Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Duchino

    Proč se pořád srovnává Dark Souls se Zaklínačem? Není to jen v této diskusi, ale všude možně na netu. To v té době dozrála nějaká generace hráčů, že nic jiného než tyhle dvě hry nehrála nebo jsou vážně slepí a nevidí, že každá z těch her je úplně o něčem jiném? 

  • cms.sarka-tmejova

    V osobních rozhovorech toho delfína naopak nikdo nezmiňoval, takže spíš než o opisování to svědčí o hodně velký nalinkovanosti toho dema. Což mě u sandboxu vlastně děsí ještě víc :) Od žádnýho z kolegů jsem neslyšela, že by se při prezentaci stalo něco překvapivýho, s výjimkou bugů.

  • Lukyz

    Těžko hodnotit, když CP ještě nevyšel, ale co bylo v prvním DE tak skvělého je jednoznačně atmosféra. Možná jde o nostalgický brýle, ale jednou do roka si ho vždycky dám a pořád jsem z toho vydřenej 🤗Už 19 let!

  • Artorias

    Pokud potřebuješ k příběhu filmové sekvence, tak je to pak pro tebe hra bez  story.Problem je ale ve finále jen v tvých nízkých nárocích na herní tvorbu. Pokud máš dostatečně IQ, tak si uvědomuješ, ze herní medium ma možnost vyprávět story x způsoby na rozdíl třeba od filmu. Já si naopak myslím, ze cutsceny jsou jen berlička.

  • Veny

    Tak můžeme se bavit v obecné rovině.

    Deus Ex měl augumenty, pár skillů, více konců, pokud vím i možnost rozdílných odpovědí v dialozích, spousta věcí byla naopak pevně daná. Měl vylepšovatelné zbraně, hackování, které přinášelo spoustu výhod. To vše bude mít i Cyberpunk, jen asi tak 5x komplexnější.

    Ne, asi nemůžeme čekat, že vše bude stejné jako v Deus Ex, zejména co se příběhu nebo konkrétních možností týče, nicméně se vsadím, že to, co dělalo Deus Ex ve výsledku dobrou hrou, bude i v Cyberpunku, a to v kvalitě která odpovídá roku 2020.

  • Veskoslav

    Skrytý příběh, co polovinu si "vymysleli" hráči a druhou naznačili vývojáři je vážně hra bez příběhu...

  • Veskoslav

    A kdo říkal, že musí být v budoucnosti létající auta? Autoři sci-fi? Ty už jsme měli mít v roce 2000...

  • Carnage666

    Bez příběhu? Vážně?

  • Škoda, že souls hry jsou odpad bez příběhu 😂

  • uher

    Dobrá otázka. Ale když ještě Cyberpunk nevyšel, těžko na ni hledat odpověď.

    Třeba si vzpomínám, že jsem ve starým Deusu mohl systematicky vyzabíjet celou oblast až v ní zbyl jen boss a ten když neměl žádný pomocníky, tak přede mnou utíkal, protože měl strach a na to jsem tahdy celkem čuměl, protože mě vůbec nenapadlo, že hra s takovým scénářem vůbec počítá.

  • Carnage666

    Chápu že možná rád hry rushuješ ale ne každej používá fast travel a nebo jen občas. Jinak je to dystopická cyber budoucnost a ty auta tam lítat budou akorát to nepůjde ovládat takže nechápu co je na tom špatnýho to chtít ovládat. Dokud to neoznámili že to nejde s tím stejně každej tak nějak počítal. A to že by to byla další práce navíc není můj problém.

  • Coffin.Corner

    Jednak, existují hráči kteří fast travel neradi používají, včetně mě, protože to kazí role playing.

    Druhak,  hra z budoucnosti, ergo z kyber budoucnosti, bez létajících aut, je jako pěkná holka bez druhotných pohlavnich znaků.

  • Veny

    K čemu bys chtěl létající auta? Prakticky je to totální zbytečnost - pokud má hra fast-travel, nikam létat nebude třeba. Pokud bys chtěl létat po městě a přistávat na budovách, máš tu další týdny práce a gigabajty textur budov, samozřejmě ne každá budova by byla přístupná od vchod po střechu, takže už jen z praktickýho hlediska by tato funkce znamenala málo muziky za hodně peněz. Jakoo, Geralt taky nelítal na dragovi nebo gryfovi a nikomu to nechybělo.

  • Veny

    Zajímavé že všechny články zmiňují ty samé částí těch samých pasáží (viz. delfín).Každopádně začíná být patrné, že se hra potýká s problémem, který poslal ke dnu spoustu podobných her. Tím problémem je přehnané očekávání, optimizmus spojen s takřka neomezenou představivostí komunity (je třeba dodat si za to vývojáři mohou vesměs sami prezentací Cyberpunku jako hry větší/lepší/komplexnější/nákladnější než Zaklínač 3). Na druhou stranu se jedná o úplně jiný žánr, než jakým byl Zaklínač, který měl ještě k tomu dva žánrově totožné předchůdce. 

    S článkem nesouhlasím v jedné věci... myslím si že síla Cyberpunku nespočívá v momentě kdy vezmete kus hry, představíte jej médiím a lidé si řeknou "wow!". Co si budeme povídat, pokud vytrhneme ze Zaklínače 3 třeba jeden úkol, který šlo splnit více způsoby... á, jsme u toho - kolik jich tam bylo? Stereotypní zakázky na monstra (propátrej místo činu, něco vystopuj, pak to zabij jedním ze asi osmi možných způsobů (2x zbraně, 2x alchymie, 3-5 kouzel, jo dejme tomu) a ohlaš zadavateli, pár komplexnějších vedlejších úkolů, stovky nudných otazníků, ještě nudnější grind zaklínačských zbraní. Dafuq? To známe už od doby prvního Gothicu. 

    Síla Zaklínače je ale jinde - komplexní žijící svět, následky voleb, které těžko ukážete ve videu i kdyby mělo 5 hodin, výrazné postavy, poutavý příběh. Další částí je politika samotných vývojářů - 30 drobných updatů zcela zdarma, dvě velká DLC, žádné hříchy typu mikrotransakce atp.. Podívejme se na věc racionálně a pokud možno objektivně, nikoliv jako nadržení fanoušci, a položme si otázku - která hra z žánru je mnohem lepší než to, co jsme zatím viděli (ideálně vezměte v potaz cenovku 60€...)? Deus ex? Poslední díl stál tušim pade a ačkoliv nebyl úplně špatný, komplexností se tomu, co jsme zatím viděli, moc rovnat nemůže. No... a jinak nevím co je Cyberpunku alespoň trochu podobné, pokud nebudeme zabíhat ke vzdáleným příbuzným jako je Mass Effect, nebo Fallout 4.

  • iSpirit

    Popravdě jsem jsem z těch hrál prvně Zaklínače, takže špatně. Naopak vývoj je opačný.

  • iSpirit

    ale prd nezapomínám, Geralt je přeborník. CDP tak moc kopíroval Demon Souls, až z toho vznikl nefukční zmetek. 😉

  • Derp_1337

    Ne. U tebe se rozhodně o objektivitě nedá mluvit.


    Nic si z toho nedělej. Na světě je více lidí, co hrálo jeden typ her až tak hodně, že už nedokážou pochopit jiné hry a herní žánry.

    V tvém případě jsi příliš ujížděl na Dark Souls a teď tu pláčeš, že Zaklínač nemá podobné herní mechaniky jako Dark Souls.

    Neboj se, nejsi v tom sám. Znám jednoho člověka, který až tak moc hrál různé ročníky FIFA, že se už nedokáže vžít do jiných her (třeba u Dark Souls vydržel asi 5minut a pak to vypnul, protože hra "nedává smysl" LOL)

  • StarejKokos

    Zapominas na serii Dark Kotouls...

  • jindra.veliky

    Ten Keenu Reeves bude něco jako čip ve filmu Upgrade akorát vizuálně zobrazenej, na to se těším 

  • Carnage666

    Já teda nevím ale kvůli poslednímu Deus Ex je značka u ledu takže...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit