Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Divinity: Original Sin naprosto předefinovalo pojem ultimátní kýč. Opravdu si takhle někdo představuje fantasy??? V době, kdy se píší ultimátní dark fantasy romány kvalitou rovnající se té nejlepší současné literatury, tak vychází tyhle herní zvratky. Když tvůrci nemají tu představivost vytvořit originální fantasy svět, tak ať nás raději ušetří těchhle infantilností.
    • TheGGG
      poděkuj blizzardu, že zdegenerovalo žánr fantasy
    • ty máš pekne nasrané v hlave
    • Neco mne uniklo, ze fantasy musi byt temna, aby mohla byla dobra? Mne se to takto pekne pohadkove barevne libi. V Diablu 3 mne to vadi, ale tady ne.
      • NE nemusí být dark, ale musí být sakra aspoň vkusná, Tohle je barevné lejno pro nejnižší konzumenty. V Diablu ti to vadí a tady ne? Pokrytec.
        • Pokud atmosferu mezi obema hrama nevnimas, tak to mas napsane i v nazvech obou her. Diablo je dabelske a Divinity bozske ;).
        • Když je pro tebe hra lejno, tak ho obejdi obloukem. Nevím proč tu po něm šlapeš a ještě ho po sobě rozmazáváš.
          • Copak kritika není povolena? Musí se jen chválit a zpívat žalozpěvy a nejlépe o tom jak je to nejlepší RPG historie? Fuck off!!!
            • Ristoro
              flash789 mě rozsekal s tou temnotou :D:D. Člověk se tady nikdy nenudí :D.
            • vonTossis
              Ono rozdíl je hlavně v tom, že pokud tady chceš dělat ramena a ukazovat, jak jsi strašně fantasy vzdělaný a jak všichni kolem tebe jsou nuly .. tak bys taky mohl vědět, že krást se nemá *4* Ale asi to s tím tvým intelektem nebude až tak žhavé...
            • asi mu vadí že na pláži svítí sluníčko a jsou tam palmy, cože je pro pláže krajně neobvyklé
            • flash789
              ja jen ze mi prijde ze nekteri lide jakmile vidi v lete louku plnou pampelišek, dostanou zachvat, bezi se schovat do tunelu a tam sepisou při svicce petici pro pánaboha co si to kruci vůbec dovolil:)
            • a pak je tu ještě ta možnost, že třeba nemáš vkus ty
            • Není nad to zamluvit spousty trapnými kecy(Flash), že je hra nevkusná a stylizací určená pro pětileté. Pokud neumí současní tvůrci vytvořit svět jako P:T a prokreslit postavy, tak ať tyhle hovnaa raději nevydávají, akorát se mi zvedne žluč...
            • Je hezké, že jsi toho tolik přečetl - pak je ale trochu smutné, že Tě to zjevně moc nepoznamenalo. Pokud chceš, aby Tě ostatní brali vážně, zkus používat jen slova, kterým rozumíš (viz žalozpěv vs. chvalozpěv). "Fuck off" není asi třeba komentovat - všem nám bylo jednou dvanáct.
            • flash789
              No jasne, je třeba aby když sekne mecem tak aby se hned ztupil a musel ho jit nabrousit ke kovari který bydli za velmi temnym lesem na louce posete kostrami, k tomu aby hral smutecni pohrebni pochod, a samozrejme je potřeba aby grafomaska stylizace byla od nejakeho spravne ujetého dark autora co jede cely život na LSD...to je pak panecku hra..pak uz jen staci stahnout barvy na monitoru na minimum, zapalit kadidlo, vyvrhnout na koberec krysi streva a hrat az do zblbnuti...jen boze ne nejake barvy,,to je pak v pr.eli:)
            • Ještě bych se chtěl zeptat jaký je rozdíl mezi origo verzí a warez(btw na warezu je GOG verze taky). Origo netrpí těmi klišoidními postavami a příběhem a má jinou stylizaci??? PS. Samozřejmě jsem si to nekoupil, to bych si musel ruce urazit, použil jsem zátoku...
            • Mám nahrané asi 16 hodín tohoto kýče, ale už sem to vzdal. Příběh je jedno klišé za druhým. Postavy vůbec nejsou prokreslené včetně těch hlavních!!!! a dialogy jsou nezajímavé až směšné. Prostě typická kýčovíta fantasy pro nejnižší konzumenty...
            • ani to trolení ti moc nejde
            • Koupil sis ji? Dohrál jsi ji ? Znáš i předchozí díly a jejich příběh ? Znáš lore celého toho světa, aby jsi mohl posuzovat jeho ne/originalitu? Nebo jsi jen z videí (a warez verze?) usoudil, že to je barevný kýč s neoriginálním příběhem a napsal rádoby cool příspěvek bez jakekoliv hodnoty?
    • Nějaký tip na četbu zmiňované literatury? Zanedlouho budu dočítat poslední díl G.R.R.Martina - Tanec s draky (don´t mention it) a poohlížím se po něčem dalším. Díky.
      • Kronika Královraha od Patrick Rothfuss, tak trochu evergreen Malaz od Steven Erikson, Filozifcká fantasy Bakker a První přichází tma, Glen Cook a jeho Kroniky Černé legie. Všechny tyhle fantasy tady byly kdysi od kohosi skloňovány, tak jsem se nechal inspirovat a dobře jsem udělal.
        • jeste bych doporucil Brandon Sanderson Cesta kralu pise i celkem povedene povidky a rozhodne Joe Abercrombie a jeho prvni zakon je naprosto uzasna zalezitost http://www.legie.info/serie/666-prvni-zakon
        • Takze podla tejto simplicitnej logiky su knihy takeho Terryho Pratchetta strasne slabe, ze?
          • To nevím, jelikož tenhle žánr nečtu. Je to myslím komediální fantasy a to mě nebere, takže jestli je to slabé nebo ne, tak to nechám na tobě...
    • Můžeš to prosím více rozebrat? Mně totiž takřka veškeré fantasy prvky přijdou jako kýč, takže by mě zajímalo jak to vidí příznivci žánru.
      • Ano, pokud hraješ současné mainstremové herní produkty jako Divinity, Dota2, WOW, Diablo, Amalur, Dragon Age a mnohé další, tak se nedivím, že fantasy považuješ za kýč. Zkus si přečíst danou literaturu od mě nebo Ridianka a pak se můžeme pobavit.
    • Shania
      No tvoje skoda, ty prijdes o jedno z nej RPG za posledni roky, ne my.
    • kecy
  • jestli není demo tak moje peníze neuvidí, jak prosté :) uvidíme se za rok ve slevách na steamu pánové ;)
    • Pilgrim66
      Si to stahni z torrentu a kdyz se ti to bude libit tak si to kup a kdyz ne tak to smaz.
      • jsem slyšel že FBI a INTERPOL chystají velky zatah na piraty, radej to nebudu riskovat
        • Uz to vidim jak fbi prijede do cech vsechny nas narve do tech americkych vezenskych busu a odvezou si nad za more *1* *1*
        • Tak to je v prdeli 80% populace Země půjde do lochu...
    • Absence dema je velká škoda, nicméně youtube je plné gameplay videí z kterých si názor snad udělat můžeš
    • ironií je že ta hra byla ve slevě první den summer sale ještě jako early access :)
      • Ironii je ze ac to bylo v summer sale, tak to bylo drazsi, nez na nekterych eshopech. To k udajne "sleve".
  • Počkám si na češtinu jestli bude a podzim :) snad to klapne.
  • Teda že si recenzent neumí najít v jednoduchém menu přepnutí kamery do volného otáčení, je smutné. Jak je asi potom schopný posoudit už o dost složitější část zážitku - tedy hru samotnou *10*
    • Tak zrovna tohle bych fakt nehrotil - já už u Divinity strávil celkem dost času a o možnosti odemknutí kamery jsem doteď nevěděl (ani jsem po tom nepátral, stačilo mi to otáčení o 90°, nebo kolik je v základu a v menu jsem se díval snad jen na klávesové zkratky), což ale rozhodně neznamená, že bych hru nemohl hodnotit a nebo že by to nějak výrazně ovlivnilo můj zážitek - který je zatím rozhodně kladný.
      • No problém je hlavně v tom, že si stěžuje na něco, co tam je, že a považuje to za chybu.
  • Jak probíhají ty souboje je to víc jako Heroes nebo jako Baldurs Gate?
    • nebo ani jedno? *1*
      • začne souboj, nahoře se nahodí lišta (třeba jako v The Temple of Elemental Evil), která ukazuje, kdo jak bude za sebou bojovat, prostě fronta

        každá postava má nějaký action pointy, který vyplácává na pohyb nebo útočení nebo skilly/kouzla... je možný taky nechat si nějaký nevyužitý action pointy (odklikneš pro postavu konec kola) a v dalším jich má víc (ale je tam samozřejmě maximální limit, abys jich nemohl nastřádat sto padesát)

        no, a tak útočí jeden, pak druhej, pak další... existujou tam ještě opportunity attacks, kdy jsi třeba poblíž padoucha a chceš od něj utýct, tak při tom útěku tě může kuchnout (což ho nestojí žádný action points)

        co ještě... o zničitelným prostředí asi víš, elektrika do vody = stunned, můžeš vzít jednu příšeru teleportem a hodit ji na hlavu jiný, obě budou poškozený, backstab u speciálních postav a zbraní, když útočíš zezadu, když postava proběhne přes oheň, dostává damage a může se i zapálit, stejně tak bazénkem s jedem

        už nevim :)
        • Ty jo ty možnosti s prostředím zní hodně dobře. Ale čekal jsem souboj trochu víc Baldurový ale to nevadí, dneska si to zajdu koupit a prubnu to. Dík za info
          • jo jo, ty jsou jedny z věcí, co každej nejvíc žere - třeba je na zemi voda, tak tam hodíš fireball a udělá se oblak páry, do tý pošleš blesk a máš bleskovej mrak :D nebo někde hoří nějaká louče, hodíš k ní barel s olejem a rozleje se peklo okolo ;) jedovatý mraky taky děsně hořej... funguje taky friendly fire, takže když v tý vodě stojíš taky, taky tě to sesmaží :D
            • To zní skvěle.
  • Mam to v hledacku, ale bojim se, ze te hre nebudu rozumet. Anglicky umim, to jo, ale RPG moc nehraju a jedine, ktere me kdy bavily nejsou RPG v tom pravem smyslu (DEHR, SP: Stick of Truth). Bude to na me moc tezky, budu rozumet hernim mechanikam, budu bloudit?

    Vzdycky se na nejakou takovouhle hru tesim a pak si pri hrani uvedomim, ze nejsem cilovka. Ale ja CHCI byt cilovka.
    • docela chápu, jak se cítíš. problém je vždycky se do toho dostat. najednou vidíš tolik herních mechanismů, talentů je miliardy a víš, že je před tebou několik desítek hodin hraní. kam se ubírat? DE:HR, nový tomb raider a tak tě víceméně navedou, výběru není tolik, takže toho není tolik co zkazit a je to víceméně lineární zážitek. oproti takovým rpg, kde chceš mít jistotu, že od začátku jdeš správným směrem, abys pak nelitoval po 20 hodinách. mám to tak stejně. začátky takových her jsou kolikrát velmi stresující.

      doporučuju se připravit. obětuj prvních pár hodin hraní na seznámení se s hrou. neřeš příběh, nesnaž se do toho dostat z hlediska "zábavy", ale spíše z hlediska pochopení hry: co se vše dá dělat, jak co funguje, jak co vypadá. pokud ta hra bude natolik jednoduchá a intuitivní, že na to prostě přindeš hned ze začátku a nebudeš mít problém, tím líp. ale prostě k tomu přistupuj tak, že pár hodin prostě nebudeš vědět, a nenech se odradit. hlavně je důležité je uvědomění si času. když to jen zkusíš a zapneš to dvakrát za týden na hodinu, tak ti to nepomůže. strav u toho soustavně nějakou dobu. divinity jsem ještě nehrál, ale podle všeho je to hra dobrá, takže pokud chceš, tak se tomu dříve nebo později poddáš.
      • a snad poslední věc, co mě napadá. ještě k těm první hodinám hraní a poznávání. neboj se začít novou postavu, pokud si po chvíli budeš myslet, že ti to s ní nejde, nebo že bys něco udělal jinak. když to budeš procházet znovu, už ti to bude familiérnější a už budeš vědět co a jak a budeš se věnovat zas něčemu dalšímu. na druhou stranu to ale nechápej, že tam něco děláš špatně. vše, co ti hra nabízí, především co se týče talentů, jsou benefity, které by ti měli pomoct. když se rozhodneš, že chceš hrát za válečníka s obouruční sekerou a přizpůsobíš tomu styl a talenty, neměl by problém hru takhle dokončit. pak jde už jen o tvé preference, co máš rád. tady z toho dělám trochu vědu, ale když prostě budeš hrát a dělat, co tě baví, je nejdůležitější. i když to třeba podle ostřílených hráčů není nejvíc efektivní.
      • thx za vycerpavajici odpoved. jeden z dalsich problemu, co s temito hrami mam je, ze jsou dlouhe a u me je cas momentalne velmi vzacny, ale zahrat si chci, protoze jsem zavislej, ale odrazuje me prave to, ze bych se treba 2-3 hodky rozkoukaval, nez bych vsechny mechaniky pochopil (pokud bych je pochopil a pokud by byly vsechny) a pak teprve si poradne zahral. jenze to bych se k tomu zas dostal az po dlouhe dobe a mezitim vetsinu z toho zapomnel a uz se vezu...
        • ano, délka je problém, ale nemyslím, že jde o délku jako spíše o soustavnost. pokud si budeš dávat dvě hodinky denně, tak cajk, pokud dvě hodiny týdně, tak tě to tak chytnout nemusí. navíc, když si řekneš, že si radši dáš něco jiného, že na to nemáš náladu a tak. těmto hrám je třeba se trochu více věnovat. ale pokud je ta hra dobrá, což vypadá, že je, tak tě ta hra "donutí" se jí věnovat, staneš se na ní závislý, budeš o ní přemýšlet, což je vždycky dobré znamení :)
        • Veskoslav
          Počítej tak 30-40 hodin.
          • Viac , ak je novacik v zanri za 30-40 hod to neda ani nahodou.....
            • Veskoslav
              No taky pravda no. Omlouvám se, bral jsem to ze svého pohledu.
      • Veskoslav
        Promiň, ale Tomb Raider je v tvém výběru proč? To není RPG. Když už jsi chtěl něco na srovnání v rámci RPG, tak třeba Risen, Gotic nebo i ten Skyrim je defacto jednoduchý. Takové srovnání je jako bagr a auto. Oboje to má kola, tudíž společnou část, tak to porovnáme.
        • má to trochu rpg elementy, neříkám, že to je rpg, ale vývoj postavy to trochu simuluje a je to velmi zjednodušená verze. to samé mass effect. zmiňuju to proto, že na takové hry může být člověk navyklý, je navyklý na tu jednoduchost a stačí mu to, proto ten přechod na více náročnější rpg není tak jednoduchý. risen, gotic i skyrim jsou tak či tak pořád rpg a byť jsou jednoduší, pořád vyžadují dost času. tr a spol to nevyžadují, tam prostě jedeš.
      • navíc čím více ve hře budeš postupovat, tím víc tvá postava bude silnější a epičtější, což je vždycky obrovský boost ve hraní. pak to prostě pujde samo. začátky, kdy dáváš klackem 1 dmg a nic zvláštního se neděje, nejsou moc atraktivní. věnuj se třeba více dialogům, interakci s prostředím, nech se zlákat krajinou. zkus prostě vymýšlet. začátky jsou nejtěžší, ale jakmile je překonáš, po pěti hodinách hraní ti to ani nepřijde. navíc budeš objevovat další a další menší mechanismy, které ti budou zážitek pořád osvěžovat.
    • tak nebuď srab a poď do toho! :D ale já tyhle hry všechny žeru, takže ti neporadim...
  • Proč někdo nevydá nějaké pořádné RPG z vlastního pohledu alá Wizardry 8? Tyto hry alá pohled seshora jsou všechny na stejné brdo a všechny až moc akční nato aby to mohlo člověka bavit.
    • tak tohle panáčku fakt akční není :) některý bitvy jsem rozehrával třeba šestkrát, než jsem přišel na správnou kombinaci toho, kdo kam pude, který skilly kdy použiju (a který si budu šetřit), je to fakt dobrý, uvidíš :)
      • hele děcko nevšiml jsem si, že bychom se snazil. Viděl jsem videa a pro mě je to obyčejná akční klikačka. Zlo.
        • bychom se znali
  • Dogkiller
    Lidi, já vám nevim, ale když vidím tohle video http://www.youtube.com/watch?v=Mea7Pa3rhJU tak mi ta hra připadá skoro jako podvod. Jak to tam v tom editoru sází jak brambory... a ještě tady dáme kámen a tady ještě jeden stromeček.. a ještě tady a tady. Takových generických RPGček s "roztomilou" grafikou je už tolik, až mě to začíná štvát. Nevím, možná je to hratelnostně skvělá hra a někdy si to možná i zahraju, ale vizuálně mě to teda nepřitahuje ani trochu, spíš naopak. Není nad poctivou grafickou práci v Planescape Torment, Zaklínačích atd.
    • to si jako dovolili ke hře dát i editor? to je teda podvod, hazlové!
    • Veskoslav
      Tolik? Vyjmenuj aspoň 10. Rád se směji.
      • Dogkiller
        Nebudu ti nic vypisovat, najdi si to sám. Na takový nepříjemně jízlivý tón nemám vůbec chuť reagovat. *7*
        • Veskoslav
          A co jsi čekal? Pochvalu? Napsal jsi, že takových genericky stejných "roztomilých" RPG jako je toto je spousta. Tak já na ně čekám, protože pak bych měl do konce roku vystaráno. Takže buď lžeš nebo je napíšeš. Nic mezi tím není. Ale já rozhodně neznám více jak 10 her podobného typu napříč "historií" pc scény.
          • Dogkiller
            Namátkou Diablo 3, Torchlight 1 a 2, Wildstar, Mighty Quest for Epic Loot, Lol, Dota 1 a 2, Heroes of Newerth, ... a nejen RPG, leze to i do jiných žánrů jako strategie atd.
            • doporučuji zajít k očaři pejsku
            • Dogkiller
              Ale já neřeším hratelnost ani stáří těch her. Vyjadřoval jsem se pouze a jen k vizuálnímu zpracování, které už jsem prostě viděl mnohokrát a ničím mě nezaujalo, neoslovilo. To je můj názor, tvůj názor je jiný - OK, beru.
            • Veskoslav
              Ani to ti nesedí. Asi si nehrál TII, Wildstar, Mighty či LoL, že? Diablo to beru, Dotu 2 a HoN by se tady dal. Ale to máš stále 3 hry, navíc zcela odlišných žánrů a několik let staré. Dota a Hon skoro 5 let, Diablo III je staré 3 roky.
            • Dogkiller
              Nemluvil jsem o hrách podobných Divinity hratelnostně, ale vizuálně.
            • Veskoslav
              Ten svůj výběr nemyslíš vážně, že ne....Diablo a T je klasický H&S RPG, Wildstar je MMORPG, Lol, Dota a Hon jsou MOBA. Stále tu nevidím hru, která by se podobala Divinity. Hrál jsi ji vůbec?

              Čekal jsem, že napíšeš Newerwinter, BG, Torment a další, podobné hry jako je tato. Ale ten tvůj výběr je fakt humorný.
          • Ved to je len troll si ho nevsimaj.

            Zaprve podobne RPG uz nevyslo takmer 10 rokov.

            A za druhe neviem co si mysli ze Zaklinac nemal podobny editor alebo co? Ze tam manualne grafik vsetko robil? Bud je totalny laik ktory ani trochu nepremysla alebo jasny troll.
  • kostejnesmrtelny
    Pokud si chcete zahrát a nechce se vám čekat na slevy - zbyl mi z Kickstarteru jeden klíč (pledgoval jsem za 40$) a kámoš, pro kterýho byl původně určenej jako dárek, si hru pořídil sám dřív, než jsme se na tom stihli domluvit. Za 20$ ho prodám, na Steam nebo GoG podle vašeho výběru.

    Prodáno *3*
    • beru, pošli mi info na celoush@seznam.cz
      • vonTossis
        Jen o pár desetikorun dráž koupíš i na netu. Já za to dal 520Kč.
      • kostejnesmrtelny
        Sorry mistře, přišels až...čtvrtej *9* . Hodil jsem to na další dva weby a jenom se po tom klíči zakouřilo...
  • 360 otacanie kamery sa predsa da zapnut v menu (ale vela ludi tuto moznost prehliada)
    • Shania
      Hra ale není stavěná na 360 stupnovou kameru, B se da zapnout pohled z vrchu
    • ja to mam zaple, ale stejne mi to nefunguje na plnych 360...ale nejak mi to nevadi

      jinak hra super, souboje vyborne...proste pritahnout si teleportem nepratelskeho lucistnika pred svoji rogunu, ktera ho pak zezadu vykucha je sranda a neznam RPG tohoto typu, ktere by melo soubojovy system lepsi. Opravdova evoluce her typu BG.

      samozrejme chybky hra ma...prijde mi prilis velka zavislost na kvalitni vybave a s tim omezena moznost pouzivani zbrani s ,,vyssim,, lvlem. samozrejme peklo tykajici se backstabovani...snad to nejak opravi.
      Taky me prekvapilo, ze pokud postava umre, tak nedostava XP...coz je sice logicke, ale trochu to pak nabourava levelovani party, nehlede na to, ze nektera povolani jsou na umirani nachylnejsi a tim padem ztraci vic a vic...nektere skilly OP a kradeni obrazu...tezko rict co tim vyvojari zamysleli :)

      Zajimave taky je, ze NPC sice reaguji s nevoli, kdyz jim prohledavam skrin, ale to, ze jsem se do te mistnosti prosekal skrz zamcene dvere obourucakem, ve vetsine pripadu ignoruji

      Ale to jsou vsechno malickosti a navic vyvojari hru celkem poctive patchuji
      • kdykoli mi nějaká postava zdechne, okamžitě loaduju... o to je pak úžasnější pocit, když to fakt člověk tak naplánuje a vychytá (ač často se štěstím :), že všichni přežijou :)
    • Hm, za 27 hodin hraní (+ beta) jsem si toho nevšiml *1* , dík!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší