Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • zx_spektrum
    V čem přesně je série TES, cituji, "nelogická a nesmyslná už v samotném světě a jeho logiky"?
  • gothic 2 > gothic 1
  • Vogon
    Vzhledem světa mi to připadalo více jako sci-fi(Bylo tam hodně zubatých koleček), ale máš pravdu nebyly tam skoro žádné, ale v Tides of Numenera jich myslím bude více.

    EDIT: A jeden ze společníků je v podstatě robot, teda pokud si dobře pamatuji, myslím že ve jméně má i "dron".
  • MickeyMutant
    Duna, Star Wars, Thor, Stalker, Cloud Atlas, Jupiter Ascending. Z Tormentu si ty sci-fi prvky už nějak nevybavuju.
  • MickeyMutant
    Warhammer 40k, Quake, Doom, Shadowrun, Dishonored - jenom z těch, co mě zrovna napadaj, ale mezi RPG jich asi tak moc není.
  • Vy ste tam tusim kedysi mali dobry topic o Nehrime. Pre pripad, ze ste to nezaregistrovali, onedlho vyjde jeho natupca Enderal.
  • mas neco proti bisexualnim bykum?
  • Jen ne společníky jako v bioware hrách .
  • Vogon
    Tak logicky, že ve hrách dochází k míšení žánrů zřídkakdy, málokdy jsou herní pisatele dostatečně dobří, na to aby zvládli jeden žánr, nepředstavujme si jak by to dopadlo, kdyby si vzali na paškál dva naráz.
    Takové Star Wars je sci-fi a taky má hodně fantasy prvků, a her z toho univerza je dost. A navíc se tohle staví vedle hry jako Horizon, která bohužel pro pyraně není eurojank. A Starcraft 2 se taky docela blížil fantasy. Jinak třeba jeden hrozný film z 80. let, Yor: Hunter from Space(nebo tak nějak) je taky sci-fi fantasy, a kvalitou je to dokonce blízké nedávným hrám od Piranha Bites. A nezapomínejme třeba na takovou Dunu, ta má taky docela dost fantasy prvků. A takový Doctor Who je taky hodně fantasy.

    EDIT: A jak bych mohl zapomenout na Planescape:Torment.
  • jo, jsem.
  • hele, ty rozumbrado..prestan hazet do jednoho pytle zaklinace a skvele TES, nebo ti poslu tricko s obrazkem Toda Howarda *3*
  • nejsi nahodou z gothic fora? ten nick mi prijde povedomej a kdysi v davnych dobach jsem to forum četl
  • PB jsou od vydání gothicu3 defakto v háji. U risen1 si ještě snažili zachránit jméno a tak udělali takový remake gothicu v jiném prostředí, ale pak to šlo stejně do kopru. Právě to, že se to snaží "měnit" a být orginální, způsobuje to, že to stojí za prd. Zmenili celý systém a styl, od dob gothicu1 a všechny změny byly k horšímu. Zajímavé je, že třeba sérii TES nikdo nevyčítá, že je to pořád to samé, jen s kosmetickými obněnami a hra je vždy hit, ačkoliv je nelogická a nesmyslná už v samotném světě a jeho logiky. PB měli fungovat podobně. Udržet si styl gothic1/gothic2/Risen1, tedy malý, logický, uvěřitelný svět naplněný obsahem, úkoly, monstry a NPC postavami, protože to je přesně to, co oni umí, na co mají kapacitu jakožto studio a co i jejich fandy baví. A pokud se to nějakému nováčkovi nelíbí, ať si zahraje TES, nebo zaklínače3. Bohužel tím, že se snažili držet "trendy" a napodobovat Bioware a CD projekt, šli do kopru a jejich hry už mě nezajímají.
  • Milouš Ovar tuZeman je nejlepší prezident, pojídač bůčku a spussytel českého národa. Neber si ho do pusy ubohý sluníčkáři uctívající spícího Karla, stejně ho budem volit i příště a uvidíme na koho si za 50 let dějiny vzpomenou!!!
  • ne spojeni scifi a fantasy v zapadnich rpg hrach rozhodne bezne neni, spis v tech japonskych, ale ty tady zase nikdo nehraje, takze o tom nevi. Je to presne jak pise kolega ze slovenska, Piranha ty svety udelat umi, umi i ukoly, a system hry..co neumi jsou souboje (stoji za prd od prvniho gothica) a jejich hry jsou takove rozvrzane a tomu pozlatku AAA jim vzdycky neco malo chybi. Ja se na Elex tesim.
  • MickeyMutant
    Myslím, že Miloš to určitě nehrál. Pochybuju, že na celém Hradě existuje byť jediný počítač, který by zvládl víc než tweety místních poskoků.
  • MickeyMutant
    Ale spojení sci-fi a fantasy je celkem běžné, jak ve hrách, tak v literatuře nebo filmu. Podstatné je, jak dobře je to celé vymyšlené a zpracované. No a Elex na první pohled případ zajímavě postaveného světa zřejmě nebude.
  • No to je ako pravda, a podla náš so starším susedom, by mali tvoriť to, na čo máju ako tým samotný.
    U nich ako keby nikdy neprebehla akási renovácia , týmu či enginu, aspoň nie taká hmatateľná ako u iných vývojarských štúdii. Preto sú oni vlastne taký jediní skutočne archaickí či autentickí , čo sa nemusí myslieť za zle.
    My len sme chceli povedať, radšej nech sa opakujú v podobe GOTHIC 1/ RISEN 1 ako RISEN 2 / 3
    Radšej by som dostal i keď opakovane, niečo čo zaručene funguje a čo tu už aj bolo, ako niečo nemastne neslané čo naopak tiež už bolo.
    Koncept prvých dielov ich oboch značiek im ide najlepšie, do frasa, radšej menší svet, jeden ostrov, komorná nefantasy zápletka, a pritom lokácie vedeli vždy modelovať perfektne ako čo sa týkalo prírody a vegetácie, len postupom ako prišla u nich tá megalománia, sa to trošku podpísalo, tým že u nich neprešli veľkými zmenami týmu , tak na to ani nemali, radšej by som dostal znovu gothic 1 či 2 v novej grafike po tretí krát ako risen 2 po druhý krát, už som im to aj písal . Všetko dobré , ale itak ich mám istým spôsobom jedinečné rád.
  • To same se bude tykat titulu technomancer, dostane 5/10 pod taktovkou pana Smutneho, ktery nebyl schopen zabit ani prvotni nepratele v bound by flame a tudiz hru odsoudil jako plevel:)
  • takze tim vsechy myslis zhruba vetsi polovinu..kdyz se ti dve ze sesti her nelibej :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit