Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To bude mít menší mapu než Skyrim? Hm hm, Skyrim killer vskutku, tak snad to doženou aspoň obsahem, ale i utoho trochu pochybuji, že to trumfnou, Skyrim měl desítky různých nepřátel, kouzel, zbraní, prostředí, brnění, obrovskou hromadu questů, guildy, hráčcské domy, dungeony, hromady NPC se kterýma se dalo mluvit.. ale rád se nechám překvapit
    • wenceslaus
      Ano, to všechno měl a všechno to působilo naprosto stejně genericky.
      • Otirat se o Skyrim a vyzdvihovat zatim ne moc hratelnou Alfu muze jen topivec nebo ghoul *8*
      • Asharak
        Hej ty! Dole v jeskyni, za 5ti úrovněmi, kam by ani Glum nepáchl, jsem si zapomněl moje milované kladivo! Prosím, přines mi jej. Budu ti nadmíru vděčný! (+100g)
        - Done!

        Jo ty, potřeboval bych někoho, kdo by mi z jedného dandžnu donesl knihu! Někde za 5ti úrovněmi, myslím, že už si v ní jednou byl, jak jsem se to doslech, hned jsem tě vyhledal! Prosím, zaplatím! (+200g)

        Dovaaaahkiine! Slyšel jsem, že rád vymetáš jeskyně, po tom co jsi dokázal umlátit toho divného Badass Pána lorda 5té úrovně podruhé, věděl jsem, že právě ty mi můžeš pomoct! Někdě v 5té úrovní znovu zk**** po**** v**** h*** k*** p*** zamonstrovatěného danžnu je moje oblíbená soška, prosím, dones mi ji, dobře se ti odměním! (+300g)

        ... #SkyrimFTW #SoHardcore
        • To ano. Ale prostředí bylo rozmanité a hráče čekalo na cestách spousta věcí, ke kterým se mohl přichomejtnout. Cestovat v něm hodiny nuda nebylo.

          Inu. Mněl jsem, že velikášství je to!
          • Co na hráče čekalo na cestách? Draci a divně vypadající lidi? Mkay
            • Asharak
              Sem tam něco, každopádně Skyrim je dost open s pěknými místy a sem tam zápletkami, ale nejlepší je že se dobře hraje Role-play a je tu prostor vytvářet si vlastní příběhy. Kulisy světa by mohly být lepší to jo, ale jinak je to OK. s mody teda *1*
            • což je pořád cca o 50% víc věcí, než tě čeká na cestách v KC
        • jo, to byl jeden druh questů, ty se generovaly pořád dokola a bylo jich ve hře nekonečné množství, pak tam byly ručně dělané questy, ty byly mnohem zajímavější a pak i questy příběhové a promakané
          • Ac mam skyrim rad, tak hlavni pribehova linka byla bidna a hlavne kratka
            • bavíme se o pestrosti misí, třeba mise s infiltrací ambasády byla dobrá
      • a přes to jsem se u Skyrimu dobře bavil nějakých 80+ hodin (u toho původního, nemodovaného) tak uvidíme, jestli to KC aspoň dotáhne
  • Hmmm. Tak snad to bude i zabavny, lepsi nez vetsina her, ktery Vavra za poslednich par let hejtoval (at uz v levelu nebo jinde)....
  • TheLordoftheNonsense
    Mám strach, že jak nás pořád krmí, tak to ve finále bude stát za ... Tohle jsou vždycky symptony dobrého marketingu a špatné hry. Snad se mýlím.
    • Nez strach, tak vicemene jistota. Zatim tomu vse nasvedcuje a po vydani by mohl vyjit obdobny clanek jako o Skyrim a 100 chybach.
    • Upřímně, osobnost M. Klímy obvzlášť ve mě vzbuzuje nedůvěru - býval jsem "za mlada" velký fanoušek Dračího Doupěte a Altaru - než mi došlo, že Klíma a "jeho společnost" jsou (s)prosté "slibotechny". Vždycky, když ho vidím, mám v ústech hořkou pachuť. Nejen mou skepsi určitě posílila první vydaná verze (techalpha 0.1), kterou lze s jistotou, minimálně z pohledu marketingu, označit za pěkný průšvih.

      Lepší se to, ale zdravá skepse je určitě na místě...
      • Still
        A co jako od Tech Alfy čekáš?? *7*
    • To rozhodne neni symptom spatne hry a dobreho marketingu... Tak to proste byva kdyz das hru na Kickstarter.
      • TheLordoftheNonsense
        To víš, já jsem ještě ze starý školy a tohle mi nedošlo. :D
    • Bude to naprosto bozi. Uz posunuli datum vydani, tak snad se jim to povede, jako mafia 2 :P
  • souboje?
  • Me jen zarazi lukostrelba. Skoro u vsech narodu to byla elitni zbran slechty. Jden sip by npc nemel zabit, ale aspon znehybnit....kazdopadne pri natahovani tetivy a mireni by se mel zablokovat pohyb, nebo umoznit jen pomaly pohyb vpred. Zatim nevypada lukostrelba presvedcive.
    • Vzhledem k tomu, že dnešní lukostřelba, i lukostřelba ve filmech a hrách, se daleko víc podobá té turnajové, než střelbě v boji, tak myslím, že je to celkem jedno. Myslíš, že takoví mongolové při jízdě na koni uprostřed bojiště natahovali tětivu 5 sekund a trpělivě nehybně čekali, než se jim objeví cíl?
    • Klucici...zkuste si nekdy misto Sapkowskeho precist treba Illiadu nebo Aenesis od Vergilia :-)

      Zvlast narody, ktere lukostrelbu dopilovali k dokonalosti. Prikladne japonci
      • nemas to nahodou nejake popletene ? Prej nectete Sapkowskeho, ale Illiadu...tam je to prave vedeni :DD
      • Vergilius? *1* Ty dneska jedeš, chlape. Tohle je hra z vrcholného středověku, nikoliv z doby Homérových heróů či soumraku římské republiky. To ses o nějaké to tisíciletí sekl.
      • Japonci ve Vergiliově Aenesis předvádějí umění šlechty zacházet s lukem?
        • TheLordoftheNonsense
          Tak z týhlě věty se válím smíchy. Hroznej headshot *15*
    • Muzu se zeptat proc bys nemohl chodit kdyz mas natazenej luk?
      • celoush
        střílel si někdy z luku?
        • Zagro
          A ty? A aby to nebylo z mé strany bez argumentů, jako z té tvé, tak dávám odkaz:
          https://www.youtube.com/watch?v=BEG-ly9tQGk
          • celoush
            Já jen pár let z olympijského reflexního ... sem tam nějaký ten závod. Spíše ale rekreačně.
            To video je spíše "cirkusové číslo", které toho nemá s lukostřelbou moc společného. Extrémně nízký nátah (jakože luku) a ultralehké karbonové šípy. Extrémní případ, který nemá moc velkou vypovídající hodnotu. Jinak viz https://www.youtube.com/watch?v=8iLTA43MBuA
            • Zagro
              Jsi vlastne napsal, ze by nebyla moznost strilet z jedouciho vozu, kone atd.. Samozrejme, ze lze strilet za jizdy a chuze. Ze se snizi efektivita je snad jasny, ale ne zase tak dramaticky, pokud to trenujes a nestrilis celej zivot jen z mista. Samozrejme nikdo se zde nebavi o soucasne lukostrelbe.
        • Nestrilel a proto se ptam :D
    • TheLordoftheNonsense
      Sis popletl dojmy s pojmy. Luk šlechta používala (společně s kuší) k lovu, protože jediní mohli lovit legálně (aspoň co se týče západu). Žádná výsostná zbraň.
    • Lukostřelba elitní zbraň šlechty? To myslíš vážně? *8*
  • Vavra mal radsej zbuchat The Heat alebo Godfellas hru a rpgcko nechat profikom z polska ci japonska...
    • A ty bys měl radši zbouchnout holku, doslova z tebe tryskaj proudy zoufalství.
      • Zajímavý názor. Určitě budeš jeden s těch.
    • Tak nám ukaž svojí hru, ty odborníku. Neumíš nic jiného než kritizovat a psát blbosti do bezvýznamné diskuze, až mi připadá, že jsi asi jeden s těch zoufalců co neví ani jak naložit s vlastním životem.

      Pokud nejsi úplný primitiv, tak se nad sebou zamysli a začni se sebou něco dělat.
      • On to ale myslel tak, ze by mel radsi udelat neco jako mafii 1 a nedelat do openworld rpg, s cimz nesouhlasim (podle myho hra stoji na teamu, ne na Vavrovi), ale nemyslel to spatne. Spis si bez zobnout par lentilek od pana doktora ;)
      • Nemám ho rád, ale to, že neudělal žádnou hru neznamená, že nemůže mít názor.
        • To není názor, ale obyčejná provokace. Až je mi líto, že jsem na něj reagoval.
  • Lidi, vy jste snad úchylný. Odkdy větší svět/delší hra zároveň znamená i hru kvalitnější? Nebo vás fakt baví trmácet se 8 hodin z jedný strany mapy na druhou? Upřímně za mě radši menší mapu našlapanou obsahem a promakanou do detailu, než nějakou obří generickou zrůdnost.
    • Asharak
      No jasně, a dopadne to jako Zaklínač 3 kde je na každém rohu něco a díky tomu je po delší době nudný >_>
    • jak muže teto hre nekdo vyčitat generičnost, když všechno delají ručne a piplaji se s každym detailem. Vavra od začatku tvrdí že nechce malou mapu narvanou obsahem, jak to maji ostatní hry, protože to znamena že ruzne lokace jsou nelogicky natlačene vedle sebe (klasika mesto a par kroku vedle tabor banditu a za rohem doupe nejakych nestvur a pod tím vším asi deset dungeonu). tohle není skyrim
      • Tak ono to tak je natlaceny vetsinou zamerne, aby se hrac nenudil. *3*
      • Já Kingdom Come generičnost nevyčítam. Právě naopak, jsem rád, že všechno dělaj ručně s důrazem na detaily. To je jeden z důvodů, proč jsem to backnul. Je fakt, že tu narvanost obsahem jsem formuloval asi blbě. Myslel jsem to tak, že budu mít radši menší, vypiplanou mapu s dostatkem kvalitního obsahu, než velkou, která jako plná obsahu jenom vypadá, ale ve skutečnosti je to vata a umělý natahování herní doby.
    • Lidem, kteri breci na rozlohu, bych doporucil zahrat si Gothic 1, aby videli na jak malej prostor se da narvat tolik obsahu, ale podle me je to stejne jen dalsi pokus o trapne detinskej trolling.
  • Upřímně ? Bída. Chlubit se craftingem, role-player (určitě nelze např. podnikat, farmařit apod) , alchymií ... to měl i Morrowind před desety lety. A 16 km^2 ? To není zrovna moc.
    Nevím proč je okolo toho tolik povyku ... protože je hra z ČR ?
    • tohle asi nebude ten typ hry ale taky by se mi líbila možnost usadit se, a obdelavat pozemek... tak ale na tohle je jiny typ her treba life is feudal a pod.
    • Keyz
      podnikat, farmařit.
      16 km^2 málo....

      Vidím, že máš raději zcela jiný typ hry, kde kvantita je nad kvalitou. Třeba ten Morrowind.

      Tohle je zcela jiná hra. Více na příběh, a tedy nebudeš tam podnikat a mít vlastní farmy a pak tedy něco nějak udělat a konec. Události se dějí a to řešíš. historické události. Já nevím jak ostatní ale zde oceňuje tu kvalitu. I blbej kompost vedle domu mi dělá radost. Na to se hraje. Na kvalitu.
      Na malém prostoru lze udělat sakra propracovanou hru. Velký prostor sám o sobě neznamená nic. Pro craftovací hry se hodí více ale to tohle nebude.

      Prostě zcela jiná hra. To co jsi popsal má třeba Mound and Blade. Také zcela jiná hra. Kvantita nad kvalitou. Prostě neuděláš obojí. Ledaže by na tom makalo sakra hodně lidí a dlouho....
      • Hra měla být realistická (viz souboje) a chlubí se RPG, tak nevím, proč bych neměl chtít farmaření.
        Ano, je to alfa, ale neškodilo by se v traileru chlubit i tím, co je v plánu.
        • wenceslaus
          Protože to nemá nutně s RPG žádnou souvislost.
        • Ze syna kováře bude najednou farmář ? *15*
          • Sr_Lobo
            A já myslel, že ty agrární reformy přišly až mnohem později *15*
          • Prekova mec v radlici...
    • Veskoslav
      No jelikož podle úspěchu "prvního" dílu (plánují se 3 díly, pokud vše půjde s vývojem a bude zájem hráčů) to má být pouze část mapy, tak je do dostačující. A víš, že GTA IV mělo pouze 8 km?;) A když už se bavíme o rozloze, tak prakticky všechny hry se můžou jít rozlohou zahrabat proti DaggerFallu....Ten má totiž rozlohu jako všechny hry dohromady a ještě má nějakých pár desítek tisíc kilometrů k dobru.


      P.S: Je to aplha, čím by se proboha měli chlubit? Příběhem? *7*
      • a co teprve Arena, ktera je 50x vetsi nez Daggerfall ..u kinkdomu doufam, ze zapracujou hodne na umele inteligeci nepratel, protoze co ukazovali ve videu...jak ten sermir pomalu postupoval proti hraci s lukem, ktery do nej sazel sipy, tak to chce jeste odladit :)
        • A co teprve Majncráft
    • Zrzzek
      Zatím je to nějaká alfa, proto se chlubí craftingem, alchymií atp... Samozřejmě to není hlavní tahák hry...
    • Prophet
      Však je to jenom alfa verze co bys čekal?
    • Ghost47
      Těch 16 kilometrů čtverečních vypadá na první pohled blbě, ale věci ve hrách jsou trošku blíž u sebe, než v realitě... Skyrim nebo Velen s Novigradem v Zaklínačovi mají rozlohu asi tak stejnou.
  • Hra vypada zatim dobre, ale ta velikost mapy je epic fail, tvl pokud ji neplanuji zvetsit, tak to at radeji ani nevydavaj *9*
    • Keyz
      Pak lidí diví, proč se prodávají telefony s rozlišením jako prase, které žerou baterku apod. Proč HW má velká čísla a proč TV jedou na velká čísla a mají fejkové frekvence jako 240MHz....

      Velikost hloupé jedince přitahuje a láká. Bohužel.
      Jako proč furt někdo řeší velikost? Jestli chtějí mít kvalitu, tak to nelze mít velikost jako prase. Ne při jejich rozpočtu. Není to GTA V...Proboha. Chce to myslet. Gothic hry také nebyly velké jako prase a hráči to hráli pro příběh a drobnosti. Zaklínač 1-2 to samé....Asi máš jinou představu co to bude za hru. Nebude to crafting 100km hra....
      • Tvl tady nejsi na mobilmanii, aby tady tahal prirovnani s mobily jako 41mpx fotak atd, v dnesni dobe je proste ta velikost mapy fail, tecka. Clovek to projde za chvili (jedine ze mas na sobe brneni ktere vazi 30kilo a ujdes za hodinu 1km, to pak budes hrat tuhle hru treba i 500hodin) a opakujici se questy to nezachrani. Mohly tam byt nejake hory a ty tady v Cesku mame a btw Velen a Novigrad neni nijak velka mapa *7*
      • nightborne
        Ale ono hlavně 16 km čtverečních není zas TAK málo, čtverec o hraně čtyři kilometry... vždyť běžte (ano, po svých, výlet, vím, že to je tabu) čtyři kilometry loukama a lesama, pak další čtyři kilometry v pravým úhlu k tomu... ať si to představuju, jak chci, ten čtverec prostě neni úplně miniaturní =).
        • Tak vylez pred barak ... a s prekvapenim zjistis, ze ty kopce ktery vidis, nejsou ani 4, ani 8 ... ale spis tak 20+km daleko. A presne toto je ten problem, ze se ti hra snazi tvrdit, ze vesnice sou od sebe 2 minuty chuze ... A presne stejne problem ma samo i zaklinac.
          • Si spravíš turistický mód *3* . BTW ja, keď vyleziem pred barák, tak najbližší kopec je max. 300m.
        • Já si dal tu práci a došel k závěru, že je to +- rozloha Smíchova, Braníku, Podolí a Nuslí dohromady. A to už z jedný strany na druhou hodinku klidně zabere. A to je jenom přímka. Teď si vem, že chceš prozkoumat každej cenťák mapy (což v otevřenym rpg chceš).
    • Tak já nevím jestli to už není jen troling, že se to furt řeší. Mapa bude o trochu vetší než Velen plus Novigrad v Zaklínači. Navíc údaj o kilometrech čtverečních je jen jedna část skládanky která bude kompletní až se všemi NPC a questy. Dovedu si představit, že RPG může fungovat i na daleko menším prostoru kterej bude zaplněnej událostma.
  • Jack1947
    Hlavně mně zajimá ta váha zbraně jestli bude mít vliv jak se povídalo, to by hoodně věcí změnilo a posunulo celý systém hry dále... prostě realističnost chování zbraní a pohybu s nimi atp...
    • nightborne
      To ti bohužel nejsem schopnej pořádně popsat a odpovědět, protože v alfě si vyzkoušíš jednu zbraň. Ale všechny pohyby a údery sou motion capture historických šermířů a je to znát =).
      • Jack1947
        Hmm tak je ještě brzo, já sem hlavně zvedavý na váhu zbraně vůči tělu a že se třeba někde zasekne ve zdi atp... a vše bude takové nemotorné... jak v reálu víš.
        • nightborne
          Tak už teď je tam zohledněný, kde stojíš (i když detekce až tak skvěle nefunguje, zatím) - takže když stojíš pravým ramenem u zdi, nemůžeš logicky mávat mečem zprava, a tak =).
          • Jack1947
            Jasně ale to co sem psal/ptal se týká těžších zbraní jako je meč atp palcát sekera až tam budou...
            • Meč mal typicky 1.2kg jednoručný a 1.6kg jeden-a-polručný. Palcát vážil cca 1.6kg v závislosti od tvaru. Pádnosť palcátu a sekery je daná ťažiskom. Kým meč má ťažisko cca 5cm od ruky, tak palcát ho má v hlavici, čo môže byť aj 50cm.

              Ale je pravdou, že hmotnosť zbrane má vplyv na súboj. Je rozdiel, ak jednoručný meč váži 1.2kg alebo 1.6kg. Ten ťažší žere staminu viac *3* .
            • Jack1947
              Tak středně těžký... každopádně je to takhle nějak...

              Vlastně těch typů mečů je spoustu ( kdybych se v nich vyznal *1* ) ...

              Rozhodně je to rozdíl ne nějaké parátko a pořádný obouruční meč a o to jde... ale zatím to tam není takže se můžeme jen domnívat a čekat...
            • wenceslaus
              Meč není těžší zbraň.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit