Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na to mužu říct jen jedno GTFO blizzard
    Diablo 2 jsem hrál jen singl a stačilo mě to a přesto hraju D2 do dnes

    s-át na blizny od dob WOTLK to jde z bliznama do sraček
  • Nebudu tu reagovat jestli ANO či NE na pouze online připojení, toho je tu dost. Bylo už někde psáno, že nebude možné hrát hru stejně jako SC2 v tzv. Guest módu? Pokud vím, přes toto se dalo hrát offline kampaň + skirmishe, přes toto i vyšel crack (reakce na free servery který možná nebudou potřeba). Nebo se pletu a na ten Guest mód byl taky potřeba internet? Osobně fakt nevím, kabel z komplu nevytahuju a noťas na cesty nemám, takže hraju pouze doma.
    • U SC2 vyšel crack právě kvůli quest módu, což tu nebude a bude potřeba ukrást funkční server, aby začal fungovat offline mód. Takže šance na to, že něco takového bude v první roce od vydání hry je velice malá. Dost pochybuji, že se bude opakovat situace jako u WOW, kde server klient leaknul krátce po vydání hry.
      • Pokud se nepletu tak první free server (byť velmi omezený) vznikl na základě nějakého dema které vyšlo před zveřejněním hry (free server jel dříve než ofiko)
    • guest mód u SC2 potřebuje k fungování připojit se jednou za měsíc na Battle.net ;-) jinak do diabla(původní FAQ) ho původně tak slíbili ale teď z ničehonic ani ten nebude
      • No minimálně by odpadl flame od lidí co to chcou hrát na dovolené nebo o víkendu na chatě :) doma aktualizujou a potom paří měsíc bez netu.
        • no mě by to třeba takhle nevadilo - ale ubisoft style se mi prostě nelíbí - a to jejich vysvětlení sice chápu ale stejně nevím proč tam ten Guest mod prostě nedaj
  • Rozumím tahu Activison-Blizzard, rozumím argumentům odpůrců. Sám jsem teďkon strávil 14 dní na "dovolené" kde internet stál 5€ za týden, čili moc jsem na internetu nepobyl.
    Řešení je velice jednoduché, jestiže se vám tento systém nelíbí, hru si nekupte, ukažte vývojářům že tento přístup tolerovat a podporovat nebudete. Jestlíže se vás najde dost, trh určitě zareaguje, (Jako například kauza regional zámku v Deus Ex: HR).
    Bohužel se obávám že ta postupná avšak nezastavující transformace her z SP na SP/MP a z SP na MP only už se dostala tak daleko že velká část trhu tuto změnu (vyvaruji se výrazu omezení, neboť stejně tak by se mohl cítit "omezen" hráč který nemá dostatelně silný laptop a nyní šíří flame že vývojáři omezují skupinu hráčů se slabým notebookem) přistoupí a ta skupina hráčů která hry bude bojkotovat se postupem času bude zmenšovat.

    Toto je evoluce dámy a pánové, ne revoluce, stejně jako funkce které jsou potřebné pro přežití se vyvíjejí a zlepšují, části které organizmus "brzdí či omezují", postupně degenerují a konečně přestanou existovat vůbec. Jestli tuhle evoluci příjmem a nebo jestli toto odvětví neprojde přirozeným výběrem. Moje sázka je na tom že přežije.

    (+ jsem si jistý že první diablo 3 free server vznikne do týdene od uvedení hry)
    • mě právě zrovna tohle přijde jako brzda/ omezení ale spíš než aby zdegenerovalo tak bude růst až doi formy nádoru (viz ubisoft)
  • Jak je to nenápadné, udělat celou hru online aby bylo vše hezky monitorované. Odstranit stat pointy a skill pointy a oduvodnit to tim ze nechcou dovolit spatne a specializovane buildy, tim udelat veskerej vyvoj postavy zavislej na pouzitych itemech, a pak ohlasit aukci itemu za realne penize a oduvodnit to tim ze ty aukce stejne probihali. Tak tak, tak se vydelava :)
    • opravdu hodne trefne :) ja jen myslel, ze body do atributu se budou rozdelovat automaticky. jestli to bude jako ve wowku jen z itemu, tak vazne at uz jde celej blizzard do .....
    • Jeden z nejtrefnějších příspevků, krásně to do sebe zapadá, Blizzard má holt pod čepicí.
    • Tak tak, zrovna by tu hru mohli pojmenovat Item Hunter ! Možná se tak bude jmenovat datadisk....
  • To je teda diskuze, dlouho jsem se takhle nepobavil... Jay Wilson jasne naznacil, jakym smerem se bude Diablo III ubirat. Pochopim, ze existuje urcite promile hracu, kterym toto neni po chuti, ale nic s tim neudela.

    Kecy stylu ze vyjde crack a pujde to hrat offline jsou trolling. Maximalne se dosahne toho, ze budou free servery ala WoW, protoze bez externi podpory serveru to proste nepobezi a i o tom zpocatku silne pochybuju. Ano je moznost ze prodeje budou nizsi nez Blizz ocekava, ale to cislo nebude natolik markantni, aby prekopali komplet system a pochybuju, ze se jim bude chtit vyvyjet x GB patch pro zavdeceni se casti jejich "publika". Uvedmote si, ze o penize jde vzdy az na prvnim miste. To co nevyberou na tisici hracich, kteri si hru nekoupi dostanou za prodeje na AH.

    A mimo jine, mesic po prodeji si to stejne velka cast hracu, kteri si hru "proste nekoupi" tak jako tak poridi, protoze si budou chtit zahrat. A hrani na chate/v letadle/v hotelu, nenechte se vysmat, to ste takovy blazni ze si na vikend/sluzebku nemate co lepsiho na praci?

    Podobne diskuze se vedli kolem AH, nechces prodavat za $, neprodavej, nechces kupovat za $, nekupuj. Jasny jako facka. Nechces mit vubec moznost koupe za $, tak hraj HC. Nemas na to koule? Tak jdi hrat tetris...

    Uvedmote si, ze je sice hezky vyjadrit svuj nazor, ale mnoho z Vas ze sebe dela maximalne voly. AB jde o penize a oni je za svuj vyrobek dostanou, ostatne jako vzdy.
    • Vola ze sebe delas leda ty, pokud se mi neco nelibi tak nevidim duvod to nerict nahlas a penize dostanou vzdycky, jen ne vzdycky stejne...
      Jak jsi rekl, prece nebudou delat neco navic kvuli casti sveho publika... vynahradi si to na penezich ktere jim nacpe zbytek do aukce... To je velmi presne receno a jestli ti to prijde v poradku, tak jsi stejny trotl jako oni :-).
      ALe Blizzard se uz pred lety zmenil z vyborneho studia pro hrace na tovarnu na penize pro masy, takze se neni co divit. :-)
      • A mimo jine rvat na forku games.cz mi prijde uplnej nesmysl. Kolik lidi [380 prispevku] poslalo stejnej prispevek na oficialni fora Blizzardu? Protoze to co je tady rozhodne neni o diskuzi, ale ciste o rvani panubohudooken ;]
        • Možná ti autoři 380 příspěvků promítlo své reálné šance na úspech skrze těch 64 132 lidí, kteří podepsali petici a výzvu Blizzardu za změnu výtvarného stylu a z kterých si Blizzard svými reakcemi dělal vyloženě prd*l, ale to jen hádám, když jim to někdo pošle na mail, třeba se na něj štěstí usměje a Blizzard jeho kritiku přijme a offline single bude na světě.

          Internet evidentně všude neni a na Blizzardu lidem kolikrát nevadí ani tolik ty jejich kroky jako spíš srágory, kterými svoje kroky obhajují, nejen, že jde o (pro mě) jasné lži nemající žádný pevný základ, ale především je vidět jak si Blizzard váží své komunity, když je schopný z nich dělat takovými výroky nemyslící hlupáky, kteří snad nejsou schopní myslet svou hlavou. No ale to opět jen hádám, osobně by mi ale bylo zkrátka milejší, kdyby rovnou na rovinu řekli jak to je a ne blbosti typu "Offline to neni, protože my víme lépe, že online tě bude bavit víc, offline tě bude nudit"
      • Samozrejme ze mi to prijde v poradku... Jak sem psal, penize jsou vzdy na prvnim miste at uz je to v hernim prumyslu, trzbach na baru nebo prodeji kytek. Strategie Blizzardu je co se tohoto tyce absolutne jasna.

        Ja proste jen nechapu tenhle rev ohledne nemoznosti hrat offline... Internet je k dispozici snad uplne vsude. I v prdelakove na chate chytam relativne slusne wifi pripojeni a kdyz clovek hleda, urcite si firmu, ktera mu to pripojeni zaridi, najde.

        K AH toho bylo receno jiz mnoho. Prevazne jde o odstraneni webu, ktere prodavali predmety z D2 a mnohdy slo pouze o smecko, to ze si na tom AB vezme jeste nejake penize plne chapu a jeste si tim udela ochranu.
        • O smyslu psat blizzardu se krasne vyjdril kolega nize a nema dalsi smysl porad rozebirat proc to nekterym lidem vadi, ze neni offline a nekterym ne, je tady deset stranek hadani, nektere duvody jsou kraviny, nektere ne...
          Ale muj cely divny pocit z D3 zhrnul nekdo nize : Napred zrusi rozdelovani atributu a skillu, takze si clovek nebude moct udelat vlastni build a odlisit se tak od jinych (pro me uz tohle stacilo prehodnotit nakup) jediny valny vliv tedy na ucinosti dvou stejnych povolani bude mit equip... Voala equip tady mame moznost koupit pekne za eura, to je ale nahodicka... :-)
          Abych rekl pravdu, silne mi to pripomina farmville a podobne facebookove hry... nejdulezitejsi je socialni provazanost a pokud chces hrat jednoduseji a ucineji musis sypat prachy za vylepseni... tady mikrotransakce jen utopili v desatcich za aukci... :-)
          Ted jim bude stacit jen kazdy mesic vydat patch s novou sadou nejvice nejlepsiho vybaveni a ma zajistene zivobyti jak Blizzard tak spousty cinskejch farmaru :-)
    • Bez externí podpory serveru to určitě poběží a bude to fungovat jako SC2. Diablo 3 není MMORPG, je to jen RPG s možností multiplayeru, takže aby to běžělo na externích serverech jako WoW by vymyslel jenom vůl, protože by byly obrovské výdaje za údržbu serverů. Crack nebo free server samozřejmě taky bude, jako u naprosto každé hry která kdy vznikla.
      • http://www.diablo3.cz/209-vysvetleni-proc-bude-muset-byt-hrac-online-pri-hrani-diabla-3
        • ucho
          já mám dojem, že na blizzardím fóru jsem kdysi četl, že na serveru bude uložena pouze postava...
          a tento článek to nijak nevyvrací, konkrétně nespecifikuje, co vše bude vně. je tam jen zmínka o tom, že se bude na serveru "kontrolovat" generování potvor. to ale není překážka, pokud jde jen o kontrolu. takže podle mě to pořád tak jednoznačné není...
  • vysrat im na to a nekupovat, ked budu nizke predaje bude aj offline mod...
  • tak je snad jasný že je to on line hlavně proto že tam budou mikrotransakce i za reálný prachy a povolením offline stavu by mohlo vest k tomu že by si chytrolíni nacheatovali ultimatni itemy a pak s nioma obchodovali...tot muj nazor.
  • Já jsem věřil, že to bude super (možná skutečně bude) a že jim za to dám plnou cenu a koupím si to hned po vydání, protože takto mám všechny předchozí Diabla, ale skutečně nesnáším plně online hry co potřebují připojení k netu. Nesáším!! Nesnáším Facebook nesnášm skupiny přátel a podobné nesmysly! Mám rád klasickou lanku když si chci zapařit s kámošem. Ale toto ne! Nedávno jsem si koupil splinter cell conviction. Než se hra konečně spustí následuje nějaké debilní sociální meníčko a ověřování na netu. Ne, děkuji, nevyužívám služeb jejich uplay (který stejně nefunguje) a nepotřebuji mít ve stealth hře s příběhem tisíce přátel z coop, když si coop dám raději po lance třeba se svým otcem. Ano takže mám originál, ale slušivě okrekovaný a je klid. U diabla toto však nevystojím - u starcraftu 2 to bylo to samé. Jelikož nemám zatím možnost být uplně stále být kvalitně připojen a hraji i na strojích co vůbec nejsou zapojeny o mě jako potencionálního hráče blizzard přišel. Díky
    • ja myslim ze blizzard tuto stratu prezije a ja na ukor nepritomnosti cheaterov tiez.Fakt ze proste apriori neznasate cokolvek socialne je uplne v poriadku nikto vam vsak absolutne nebrani tieto veci ak su v produjte ingorovat a uplone lahostajne ich prehliadat a hrat len s otcom ci s kamosom coop online tak ako je to napr v cs2.Problem je ak je niekto vylozene stareckej povahy a vsetko nove ho desi do takej miery ze uz len samotna moznost to pouzit sposobuje hnede trenky a kropaje potu ze sa v tom zlozitom menu strati nedaj boze bude musiet precitat nejaku tabulku kde sa nachadza anglicky text.Som prekvapeny kolko tej priposratosti sa najde prave na takomto fore.
      • někdo takový určitě je, ale překrucuješ to maximálně... příspěvek nad tebou to napsal jasně a já s ním souhlasím, člověk si chce zahrát třeba jen sám, či po LAN.. být všude na sociálních sitích není o tom, že by se člověk bál, ale o tom, že mu je u p*dele kde kdo co jak hraje a jim může být šumák co já a jak hraju (hon za statama a být lepší než soused je doopravdy důležite, že? :)) .. a ne, nejsem upocený tlustý čtyřicetiletý strejda v koženém křesle, který nadává na anglické tlačítka.. a ještě něco, ignorovat to? jak prosím? nelze to ignorovat, protože je to servírováno na krásném zdobeném talíři a hra je vedle na malým škaredym taliří.. jediný kdo dává možnost to ignorovat jsou pirátské skupiny..
        • online si budete moct zahrat sam a to ze tvrdosjne lpite na technologii LAN je detinske asi ako tvrdnut na tom ze chcem hru na disketach lebo sa mi nepacia okruhle tvari CD.Vy mozte hrat online a moze vam byt uplne u prrdele kdo kde ako hra a ake ma staty.Ovsem miliony dalsich to zaujma blizz len rozsiril ponuku pre ludi ktory sa radi s ostatnimi v tychto veciach porovnavaju.Je to dolezite?(je DIII dolezite?) nieje ale pre niekoho to moze byt zabava.Vravite ze to nejde ignorovat a ako argumnt predkladate mlzne teorie o zaltom a skaredom tanieri.Nesuhlasim s vami a vychadzam so skusenosti so SC2 nakolko si to tak zahram maximalne coop s kamosom proti pc a je mi jedno ake mam odmeny body a obrazky na profile a ignorovat to je velmi velmi proste.
          • Chtěl jsem tím říct pouzde jedinou věc - pro mě velice důležitou - moje připojení prozatím nestojí ani za starou bačkoru a počet výpadků se nedá spočítat, někdy to jsou i dny bez připojení - čili, například ten Splinter cell Conviction - když nejede internet nejede hra, jak prosté. No skvělé, ale já chci hrát, aha tak musím čekat až zase naskočí net... to je perfektní, přitom se nejedná o žádnou primárně zaměřenou online hru... koupil jsem si jí, abych se mohl bavit, ne jen občas. To samé starcraft 2 a podobně. Že mi nepojede Guild Wars, když nejde net, to je jasné s tím počítám, né však u primárně singleplayerové hry.... pokud jde o D3 - o diablo celkově, vždy tam byl online svět, ale oddělený od offline světa. Já prostě online hraní celkově nemusím a jsem rád, kkdyž mě k tomu nikdo nenutí podobným způsobem. Opět děkuji!
      • hele rozved trosku jak ti muze v singlu popr i v coopu vadit nejaky citer?:} Tohle neni 3d akce kdy si borec zapne WH a aimbotem... A to co pise neni o deseni. Priklad setleri meli to stejne nesel internet neslo hrat. Kdyz ti spadl internet behem hrani hra se sekla do lagu a cekala na spojeni. Kdyz mel provider vyluku delsi mohl sis jit tak leda liskat saska do sprchy. Upozornuju ze mam normlani UPC pripojeni zadneho zebraka wifi na vesnici a stejne ty vypadky sou a jak naschval samozrejme v dobe kdy clovek chce hrat. A jelikoz nejsem decko je mi 30 mam jen uz urcitou dobu kdy muzu hrat akdyz to zrovna nefunguje sem pak akorat nastvany pac to nefunguje proto ze ja chci hrat single. Tohle neni o zadne priposratostni z novych veci. Aukce na itemy a podobne hovadiny ty hryt jen kazi. Zadny obsah hry by nemel jit koupit vse bys mel namakat svym usilim v tomto pripade mackanim mysi a klaviru. Tady z toho smrdi prachsprosta komerce jako z codu. Ze je engine stary 6let? whocares hlavne ze decka plati... do stejneho bahna klesa blizard wow jasne ukazalo jak se da hra zkazit a co se tyka DIII radsi si zahraju witchera ktery 100% bude hra o tridu mozna i dve lepsi. Kazdopadne pokud to tobe nevadi respektuju tvuj nazor a preju ti hodne zabavy pac se na to evidetne tesis *3*
        • ako mi moze vadit citer pri hre?neobmedzene mnozstvo zlata vsetky itemi ktore chcete postupne nachadzat vam proste vyhodi. pri PvP snad dovody ani nemusim uvadzat? skilli na maximalnej urovni zadarmo?Hmm komu by to mohlo asi tak prekazat divim sa ze si ludia vobec stazuju.K vasim problemom k internetu stazujete sa na zlej adrese.To je ako nadavat na blizarad lebo vam padne windows-neskutocne.Ozaj nevadi vam ze k nemu potrebujete windowsi?Ja mam funkcny net 3 roky prosim pekne vypadok som zatial nemal ani jeden.S aukciou s vami naprosto suhlasim aj s nazorom ze itemi by sa nemali dat kupovat za real peniaze holt teke nieco sa bude diat ci uz s podporou a kontrolou blizardu alebo to bude harasit uplne bez nej-takze opat mdla kritika.Engie hry mi neprekaza nakolko hry od blizzardu graficky nikdy za nic nestali.Ano na D III sa velmi tesim a som si isty ze ma bude bavit nakolko nieje ina hra takeho charakteru ja vam prajem prijemnu zabavu pri witcherovi skvela hra na 1-2 zahratia.
          • jeste bych dodal ty si presny opak tech co urputne chteji i ten offline jen si to asi neuvedomujes. Ja chapu jak tebe tak je z meho pohledu je proto chyba ze to bliz takto neudelal. Kazdopadne je to jeho produkt a muze si s nim delat co chce a nabizet ho jak chce to je proste fakt.
          • Jak muze citovat borec ktery bude v offline modu kde se nemuze pripojit na battlenet a hodit tak nekomu zbran to by me teda zajimalo. Kazdopadne to ze ti net nepadl kdyz si byl doma neznamena ze ti nepada. Ja jen rikam obecny fakt ze internet proste neni 100%. Taky bych videt jak ovlivnis borce ktery prekopne optickej kabel deje se pomerne bezne. No nic jde videt ze si me uplne nepochopil. Co se tyka witchera 1az2x? a co te nuti diablo hrat porad dokola? jen sbirat itemy? Hmm to je mega cool. Ja myslel ze hry se hraji pro objevovani novych pribehu a resenim ruznych zapletek. Witcher nabizi Nkoncu pokud si je chces vsechnyvyzkouset musis to projit vicekrat nez 1x ci 2x. Navic tedka prijde aktualizovana verze pozor ZDARMA :} kde bude neco navic. Na tohle muzes u blizu zapomenout. Kazdopadne dekuju za prani muzu ti potvrdit ze jsem se kralovsky bavil stejne jako treba u FNV.
            • nene ja to nemyslel posmesne. Jen pro me neni diablo tak lakave kdzy tam hlavne jde o to nasbirat uber equip a neni tam az tolik rpg prvku co sem zvykly treba u mnou zminovanych. Ja nemam problem s itm ze se nekomu libi neco jineho nez me. Co se tyka buildu to mas v kazde rpg hre proto nebudu ani pitvat. Mrkni treba na drakensang tam je classu ze ani 3 diabla to nedaj dokupy. Vem si fnv tech moznosti diky specialu a tka se da pokracovat. Kazda dobra RPG hra s eda hrat 100x a zazitek bude pokazde trochu jiny diky odlisnosti boje s danou postavou. Kazdopadne sem rad ze se s teboou dalo hezky diskutovat bez zbytecnych emo scen. :}
            • co sa tyka citerov naozaj sa mi neche o tom debatovat viac. DII bolo ukazkovym sposobom ako dokazu pokazit hru.Ak ich toto v ich haraseni obmedzi tak to s radostou prijmem.Pracujem z domu takze net testujem mnimalne tych 10-12 hodin dene takze ano este je moznost ze padol medzi tym ovsem ja som to nepostrehol tazke jeho prevadzku oznacujem za bezschybnu a stabilnejsiu nez software ktory mam v pc.Ano internet nieje 100 percentny pripady ako preseknutie kabla naozaj nebudem rozoberat a budem to povazovat za argumentacny lapsus v kazdom pripade ak patrite do tejto malej skupiny tak ano mozte si stazoat ze vas blizz ignoruje.Podla mna pre vasu pocetnu zanedbatelnost je to uplne opravne vzhladom na ciel.
              K replayabilite diabla sa vyjadrovat mozte kludne posmesne a vraviet o jeho banalite v kazdom pripade mna a miliolny dalsich bavilo hrat diablo stale dokola s roznimi postavami rozne buildy v roznom priostredi.Pride mi to daleko variabilnejsie nez len moznost inak odpovedat na otazky a klast ine odpovede na zaklade coho dosiahnem tak maximalne 5 percent noveho obsahu ale boje su vzdy rovnake a nechcem byt zly ale uz dlho som nevidel hru ci film kde by som nevedel predvidaj vivoj dejstva takze tieto veci ma moc neohuruju.Staci mi dej kludne jeden ale epicky a putavy.Nepredvidatelne sa uz nerobia
  • Podla mna je problem celkom ocividny. Uvediem priklad:

    Predstavte si, ze mate dve mesta, nazveme ich A a B. K tymto mestam vedu 3 cesty(rozne). Ste vlastnik vsetkych troch ciest a za prechod vyberate male poplatky(resp. jednorazovy poplatok). Jedneho dna postavite pri jednej z nich obrovske obchodne centrum. Problem ale je, ze chcete aby k vam prislo co najviac ludi, a teda uzatvorite ostatne 2 cesty a zostane vam len jedna. Ti ludia, ktori maju k nej pristup tak nemaju problem chodit po nej(aj ked niektori s frflanim) a ostatni maju proste smolu (v podstate vas ani nezaujimaju lebo je ich malo a poplatky za cestu su minimalne). Vas sa spytaju, ze preco ste ludom nedali moznost is aj po ostatnych cestach a vy im odpoviete, ze ostatne cesty nie su dobre, najlepsia je tato lebo chceme pre ludi to najlepsie. Ti, ktori k nej pristup nemaju sa mozu but prestahovat alebo si vyberu iny sposob dopravy.

    Je to velmi jednoduche, Blizzard chce mat istotu, ze vsetci co budu chciet hrat diabla pojdu popri aukcnom dome(aj ked tam kupit nic nemusia, resp. nebudu najskor chciet, cista psychologia, vid reklamy). Tym, ze maju v moci serveri, tym vlastne mozu "riadit" cely aukcny trh vo svoj prospeh.

    Dalsi priklad:
    Prvy mesiac bude kopa looterov a aukcny dom sa zaplni predmetmi. Blizzard (cisto hypoteticky) znizi sancu(cez super updaty, nad ktorymi uzivatel nema kontrolu) na aspon "postacujuci loot" na uplne minimum (mozno 0), a teda novsi hraci nebudu mat moznost dalsieho postupu v hre. Ich frustracia moze vyustit, az do navstevy aukcneho (pekne naprataneho) domu a budu tak moct pokracovat v rozohranej, mozno novej, hre.

    Ja pevne verim, ze podobna situacia nikdy nenastane (nakolko sa na D3 velmi tesim) ale ruku na srdce, mozeme si byt naozaj isti? Nebolo tych zlych sprav akosi privela?
  • mit server online ma dalsi vyhodu - mohou jej upatovat, pridavat obsah a kdo vi co jeste a nemusi vydavat noveho klienta

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit