Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak je na tom game master mód, nevíte někdo? Editor map je vždycky důvod k radosti, ale občas bejvaj strašlivě neintuitivní a zbytečně složitý pro někoho, kdo se celej den neválí u mámy ve sklepě.
  • Recenze je neobjektivní a nevypovídající. Bohužel, jedná se primárně o SP hru, majorita hráčů bude hrát hru v SP, recenzent hrál v MP coopu, což hře dodává další rozměr. To si měl nechat na druhý průchod. Opravdu amatérský přístup. Dám příklad v podobě Resident Evil 5, jako SP bych to nikdy nehrál, nicméně v coop s kamarádem jsem si hru maximálně užil a nedám na ni dodnes dopustit. Single RE5 bych hodnotil 5/10, coop 9/10... 4 body navíc pouze za mého kamaráda a za to, že seděl vedle mě s NB a královsky jsme se bavili. Objektivita pak jde stranou. To co jsem napsal platí pro RE5, ale dokážete si udělat obrázek o DOS2.

    Co se týká DOS2, chtěl jsem jen zkusit, tak jsem koupil a refundnul do 2 hodin... hra je dobrá, ale tak nějak mě nic nemotivovalo jít dál + graficky hra sice vypadá skvěle, ale z HUDu (dialogové okno + statové okno), udělali pixelart, což mě bije do očí.. je to drobnost, čeho si 99% hráčů nevšimne, ale já jsem detailista a na tohle se zaměřuji, takže čekám na slevu a nejlépe na nějakou enhanced edici nebo mod, který to napraví. Ale to jsem jen já.. jinak pokud HUD bude opraven a budu moci u toho strávit více jak 2 hodiny, pak si myslím, že by to mohlo být dobré, ale absolutní hodnocení určitě ne... teda v coopu jo, ale to je úplně vedle jakoukoli objektivitu:D
    • Kvalitní brag. Miluju tyhle fantasy eseje o táhání stébel, aby si mohl ospravedlnit nižší hodnocení. Prostě nezvládá, to je celý. ;D
    • Blbost.... ta hra ma v prumeru 95% proboha, to jsme zase u toho ze vsichni recenzenti jsou "tupci"? Ta hra je skvela v SP a pro ty kteri to hrajou v coopu to je jeste lepsi. A ta hra je primarne delana na coop jinak by tam nebyl...

      Podle tveho pristupu by se mohlo shodit i cele diablo, protoze to je vylozene na jeden pruchod a pokud pak nehrajes v mp je to nuda. A uprimne neznam nikoho kdo by od diablo dvojky nehral s ostatnimi hraci minimalne po lanu. Pamatuji si plne herny kde se hralo jen toto, dota 1 a csko.
      • Za mě ta hra nemá na 10/10, ale klidně to tak být může, to já nezpochybňuji.

        Já se bavím o metodice recenzenta, primárně SP hru hraje a v MP coop, jeho METODIKA je špatná, a tím pádem jeho hodnocení je ovlivněno a tím pádem není objektivní. Hodnotí úplně něco jiného, jiný zážitek, než na co je hra primárně cílena.. hodnotí opci. Understood?
        • Ale kde ty beres jestli je ta hra delana primarne na sp nebo na mp??????? Co na tom zase nechapes ty? Je to rpg, ale prezentuje se hlavne multiplayerem a moznostma a dopadama na vse co je ve hre mezi hraci atd. Je na to nespocet traileru atd. Ty si myslis ze hra je delana primarne jako sp, ja si myslim ze je primarne delana pro coop.

          Rainbow six siege ma taky singleplayer :) hodnotit hru dle nej ma 1/10 a nikdo to nehraje. Battlefieldy, overwatch, i to blby diablo je ve vyslednem hodnoceni lepsi diky mp.
          • To je jasne, stydet se za svuj vek, ukazka dospelosti ;). Ale i tak ti diky ze uz nebudes reagovat ;)
          • Fakt miluju pubertaky co si hrajou na znalce zemekoule a jeste se snazi pusobit hrozne dospele ;)
            • Už nebudu reagovat *1* *1*
          • Boze muj, ano je mi 26 let pisi ti z mobilu. No uz jen dle tveho vyjadrovani a ubohejo slovickareni je asi vsem jasne kdo z nas dvou je chlapec. Smim vedet kolik je ti let? Ja jen tak, dal nic resit nehodlam.
          • Rekl bych ze ty jsi uplne mimo. Mimochodem, me je 27 let tak si odpust toho chlapce. Tim co pises o coopu v dos, vlastne jen potvrzujes ze ta hra je vyvijena a delana z vetsi casti pro coop. Za prve a za druhe, nemusis byt sesynchronizovany s kamaradem jak pises. Muzes se napojivat na random lidi a stejne tak oni na tebe akorat hrajes s jejixh postavou.

            Total war warhammer je taky uplne neco jineho, ale naprosto. Takze pokud me chces narknout z toho ze ja jsem mimo chlapec co srovnava jablka s hruskama tak to ma nulovou vahu pokud delas to stejne.

            Btw, nevim kdo je mimo, ty porad nechapes pointu mich prispevku a "srovnani" tech her. Ale uz nemam silu to vysvetlovat a od tveho pristupu co se jednani se mnou tyka ani chut :). Takze tak. Mas jiny nazor nez ja. Ja ti ho neberu. Jen bych podotkl ze v muj i recenzetova prospech hraje trosku vic veci nez v tvuj ;). Napriklad to, ze ta hra dostava desitkove hodnoceni skoro vsude. Mej se krasne skladej basne!
            • Chlapče, ještě včera si psal, že je ti 26 let...viz. příspěvky na předchozí straně o angličtině v DOS2. Teď si diskreditován kompletně:D Díky za perfektní nahrávku!
          • Ja neseovnavam hry jako takove, myslim tim to ze hra by se mela hodnotit jako celek a pokud se prezentuje jako coop rpg (a prezentuje se tim "coop" dost silne (staci hledat:)) ) co je pak spatneho na tom ze tu hru nekdo v coopu dohral a podle toho zhodnotil. V coopu je vzdy vetsi zabava ale to preci nema nic spolecneho s kvalitami jako takovymi a je jedno zda to hral v coopu ci ne. Jen se vic bavil. No a na druhou stranu ty rikas ze je to primarne sp hra, ja si to ani tak nemyslim po tvych argumentech. A proc? Jednoduse proto ze treba diablo je porad stejna hra pokud ji hrajes solo ci v mp, myslim tim herni mechaniky. Ovsem v divinity je hra zalozena na tom ze to budes hrat v coopu a i herni mechaniky jsou na tom postavene. Paklize nebudes, "ods*re" to ai. Krasny priklad je kamen nuzky papir pri rozhovorech tvych dvou hlavnich postav v divinity 1. Hrat kamen nuzky papir s ai, jakej to ma vyznam? Ztrata casu a nuda. V coopu? Opacnej ucinek. Podivej se na trailery o coopu obou her. A pochopis ze ta hra je proste delana hlavne pro coop, akorat se bez nej obejdes.
            Uz jen v tom je genialni. Bud jsou ciste SP hry kde je mp navic. Nebo MP cooperativni hry kde pak single dtoji za velky H... divinity je v tomhle genialni. Je navrzene pro coop kde vsechny herni mechaniky o tom vypovidaji, ovsem, funguje o uplne stejne dobre i v pripade kdy se rozhodnes hrat sam.

            Hral jsi to vubec?
            • Si úplně mimo...s D3 to nemůžeš srovnávat. V D3 klikneš a jseš v MP, ta hra je primárně také dělána na SP, ale MP je tam snadněji implementovaný, protože je to instantní neředěná zábava v podobě ARPG.. naskočíš a jedeš, navíc tam máš rifty scalovaný podle lvl. U DOS2, pokud nemáš kamarády, kteří k tomu prostě ve stejnou dobu jako ty nesednou a nebudou postupovat stejně jako ty, tak je vymalováno.. ujede ti příběh a už tě to nebude bavit, protože jde o příběh.. Ano hrál jsem DOS 1 v coopu a proto vím jak je težký tohle sesynchronizovat a domluvit se. A ano hrál jsem D3 v MP a proto vím jak je lehký skočit do MP s random lidma a prostě klikat, srovnáváš zase úplně něco jinýho CRPG vs ARPG..chlapče. Postupuješ stejně jako recenzent ne metodicky, srovnáváš jabka s hruškama, už na tebe reagovat nebudu nejseš na mým levlu ani vzdáleně:D:D:D Vůbec nevíš o čem mluvíš. Joo a DOS 2 jsem hrál pokud si nečetl můj první příspěvek nahoře a joo líbí se mi to, vůbec to nezpochybňuji i když to má HUD chyby... Ale hodnocení není objektivní, protože hra byla hraná v opci... to je jako kdyby si hodnotil TWW2 na základě coop kampaně s kámošem.
          • PS: BF a OW patří do úplně jiné ligy, nejen žánrově, ale diverzifikací SP a MP části o hodnocení Diablo 3 ani RBS se vůbec nikdo nebavil.. nechápu souvislosti a co ti myslíš.
          • Protože je to na všech obchodech primárně distribuováno jako SP s možností MP coop, tady není žádná diskuze. Stačí používat filtry na všech distribučních kanálech nejen digitálních.
  • Jak je to s mnozstvim textu oproti prvnimu dilu? Ja ctu moc rad (knihy), ale v jednicce ty tuny zbytecnyho textu byly tak unavny, ze sem to po par hodinach zkouseni prestal hrat. Je dvojka trochu min ukecana?
    • madPav3L
      Je to stejně ukecané, možná ještě trochu víc, zkušenost po cca 110h.
    • smutné že sa na to musíš ptát pod recenzí a že ti tuhle informaci neposkytne samotná recenze
  • MickeyMutant
    Rád bych slyšel názor někoho, kdo už nějakou dobu hraje, zda je možné hrát s jednou, maximálně dvěma postavami. Chápu, že přijdu o spoustu obsahu - interakcí, questů, příběhů atd., ale to mě zrovna teď nezajímá. Zajímá mě, jestli je možné hru projít sólo. Četl jsem o perku Lone Wolf, takže to nejspíš jde, ale chtěl bych slyšet relevantní názor na obtížnost s jednou nebo dvěma postavami. Dík.
    • Morraw
      Co jsem si všimnul diskuzí na Steamu tak Lone Wolf je dost OP, takže je to ve dvou ši solo snad ještě lehčí než v plném počtu, ale záleží samozřejmě na buildu.
    • Chidlink
      Jednička šla projít s perkem osamělý vlk v pohodě se dvěma postavama. Ve dvojce to půjde určitě taky :)
    • schali
      Dvě postavy úplně v pohodě, možná je to jednodušší jak v plné partě, musíš mít samozřejmě od začátku lonewolf.
    • madPav3L
      od "schali" z PCtunning fora http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=39&t=247137
      "Dohráno, výsledný čas 120 hodin. Dost jsem toho vynechal, nechám si to na druhý kolo až bude čeština. Každopádně monstrózní hra. Připomnělo mě to Bladurs gate. Zamrzela obtížnost, je to příliš lehký, nějakej lepší balance by to chtělo, Lonewolf je příliš OP."

      Po dotazu co hrál:
      "Combo knight + support mage, dmg delal jenom knight. Vsechny body jenom do str, TH a warfare - doporucuju, do const neni treba nic davat. Myslim ze by to slo dat i solo - jen knight, ale bylo by to trosku slozitejsi."
  • teprve ted na konci druhy mapy jsem si vsimnul, ze na lodi muzu najmout 5. figurku jako zoldaka? je to naporad? v recenzi jsou vsechny obrazky jen se 4
    • Morraw
      No. V jeden moment můžeš mít jen 4 charaktery aktivní. Když vyhodíš žoldáka, tak prostě zmizí a musíš si ho najmout a zaplatit znova. Taky má znova defaultní vybavení, skilly atd. Těžko říct co z toho je záměr a co bug.
      • tak jsem asi narazil na dalsi bug

        na nameless island jsem se nechal poslat v 5 lidech, a ted muzu najimat dalsi a dalsi lidi

        od kazdyho v nabidce jednoho, hned je na palube nejak plno *1*
        • Morraw
          Zůstávají ti na palubě ? Mě vždy zmizí a musím najímat znova.

          EDIT. Tka daleko v příběhu ještě nejsem, tak budu muset počkat.
          • mam jenom FHD rozliseni, takze vic jak 7 jich na sebe nenavazu do retezu

            a po jednom se s nima vsema tahat nehodlam, ale to uz by byla sila, se kterou je treba pocitat i na mezinarodni scene *1*

            hraju dal s 5, to je tak akorat, skoda, ze neslo vzit beasta a lohse, to bych klidne frcel se 6

            ted jsem to zkusil a klidne jsem mohl cestovat se 7 a zbytek zustaval na palube
            • ale dneska jsem narazil, v jeden moment se vyhrotila situace v parte a ty blbouni vystoupili z vlaku, ale zpatky jsem mohl vzit zas jen 3...

              takze prvni bug byl, ze jsem si mohl prikoupit 5. a chodit s nima vsema, monstrbug pak byl jeste s tema vsema dalsima...

              a jakmile clovek propusti zoldaka, tak opravdu zmizi, takze jsou tam nejspis jen proto, kdyz se rozhada parta, na doplneni prazdnych mist
  • Johnny
    9/10... ale jen za mnohdy zmatenej system questu, kdy vam ten quest proste zustane v journalu a nejde s nim nic delat. Měli by se řadit mezi Dokončené questy, a nedokončené (pokažené) questy
    • to je dan za ruzny reseni, to je bug
  • Chidlink
    Moc nerozumim tomu proč tady máte hodnocení 10/10 a na kartě hry je 9/10 ? Co to má bejt wtf ? *1*
    • Mart9
      Já spíš nerozumim, že to ještě nikdo neopravil *2*
  • Ok pre tych co sa dostali v hre dalej, aky je *doopravdy* ten pribeh v porovnani s BG1,2, Planescape atd. Ma to fakt take grady, pritazlivost a intelektualne hodnoty alebo maju zase vsetci v hlave nasrano a nevedia rozlisit kvalitu of fake?
    Dik
    • Mam chodit a hlasat jestli ma bg1/2 tak propracovany soubojovy system se zakony fyziky jako dos2 nebo je to jen fake co se hratelnosti tyka?

      Boze, tak ja nevim, nemusi byt ostatni strilecky v zanru fps... muzeme tu mit 20000 doomu, nemusi byt jina rpg, muzeme tu mit baldursgate 348 a muzu pokracovat
      • Myslim ze vela ludi tu projektuje vlastne myslenie a emocie na druhych, namiesto aby pozorne citali a porozumeli komentarom inych. A to neplati len pre teba, je to vidiet hlavne na tych debiloch co ma hned "ohodnotili". Tak este raz:

        - Ja sa pytam ludi, aky je *kvalitou a hodnotami* pribeh tejto hry v porovnani z vyzsie uvedenymi. Kvalita neni viazana na konkretnu seriu alebo zaner.
        - Ja tu nic nehlasam ani netvrdim, ja sa *pytam* tych ktori to hrali dlhsie na nieco co ma zaujima, pretoze nemienim zabit 80+h zivota hodin na (mozno) prehodnotenej kravine, teda dufajuc ze sa stale najdu ludia ktori este vedia rozlisit co definuje konkretne hodnoty u tohto zanru a vedia mi to spravne podat.
        - Ja sa nepytam ci je tato hra BG348, s tou nemusi mat vobec nic spolocne. Co vsak musi mat spolocne podla mojich kriterii je kvalita a predovsetkym ma teraz zaujima pribej a jeho celkova pritazlivost - hlavne preto lebo DOS1 *bola* totalna, genericka, nudna ako hrom kravina.
        • "Namisto aby pozorne citali" no myslim ze to jsi popsal sam sebe.

          Ja ti odpovedel a cetl pozorne. Odpovedel jsem stejny blabol jako ty jsi vubec napsal. Pises neco o debilech ... a pritom ty jsi tu nekdo kdo porovna dve hry ktere maji uplne jiny cil. Porovnavas hru s propracovanym pribehem a prumernym vsim ostatnim s hrou, ktera nema tak propracovany pribeh, ovsem vsechno ostatni az nevidane ano. A hlasas, ano hlasas. Hlasas ze maji v podstate vsichni kteri jsou z dos2 nadseni ze maji v hlave nasrano....protoze nema tak propracovany pribeh. No, ma kvality jinde nez baldurs gate a to v cem vynika je na mile daleko od baldurs gate. Neuznavam lidi co neuznavaji nazor jinych lidi a naprosto slepe, tupe a debilne se snazi jit proti proudu ovsem bez jakykoliv konstruktivni kritiky, padnych argumentu a v nejlepsim pripade s urazkami a aniz by danou hru hrali.

          "Baldurista" "ps fanboy" "xbox fanboy" "pc fanboy" - vsichni patrite do jednoho pytle -> a pak do smeti
          • Ok, vidim preco ti moj text taky prisiel. Ale nemas uplne pravdu, stale necital dost pozorne: "*alebo* maju zase vsetci v hlave nasrano?" = aj ked som bol zbytocne trochu ostry, pytam sa "jestli", teda podmienene otazkou. To nebolo tvrdenie ani utok. Pytal som sa beznych hracov ci to nahodou zase neni prehypovana kravila lebo, hadaj, casto sa to stava. Nesnazim sa ist proti prudu, mozno tak proti hype.

            Kazdopadne, odpovedal si mi co som potreboval vediet a za to som ti vdacny. Myslim ze toto neni pre mna.

            PS:(Mimochodom, uz sa zacinaju objavovat prve ohlasy sklamanych hracov na nete, ze hra po 2 akte klesne zabavou vyrazne nadol. Ale to len tak pomimo, uzite si hru.)
        • vzdycky kdyz tu vidim tyhle balduristy se musim ptat sam sebe, jestli jsem nahodou nehral jiny hry

          genericky fantasy hry svazany s level cap 20 a pravidly D&D

          a nekdo o tom dokaze mluvit jeste 20 let pote jako o necem vyjimecnym
          • OK. Mrkni si tuto sekvenciu(pretoc na cas 48:10): https://www.youtube.com/watch?v=gpza4m08zCc

            Vsimni si voice acting, atmosferu, hlbku dialogu, kvalitu deja a jeho ton atd.
            Ak je toto genericke fantasy tak proste nemas na to IQ, bez urazky ale sorry jako.
            Ok teraz mi ukaz nieco s podobnou hlbkou a atmosferou v tejto hre, predom vdaka.
    • ta hra se ani neprezentuje jako nějaký nástupce těchto her, příběhově je to slabé jako jednička, možná o něco málo lepší....
      • Dik, ak je pribeh naozaj ako DOS1 tak to absolutne neni pre mna. Na nete pritom vsade pisu ze je vyrazne lepsi, tu vidis ten dovod preco sa pytam nas beznych hracov.
      • tak to je škoda. Kdyby zkombinovali epičnost příběh z BG se svým skvělým taktickým soubojovým systémem, tak by to musela být bomba. A příběh BG byl opravdu neskutečně epický, od malého Gorionova chráněnce ve Svítící tvrzi skrze stovky hodin epických dobrodružství až na nového boha smrti. Proto je BG pořád to nejlepší RPG co znám - naprosto epický příběh s obřím světem, fungujícími souboji, nekonečnou replayabilitou, možností různých buildů atd.
        • A proto hraju BG jedině s BGT modem, obě hry i s datáčema spojený do jedný hry. ;D
          • To zní zajímavě, ale čeština se do toho předpokládám dostat nedá, že?
            • Paráda! Tak to mám do Vánoc o zábavu postaráno :)
            • PS. Tak sem na to kouknul a čeština je už oficiálně součástí BGT. ;D
              Návod na instalaci:
              https://www.gog.com/forum/general/enhance_the_gameplay_in_your_edition_of_baldurs_gate_from_gogcom
            • Nejsem si jistej, ale vzhledem k tomu, že to používá originální data a nepřidává to nový obsah co se týče textu, tak nevidím důvod, proč by to nemělo jít. Je tam akorát při instalaci možnost drobný korektury originálních eng textů, ale to je volitelný. Maximálně bys měl v angličtině tu jednu in-game sekvenci, která je tam navíc při přechodu z BG1 do BG2, kde tě na cestě do Amnu přepadnou a zajmou Irenicusovi lidi.
  • meh...
  • Kdysi nabízeli RPG víc zpusobu pruchodu hrou (a tím nemyslím jestli neprátele polít ohnem nebo zamrazit nebo elektrifikovat), hraní role (role neznamené opet jen volbu jestli plácnu neprítele mečem nebo kouzlem), komplexní a promyšlený svet, svobodu. Takže mluvit o jednom nejlepších RPG všech dob jsou silná slova. Možná by recenzenti kterým je kolem 20 meli povine hrát a studovat Fallout 1 a 2.
    • Morraw
      A ty jsi to snad hrál, že víš, že tam není více způsobů jak hru hrát ? A ano, prokecat se můžeš u hodně questů bez soubojů. Stejně jako vše můžeš řešit souboji.
    • Nabizeli to a nenabizeli ono. Kde je definice co nejlepsi rpg musi a nemusi nabizet? V tve hlave? Bavim se vic nez pred dvaceti lety, takze tak ;)
    • zabi sa uz konecne
      • Podnecovanie k samovražde je trestný čin.
        • U deb.ila jako ty, by to soudce přešel a dal maximálně podmínku.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit