Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    8 jádro i7? To v tom Ubisoftu kouří docela slušný materiál.....
    • matt
      Tak já ti nevim, ale podle mě 4 fyzická jádra + 4 virtuální jádra se rovnají 8 jádrům.. Autor článku neřekl, o jaká se jedná a tudíž bych to nepovažoval za nepravdivé tvrzení *3*
      • HT nejsou virtualni jadra, meles kraviny.
      • Veskoslav
        Fyzicky není i7 osmijádro.
        • Tak teď už víš, že i7 je osmijádro, tak tu ze sebe nedělej blbce. Konec. Nevěděl jsi to, se stane, ale nemel dál kraviny.
          • Veskoslav
            To myslíš vážně? Takže když mám v pc 6 virtuálních mechanik je to to samé jako když mám 6 skutečných mechanik? Děláš ze sebe idiota nebo to skutečně myslíš vážně?! Zítra jdu přepsat dějiny, Intel má 8 jádrové procesory už nějaký ten pátek na trhu....
            • matt ... jop a pak vytahnes ruku z nocniku ... protoze pises totalni hovadiny.

              Pitomec jako ty samozrejme nemuze tusit, ze thready musi cekat na sync, a ze jich muzou bezet (a taky bezi) stovky. Vice jader umoznuje rychlejsi provoz v tom teoretickem pripade, ze na sebe jednotlivy thready nemusi cekat (coz u her rozhodne neplati). HT tak umoznuje vyuzit nekterych specifickych casti CPU vice thready, ale neumoznuje jejich soucasny beh. V nekterych pripadech naopak HT vede k razantnimu zpomaleni - jednoduse proto, ze se musi prislusny akce provest znova, protoze nebyly splneny predpoklady (CPU se totiz snazi predpokladat nejaky vychozi stav a podle toho si ulohy predpripravi, jenze kdyz se vychozi stav zmeni ... musi to zahodit a udelat znova).
            • matt
              Víš vůbec k čemu slouží více jader na procesoru? Každé jádro v paralelním systému zpracovává jedno vlákno. Proto fyzické osmijádro od AMD zpracovává... 8 vláken.. Intel má 4 fyzická a 4 virtuální a je též schopen zpracovat ve stejnou chvíli 8 vláken. Tudíž lze hovořit o osmijádře. To že nejsou všechna jádra fyzická je věc druhá..
    • No to je teda fakt žádný 8 jádro jsem fakt nenašel.
  • wenceslaus
    Ten procesor *8*
  • a osmijádro je dnes standard?
    • Ano, popularita i7-4xxx a FX-8 je obrovska. *12* S
    • victor
      Teda nevím jestli u Intelu , ale u skorojádrových AMD pomalu ale jistě ... díky bohu mám starou odemčenou 960T (Zosma) se kterou si budu muset vystačit .
      • Keyz
        U AMD ano. Tam i levné stroje mají 8 jader.

        Kdyby napsali 4 jádro pro intel a 8 jader pro AMD to by dával smysl. Výkonově jsou podobné.
        Opravdu dnes tohle nedává smysl. Jak to portují a kašlou na optimalizaci anebo přidanou hodnotu, tak nevíš jak to vůbec bude.
    • Keyz
      To je přece jasný. Ten kdo má Intel má určitě Intel Xeon E5-2440v2 aby měl minimálně 8 fyzických jader a tahle pokročilá hry na tom vůbec šla. *15*
  • Keyz
    Tak když se na to podívám, tak vypadá dost zoufale. Doporučené by měli být takové nároky aby člověk věděl co potřebuje když to nastaví co to dá.

    Navíc Intel Core i7-3770? Ukažte mi hru které používá hodně hyper threading jako mají i7. Co jsem četl, tak u her se to moc nevyplatí oproti šifrování apod, kde i7 mají velký náskok. Jinak to nemá smysl.
    A GTX 560 ti? 2 generace stará karta střední třídy navíc k nepoměru vzhledem k silnému CPU. To je zase nějaké hovadina.
    Anebo co je horší. Hra opravu bude ošklivá a hlavně náročná na procesor. Jak je vidět, kdo nevylepšil PC po nové gerenaci konzolí, nemusí zoufat. Brda to je stále velká.

    Tedy PC za cenu 11.000 splňuje doporučené požadavky. Ano, opravu je nutné mít drahý počítač aby na tom šlo něco hrát....
    • Lol, prave te intely su lepsie koli lepsiemu vykonu na jedno jadro. Pretoze ich tam maju menej a vykonnejsich tak su vhodnejsie na zaostale hry (aj te najmodernejsie). Prave AMD s jeho viacej a pomalejsimi jadrami je v celkovom vykone v aplikaciach nato prisposobenych vyborne, ale na hry rozhodne nie.

      Takze keby to HT naozaj nevedelo pouzivat (coz je s principu blbost, nic take ako nevediet a vediet pouzivat HT neexistuje) tak je to este lepsie, koli vykonu na jadro.
  • S dnešníma cenama si 8GB ramek muže dovolit skoro každý... já osobně mam 16Gb a nestálo to vubec raketu. Nicméně Žádný Intel není osmijádro pokud vím. Mají jen 4 fyzický a 4 virtuální ne? Jinak nároky adekvátní na dnešní dobu. Je to takovej Mainstream. Já si doted vystačím s GTX460 a Phenom X4 965 nataktovanej na 4Ghz a zatim sem neměl žádnej problém s žádnou hrou. AA nepoužívám.
  • oktavius66
    neeeeee nejsou krvavé *7* ... Jenom 8 Gb ram. Už je to tady. Až doteď se říkalo že 4 Gb naprosto stačí nadmíru. Hmm jde vidět, že už ne. S mojí grafickou kartou ASUS HD 6850 DC to asi těžko rozjedu. Aspoň na ty Low bych snad mohl. Ramky splňuji snad jako jediné. i to 8 jádro je přebuřené. PC jsem upgradoval před 1 rokem. Stálo mě to 10 500 Kč a zase abych kupoval nové. To se mi už bohužel nechce. Radši si počkám na konzolovou verzi. Grafika je mi u pr. . Důležitá je hratelnost.
    • Nebuď hysterický, můj synu. 8GB RAM se stalo standardem při příchodu nové generace konzolí. Bylo to již mnohokrát zmiňováno.
      • Keyz
        Bohužel pouze na papíře. Sám jsem koukal kolik co bere RAM a jen někdy, hra zabrala lehce přes 2 GB. Natož například 4 GB RAM.

        Navíc se zapomíná, že konzole mají RAM sdílenou s VRAM! Tedy si řekneš 8 GB = musím mít 8GB RAM. To není pravda, když u konzole to slouží i pro grafiku. Tedy klidně stačí méně.
        • 32bit hra samozrejme vic nikdy vyuzit nemuze, a to ani kdyby ses postavil na hlavu a odstrkoval usima. A jelikoz 32bit systemu je stale velmi znacne mnoztvi, zadnej vyvojar nebude delat gamesu 64bit only. Pokud tedy vubec existuje aspon jedna jedina, ktera ma zaroven 64bit binarku. Sranda je pak predevsim to, ze caso i kdyz tu RAMku mas, tak ji gamesa nevyuzije, a stejne neustale neco hrabe na disku a loaduje a loaduje ...
      • Už sis zase šlehla, Kilianová?
    • Grafika je steně kvuli konzolim pěkně hnusná proti tomu co bylo propagováno na začátku vývoje
  • N0isy
    Akorát, že Intel Core i7-3770 není osmijádro, ale čtyřjádro. Jinak v pohodě. *7*
    • 4 jadro na 8 vlaken, takze de fakto pre nas osem jadro, ktore pracuje rychlejsie ako to "prave" osem jadro koli zaostalosti a zblbosti, zastaranosti naseho sw a hier.

      Takze ano - V pohode.
      • Coz muze tvrdit leda mamlas, tektej netusi o cem je rec. HT NEUMOZNUJE a NIKDY neumoznoval soubeh threadu. To ze ti to widle zobrazej jako dalsi CPU je jen PR masaz.
      • N0isy
        To je sice pravda, ale pochybuji, že to tak autor myslel.
  • Podle mě autor tohoto článku neví co jsou to krkavé hw nároky ,protože 6GB RAM je výsměch a 8 jáder pche. *6*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit