Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • xH4wK
    Asi som jediny komu nesedi tahovy styl boja...
    • sedi nesedi, tahovej se da pomerne slusne propracovat a dat tam i nejakou ai

      lepsi jak hledat naky glitche ve skyrimu nebo dark souls
  • Já myslím, že 9 je hodnocení, s kterým můžu souhlasit. K dokonalosti hře chybí pár věcí. Možná je to subjektivní, někdo možná namítne, že třeba práce s inventářem/managementem postav je dobrá. Mě nevyhovuje. Rozčiluje mě, že po kliknutí na inventář se mi rovněž nepřepne opasek, čili aktivní hrdina. Vím, že si můžu otevřít dva inventáře (nebo kolik chci) a to je fajn, ale prostě interface práce s inventářem mi trochu pije krev. Výborná věc jsou batohy, ale ani manipulace s nimi není ideální. Potom - ale to už asi budu plakat na vlastním hrobě - hra mi nepřijde ideálně optimalizovaná. Je ale nutné říct, že jedu na starším dualcore, nějakou gigovou ati (AMD Radeon HD 5700 Series) a POUZE 2 GB DDR2 paměti. A systém jsem nepřeinstaloval asi 5 let. :-D Ale hry jako Batman Arkham City mi jedou vpohodě, tak mě to udivilo. Dost pomalé loadingy - nezáleží na nastavení grafiky. Občas mi zmizela minimapa - místo ní tma. A nejhorší je, když hra při save spadne a save se ani neuloží. Po posledním patchi je to o moc lepší, ale hra sem tam stejně třeba po dvou hodinách spadne. No, což je zase dobře, aspoň se vyspim.

    Jinak totální spokojenost. A HUMOR přátelé, je tam HUMOR! *1*
    • to bude tou ramkou...mam podobnou grafarnu a 4GB ram a jede to bez zaskobrtnuti, vsechno na full...ono batman byl v podstate konzolovka, takze tomu nedostatek ramky nevadi
    • Keyz
      Přesně, zde je jasný humor a to taky beru. Není to vážná hra a do toho nějaké trapné humorné scény jak to tak bývá.. Zde to je celé pojato vtipně. Klidně to lidem nemusí vyhovovat, ale je dobrý, že řekli jak to bude a tak to je. Neruší to nějaké vážné věci. Anebo u vážné hry komické prvky...

      Již jenom, když se podíváš jak vypadají ovce *15*
    • Osobně bych ale radši cynickej černej humor z Falloutu, než tenhle "pohádkovej" z King's Bounty *9*
      • Mě příjde místy cinickej až dost :-)
        • Občas jo, ale na mě to má prostě moc lehkou atmosféru, kterou u RPG her jen těžko přecházím...Fallout byl dokonalej v tom, že byl vtipnej i vážnej zároveň
      • Tvá přezdívka mluví za vše...
  • Bohužel, příběh je opravdu děsný klišé, stylizace ala king's bounty se k tomu hodí, protože je to spíš komedie, což mi ale v RPG moc nevyhovuje.

    Jinak je to paráda, leech + blodletting + zombie rullez *14*
  • sipecka
    Konečně i hra pro mé pětiletého synovce. Zrovna sjíždí čtyřlístek, tak tohle by mohla být přesně hra pro něj. Motýlci a zelená kam se jen podíváš. Moje srdce zaplesalo, když jsem to viděla. Jen musím zjistit jestli synovec netrpí epilepsií.
    • Jack1947
      Tak co bude recenze na Biošok nebo nebude? přece s tím nesekneš tak rychle ne. Nebo jo? *7*
    • Nespletla sis diskusi?
    • skus ho radsej zobrat na ihrisko namiesto toho, aby si ho odkladala k pocitacu ked skajpujes so svojim uhrovitym priatelom.
      • Co je to ihrisko? Nejake virtualni piskoviste?
        • kolik ti je, že neumíš slovensky? :D deset?
          • A proč jako? Jsem narozený ještě v čsr, ale slovensky neumím a taky proč bych měl? V televizi ani v rádiu se s ní nesetkám, slovenské kamarády nemám a když už něco ve slovenštině je tak 99% stejně rozumím.
  • Mno ... tak sem si sosnul "demo" ... rozehral ... a zas tak uchvancancujici jak pise autor mi to neprijde. Co vic ... pixelhunt sem zazil snad naposled na 8mibitu ... jako projizdet mysi vecne vsechno kolem protoze to nezobrazi aktivni polozky ...lol. (podotykam, ze alt zobrazi jen vylozene itemy, ale ne uz bedny a dalsi, stejne tak je na mape hromada sice "aktivnich" ale nevybratelnych beden (byt je lze trebas presunovat) ...

    Kombinace kouzel fajn, dokonce to neni vylozene tupy, coz je taky fajn a veci fungujou logicky ... ale na druhou stranu me celkem prekvapilo, ze vyrobu lze provozovat proste ...v terenu, jen tak bez nastroju.

    Taky sem zaznamenal hned v intru celkem potize s diskem ... zjevne to testovali na ssd. A plati to celkem obecne i ve hre, kde jakmile clovek trochu zacvici s kamerou, je cejtit lag.

    Zkratka much to ma pomerne dost ...
    • No,co na to říct - mít názor je jedna věc, ale nepochopil jsem jak jsi to myslel s tím craftováním - nevím asi o žádné disciplíně kterou bys mohl dělat a) bez nástroje b) bez schopnosti a za c) někdy bez toho, abys putoval do města. Lagů jsem si nevšiml. Asi jsi měl nějaký špatný demo :-)
      • Já hlavně jenom doufám, že co tu pan X předvádí je jenom špatný demo :)
        • ja by som velmi rad videl steam toho kida ked ma stovky hier...a jeho cena prace je zda sa len snorenie po forach, kde si masti svoje ego
    • tvoje postavy mají nízkou perception, proto se nezobrazujou altem všechny věci (ale to sis určitě přečetl v tutoriálovým okně, co se při prvním hraní na začátku objevujou a musíš je zaškrtátkem odkliknout)

      mno, a například když chce postava nabrousit meč, musí k brousku ve městě, a věř, že je to děsnej opruz, furt se tam tahat, kdykoli dostaneš novou zbraň... a moct craftovat jen na určitým místě, asi bych to vůbec nedělal...

      a po opatchování (tuším už 1.0.57) sekání v intru zmizí

      tolik k mouchám :P
      • Co ma perception spolecnyho s tim, ze kazdej sud kterej vidim, tak ne nej musim najet? Nemluvim ty mamlas o skrytych itemech, ale o aktivnich prvcich, ktery normalne vidim, ale musim na kazdej najet extra abych zjistil, co se snim da/neda delat.
        • Lenze toto nie je moderna hra...ktora ma na scene 2 aktivne predmety a osvieti ti ich magickym svetielkom. Interaktivnych predmetov je na scene tolko, ze by ti blikal screen ako vianocny stromcek. Holt na hry co sa hraju same , musis ist inam.
          • Jo, ja vim, to je pixelhunt, jako v dobach Simon the Sorcerer ...
            • To jako fakt? :-D to bys chtěl abys přišel na scéne, zmáčkl jedno tlačítko a všechny bedny, sudy, truhly by se ti automaticky vylootovaly do inventáře? A Simon the Sorcerer? Pixelhuting - nevidím souvislost ...
        • JJ ty bys tam asi potreboval velkou zelenou sipku, ze tenhle sud a tuhle bednu muzes vylootovat ty gumo. Jdi si dat radsi sprchu a nekrad mi nick.
          • Tilwaen
            Jak originální nick ke krádeži :-)
      • Co mu radis?!? Sra*ovi zlodejskymu!!!
        • Narozdil od kretenu jako ses ty nekupuju zajice v pytli a to naprosto nikdy imbecile.
          • vonTossis
            Máš nakoupeno několik set games, ale v hlavě vyprcáno. A na těch několik set games ti dali rodiče nebo kradeš kov a odnášíš do sběru?
            • vonTossis
              Máš o mně hodně zkreslenou představu ty hrdino. Znáš cenu práce, ale nějaký respekt a úcta je pro tebe úplně cizí. Působíš pouze jako nevyspělý hlupák. Dále už na tvé jistě hodnotné příspěvky reagovat nebudu.
            • Narozdil od debilu jako ses ty si vse platim za svy, coz zaroven znamena, ze znam cenu prace, takze vytahni ruku z nocniku a mazej mamicku poprosit, at ti calne dalsi sms na superstar vypatlance. Plati samo i to ty vejs.
          • šašku počmáranej :) Takový zloděje máme všichni moc rádi a ještě se tím chlub...
          • V době let's playů si myslím, že je tahle výmluva úplně mimo. Často máš pořádný kus gameplaye pár dní po vydání - a jestli si z toho nedokážeš udělat názor na hru ... *16*
          • vau, ty budes asi velkej drsnak co?
          • Klasicka vymluva nesvepravnych zlodeju. Ja kupuji desitky her rocne a k tomu jeste nekolikrat do roka backnu neco na Kickstarteru a jeste se mi nestalo, ze bych za svoje penize dostal neco jineho, nez jsem cekal. Ale ubohy zlodej ani nema koule priznat, ze je zlodej a bude si svoji zlodejinu omlouvat.
            • Takze zlodej a jeste jeden z tech trapacku, co hru nejdriv ukradne a pak s velkou slavou koupi ve Steam sales za jedno ecko *7*
            • Bez si koupit svyho COda imbecile a pak muzes brecet na fokach, jak to shoji za howno, ze to ani nejde spustit ... narozdil od tebe mam koupenych nekolik set games.
        • baví mě vysvětlovat lidem, že se mýlí... je to porucha.
  • Tvl,tady je zase nablito, že vas to lidi baví, zahrejte si původní Divine:Divinity a Beyoud Divinity a az pak Originál Sin. Larian má prostě svůj styl a humor.
    • Kinet1c
      suhlasim
  • Uz ked som ich podporil na Kickstarteri vedel som ze tato hra bude pecka, tato hra je jeden velky easter egg, jeden velky zamilovany list k tahovym RPG. Lepsi turn-based combat system s tolkymi moznostami a kombinaciami tu naozaj uz dlhe dlhe roky nebol, nehovoriac o uzasnom svete plnom zaujimaveho obsahu a sidequestov. Najlepsie na tom vsetkom je ze to nieje dalsie radoby temne RPG ktore sa zubami nechtami drzi tradicnych fantasy stereotypov, ale vyvojari sa neboja vytvorit vlastny okuzlujuci svet plny humoru a skvelych napadov z ktoreho dycha na vsetky strany laska k remeslu. *14*
    • Hmmm. Jako TBS combat, kde si můžeš přesouvat AP do dalších kol neberu jako moc promyšlený (pokud to není třeba jen jeden bod, což tady fakt není). Tah znamená určitý časový úsek a když nevyužiješ svůj potenciál, tak o to přijdeš. Prostě popojdeš, místo útoku neuděláš nic a stojíš. Tady se jednu chvíli šťouráš v nose zatímco zastavíš čas a pak najednou běžíš dvakrát rychleji? To fakt nemá logiku. Asi sem holt odkojený těmi skutečně kvalitními TBS.
      • Praveze je to premyslene velmi dobre..pretoze nemas iba flat AP na tah..a tie prenasas. Pri AP mas 3 rozne veci ovplyvnovane roznymi vlastnostami. Pri starte boja mas pocet AP , ktory zalezi od perception + speed (cize nieco ako simulacia pozornosti a rychlosti reakcie), potom mas prirastok za tah, ktory ovplyvnuje len speed..a nakoniec max. mnozstvo AP na kolo, ktore zavisi od condition. Je to prave dost dobre premyslene.
        • Asi si mě nepochopil, schopnost postav ovlivňuje počet AP individuelně, ale tah je pořád pro všechny stejně dlouhý úsek času.
          Možnost přenášet AP do dalších kol znamená, že pro tu postavu plyne jinak čas - když by si ten tahový souboj přenesl do reálu. Pokud v jednom tahu udělám jen půl akce a v dalším 1 a půl, tak to znamená, že pro mě uplynul čas rychleji a v dalším tahu pro mě čas plyne pomaleji. To je nesmyslný.
          Když udělám jen půl akce, tak bych měl o tu druhou půlku logicky přijít, prostě sem nic neudělal a stál na místě, protože AP prostě plynou stejně jako čas bez ohledu na to, kolik jich utratím.
  • Jelikož je opakovaní matka moudrosti, tak ještě jednou. Divinity: Original Sin naprosto předefinovalo pojem ultimátní kýč. Opravdu si takhle někdo představuje fantasy??? V době, kdy se píší ultimátní dark fantasy romány kvalitou rovnající se té nejlepší současné literatury, tak vychází tyhle herní zvratky. Když tvůrci nemají tu představivost vytvořit originální fantasy svět, tak ať nás raději ušetří těchhle infantilností. Kdyby mi bylo pět a sledoval krtečka, tak bych se možná bavil, ale když už člověku táhne na 30, tak se stydí. Taky poslední dobou už ani nehrají, bych se musel stydět zapnout takové kýče jako Divinity. Probůh přestlaně tvořit takové barevné srajdy a začněte myslet na zcela normalní jedince.
    • Tak já nebudu hejtovat jako ostatní, páč tě neznám, ale tak teda jinak. Souhlasím s tebou, že existuje spousta vyspělých (třeba i temných), propracovaných fantasy románů. Nebo co fantasy - moderní jsou dneska stem-punk-fantasy-sci-fi-pseudo-art-deco směry :-). A tím jsem nechtěl urazit staronové žánry, jen konstatuji že je tu spousta možností a poukazovat na to je víceméně bezpředmětné. Co ty tvrdíš je, že "ultimátní dark fantasy romány" jsou jediný žánr, který za to stojí. A to je v jádru špatně. Kýč - o tom nebudeme mluvit vůbec, protože význam toho slova ti asi uniká. Laciná mi Original Sins rozhodně nepřipadá. Naopak je nacpaná obsahem. A co se žánru týče - představ si, že mě táhne taky na 30 (dokonce až tak, že mi za půl roku bude 30 :-)) a věci jako je Hra o Trůny mě nezajímají (intrikaření si víc užívám v dílech Franka Herberta, přijde mi inteligentnější) a raději se vrátím do povědomých světů. Kde jsou orkové, elfové prťajzlíci, draci, zamilovaný orkině, mluvící mušle a mluvící kočky. A Larians si naopak z klišé a kýče dělají srandu. Což je jedna z největších hodnot co hra pro mě může mít.
    • Hele nejsi ty ten co tu propagoval skupinu genesis? Úplně stejný mesiášský komplex, to nemůže být náhoda protože takovýhle duševní mrzáci mají každý svůj unikátní styl a rétoriku a cpal svoje plky všem a taky tapetoval a mlel cosi o matce moudrosti, ač netušil o čem plácá, akorát místo genesis teď propaguješ brakovou fantasy? Hele běž si šířit osvětu mezi svědky jehovovi a neotravuj tady, třeba začnou číst jinou fantasy než strážnou věž
    • Čím víckrát si klikneš tím víc pravda? Tvůj sociální život ti nezávidím a to mi taky táhne na 30. Btw přestaňte tvořit? Doufáš, že si to tady někdo z vývojářů přečte? Dream on, napiš jim to na facebook, i když to bude mít asi stejný účinek jako kdyby sis svůj názorový doublepost průjem napsal k sobě do deníčku, jo a opakování matka moudrosti? Nech mě hádat - jsi učitel národů a arbitr vkusu......
    • Za 3 minuty 27 plus? Gratuluji legenda jsi se stal ó mocný. Ale víš že i když si na svou sračku sebevíc naklíkáš, zůstane to sračkou?
    • Z toho smiesneho +/- systemu na games si robis teda dost okatu srandu ;-)
  • "Však to nemá příběh a postavy jako Torment a souboje a grafiku jako BG"
    No, když já si tuto hru kupoval, tak jsem věděl, že ji dělá Larian s jejichž tvorbou jsem seznámem. Podle některých příspěvků tady, ostatní očividně kupovali (nebo stáhli) nový Planescape říznutý BG. Jinak si nedovedu vysvětlit to srovnávání...a nebo jo ?
    No jistě. Se jménem hry se často skloňují slova jako "nejlepší"a "oldschool", což tady zvedlo hodně lidí ze židlí a způsobilo záchvaty hysterie a žaluděční potíže. Chápu, že se tato hra nemusí ostatním líbit a je to vpořádku (když pominu zdejší troly), ale srovnávat to hloupě se špičkami žánru, na které Divinity vůbec neapeluje a jde si svou vlastní cestou ? Inu, kdo chce psa bíti, hůl si najde :)
    Co se týče grafiky, je jasné, že se nebude líbit každému. Ale svět Divinity (stejně jako v předchozích hrách) není jen vážný, ale především plný komických situací, což by v takové "Dark Souls" grafice vypadalo dost divně. Jestli máte zkušenosti s předhozíma hrama od Larianu, tak není tak těžké pochopit jejich použitý grafický styl.
    Osobně jsem měl problém s grafikou u D3 (temná série) a Elders Scrolls Online (viz série ES). Ale obě hry jsem hrál a neměl jsem potřebu lozit po diskuzích a psát, jak se mi z nich chce blít a urážet ostatní, že to hrajou.
    Swen Vincke je v dnešní době jeden z mála lidí, který se snaží jít se svou vizí vlastní cestou a do svých her se snaží dostat maximum v rámci svých (hlavně finančních) možností a dělá je se srdcem. A jsem za to moc rád. U jeho předhozích her jsem se výborně bavil a bavím se i teď a jsem rád, že se baví i ostatní. Když začla hrát v menu ta nádherná úvodní melodie, tak jsem věděl, že jsem doma :)

    Každopádně nezpochybnitelným faktem je, že my hráči, kterým se hra líbí, se skvěle bavíme a užíváme si desítky hodin skvělého RPG, zatímco ostatní..no, zalezte si někam a vzbuďte se až na zimu, kdy nám Obsidian vydá další vytoužené RPG.
  • Za ten videopřehrávač by jste zasloužili kopanec do koulí pokaždý když nejde zvuk nebo se to po par sekundách pustí od začátku...amatéři
    • Hele a proc se cislis? Di na youtube, zadej jedno slovo a najde ti to videi na nekolik stranek ... a fungovat narozdil od toho tu budou. Stejne tu de jen o to vykrast nekde video, a prifarit si knemu vlastni reklamu.
      • ano tenhle samotnej fakt (ukradnu-vložim reklamu) je natolik ubohej, že by to video alespoň mohlo fungovat...nevim proč bych se měl obtěžovat s dohledáváním videa na jiných stránkách...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit