Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morraw
    Tak jaké jsou ty souboje. Jen na tenhle update se tesim od spuštění alfy, bohužel nemám možnost teď vyzkoušet. Co ovládání, pocit z uderu, obtiznost atd.
    • walltar
      Já jsem dost spokojený ... Souboj 1v1 není přehnaně těžký, ale někdy dá celkem zabrat. Souboj 2v1 už je o poznání těžší.

      Ovládání na myši funguje super, a po pár soubojích o tom nemusíš vůbec přemýšlet. Na gamepadu je to možná o něco lepší, protože je tam přirozenější ovládání směru úderu.

      A jak dojdeš k fintám, jako změnit směr úderu přesně před tím, než spustíš útok, tak jsi v sedmém nebi. Potom samozřejmě komba které mají různé vyústění.

      Já bych tohle označil za nejlépe zvládnutý herní boj s mečem co jsem zatím hrál.
      • walltar
        Jinak jsem něco psal už v předchozím článku:

        Tak jsem to právě potom co mě zmasakrovali dva maďaři v lese vypnul, no teda ono se to nějak vypnulo samo. Ale musím říct, jsem velice příjemně překvapený.

        Ten soubojový systém je opravdu povedený. Ze začátku toho má člověk plný ruce a po pár soubojích v "aréně" se do toho dostane a začíná chápat co kdy a kde mačkat. Z videa to vypadá, jako celkem pomalý souboj, ale osobně v reálu tak tak stíhám a někdy si člověk připadá jak otloukánek. Ty neblokovantelné riposty jsou celkem silné... ale umí je používat i nepřítel a musím říct, že potom ten souboj opravdu začíná být zajímavý.

        Bloky, úskoky, komba, pohyb v boji... musím říct, že tohle jsem si opravdu užil. Po dlouhé době není boj ve hře o mačkání jednoho nebo dvou tlačítek. Vizuálně to taky vypadá super (když beru v potaz, že většina je wip) když při sekání postava přirozeně mění směr útoku a člověk ho jen sem tam upravuje. Nebo když se člověku povede udělat nějaké to kombo. Dokonce i ten lock na nepřítele se mě líbí... a to jsem se ho původně celkem bál. Člověk se tam může soustředit na to co dělá a ne na to kam mu míří myš, protože myší se při boji ovládají směry. Problematické to asi bude při boji s více nepřáteli... akorát to bych řekl, že stejně bude pro většinu lidí rychlá smrt. Já sem se pořádně ani nerozkoukal a už sem byl mrtvej. Ale to řešení s větším pohybem myši pro přepnutí se do volného pohledu by mohlo pomoct.

        Asi největší problém jsem měl s citlivostí myši... abych byl schopný měnit směr při boji, tak jsem musel myš dost zesílit a potom už hra byla celkem nehratelná. Takže by to chtělo různou citlivost při boji a při normální hře. A taky že kůň si někdy dělá co se mu chce (a nehýbe ušima, což mě hluboce zklamalo) I když na druhou stranu, kůň který si dělá co se mu chce je celkem realistický.
        • JJ dobrá recenze, oceňuju hlavně použití termitů jako riposty, lock (správný demetní překlad je teda lok, ale to je detail), wip atd.
        • Keyz
          Jj. Tu citlivost ještě budou řešit....

          Jinak souhlas. Konečně inovace a zatím povedená. Na to, že i ten boj je asi pomalejší jak v reálu byl (říkal to Dan v nějakém rozhovoru), tak stejně to musíš dost sledovat. Ale jakmile se to naučíš tak to jde skvěl na ruku. Hlavně ten pocit z FPS hry. fakt super. Postava dobře reaguje na to co se děje. ..

          Snad to dotáhnou jak chtějí. Zatím jsem mile překvapen. Na to, že to dělali od 0 je to "realistické" přitom to lze normálně hrát. To je tedy výhon hodný obdivu. Je to také zábavné, jak ten boj není tuctový.

          Jsem zvědav zda se budou protivníci moci vzdát jak to říkali.
          • Zrzzek
            Překlep "výhon" je fakt dobrej *1* *1* Ono se to tam skoro hodí! (Tohle není grammar nazi narážka, jen mě to prostě rozesmálo víc, než by asi mělo.)
            • *15*
    • Keyz
      Pro mě super. Jen to chce dořešit možnost citlivosti atd. Pocit z toho je věrohodný to samé možnosti během boje. Je toho skutečně dost. Chce to cvik. Prostě jako v reálu. Pocit z boje a střetů zbraní je také asi jak má být. Rozhodně to nejsou nějaké předem jasné pohyby do vzduchu jako ve Skyrimu apod.
      • To máš nějaký pohybový ovladač s vibrační odezvou ?
        • Keyz
          Ne a ani to nemám připojený k análu.... Ale i tak se kamera a postava pohybuje skvěle po nějaká ráně a dík FPS kameře to vidíš tak, jak by jsi to asi viděl.
  • Souboje jsou určitě fajn, ale určitě nemuzou být základem hry. Pokud se tedy nejedná o hry typu Street Fighter. Základem dobrého RPG je svět, příběh a interakce se světem, crafting a tak. Určitě bych dal přednost AI s velikými možnostmi rozhovorů. Budování vztahů, jako třeba v DA nebo ME je třešínkou na dortu. No však uvidíme.
    • A co bys jako chtel craftit ? mec +1, +2, +3? V tyhle dobe uz jen mit mec === byt zatracene movitej. Proc myslis ze meli cepy? kosy? ... Naopak, neznam zadny aktualni RPG, kde by crafteni melo vubec nejakej smysl, krome vycpavky ve hre. Za minutu ti z potkana vypadne lepsi ...
    • walltar
      Je to základ hry z ohledu gameplay systémů ... Svět a příběh už je spíš základ z pohledu contentu.
    • v takom DS su suboje urcite zakladom.
      (samozrejme aj dalsie veci)
      • A je to RPG nebo mlátička s rpg prvky ?
        • Vogon
          RPG je široký žánr plný sub žánrů(CRPG,ARPG, dungeon crawler,atd.), které jsou odlišné v hratelnosti, ale stejné v tom, že hlavním prvkem příběhu by měl být role playing(sžití hráče a herní postavy), proto i přesto, že hry jako South Park Stick of Truth, Planescape a Dark Souls nemají v hratelnosti prakticky nic společného spadají pořád do stejného žánru.
          • del0
            "role playing(sžití hráče a herní postavy)"

            Opět Vogon a jeho nesmysly. Roleplaying není o sžití se hráče a postavy. To by pak byl roleplaying téměř v jakýkoliv hře, včetně Dooma. Holt když si někdo definuje RPG z jedné věty na wikipedii...

            Roleplaying je o !možnostech a svobodě! jak postavu hrát a tím hraním je myšlen samozřejmě její charakter, morální postoj a sociální dovednosti. Boj samozřejmě taky, ale to je jen jedna část v RPG.
            Hry jako Planescape, Baldur's Gate, Ultima nebo Fallout jsou skutečně roleplayingové hry, zatímco hry jako DS nebo Diablo staví primárně na boji plus zkoumání světa, hledání předmětů a piplání statistik, ne na roleplayingu, proto jsou to převážně akční RPG, nebo spíš imho akční hry s prvky RPG, protože a) neobsahují to nejdůležitější, co odlišuje skutečné cRPG (= computer RPG, ne classic RPG, jak si tady někdo plete) od jiných žánrů a to je roleplaying, za b) některé dokonce v boji upřednostňují (např. DS) skill hráče před statistikama postavy (což je koncept, který do RPG moc nepatří) a to je posouvá ještě blíž k akčním hrám, které na bázi skillu hráče fungují už od pravěku.
            Nakonec, on ten boj, vylepšování postav/hrdinů a odhalování příběhu je i ve spoustě herních žánrů, které nemají s RPG nic společné, zatímco roleplaying je čistě záležitost žánru cRPG, který vychází z originálních stolních RPG.
            Každopádně, Diablo nebo DS pod RPG patří, ale patří tam asi jako Uncharted patří pod adventury.
            • del0
              "tvoje mindráčky, nemění nic na tom, že Dark Souls a Demon's Souls jsou jedny z nejlepších RPG všech dob"

              Hmm, o mindráčcích bych pomlčel. Zapomněl si totiž dodat z "akčních RPG", protože jak si sám napsal a jak oba víme, DS je jiná kategorie, než RPG, které vychází ze stolních RPG, což je původní žánr RPG, od kterého se ty akční oddělily až časem - zaměřením na akci a okleštěním roleplayingu, dialogů a nebojového obsahu = zpřístupnění pro lidi, co chtěj v RPG hlavně mlácení. To jsou fakta a ty bohužel ve své neomalenosti hážeš různé (sub)žánry do jednoho pytle. *15*

              Btw, nejvíc se mi ale líbí to tvoje protiřečení. Jak se mi snažíš nabalamutit, že je v DS hrozně roleplayingu (lol) a nakonec mi jakože dáš kvalitní lekci ve znalostech RPG (za což velmi děkuji, po 15+ letech hraní stolních a počítačových RPG se to hodí) tím, že DS patří pod akční RPG a ne pod ty originální, což samozřejmě nevím (lol). Takže DS obsahuje perfektní možnosti roleplayingu přesto, že je to akční RPG. Hra, kde 95+ procent času mlátíš potvory a sbíráš equip. Hmm, zajímavé. Člověk by si myslel, že je důvod, proč spadá pod akční RPG. To je jako tvrdit, že arkádová závodní hra nabízí velmi kvalitní simulaci. Nakonec to korunuješ tím, že označíš DS za jedno z nejlepších RPG - což by mohlo způsobit, že někdo, kdo hraje skutečné RPG (což znamená, že čeká zážitek podobný stolním RPG a ne mlátičku) a nemá tak mistrné znalosti RPG žánru jako ty (cough), by pak mohl být zakoupením této hry zmatený. *15*
            • del0
              "Dark Souls je ARPG(ale s Diablem nemá nic společného, to mě fakt rozesmálo)"

              Tak to se asi směješ sám sobě, obě hry totiž patří pod akční RPG, jedno je sice o statech (Diablo) a druhé o skillu (DS, což z něho paradoxně dělá ještě víc akční hru lol), akorát náplň obou her je velmi podobná - chodíš, mlátíš potvory, objevuješ svět a sbíráš itemy. Nakonec si to dáš celý na vyšší obtížnosti, s tímto konceptem v RPG ironicky přišlo už první Diablo. Tvrdit, že spolu nemají nic společné je slušná dmnce. *7*

              "DS má naprosto propracovaný systém obtížnosti, který závisí právě na tvých statistikách. DS sice jde projet na SL1, ale obtížnost je naprosto šílená, proto si 99% zvyšuje SL a tak snižuje obtížnost, tak to funguje i v hrách jako Baldur's Gate."

              Např. tohle popírání faktů. DS je víc závislý na skillu, než na itemech a statistikách. To je prostě fakt. I se sh*t itemama a vlastnostma dokáže dobrý hráč umlátit těžké potvory a možná i dohrát celou hru, což v 99 % RPG nikdy nešlo a ani nemůže jít, protože v RPG je postava definovaná schopnostma a vybavením, která má v rámci tý hry, toho světa a ne schopnostma reálného hráče mimo hru - což z toho dělá akční hru, protože 99 % všech počítačových akčních her je o skillu hráče. Je to stejné, jako kdyby reálný hráč u stolního RPG využíval schopnosti a znalosti, které získal v reálu a které ta fiktivní postava, kterou hraje, neměla logicky možnost nějak získat nebo umět. Je to vlastně podvod, tzv. metagaming.
            • del0
              "DS roleplay dokonale spojuje s hratelností.Takhle nějak by vypadal role play kdy by si hráč hrál na rytíře: hráč který hraje rytířsky, si může říct "pravý rytíř by ránam neuhýbal" a přestane uhýbat, což naprosto změní hratelnost...."

              LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Tohle je roleplaying? Mno, tady je dokonale vidět, jak vaříš z vody, protože v tom plaveš a absolutně nemáš páru, o čem roleplaying je.

              To jsme takhle jednou hráli Dooma v coopu a já hrál za "řezníka" - chodil sem jen s motorovkou a nebral žádnou munici, změnilo to hratelnost. Kamarád hrál za "tichošlápka" - neběhal, chodil ve stínu, jen s brokovnicí a odstřeloval z dálky, změnilo to hratelnost. Třetí byl "pacifista" - nedokázal zabít zmutované mariňáky, protože s nimi soucítil, musel je vždy obcházet, změnilo to hratelnost. A nakonec, náš vůbce party, "rambo" týpek, chodil jen s raketometem a používal ho i na blízko, prostě sebevrah - úplně jiný styl hraní. Holt dokonalý roleplaying... takových možností, jak hrát postavu a sžít se sní. Doom je výborné RPG.

              Asi takhle stupidní jsou tvoje argumenty o roleplayingu v DS. Jako každej máme nějakou oblíbenou hru, ale odsud podsud. Že ti stojí za to ze sebe dělat ze sebe id*ota kvůli hře. Měl by sis o RPG něco nastudovat a nějaké si zahrát. Nějaké jiné než DS, protože DS s RPG krom statů, sbírání experience a itemů nemá nic společné. DS je primárně akční hra a tvoje křečovitá snaha na něho našroubovat roleplaying a dělat z něho cool RPG je minimálně úsměvná, spíš smutná.
            • del0
              Slušnej RAGE. Už jen ten začátek postu a první slovo - Chudáčku. Hehe, typické vydlabané DS děcko. Tak pojďmě. DS je možná jedno z nejlepších "akčních" RPG (což sem samozřejmě nikde nepopíral, takže opět trapný straw man - jak už je u primitiva tvého typu zvykem), ale to nemění nic na tom, že obsahuje NULA NIC roleplayingu - je to přece jen akční RPG, hehe. To je FAKT, se kterým Tvůj očividný mindráček nic neudělá. *15*

              "protože mnoho CRPG je i na konzole nejen na kompjůtry, proto mnoho lidí požívá classic RPG, což je ale úplně jedno, protože to jsou synonyma."

              Prej synonyma. Slušná fabulace. *15* Ty si typickým případem člověka, co ví o tématu naprosté kulové, ale musí se hádat o obhajovat si tu svou hru, tak fabuluje, vymýšlí si svoje vlastní definice, zkresluje realitu, nedrží se historických faktů, prostě tak, aby mu všechno sedělo do krámu, sebejistě to prohlašuje za pravdu, aniž by jí měl a napadá ostatní. Jako kvůli hře ze sebe dělat takovýcho trotla, to dokážou fakt jen DS fanboys. *15*

              "A pod adventury určitě nepatří."

              Už jen to, že tohle bylo v souvislosti s Uncharted a ne DS, z tebe dělá mrzáka, co ani nečte to, na co reaguje. Pak to nemá vypadat jak to vypadá. Snůžka blábolů, diletanství a pletení si pojmů s dojmy. *15*
            • Vogon
              A mimochodem, tvoje mindráčky, nemění nic na tom, že Dark Souls a Demon's Souls jsou jedny z nejlepších RPG všech dob.
            • Vogon
              Chudáčku, ty jsi vážně smutný, že tě zabil ten boss v tutorialu.
              "Roleplaying je o !možnostech a svobodě! jak postavu hrát a tím hraním je myšlen samozřejmě její charakter, morální postoj a sociální dovednosti. "
              Všechno toto DS obsahuje, chtělo by si to tu hru zahrát. Charakter své postavy si jako v každém správném RPG hráč vymyslí sám a DS je navíc tak dobré, že hráči dává nápovědy, aby si hráč nevymýšlel něco mimo lore, u všech class(Nepiš, že výběr statů není roleplaying, protože tohle není o těch statech, protože když hráč poprvé DS hraje, tak vůbec neví co znamenají a pravděpodobně si classu vybere podle toho krátkého popisu/toho jak vypadá) co je na výběr máš krátký popis lore.
              Morální postoj taky naprosto závisí na hráči(To že si na začátku nevybíráš mezi blbostmi typu "neutrální zlo" apod. je plus). A volb(které jsou navíc dost šedé) je DS plné(a narozdíl od 99% všech RPG mají vliv), což bys samozřejmě věděl, kdybys tu hru hrál, např. dát/nedat chaotickou pyromancii Laurentiusovi, oživit Anestacii/ použít její duši, přidat se k Kaathe/ Framptovi, zabít/nezabít Priscillu, přiložit do prvotního ohně/ odkráčet, atd. Toto jsou jenom volby, kdy se ti ukáže výběr možností, nebo jsou na první pohled očividné, je mnoho voleb které nejsou na první pohled možné, ale hráč musí konat činy(ve většině případů to znamená někoho zabít), aby udělal volbu. Všechny volby mají nejen vliv na psaný příběh, ale také na hratelnost. Toto všechno bys ale věděl, kdybys tu hru hrál.
              "a) neobsahují to nejdůležitější, co odlišuje skutečné cRPG (= computer RPG, ne classic RPG, jak si tady někdo plete) od jiných žánrů a to je roleplaying" Obsahují, protože hráč=herní postava(Samozřejmě hráč se může chovat jak si zamane), hráč(tedy herní postava) jedná(činí volby, chová se k ostatním, bojuje) podle toho jak chce. computer RPG je nepřesné, protože mnoho CRPG je i na konzole nejen na kompjůtry, proto mnoho lidí požívá classic RPG, což je ale úplně jedno, protože to jsou synonyma.
              DS roleplay dokonale spojuje s hratelností.Takhle nějak by vypadal role play kdy by si hráč hrál na rytíře: hráč který hraje rytířsky, si může říct "pravý rytíř by ránam neuhýbal" a přestane uhýbat, což naprosto změní hratelnost, nehledě na to, že pokud chce být rytíř, tak asi bude nosit pořádnou zbroj, takže bude pomalý a některé těžké zbroje dávají postih do regenerace staminy. Pravděpodobně nebude ani dělat backstaby, protože pravý rytíř se přece dívá nebezpečí do tváře. Taky bude kindlovat každý bonfire na maimum, protože way of white to má za úkol. Pokud chce být pravý rytíř, tak asi pošle Crestfallen warriora do hajzlu, protože nemá žádnou čest. Přidá se k Petrusovi, protože Petrus je svatý muž. Prvních pár tisíc duší utratí na zázracích místo aby si zvýšil SL, což hodně ovlivní obtížnost. A jako první se vydá do katakomb(late game lokace, která je přístupná hned o začátku), aby získal Rite of Kindling(obdoba svatého grálu). Tam zabije každého nekromancera. Také tam potká Důvěryhodného Patchese, kterého hned zabije protože je to Důvěryhodný Patches. Přivolá si na pomoc Paladina Leeroye, zabije Pinwheela, získá Rite of kindling a kindlne každý dosavadní bonfire na maximum. pak se vydá do Undead Burgu A tak dále. Je nutné podotknout, že pokud by si hráč hrál třeba na sunbra nebo fanatického služebníka Finy, tak by to bylo hodně odlišné.
              Dále shledávám humorným, že si myslíš, že hra která je dobrou hrou není RPG. Ale samozřejmě, kdybys DS hrál, tak bys věděl, že zase nemáš úplnou pravdu. DS má naprosto propracovaný systém obtížnosti, který závisí právě na tvých statistikách. DS sice jde projet na SL1, ale obtížnost je naprosto šílená, proto si 99% zvyšuje SL a tak snižuje obtížnost, tak to funguje i v hrách jako Baldur's Gate. Nepiš mi, že "pravé RPG"(nic takového neexistuje) není o skillu a nejde projet bez zvyšování statistik. Samozřejmě bez zvyšování statistik hráč nemůže používat určité zbraně, kouzla a některá NPC s nim nebudou mluvit/vysmějou se mu, což dostatečně nahrazuje(Na ARPG je to naprosto nevídané) klasický stat "charisma".
              Nikdo netvrdí, že Dark Souls je CRPG(ty tvoje mindráčky jsou humorné), Dark Souls je ARPG(ale s Diablem nemá nic společného, to mě fakt rozesmálo), definici určitě zase najdeš na urban dictionary.A pod adventury určitě nepatří. a role playing není pouze záležitostí u CRPG, např. mass effect, fable,wow,gothic, což nejsou ani náhodou CRPG, ale jsou role playingu plné.
  • Tuz vypada to zajimave, ja uz jsem si to chtěl objednat ale zjistil jsem ze to není multiplayer/mmo takze nic pro me.
    • Troll Alert !!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit