Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Taky mně to nepříjemně překvapilo. Hra už delší dobu nespadla ani jednou, a včera po nainstalování patche snad 3x. Mimochodem viděli jste, jak se s těma novejma letadýlko hračkama z China Rising dá udělat road kill? Hodně lidí se zastávalo DICE a nadávali EA, že určitě uspěchali vydání (což je nejspíš pravda), ale DICE se tentokrát fakt vytáhli. Amatérismus jak hrom. Hra je v základu super, ale po víc jak měsíci začínaj bejt některý věci dost otravný.
    • Vždyť za ten roadkill je achievement i assigment. To je úmysl nikoli chyba.
      • Jack1947
        Parada, tak za chyby uz jsou i ajchy mmm *11* .
  • Jezkovy zraky... a toto, samozrejme, celemu dementnemu EA a DICE doslo az teraz, vsakze... *7*. Najprv pouzili ako testerov hracov pocas nehratelnej bety, nasledne vypustili do sveta hru, ktora VOBEC nebola odladena a z KUPUJUCICH hracov si urobili skratka dalsich testerov. Teraz, ked i nadalej zistuju, ze im to stale blbne a mrte ludi ich preklina az k samotnemu Luciferovi, tak s tym celym KONECNE zacnu nieco robit. Toto je humac prvej kategorie *11*.
  • Kazdy kto o programovani a fixovani bugov nieco vie pozna ze toto vyhlasenie alebo aspon tak ako ho podava games je absolutna sprostost. Programovanie/fixovanie sa neda scalovat linearne a ak maju bug tak to ze nanho daju 100 ludi extra tomu neprospeje ba priam je to absolutna hovadina. Akurat co moze tych 9X extra ludi robit je testovat coz robia teraz uz aj priamo hraci i ked EA ma urcite nejaky closed beta iteration.
    • Tak to ze je nesmysl aby 100 lidi pracovalo na jednom bugu asi nicemu nepomuze ale co kdyz tech bugu bude 100?
  • taky to nevrha dobre svetlo na launch novych konzoli pro ktere je tohle defakto jednim z launchovych titulu
    • Také to nevrhá dobré světlo na pc, na kterých se to vyvíjelo.
    • Jack1947
      Neni tak uplne, neni tak dulezity... kazdopadne nevrha a akorat dava moznost haterum jeste vice je hejtovat. Smutna to pravda. *12*
      • Achjo, Jack... tie tvoje komentare su -- zda sa -- minimalne rovnako dementne, ako svojho casu na debilnom w-blogu... Clovek by si myslel, ze s vyssim vekom dorazi aj nejaky ten rozum, ale evidentne to neplati o kazdom jedincovi... Co uz. *7*
        • Jack1947
          Ovsem od te doby jsem se naucil lepe psat. Neco se meni , co uzz. *3*
      • Jj, kdyz reknu ze zabugovana hra je zabugovana tak je to hate. Myslim ze by sis mel nastudovat co to slovo znamena. *3*
  • PS3 - Od nového updatu se docela potýkám s lagy, resp. umírání za rohem, z půl metru se nejde trefit, protože protihráč je už v reálu o kus dál než ho vidím apod... . V původní verzi jsem měl minimum problémů, ale nová verze je opravdu notně zabugovaná. Snad to dají brzo do pořádku. Teď jsi dám aspoň týden "oraz" (přece jenom jsem v krátké době nahrál skoro 100 hodin) a snad se vše spraví. Hlavně verze pro PS4.... ať mám co hrát až konzole dorazí :-)
  • Jack1947
    Chce che, nebo jak jinak nez dalsi klady na zada vernym hracum, BF4 je snad prvni hra sveho druhu co je od vydani a (pred) provazena tolika problemy co zadna hra nemela ani vice her nemelo
    za rok nebo nekolik let. No, snad jen oddych ze ja uz o BF ztratil davno zajem, nebot bych ted prozival neco na co jsou muka slabe slovo. *3*
    • To si nezaťil Might and Magic: Heroes VI, ktorý není opravený ani po dvoch rokoch. Tak Ubisoft radšej ukončil podporu :(
      • Jack1947
        Tak jeste to tak zle asi neni, me se to ale nezda moc dobre, ne u hry takoveho potencialu a plne ambici. (Nezazil a mozna lepe ze tyto hry nehraju).
  • Kozy
    Za osm hodin mi to spadlo dvakrát, to jde.
  • Docela zaujimavy je trend bugov a mysli ze z aktualnym masivnym nastupom updatov na pozadi na novych konzolach sa to este viac zhorsi. Nie ze by davnejsie hry nevychadzali s bugmi ale predsa len pri automatickom update zo Steamu je to take pohodlne... proste ak nam nieco nefunguje tak to opatchujeme a ludia to budu mat na druhy den tak aky problem ? A ludia maju kratku pamet, takze pri vydani dalsej hry od nas uz to nikoho ani nenapadne.
    Inak odoporucam si precitat/pozriet kometnare Johna Carmacka ohladom kvality ich kodu. Si spominam ako mali na navsteve typka od fimy co ponuka analyzer zdrojovych kodov a ze bol prekvapeny ze ich codebase k Rage/idTech5 je na vyssej urovni ako kopec znameho komercneho soft od velkych spolocnosti.
  • Hele já si nemyslim (alespoň dle videa na youtube níže) že je rozbitý netcode. To co tam bylo předváděno může být klidně nekvalitním internetem. DICE by udělalo mnohem líp, kdyby umožnilo zapnout nějakou konzoli s monitoringem latencí a zahozený/přeposlaných packetů směrem dovnitř i ven. Měloto i blbý CSko a hned bylo jasný, kde je zakopaný pes. Pak by možná hodně lidí zjistilo, že to není tak úplně chyba DICE.
    To že je rozpoznávání zásahů server side je snad úplně jasný a pochybuju že to kdy bude jinak. Je to ideální proti cheaterům a aimbotům. Má to samozřejmě i stinné stránky. Pokud budeou proti sobě dva, co mají mizernýinternet, nebo se jim zrovna špatně vyspal router a sem tam něco zahodí nebo pozdrží, to co uviděj oba na obrazovce bude vážně komedie. Bohužel málo lidí ví, jak to vůbec funguje a co všechno mimo netcode může způsobit takové chování.
    • Znam cloveka, kterej pro EA a spol delal ... bavili sme se onehda na tema desktrukce v BF3. uz tehdy rikal, ze maj extremni problem syncovat to a ze proto je ta destrukce tak omezena. Zcela bezne se jim stavalo, ze nekdo videl barak zborenej a nekdo jinej stojici. Takze bych rek, ze toto sou jen projevy naprosto tehoz. Proste jim to nefunguje a nikdo nefugovalo. On totiz rikal, ze cela destrukce je defakto clientside efekt a tudiz srv vubec netusi, jestli tam barak je nebo neni - coz je prave ta zasadni chyba.
    • C-BEAM
      keby to bolo ako píšeš tento problém má v rovnakej miere každá hra.

      ono je to fakt trochu zložitejšie http://www.youtube.com/watch?v=cVuHzSx5zSo
    • Mimochodem - ne. Není to server side hit detection, ale hybridní client side s ověřením na serveru. Prostě netcode je posraný a je o tom milion důkazů na youtube, stovky vláken na fóru, redditu, mluví o tom hráči a přiznává to i EA. Toto není nějaký občasný nebo ojedinělý problém lidí se špatným připojením.
      • http://i.imgur.com/aDg6MvU.png

        Trochu jiny pohled na netkod BF...
        • Gratuluju, našel si obrázek, který popisuje jak funguje delay a že co vidí jeden, nevidí ten druhý a když mají oba ping kolem 25ms tak to dohromady udělá tak 100ms i s prací serveru.

          Mrkni se hned na to první video, co jsem postnul. Pánové měli ping 40 a 5.
          Od chvíle co ten první zalehne do chvíle co to "vidí" ostatní uplyne asi těch 100-200ms.
          Jenže co se stane pak?
          Po další vteřině - možná dvou - vystřelí na vojáka, kterého už ani není vidět!!! A zasáhne.
          V tom je ten problém, tam je ten netcode posraný. Je totálně desynchronyzovaný vizuál a hit detection a je v tom rozdíl v řádu sekund, ne milisekund.
          • A network smoothing atd. ale to mas fuk. Chapu ze byt hater je jednodussi nez se snazit situaci pochopit. Protoze kdyz jednou za dve hodiny se stane ze umru za rohem tak je netkod uplne v prdeli a cela hra je smejd ktera by mela mit primo na krabickach varovani aby si to nikdo nekoupil.

            BTW. ping je dulezity ale zdaleka ne jediny co ovlivnuje hrani po siti a to zvlast pokud se jedna o tak narocnou hru jako BF.
            • Ja se jenom snazim vystvetlit ze ne vsechno opravit pujde a obavam se ze umirani za rohem bude jedna z tech veci. To ze se to v zadne jine hre nedeje neni uplne smeroplatny protoze zadna jina hra az snad na armu nedosahuje ani zdaleka podobnych rozmeru a narocnosti na netcode a jestli jsi hral armu tak mozna tusis jak to je s netcodem tam.

              Tohle neni tak uplne o fanboyovstvi... kdyby tady vsichni v diskuzi vychvalovali BF4 tak jim zacnu vysvetlovat proc ta hra neni tak dobra jak tvrdi ale deje se to malicko naopak.
            • Poté, co DICE a EA uznala, že někde chyba opravdu je se máme snažit situaci pochopit, protože říkáš, že to vlastě problém není?
              Že přestože tím trpí tisíce lidí, včetně progamerů a youtube celebrit. máme všichni asi jen blbý internet, ikdyž se to v žádné jiné hře neděje?
              Ještě jednodužší než hater je být slepý fanboy, držet hubu a nechat si sráт na hlavu.
          • To nemusí bejt netcodem, ale konkrétním serverem. A je fakt, že na některejch laguju i s nízkým pingem, a na některým hraju i s 50 ms naprosto v pohodě. U každýho launche padaj servery, nejenom u BF. Tohle se lepší. Problém bude především opravdu v počtu věcí, co je třeba synchronizovat. Chtělo by to nějak citelně osekat, aby se to dalo hrát i kompetitivně.
            • Je to kodem ... ver ze vim co mluvim, viz nekde niz ... aby to fungovalo, museli by prekopat celej srv. Jednoduse o tom jestli je/neni neco videt da/neda se to v danou chvili trefit ... by musel rozhodovat vyhradne srv, pak by to fungovalo, protoze by to bylo na jednom miste. Ale srv u BFka funguje defakto jen jako tupej switch - proste bere data od klientu a preposila je ostatnim. Proto to nefunguje (a proto se da cheatovat).
        • Takže 64p lan party a je po problému. Klidně bych nabídl svůj sklep, ale má asi 2 metry krychlový a já si na mužskej kontakt nepotrpím. Nějaký další návrhy? *1*
    • Člověče to si tak úplně nemyslím. Vždycky když mě někdo sejme, tak se automaticky dívám na ping a ten máme často oba excelentní (tzn. pod 20 ms), rozdíl na obrazovce je ale klidně půl vteřiny mimo. Bohužel jsou BF4 a BF3 jediný hry, co mi tohle dělají. CS:GO, Left4Dead, a dřív i BF P4F mě tohle nedělaj. Je mi jasný, že v BF3 a obzvlášť v BF4 je počet věcí, co je synchronizovanej na serveru, enormní, ale to je neomlouvá k tomu, aby se hra chovala takto. To na tom videu jsou extrémní případy, nic takovýho se mi nestalo a děje se málokomu. Buďto hráli na crashujícím serveru nebo proti sobě hrál Němec s Australanem na mobilním internetu. Ale ta prodleva mezi tím, co se odehrává na obrazovce a co servr rozhodne započítat jako zásah je i na stabilním připojení dost špatná. A to jsem kvůli BF aktualizoval ovladače základní desky, LAN karty a všeho, co by na to mohlo mít vliv.
    • https://www.youtube.com/watch?v=A9zv1nNP8c8

      http://www.youtube.com/watch?v=ai656sdq8rc
  • Jack1947
    No, je hlavne ostuda ze vubec se chytily za nos az po takove dobe, logicky zastaveni vsech "praci" a zjednani napravy, opet si nemuzu odpustit jo pred lety tohle udelat... tak by si u hracu zadelali akorat na spatne jmeno. Beztak je to o hracich, jak dlouho jim bude sypano za ty nefunkcni smejdy tak dlouho oni nebudou brat ohled, stacilo by jedine treba pockat. BF je sice jedna hra sveho druhu ale pro priste je treba se zamyslet Pak si nelze na nic stezovat., ted se COD:GHOSTS pekne musi smat a sr+t do ksichtu BF coz je spatne. BF si toto chovani nezaslouzi. Procitnuti by bylo na miste. *4*
    • http://i0.kym-cdn.com/photos/images/original/000/131/351/eb6.jpg?1307463786

      JJ vydat hru s bugy pred par lety si nikdo prece nemohl dovolit... oh wait...
      http://www.tomshardware.co.uk/forum/95250-13-bugs#.
      • Whoossain
        Nikdo soudnej snad nemůže od MP hry dčekávat, že bude naprosto oproštěná od bugů. Pokud ale nefungujou základní věci, jako je právě registrace zásahů, která je klíčová pro fungování hry jako takový, tak je to velkáchyba. Jak jsem psal už jinde - jsem ochotnej po určitou dobu akceptovat propadávání se pod mapu nebo průhledný textury nebo tlačítka od výtahu fungující jako teleport. To jsou typický chyby, který se vyskytujou snad v každý hře. Ale nikdy jsem se nesetkal s tim, že by nějaká hra nabízela tak ucelenou kolekci chyb a nedodělků ve všech oblastech, na který člověk naráží na každym kroku, jako je tomu u Battlefieldu.
        • Jack1947
          Budu za blbce, me uz by tedy vazne vadilo "jen" to padani. Kdyz bych mel nejake ty expi a odemkl neco treba tezkeho a ted pad mene otravne by to bylo kdyby pad neznamenal v tehle hrach ztratu
          a nedel se jaktu ctu casteji nez je zdravo. To by bylo pak jako hrani nejake hry (ac jsem dohral) stale dokola protoze kvuli chybe se mi zrovna pozice neulozila. V dnesni dobe fakt nemuze , pac je to holy nesmysl, spis muze ocekavat ze s bugy budou jeste jakztakz hratelne.
          • Whoossain
            Ono je nejhorší, že se to chová pokaždý jinak. je několik druhů pádů. ze začátku se vyskytovly celkem často pády, kdy byl hráč odpojenej serverem. Tam docházelo ke ztrátě nahranýho skóre. Pak jsou crashe klienta s obligátní Win hláškou že aplikace BF4 přestala pracovat. Tam pokud vím nahraný skóre zůstává a přičte se na profil po skončený danýho kolo. minimálně jednou jsem pak zažil i crash celý služby Origin. Tam si nejsem jistej, jestli skóre zůstalo nebo ne. Každopádně je to otravný ve všech případech, pády serverů se sice nechají pochopit (na druhou stranu kvůli stabilitě serverů je tu právě otevřená beta, která má sloužit jako stresstest), ale očkával bych, že taková chyba se bude objevovat maximálně týden od vydání. A ne měsíc po vydání základní hry, kdy už je venku i první DLC...
      • Jack1947
        BF2 jsem mel v dobe vydani, na zadne bugy si nepamatuji (mozna byly mozna ne)
        To nic nemeni na tom ze ty podivne tu hru az moc chvalis, jenze to ja nemohu ja ji v MP nehral a
        plkam opet jen zkreslene informace ktere mi byly podsunuty internetem. *3*
        • V dobe vydania trebars stacilo aby sa okolo teba len tank suchol a si bol mrtvy. Pripadne ked si na neho vyskocil a on sa pohol.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit