Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jeden z nejpitomejsích herních zanru - akcni RPG :) Ten Brazilec z PC Gameru tomu dal jeste moc bodu. Diablo - hra, ktera privedla masy k "RPG" a po niz to slo s RPG do kopru. :)
    • Jak to, že nejlepší RPG historie jako Fallout, Torment, BG atd. vyšla až po Diablu, když říkáš, že to šlo po něm do kopru?

      Mysli trochu jestli tě to nebolí...
      • Fallout vysel rok po prvnim Diablu, prvni BG dva roky. Mel jsem na mysli obecny trend, ne ze se prvni den po vydani Diabla vsechno podelalo :) Krom toho BG nepatri moje TOP10, ale to s tim nesouvisi.
        • Fallout 2 vyšel dva roky po Diablu a Planescape Torment vyšel tři roky po Diablu, takže jak vidíš, tvoje teorie, že to kvůli Diablu šlo do kopru je prostě hloupost, dva roky, tři roky, to je snad dlouhá doba a ne druhej den. Taky nejsme maniak to BG nebo Tormentu, ale názor většiny hráčů hovoří jasně.

          Ze to šlo do kopru nejen s RPG a s hrama obecně, na tom se s tebou shodnu, ale z úplně jiných důvodů než, že za to může Diablo.
          • Hra se vyviji nekolik let, takze PST i BG i Fallout byly v te dobe stejne tak jako tak ve vyvoji. Komercni uspech Diabla a predevsim druhe dilu proste nasmeroval vyvojare na masivni tvorbu tehle klikacek, kteremu davali s radosti pridomek RPG. Mimochodem PST byl komercni propadak...(ac to byla skvela hra)...
            • Prosím tě, vždyt to neni pravda, takový Fallout 2 byl hotový tuším za rok a to je jen jeden příklad za všechny, BG2 vyšel v roce 2000, 4 roky po datu, které ty označuješ tzv. "datem kdy to šlo pak do kopru". Nevim proč pořád hledáš nějaký argumenty a musíš si kvůli tomu vymýšlet jen aby si dokázal, že Diablo může za úpadek RPG hraní. PST byl komerční propadák, hm, ale o tom řeč neni, řeč je o kvalitě her a PST je jeden z vrcholů i když mě to vůbec nebavilo.

              Asi ti Diablo hodně leží v žaludku, ale Diablo z toho fakt vinit nemůžeš. Diablo je RPG at se ti to líbí nebo ne, neni to FPS, ani simulátor, ani sportovní hra, ale RPG, pokud znáš definici písmen RPG neměl by si s tím mít problém, maximálně si k tomu hod slovo "akční" když na to m tak trváš, ale RPG to bude stále.
        • to bych chtel teda videt tvoje top 10 hry....a svadet neco takoveho na diablo, nejsi nahodou z planety K-PAX?
          • Moje nej RPG je Wizardry 7 - pribeh, delka hry, tahove souboje, narocnost na hrace, vyvoj postavy, ultimatni predmety ziskatelne pouze po velke namaze.
    • vis trole, to nebylo diablo, kdo ukoncil eru skutecnych RPG, ale konzole a prechod k mainstreamu.... Diablo je uplne v jinem subzanru a porovnavat to s RPG jako BG2, PT, apod.. je cira tupost.... Obe kategorie povazuju za vyborne, jen ty z toho musis vyvozovat konspirace, protoze si diablo proste nepochopil....
      • Je mi líto, ale bylo to Diablo. RPG nezabilo, ale obrátilo trend... I když vcelku žádná škoda, hardcore RPG vycházela dál, jenom jich nevychází tolik a člověk se nemusí přehrabovat v tolika kravinách.
        A konzole.... moc netuším, jak mohli přispět ke zjednodušení RPG, když západní typ RPG na nich prakticky nevycházel (kromě kupodivu Diabla...) a JRPG zrovna primitivní hry nejsou.
      • No ja si myslim, ze diablo jemu podobne hry patri do akcnich her a s rpg maji pramalo spolecneho. Takze to neni jiny subzanr ale rovnou zanr! Z pojmu akcni RPG se mi nedela dobre :) Ono se da Diablo nepochopit?? :-D
        • očividně ano, protože ty si ho nepochopil... Hra se hraje doteď, je to komplexní akční RPG ať se ti to líbí nebo ne...
  • NonSuch
    zkracena verze clanku: vsechny klony diabla se mu nikdy ani nepriblizily, nektere bavily chvili, jine ani to ne, kazdopadne diablo je vic nez jen bezducha rubacka, je to taky blizzardi hra, tzn. je neuveritelne "polished" a to nikdo jiny nezvladne napodobit...
  • Pro mě je naprosto nesesaditelným králem na trůnu Diablo2 (jednička jsem hrál až po 2 a to už mě neměla co říct). Možná je to tím že jsem ji hrál jako první akční RPG, ale pro mě má tak dobrý "feeling" při boji a zajímavý loot, že mě to fakt baví, i když je to vlastně jen tupé klikání.
    Většinu ze zde jmenovaných her jsem zkoušel, ale žádná mě nenabídla takovou zábavu jako Diablo 2 a žádnou jsem taky nedohrál (narozdíl od min 20x dojetého... právě Diabla2 :-)
    • no ono soucasti toho feelingu u D2 byl i zvukovej a grafickej doprovod( grafika sice 2D, ale nadherne udelana a na svou dobu spicka) a jednotlive videa po ukonceni samotnejch actu. ZVuk v jednotlivych actech te az pobizel kosit dalsi a dalsi potfory, paradne graficky zobrazeny.. celkova vyvazenost D2 byla vynikajici. jen se obavam ze prave D3 tohle uz nedokaze. slaba grafika, navic az nechutne mnoho si bere s wowka, videa dosud ohledne D3 vydana byla desne slaba.... moc sanci tomu nedavam a vypada to ze D2 zustane nepokorenej kral i po tolika letech
      • D2 malo na svoju dobu hroznu grafiku koniec koncov to bola hadam aj najkritizovanejsia cast v D2 ktora oproti grafike D1 posobila naivne a infantilne.Nieco mi tento spor pripomina a ludia maju zjavne velmi kratku pamet
  • jak to tu čtu tak víc lidí nechápe rozdíl mezi RPG a akčním RPG (diablo-Zaklínač)
    • ja myslim ze to tu vetsina lidi chape docela dobre, mimochodem nazev "akcni rpg" je sam o sobe naprosty nesmysl, pridelovani bodu do statistik a mlaceni potvor po hlave nema s "roleplay" nic spolecneho
      • Pokud to chápou tak si nedovedu rozumně vysvětlit, jak chce někdo porovnávat hry typu Gothic, Fallout.... s hramy jako Diablo.

        Ano, skutečně je tam pár společných prvků... za zabití potvory dostanete HP.
        • spis se tu kazdy bavi uplne o necem jinem.. uz chybi jen aby se do toho zacal michat dnes uz mrtvy zanr "dungeon" (RIP mimochodem :)
          • A čo trebares také Arx Fatalities? To bol dungeon alebo akčné RPG?
            • *Arx Fatalis* samozrejme *3*
  • Kr.Pa
    Můj král je a vždy bude Gothic 1
    • to jsi ale chochu úplně ale úplně mimo žánr. O klasických RPG a implementacích pravidel Ad and D by se dal napsat podobný článek.

      Jdem s dobou, budem hrát CoDa :-)
  • Nech sa na mňa nikto nehnevá , no podľa mňa boli najlepšie RPG všetkých dôb Fallout a Fallout 2. A to bez diskusie
    • tenhle článek byl ale zaměřen především na akční izometrické "hack'n'slash" RPG. Takže i když sice fallout patří k jedněm z nejlepších RPG co jsem hrál, sem v podstatě nepatří. *3*
      • aspon ze nezabil: "Dragon Age!!!" > to by ma klepla pepka *4*
        • Psychotic
          DA taky není hack'n'slash, ale jinak proč ne, byl dobrej.
    • houby bez diskuze, nejlepsi RPG vsech doby bylo Baldurs Gate 2 ;]
      • Albion.
        • Jooooooo *4* mohli by dat na GoG upravenou W7 verzi
        • Mopped
          Ano, pokloňte se bezvěrci.
  • Mě mrzí, že Diablo 3 bude asi jedno z posledních izometrických RPG, protože tenhle žánr miluju. Lidi prostě chtějí "úžasnou" grafiku a to se dnes bohužel podle většiny neslučuje s žándrem izometrických RPG i kdyby grafika byla sebepěknější.*9*
    Mě osobně se třeba i dnes v roce 2011 stále líbí grafika Sacred, Titan Quest, Dungeon Siege, Greyhawk: Temple of elemental evil atd atd. Kdyby pořád vycházely takové hry, klidně i ve stejné grafice, byl bych šťastný jako blecha. Ano mám sice rád i third-person nebo first-person RPG, ale musím se kacířsky přiznat, že bych byl asi raději, kdyby například místo Skyrimu vyšlo nějaké perfektní izometrické RPG *4*
    • Hack n Slash RPG budou vychazet porad. Torchlight i Magicka mely ohromny uspech. Lidi maji proste tenhle zanr radi.
    • Naprostý souhlas.
    • nevím jak u ostatních ale mě třeba o grafiku nejde vůbec jen mi přide dost nanic když se pořad opakuje ten primitivní systém co byl před 10lety dobrej ale dneska už mi to přijde jako že chcou mít prachy za minimum práce respektive nejvíc jim na tom musí snad dat zabrat grafika když je to pořed to samí *1*
    • Magicka
  • Ja jsem tak nejvice hral DS. Ale zapomeli treba na krvave japonske Throne of Darknes.
  • Odulin
    Perfektní článek! Jsem ale uhranutej diablista, takže žádná potom příchozí hra neměla šanci sesadit krále z trůnu.:) Ale bavily mě samo taky..revenant,dungeon siege, sacred obvzlast,blade and sword. Boze to bylo noci. To se chodilo naoko spat v 22 hod. a po pulnoci, kdyz tata s mamou sli spat, se vstavalo a zacala hlavni smena do 3 a pak se 7 vstavalo do skoly....mmmmm chci stroj casu
    • Cosi
      Můžete mi osvětlit co bylo na Diablu tak návykové, já na to vždycky pohlížel tak , že si sednu na 2 hodiny k PC a myší dělám klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik a jak magor dokola klik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klikklik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klikklik,klik,klik,klik,klikl,klik,klik,klik,klik,klik.
      • SHIFT + klil *3*
      • Odulin
        No čoveče bohužel nedovedu. Já vím, že jsem furt v podstatě dělal jen klik klik, ale to mi přijde hodně povrchní pohled. Pokud tě odrazuje už ta samotná forma akčního rpgčka, tak ti asi těžko vysvětlim. Nicméně na Diablu se mi líbíl příběh, grafika, filmečky, několik absolutně různorodejch postav, šílenej looting a itemy, stejně tak leveling, hudba, správný množství nepřátel, výborná znovuhratelnost...no prostě všechno, celková harmonie různejch faktorů, která zajišťoval,a dá se říct takovou hypnotizující hratelnost. Tady fakt asi platí, že buď miluješ nebo nenávidíš. Je mi jasný, že hodně lidí v tom vidí jen nudnej klkifest a neberu jim to;), ale pro mě je to srdcovka....No návykovost se těžko vysvětluje, ta se prostě musí cejtit.
  • MickTheMage
    Co definovalo Diablo? Autor clanku si spravil zle domacu uhlohu... Jedna vec je definovat a druha, co spopularizovalo. A Diablo urobilo len to druhe :)
    • Pravda, to už bysme mohli začít Canon fooderem. Sice ze meče vyměnily za pušky, ale to je jedno :-)
      • To skôr Gaunlet, i keď to veľmi RPG nebolo ("mladší" hráči možno poznajú jeho remake Get Medieval)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit