Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.grimdawn.com/

    Toto bude pravděpodobně nejlepší D2 pokračování.. =)

    Buy & Enjoy!
    • to asi ne no :D
      • Tushan
        ty si jouda grim dawn vypadá skvěle
  • U mna je Titan Quest s datadiskom Immortal Throne dodnes jeden z najlepsich Diablo odvarov, s najdlhsou hratelnostou... Sice prostredia su repetitivne, ale variacie postav, predmety a teamplay su perfektne aj na dnesnu dobu.
  • TLBlade - ok, zkusim to "vysvětlit" ,ta hra je primitivní, kdo na to neni dělaný, nebude mu to nic říkat, pro hodně hráčů je to jen klikání a nuda. Ale pro mě osobně a spousty dalších je hra skvělá hlavně v tom jak si ladíš postavu, stovky předmětů s náhodnými parametry, nikdy nevíš co ti vypadne a když ti konečně něco padne, můžeš pak kombinovat, řešit jak dostat na postavu to nejlepší vybavení a správnou kombinaci pro lepší výsledek a řešíš co si nechat a co vyhodit. Když pak vidíš jak se nový předmět projeví v boji a tvoje postava je zase znatelně lepší, opět to nabudí hrát dál. Okamžik kdy se na zemi obejví zlaté a pododobně málo viděné písmo je jak chvíle kdy jsem jako malej čekal co je v krabici pod stromečkem, já vim, třeba se směj, ale ten pocit je skoro stejný, prostě vzrušení, mrazení jaký ten předmět bude a radost když je opravdu dobrý. Takhle si tunit charakter, aby měl skvělé statistiky, skvělé rozhozené skilly a k tomu třeba i skvěle vypadal ve zbroji a se právnou zbraní, to vše mě nejvíc baví. Nikdy jsem neřešil příbeh a nečetl dialogy, ale tohl mě prostě bavilo a baví tak, že jsem to hrál roky. Ta generovatelnost všeho, jak prostředí (i když základ je stejný, tráva, poušt atd.) tak hlavně předmětů a nepřátel, kdy hra prostě neni nikdy stejná a je vždy jiná, to je prostě to co já miluju, takovej BG byl fajn, skvělej příběh a zvraty, ale tvorba postavy, počet předmětů a lokace? Otřes, vše stejný, na konci hry vždycky projdeš to samý prostředí, zabiješ ty samý nepřátele a máš ty samý předměty. Proto je Diablo tak hratelný, pokud je někdo magor co chce mít vše nejlepší, tak stráví roky hraním a čekáním na všechny předměty, které chce mít, at je to runa nebo nějakej meč třeba. Tohle vše mě u té hry drží stále a rád si jí pořád zahraju se svym barbarem, kterýho jsem tak piloval. Pokud nejsi ten typ, nikdy to nepochopíš jaký to je pilovat k dokonalosti svýho hrdinu aby byl co nejlepší a nikdy nepochopíš to potěšení z nově nalezenýho předmětu, Blizzardi prostě ví jak na to a jak udržet hráče u hry a aby měl důvod hrát dál. Neni to jednorázový zážitek jako většina ostatních her, kdy si pak musíš dát pauzu než si to zahraješ znova, Diablo má pořád co nabídnout, protože šance, že získáš vše co chceš je téměř nulová a pořád se máš za čim hnát, pokud nejsi ten typ, asi to nikdy nepochopíš a je ti buřt jaká tvoje postava je, co má za výbavu a jak je silná, prostě zabiješ Diabla, zkoukneš titulky a hra pro tebe končí, pro mě ale teprve Diablo začíná.
    • Díky, to je přesně to, co jsem chtěl vědět. Řekl si to přesně, mě tohle nikdy nebude bavit, protože si raději zahraji Baldur's Gate, kde sice na konci bude ta postava "stejná", ale mně nejde o vývoj fyzický, ale celkový - ať už výbavou (vzhledem), dovednostmi nebo názory, což mi Diablo nenabízí, protože Tvůj charakter nemluví, nemáš žádné úkoly (ta příběhová linka je to samé, co v každé akční hře). Neměl jsem a nemám čas na to hrát jednu hru několikrát dokola kvůli jednomu hloupému předmětu, který vlastně ani nepotřebuji, raději si zahraji vícero her, kde je kvalitní příběh, hratelnost někde trochu jinde... Každý jsme jiný, ale rozhodně děkuji za objasnění, co Tě na té hře vlastně baví.
      • : ) Mě se právě BG nikdy nelíbil skoro v ničem, jediné co jsem si užil byl příběh a za tohle jediné má u mě vysoké hodnocení, jediná hra/serie spolu s geniálním Falloutem, kde jsem hltal dialogy a vychutnával si příběh a zvraty, jinak mi nemá co nabídnout, tedy BG, Fallout je jiný kafe. V BG je prostě málo předmětů, málo parametrů, celkově je to hrozně chudý proti Diablu, ta hra se nedá hrát roky jako Diablo. Ještě jedna věc mi na BG hodně vadila, taková nutnost chodit v partě, já rád hraju sám bez nějaký družiny apod. nesmyslů : )

        Já jsem takovej hračička a proto mě Diablo hrozně baví, i ve strategiích si stavim městečko, řešim obranu, stavim to tak aby to i pěkně vypadalo a pak rád vidim jak to funguje a teprve potom jdu bojovat. Někdo jinej to prolítne hned s nějakou armádou, ale já si to vždy vychutnávám.

        Nemáš zač.
        • Tak BG je klasické DnD, takže pokud znáš DnD, tak víš co od hry očekávat. Falloutům jsem třeba já nikdy nepropadl, po chvíli mě přestaly bavit, ale kvalitní hry to jsou, to se musí nechat. A s tou partou, jelikož téměř v každé hře hraji sám (což mi nějak nevadí), tak si v pár hrách milerád zahraji s družinou - navíc jakožto zloděj si obvykle stejně hledím svého, hledám pasti, tajné cesty a bodám nepřátele přátelsky do zad :).

          Také jsem hračička, když už hraji strategie, tak dělám to samé co Ty - ostatně proto mě nebaví MP, protože všichni na mě hned útočí. Vzpomínám, když jsem v Cultures (což je v podstatě kopie Settlerů) zapnul volnou mapu a postavil jsem si vesničku, a šel jsem objevovat, to je něco nezapomenutelného, ale po chvíli mě to přestalo bavit a už jsem se k tomu nevrátil. V Diablu to bylo tak trochu podobné, 2-3 hodiny jsem tam procházel a pak mě to přestalo bavit, protože to vše bylo vlastně zbytečné a nezískal jsem díky novým věcem něco zajímavého - jako například zloděj v BG může získat... Ale vcelku zvažuji, že bych zkusil konečně rozjet Dungeon Siege nebo Sacred, válejí se mi tu již dlouho, ale díky nechuti k Diablu se k nim nemohu dokopat, ačkoli mě láká to hledání a příběhová/questová část.
          • MrSanta
            Se Sacred opatrně, také dokáže velice rychle začít nudit. Po vlastních zkušenostech doporučuji hrát tak maximálně 2 hodiny denně.
            • Díky za radu, bojím se, aby mě to vůbec bavilo. Mno uvidí se.
  • DarkHawk
    DIABLO AND DIABLO II nejlepší Hack'n'slash!
  • pardon to bylo pro Martina!!:D:D
  • D2 mela 800*600;) Co na TQ bylo vyvazeny ze v druhym aktu si mel 30 level?U skillu vsechno dostupne a na konci druheho aktu ti vypadlo brneni ze do konce pateho aktu si nenasel lepsi?:D:D Nezlob se ja se nechci hadat ale TQ bylo pro me v polovine druheho aktu ohrovna nuda o nicem *3* *1* a co to je za hru kdyz na final bosse nakopis stopadesat lahvicek behas kolem nej do kola ani jednou te nezabije ty ho zabijes do 15minut a hotovo zadnej prolog nic proste jen NPC postava co ti podekuje:D
    • To si hral na Normal, to je obtiaznost - tutorial. Nehnevaj sa, ale ak prejdes hru na Normal a ver mi, bossa si ziadneho nestretol, ti su az vyssie, mozno master Automatoi ale aj ten je niekde v 4. akte a je celkom jednoduchy... Komunita je stale silna, napr. si dat multiplayer s XMAX modom, a hned by si videl o com to je :)
    • ok chlape, tak to prejdi raz, TQ, prejdiho a zacni znova na tazsej obtiaznosti a uvidis co je to boss fight, skus si takeho toho automatona, co je vysoky ako titan na konci, ale vydrzi o hodne viac a zabije ta ze si ani nepisknes, alebo co taka mantichora ci mantikora, skus, tam kde na prvej obtiaznosti v tych pustiach, bol to egypt sa my zda, tak je jedna jaskyna, tam asi nebolo nic podstatne teraz tam bude ta obludna svinstvost, ktora ked ta zasiahne jedom, si skoncil, ver my, viem co hovorim, jednoducho, dal som ju, ale tie nervy, nie je to lahke, a ked niekto tvrdi opak tak klame, lahvicky tam ty mozes pit, nemas sancu sa stoho dostat, takze tak, a ked uz hovorime o tychto H&S RPG, tak v diablo, ci uz 1 alebo 2 som z bossmi problem nemal, no az asi na diabla, ale aj ked hm, co ja viem, ani nie, staci my spomenut za assassinku som prvykrat zomrel v piatom akte, ked som si nevsimol ze som schytal iron maiden a koniec :) jednou ranou som sa zabil na takom hm bosikovi, potom som uz nezomrel, v TQ tiez tak, ale hovorim na druhej obtiaznosti, ktoru mas asi len ked prejdes tu prvu, ked si dobre pametam, tak som myslel ze to bude vsetko pekne to iste, MYLIL som sa, ale aj tak bola to zabava a nervy v jednom, bavilo ma to, si myslim hned po diablovy je pre mna TQ naj ARPG, este ked nepocitam DS, ale hm to radim kus inde tam mas hrdinov viac, az na tu prekliatu 3, a este tak torchlight, sa tesim na 2, darkstone som hral na PSP, bola to nuda, na PC som sa ktomu velmi nemal, skratka priserne ovladanie a nuda, blade & swords detto, princ of qin (nie to skor take nieco ako BG len v cine, mne to aspon pripomina skor to) uz ked tak Divine Divinity sa mohlo spomenut, to tiez nemalo chybu, Sacred ano, ale len 1, Sacred 2 uz dost pokazili, nemyslim, grafiku, ale postavy, a co sa tyka Divinity 2, tak tiez podla mna to nebolo bohvie co, velmi lahke to bolo si myslim, az na par boss fightov, ale teraz ked si tak spominam skor bol problem s kamerou ako s bossmi,
      Na zaver iba by som rad povedal, ze dobry recept na dobre ARPG je vsetko dobre vybrat z D2 a dat tomu iny nazov iny svet a nechat viac menej tradicne povolania, bojovnik, knaz, mag, zlodej, bard, lucistnik a potom nejak tak ako to bolo v TQ, to sa my mimochodom velmi pacilo v TQ, ze podla toho ake triedy si si skombinoval si mal povolanie :), no nic uz toho je vela (sorry za mnoho moznych pravopisnych chyb)
  • Myslím, že tohle je nejlepší místo, tak to sem hodím. Co Vás na Diablu baví? Opravdu bych chtěl od Vás slyšet, co je na té hře tak úžasného.

    Zkoušel jsem před lety první i druhý díl a v té hře jsem neměl důvod hrát, nic mě netáhlo dál. Nezajímavý příběh, žádné vedlejší questy, nudný gameplay... Dungeons Siege či Sacred nabídly alespoň ten příběh a questy (popřípadě partu a hledání tajných skrýší), ale Diablo bylo napěchované nezáživným klikáním...
    • MrSanta
      Je to prostě ačkní hra která někoho osloví a někoho ne. Mě teda moc neoslovila, ve hrách vyhledávám pobobné věci jako ty. Obě jsem jednou zahrál a neměl jsem důvod se k tomu vracet. Jednotka bodovala atmosférou a hudbou a tím, že jsem jí hrál jako malej. Dvojku jsem jednou prošel a byl jsem spíš zklamanej.
      Někoho na tom baví ta výroba vymakaný postavy, kde se počítá jaký build je k čemu dobrý a čekání na nějaký skvělý předmět.
      Holt já nejsem osoba pro kterou je tahle hra určená. O dost víc mě baví Titan Quest nebo Borderlands (ale to je FPS, takže je to krapet o něčem jiném).
      Uživatl bizisko píše 26/06/11 09:48: "To vzrusenie ked cinkne zlaty item na zem by sa dal porovnat so vzrusenim gamblera pri hracich automatoch" myslím, že toto celkem vystihuje podstatu.
      • Už Musli ze Score psal v tématu k D2:"...hraji ho 10 hodin denně. Ta hratelnost je přímo děsivá a docela nechápu, kde se vlastně bere!" Já osobně taky nechápu, proč se dodnes pachtím, aby každá začatá postava měla titul "patriarch" a nejlepší výbavu i merce. Není to čísly a statistikami, ani příběhem. Tohle mi připomíná takovou tu ruskou digihru o vlkovi a vajíčkách - taky jsme jí všichni hráli a ví někdo proč? Já jsem prostě rád, že mě tato hra oslovuje. Věř mi, že si dost užívám a nevím, jestli bych našel jinou srovnatelnou sérii her.
    • Preed
      Tiez ma to nebere,pred rokmi ked som to hral prvy krat,tak ma to celkom bavilo,ale dnes by som to nemohol hrat,pribeh je podla mna dobry,akurat ''prisposobeny'' na hack&slash rpg,skoro nic tam o nom nie je,jedine co to trosku drzi nad vodou su tie blizzardske cinematiky+nikdy som nechapal hranie tej hry do kola koli novym itemom,nemoznost resetovat tie skilly(viem ze v nejakom novom patchi to uz je) a podobne,aj ked som milovnik RPG tak tieto diablovky nemozem hrat,nudi ma to.
    • CRYPT
      souhlasim. Take mne nikdy nic na teto hre nechytlo a to RPGcka zboznuji. Treba v porovnani s divine divinity je toto brak...
    • Nechapu jak muzes rict nezajimavy pribeh!*8* Ten pribeh je hodne dobre udelanej;) To dokazuje jen to Diablo bylo vydano v knizni podobe a ma to asi 8 knih... a jak uz ti taj nekdo psal v tom klikani je veda! *4* a kdo rika ze neni chtel bych videt jeho build ten musi byt hronej....:D Hral sem Titan Quest a Sacred a ani jeden zminovany se nedohaze ani z poloviny rovnat Diablu!Kazdopadne verim ze vsem odpurcum serie Diablo zklapne az vyjde D3!!
      • Diablo má 9 knih, Doom jich má 6, Starcraft 12, Warcraft 24, Forgotten Realms cca 350, Warhammer (40k) jich má přes 500 ;)... Když může taková příběhová nuda jako Doom mít 6 knih, tak proč by nemohlo Diablo mít 9... Což ovšem nemění nic na tom, že má nezajímavý příběh.

        Jenže čím? Tady píšeš o tom, že v klikání je věda, ale nenapíšeš mi v čem. Hrál jsem to, a druhý díl mě ve třetím aktu nudil natolik, že hra šla z disku. Zkoušel jsem ji ještě několikrát, ale přes první akt jsem se nedostal, protože jsem neměl důvod tu hru hrát. Nic mě netáhlo. A honbou za předměty opravdu nebudu ztrácet čas - xkrát zabíjet stejného bosse není zábava.

        Tak Diablo 3 bude "úžasná" omalovánka, která mě pouze utvrdí v tom, že dělám dobře, že se Diablu vyhýbám.
        • Ano se taj snazis presvedcit ostatni nebo co??:D tak se o Diablu nezminuj a je to me taky nebavil nikdy The Sims napriklad a taky tam do diskuzi o nem nelezu!:D
          • Jestli jste se nevšimli, tak jsem se ptal, zda mi někdo může objasnit, co je na té hře tak zábavného a zatím to nikdo neudělal, pouze tady RCermi napsal, že klikání ve hře je věda a ani nenapsal v čem... Já chci vysvětlit, co někoho na té hře baví tak, že to hraje roky - stále to samé dokola.

            A tohle není diskuse o Diablu, článek je o mnohem více hrách.
            • Špatné přirovnání, protože Diablo je hra, hry hraji již mnoho let, tak mě zajímá, co zrovna na této hře někteří vidí. Miluji RPG - jak WRPG, tak JRPG, ale Diablo mě opravdu nebaví. A nejsem rozhodně sám, kdo Diablo nepovažuje za RPG - také se tomu již neříká akční RPG, ale hack & slash - protože ta hra neobsahuje většinu věcí, které odlišují RPG od běžné akce (akční rubačky).
            • Odpovím ti otázkou - a co baví feťáka, kuřáka, nebo alkoholika, že své droze holduje celý život? Diablo je taky droga, vysoce návyková hra se skvělou hratelností, kde člověk stále hrabe další levely a lepší vybavení. Někdo této droze propadne, někdo ne. Já taky nechlastám, nefetuju a nekouřím, ale spousta (většina) ostatních lidí ano. Žádný vyšší smysl to nemá, ale to platí v životě úplně o všem, ne? PS: Diablo 1 i 2 jsem sice hrál (druhý díl opravdu hodněkrát), ale mezi závislé nepatřím.
        • mmrrxx
          ked ta to nebavi tak to nehraj, naco tu trolujes?
      • Mopped
        Už se těším na Diablo 3, to bude ta nejbožejší hra na světě, plná vědeckých výpočtů, nic se jí nevyrovná, hromady brnění, mečů, cingrlátek. No prostě super. A vydá se aspoň 10 knih a možná bude i film a ….
        Nasrat, kecám, bude to blbost jak předchozí díl a jemu podobné paskvily. *3*
    • Neboj. On se brzo najde někdo, kdo ti vysvětlí, že hloubka je taková, že bez tří vysokoškolských titulů nemáš šanci ji pochopit :-D A že za každým kliknutím je obrovksá věda a tři dny výpočtů :-D
      Ale ne vážně - ta hra byla prostě velmi dobře vyvážená a poladěná. Takže na vypnutí mozku a odreagování naprostá paráda. Víc bych v tom nehledal.
      • autor je asi nějaký mladas. Nepamatuji, že by v době vydání jedničky byla nějaká obdobná hra. Hra měla skutečně svou atmosféru, když to hrál člověk v pátek večer po desáté hodině a všude byla tma...
        • DarkHawk
          Ale byla a jmenovala se Revenant.
      • Odpovědi se dočkám stěží, protože většina těch lidí namísto odpovědi na můj dotaz bude dávat mínusy...

        Jinak je trochu na hlavu postavené, že mnoho z lidí, kteří vynášejí Diablo do nebes nadává na CoD, které je to samé, co ty píšeš - hra na vypnutí mozku. Já jsem zvyklý hrát hry abych se zasmál, zapojil mozek nebo alespoň mé dovednosti a nebo alespoň užil příběh, takže podobný žánr je mi hodně cizí.
  • 1. Diablo 2/dohrane desiatky krat vsetky obt./ 2. Blade&Sword /dohrane desiatky krat vsetky obt. - genialna hratelnost/ 3. Titan quest /3-4 krat/ 4. Diablo 1 /2-3 krat/ ....dlho dlho nic a potom 7. Dungeon Siege 1 - 2 a pri konci, z nudy 9. Sacred 1 dvojka si nezasluzi ziadny rebricek. Prve 3 odporucam kedykolvek pre fanusikov ARPG, desiatkove gamesy nadcasove, znovuhratelne donemoty.
  • Ano ano atmosfere diabla 1 se uz asi nic nepriblizi, ten pocit kdyz jste kraceli poniceym Tristanem, loutna nebo co tobylo za strunny nastroj linouci se z repraku ve meste nebo ruda zar vychazejici z kostela a pak jednotlive prisery pamatuju si jak jsem mel s Butchera v 2 patre neskutecnou hruzu a jen tak jsem ty dvere k nemu neotevrel, nebo kdyz jsem se poprve dostal do pekla a tam dostal pekne na... od hejna sukub co metaly deadstary, nebo kdyz mi vypadla neznicitelna zlata sekerka, nebo diamantovy mec co zabiral hrozne moc policek a pritom byl jen jednorucni a taktez neznicitelny to byli zlate casy videoherni zabavy alespon pro mne. Jinak souhlasim spousta her se diablu ani nepriblizuje prave z duvodu maleho poctu unikatních predmetu a defakto spatnym nebo spise zadnym matematickym vzorcem ktery zarucuje vypadavani techto predmetu a motivovanim tak hrace k dalsimu hrani, prirovnani ke gamblerovy je trochu usmevne ale ten pocit je asi podobny :)
  • Jediný klon, který mě bavil, byl Darkstone, ale stejně žádná z uvedených her neměla a nemá šanci sérii Diablo ohrozit. Protože takové hry jako Diablo umí udělat pouze Blizzard a nepochybuji že třetí díl bude opět obrovský úspěch.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit