Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Princ.Jablon
    Zajmavá HATE diskuse, akorát trochu zbytečná...DOOM je prostě metal, čistokrevná brutalita a akce, jesti chcete elektroshity a týpky bez koulí zpívající přes vokodér, doporučuju počkat si na další call of shitty
  • Perfektní fps.Luxusně odladěná. Až mě přivádí trošku do schýzi s názory. Na jednu stranu je pravda, že je naprosto "tupá" z hlediska příběhu a herních mechanismů. Takže chápu, když k ní někdo nemá důvěru.
    Na druhou stranu, je to tak dobře vyvážené a odladěné, že si nemůžu pomoct a paradoxně mi to vůbec tupé nepřijde. Ta hra je hodně těžká. Ale strašně fér (každému útoku se dá uhnout.) Kdykoliv umřu je to moje chyba, protože jsem ztartil přehled o pozicích nepřátel, apod. Navíc vás hra odměňuej za hraní (zabíjení nepřátel healuje) a ne za to že nic neděláte (krčení v zákrytu a chvíle nicnedělání vás nevyléči). Navíc nepřátelé jsou tak pohyblivý, že nikde v levelu nejste schovaní a v bezpečí. Vždy vás rychle najdou.
    Výsledkem je akce, která po vás vyžaduje mnohem víc aktivity, než osatní střílečky na trhu, které vás vedou pasivně za ručičku (a pradoxně nejsou označeny za tupé protože nabízejí nějaký béčkový příběh z druhé světové). Ale zatímco u jiných fps většinou můžu naprosto vypnout a pouze pomalu odstřelovat vykukující hlavy, tak v Doomovi konečně cítím, že se musím trochu snažit. (aniž by to ale bylo frustrující!)
    • mně to podle videí připomíná quake arenu nebo unreal tournament. Prostě obrovská hala plná různých mustků, kde se dá skákat a běhat, kde se spawnují nepřátelé a člověk je musí v rychlé akci pozabíjet. Nic míň a bohužel nic víc. Arena ani UT mě nikdy nebavily, takže nejspíš není pro mně není ani doom.

      kupodivu bulletstorm na mě působí mnohem lepšími vibracemi, ale nehrál jsem ho.
      • Ano. Q3 Areně je to docela podobné. Ale není to vyloženě kopie.
        Jednak každého protivníka zabíjíš jen jednou. Takže arény nejsou limitovány časem či počtem killů. Nejedná se tedy o 10minutové matche, ale o mnohem kratší přestřelky, které nepůsobí uměle natahovaně. Protivníci se sice spawnují postupně. ale není to vůbec přehnané a do minuty je většinou vystaráno. A hlavně jak postupuješ hraješ pořád v nových lokaícch (které jsou velké a není to několik vln v jedné místnosti jak se stávalo třeba v Serious Sam).
        Výsledkem je, že jsou to sice arény, ale nemá to úplně ten Q3 feel. Ty arény jsou tam proto, aby jsi ty i protivníci měl dost prostoru k pohybu (a věř, že i protivníci to využívají na maximum)
  • Za sebe rikam 9/10. Fakt me kosit ty monstra z pekla porad bavi!
  • stoupeek
    Koupil jsem v den vydání za 1100 Kč. Čekal jsem od toho svižnou střílečku. Pohyb bez zastavení, uhybání projektylům, co nejpřesnější střelba za pohybu, zmatek a hrozná řežba. A to jsem taky dostal. K tomu navíc přibyla možnost skákat, vylepšovat zbraně a motivační sběratelské věci, takže mě to láká prozkoumat každý kout mapy. Občas nostalgická vzpomínka, prostě paráda.

    Hra mi nabízí to, co jsem čekal a jestě víc. Parádně se bavim, na tu začáteční maximální obtížnost to je i výzva (pak se odemknout ještě další obtížřnosti). Maximální spokojenost.

    PS: Mulťák jsem zatím nezkoušel.
  • @TheGGG
    "protože někdo chce od hry VÍC, to je šok co?"
    "Já rád mám při hraní i nějakou větší motivaci, než jen si nafukovat ego nad počtem headshotů."

    Takže (většinou) silně béčkový příběh, tunelovitost a skript everywhere je něco víc, ale když chce někdo od hry rychlou akci, bez berliček, bez pocitu, že sem opička, která prochází atrakcí ozdobenou banány, hru, která staví primárně na skillu a výzvách, tak to není něco víc, jen honění ega a zastaralá hratelnost? Krásně ukazuješ, jaký si ignorant s černobílým viděním.
    • Jo tuhle reakci na mě jsem taky nepobral, ale než jsem mu na to stačil odpovědět tak to zcenzurovali *1* naštěstí funguje ctrl+z takže - GGG, tady máš odpověď:
      sorry, ale příběh alá michael bay není něco, u čeho bych prožíval emoce, děcko dávno nejsem a proto si dokážu užít i hru jako je doom a nepřipadá mi, že jsem jeho koupí rozbil herní průmysl *3* a zahraju si toho hodně a užiju si to, i to call of duty i některé indie hry i hry od blizzardu, ale ty máš dost pokřivený názor, herní průmysl je ohromný a má hry pro každého, není jenom total war a call of duty a když si chci užít opravdové umělecké dílo, tak sáhnu po nintendu a hrách jako Ocarina of time nebo Majora's mask, nebo starých rpgčkách a ručně kreslených adventurách, které mají skutečně AAA příběh, kdežto hry které si užíváš ty mají příběh jako filmy co sbírám na blu ray - akční hollywoodské blockbustery, fajn neberu ti to (sám sbírám MCU a věci jako godzila pacific rim atd atd), ale není to žádná vysoká forma umění jak všude prohlašuješ. Přeji vyzrálejší pohled na svět a dobrou noc nejen tobě ale všem v diskusi, musím jít spát abych mohl zítra budovat kapitalismus a ze svého platu podpořil nákupem páteční vydání fire emblem fates *5*
  • Libi se mi jak se tu srazi nazory lidi ktery vyrustali na puvodnich hrach typu Quake a Doom a mladsi rozmazlena generace ktera nevi co chce a chce to hned a nedokazou ocenit moderne udelanou hru vernou originalu. Smutne velice smutne
    • asi jsem výjimka. V dobách kdy byl Doom novinka jsem byl na gymplu, a kupodivu mě to nebavilo, přestože jsem na to měl věk. Hrával jsem spíš Heretic/Hexen a pak hlavně RPG hry - Lands of Lore, Ultimy Underworld, System Shock atd.
      • Na Dooma musel byt clovek i trosku blazen a umet se prepnout na jinou ( rychlejsi ) frekvenci.
        • Heretic, Hexen a System Shock vysli az v dobe Doom 2.
          • -1992- Wolfenstein 3D
            -1993- Doom
            -1994- Doom 2, Heretic, System Shock
            -1995- Hexen
            -1996- Duke Nukem 3D, Quake, Strife
            -1997- Blood, Goldeneye 007 (N64), Hexen 2, Quake 2, Shadow Warrior, Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, Turok: Dinosaur Hunter
            -1998- Half-Life, Thief: The Dark Project, Unreal
            -1999- System Shock 2, Turok 2: Seeds of Evil
            -2000- Deus Ex, Perfect Dark (N64), Thief 2: The Metal Age
            -2001- Return to Castle Wolfenstein, Serious Sam: The First Encounter
            • Ved pisem. Doom mal v tomto rok a pol exkluzivitu.
  • BTW Flashi proč nenadáváš, že to má jenom pár hodin, přitom u Uncharted ti vadila herní doba okolo 20...
  • Jeste k recenzi. Clovek se muze zastavit. Ja treba vzdy na konci urovne se otocim a hledam podle mapy secrety. Vetsinou to jde v pohode prolezt az k zacatku levelu. Asi jen jednou se mi v tomto klidu pbjevil za dvermi hellknight, jsem se malem ...
    • Veskoslav
      Já procházím levely až mám všechno otevřené nebo spíš ty části, u kterých člověk ví, že jakmile z nich odejde, už se těžko vrací.
  • Nechtěl jsem to kupovat ...zatím,ale nakonec jsem podlehl a koupil ...a jsem rád. Doom3 jsem přijal trrošku s rozpaky. Místo řežby to byl akční horor. Tenhle Doom4 je zase řež jak má být. Nic nového pod sluncem, ale kvalitní retro. Kéž by se chopili stejně i odkazu na Duke Nukem (ačkoli přes nedodělanost DNF nebyl až tak zlý, dohrál jsem v jednom tahu a docela jsem se u toho bavil).
    • josephd
      Já ještě stále volím vyčkávací taktiku a přemýšlím, jestli do toho jít nebo počkat na slevu. Co se týče DNF, nebyl tak špatný, nicméně jeho DLC The Doctor Who Cloned Me je parádní, vřele doporučuju *3*
  • bože na kolika disketách jsem ho měl ?asi na 15?už ani nevím ale byla to řežba.
    • Veskoslav
      DOOM I byl na 4 diskety:)
      • Už si to nepamatuji měl jsem doma pakl disket s hrama civilizace,tanky,heretic,doom1-2,wolf a je to už řadu let tak že fakt nevím.ale byla to paráda *3*
    • Doom 2 byl na max 4 3,5'' diskety, jestli se nepletu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit