle zkratka vypada tak na sedmicku at je to co je to...
        • Modern Warfare 3 :)
          • Me napadl jedine Mech Warrior :-)
    • Mozna by nebylo od veci si tu recenzi precist... pak by to pochopeni bylo mozna snadnejsi... Pokud jste i to martyrium se ctenim prosel, zkuste konkretne vytknout co je na recenzi a hre samotne spatne, Lukas byl zcela zjevne nadsen... vy jste zklaman ovsem neuvadite duvody...
      • este by som pridal to hodnotenie na gametrailers: story 7.8 (a dat RPGcku za pribeh taky slabu znamku je dost alarmujuce a samo o sebe by sa malo postarat o to ze ta hra nikde nedostane 10, samozrejme kazdy recenzent to bere subjektivne ale ked da niekto za pribeh menej ako 8 tak druhy asi tiez musi pocitit ze to nie je zrovna najlepsie), design 8.6, gameplay 8.8, presentation 7.8 (ako som pvoedal po technickej stranke je ta hra dost zla), co mi, ak dobre pocitam dava priemer 8.25 no hra dostala 8.7 co mi pride trosku divne. neviem ako gametrailers funguju, nezistovla som si to, mozno nedavaju celkovu znamku ako priemer, ale pride mi to dost cudne

        este by som pridal ze npcka maju dost zlu ai, ked vyvolate alarm a cakate kym to ustane, tak pozerat sa na ich spravanie a pocuvat tie hlasky je prinajmensom trapne ale skor iritujuce

        dufam ze ti staci takato velice zdlhava (myslim oba prispevky dokopy) odpoved
      • recenziu som si samozrejme cital. ked som pozrel na cislo povedal som si ze to zas nejaky dickhead pisal, potom som zbadal lukasove meno a pozeral som ze WTF?takze samozrejme som si ju precital. a jedine zle co spomenul je disproporcia tiel ludi v hre.
        na recenzii je zle to ze dal absolutne debilnu zmanku, hned na to som si pozeral ine recenzie a v EG dostal 9, IGN ktore vzdy dava az smiesne vysoke znamky dalo 9,na gametrailers 8.7 (a aj to im nesedel priemer podla jednotlivych znamok), gamespot dal 8.5

        mne sa to nechce moc rozpisovat, nevidim dovod, ale tak par veci ti poviem, ked reagujes tak slusne:
        - sice je viac ciest k cielu, ale su dost dementne, poskladane krabice tak ze su ako schody alebo plosina, len prejdes a si tam. alebo posunes krabicu a mas vetraciu sachtu
        - questy su dost onicom, napr v centrale, mozes ako bocny quest vysetrovat kradnutie liekov z firmy, tak ides za prvym, dostanes sa k heslu do pracovne druheho, u neho k heslu do pracovne tretieho, takto to ide este hodnu chvilu, potom sa nedostanes k heslu do pracovne dalsieho ale to len preto ze v inej pracovni ku ktorej heslo mas je zrazu vetracia sachta ktora ta zavedie do rpacovne toho ku komu heslo nemas, potom je to zase chvilu tak ze najdes v pracovni heslo do dalsej pracovne a potom je tam zas vetracia sachta. je tam povedzme 40 kancelarii na dvoch poschodia oproti sebe, cize nie su uplne rovnake lebo lemuju zaokruhleny tvar budovy, ale su podobne. a zo styridsiatych maju len 4 vetracie sachty a to prave tie ku ktorym si neziskal kod, sorry ale to je co za dementnost
        - dalej sa mi nepaci inventar, proporcie zbrani v inventary, aj nabojov, su dost dementne
        - hackovanie je sice fajn, celkom zabava, neni to nejaka traposinka, no kedze hackujes vsetko (dvere, pocitace, kamery, trezory, pas studnosti, atd) a to vsetko je na kazdom kroku, tak hackujes neustale, pricom je tam este prvok nahody pri hackovani ze kedy ta system odhali, niekedy pri prvom checkpointe, niekedy pri 10tom (a to na rovnakej urovni augumentacie, cize augumentaciou sa ta sanca na odhalenie da znizovat) co je velice otravne a imo zle vymyslene, no a kedze hackujes vsetko a na kazdom kroku je nieco hackovatelne, tak po prvej hodine hrania uz je to priserny a najma nudny stereotyp
        - speech augumentacie su dost super vec, mozes analyzovat pocity npccka k urcitej veci a potom to vyuzit v konverzacii aby si ho priklonil na pozadovanu stranu, no problem je ze sa to da vyuzit len pri dolezitych NPCckach, co je mozno 10-20 za celu hru a prepac ale to je priserne malo, je to premarneni potencial a vyhodene augumentacie, ludia co maju radi konverzacie (ja) si ten augument daju a potom ho nemaju kde vyuzit
        Nemam viac odstavcov a uz ani nemam naladu pisat o tej hre. Ja som sa pri nej proste brutalne nudil, mozno mesiac dva predtym som zase hral povodny deus ex a lukasove tvrdenie ze sa predchodcovi minimalne vyrovna je naozaj opovazlive. jedine v com sa mu vyrovna su facial animation, tie su naozaj rovnake jak pri novom deus exe tak pri 11 rokov starom, po technickej stranke je ta hra tiez dost .. onicom
  • Někdo kdysi napsal, že není důležitý cíl, ale cesta ...
    • dilinja
      Pocit absurdity a zhnusení je tak silný, že je člověk nucen vyrazit na cestu, která ho ovšem nikdy nedovede k cíli. Sama cesta se totiž stává cílem. Jack Kerouac
      • Pro opilce a budhistu zcela určitě.
    • K čemu je cesta která nevede ke chrámu?
      • Hele Horri neser, nebo tě sundám ve šturmu ... teda jestli ho ještě hraješ :-)
      • Né všichni jsou věřicí. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit