Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Doufejme, že to bude lepší než dvojka.
    • Dvojka byla vyborna hra
    • trolo
      horsie to uz byt nemoze...oh wait...
      • "oh wait" - Jak originální, trapáčku
    • Malleth
      Doufejme, že to bude lepší než ME trojka.
      • Jsi otravnej hnusnej asociál.
  • Ještě že tam bude customizace postav. Kdyby tam byla jen úprava postav tak by to bylo trapné.
  • Pamatujete na ty kecy pred vydanim DA2? A pred vydanim ME3? Ja osobne si pockam na reakce hracu po vydani. Do te doby si mohou plkat, co chteji.
    • Cahir
      Já osobně si počkám na reakce recenzentů, resp argumenty hráčů. Hráčská obce je povšechně banda uřvanejch trolících děcek...
      • Tech recenzentu, co dali DA2 9/10 a ME3 take? Aniz by zminili JEDINY nedostatek? Takove recenze si ti recenzenti mohou strcit, vsak vite kam.
        • MrSanta
          Jak se to vezme. Mě baví jak DA2 tak i ME3. Nevím, jestli bych šel s hodnocením na 9/10, ale určitě jsem blíže k hodnocení recenzentů, než k hodnocení uřvané anonymní grupy haterů, která hru kolikrát ani nehrála a jenom valí bezdůvodná nízká hodnocení na Metacritics.
      • Cahire, zrovna ty jsi naprosto objektivni ultra vetrak
    • walltar
      Ja si to zase radši před koupí vyzkouším...
      • no jelikoz koupena verze bude jen s Originem tak ja vyzkousim tu bez Originu
      • ;) ...
    • Robotron3
      Kdybych dal na reakce hráčů, tak bych si tu dobrou hru, co se mi líbila DA2 nikdy nezahrál ;)
      • nebud ironickej jeste by si nekdo moh myslet ze se ti DA2 fakt libila *3*
        • Robotron3
          Proč by to měla být ironie? Že každý na DA2 nadává? Asi nejsem každý, mě se líbila.
          • budou tě kamenovat ale vím o čem mluvíš, byla to akční hra o tom žádná... ale já si to taky vcelku užívat... a to jsem fanda víc rpg jak action
            • Robotron3
              Akčnější a v podstatě ještě víc adventura. A adventury já rád. Nechápu proč by měla být hra zatracována na základě předchozího dílu, že je to jiné a srovnávat to s hodnotami jedničky. Vždycky posuzuju hru, jak dobrá je sama o sobě a Dragon Age 2 je dobrá hra. Je mi uplně jedno, jestli je to míň RPG, jestli tam nepřátelé vyskakují ze vzduchu, když mě to jako hra bavilo a zajímalo. Proto du proti davu a rád :)
  • trolo
    „jeden level v Dragon Age 3 stejně velký, jako všechny levely z Dragon Age 2 dohromady“

    tak to moc velky neni ked v dragon age 2 boli len 3 miniaturne levely ktore sa stale opakovali
    • Což není nutně zápor. Jedná se o koncept recyklace map dobře známý komukoliv, kdo kdy přičichl k jakémukoliv JRPG. Jde jen o to, že lidi po DA1 očekávali něco jiného, což ale není důvod dvojku zatracovat. Když se na ní nedíváme jako na nástupce D1, ale jako na hru samu o sobě, tak šlo o kvalitní počin.
      • Co je dobreho na tom od zacatku hry do konce stale prochazet opakujici se lokace a minidungeony? To me na DA2 sralo snad uplne nejvic.
        • Dobrého nebo špatného na tom není nic, je to specifický styl návrhu úrovní u japonských RPG, kde se většina hry odehrává v recyklovaných lokacích, které tvoří výplň mezi jednotlivými příběhovými posuny. U takového typu her zpravidla nemá význam (jak pro příběh tak pro hru) modelovat mapy nové, protože až na jednotlivé příběhové uzle neslouží mapy jinému než estetickému účelu.

          Samozřejmě u hry, která slibuje rozsáhlý svět je to naprosto nevhodný koncept.
        • Některá JRPG možná zachovávají repetitivní koncept , ale naproti vám vrhají nové a nové neokoukané nepřátele , tudíž gradují tam kde se jinde dostavuje nuda ....
          • jenže pokud vím, DA:O není žádné přiblbé japonské RPG s očima jak prsa a prsama jak balóny a barvičkama jak z omalovánek
            stále nechápu, jak evropan může něco takového hrát... a prý ještě s originálním dabingem, úchylové
            • Tvůj názor na japonskou kulturu Ti nikdo nebere, ale správně si vypíchnul hlavní problém DA2! Fanoušci DA:O čekali stejný typ hry, jako dostali v jedničce a namísto toho dostali hru ze zcela opačného spektra. DA:O jako strategicky zaměřené RPG odvolávající se ke kořenům WRPG žánru a DA2 zcela otevřeně se hlásící k JRPG. Ve skutečnosti mi přišly spíše průměrné a nedostávající očekávání obě (každá z jiných důvodů), ale většinou slyšíme hořekování hlavně nad DA2, protože fanouškovské základna DA je převážně formovaná fanoušky původního "oldschool" konceptu.

              Mě osobně je příjemné, že Bioware v herních mechanikách u svých sérií neustále vrtá. Spousta systémů v DA:O mi přišlo od základu nefunkčních a na rozdíl od her jako Baldur's Gate a Icewind Dale, na které měl odkazovat, vypadal spíš jako pokus o offline MMORPG. Jelikož nechovám zášť vůči východní tvorbě, DA2 mě potěšil kromě příklonu k více akčnímu pojetí hlavně větším důrazem na příběh a osobní příběh hrdiny. Pasáže jako Varricovo chvástání o tom, jak celý barák vymlátil, přičemž hráč v této vymyšlené báchorce skutečně figuruje a hraje za směšně přeboostovaného Varrica, jsou velmi povedené a ukazují, kam až sahají možnosti interaktivní narace. *4*
            • No nevím, jestli je větší prase on nebo japonci...
            • EuroSamurai
              Kozy:Tak nák není problém když to nemáš rád ale to, že se tu tvůj, kolega vyjadřuje jak zaostalý ignorantský prase a uráží lidi který to maj rádi jen díky tomu že to hrajou/sledujou(nazývat někoho uchylem za to, že má rád jap. dabing ??) je tak trochu ubohý a smutný nehledě nato, že píše blbosti a očividně nic o jap. tvorbě neví a jenom plácá něco co někde slyšel či "viděl jen z rychlíku" jak je u spousty asianhaterů co potkávám zvykem.
            • Jo tak ....Na Gandalfa mi nešahej !!! *15*
            • teď jsi si znepřátelil zdejší komunitu asianloverů. Ale vidim to stejně.
  • "Customizace" není slovo. Prosím pište česky.
    • Jo. Kastomizace.
  • Spades
    Rozlehlejší lokace? Customizace postav?
    WTF?!? To jako má být nějaká revoluce, nebo příchod super novinek do RPG?

    Kdyby radši napsali, že se rací zpět k starému dobrému systému z DA:O, tak by to dávalo smysl...
    Ale jako bojím se, že customizace bude změna pár skinů a barviček postav, a rozlehlé lokace budou nejvíc copypasta posledních let...
    • No tady se bojím, že v těch rozlehlých lokacích bude nudně. Měli by vzít systém lokací z jedničky a trochu je rozšířit, a dát jich tam víc, ten systém byl fajn, jen by potřeboval upgrade. Mě na jedničce právě trochu štvalo, že tam těch lokací bylo málo. Pár větších, pár menších a je to. Zas volnej svět dělat nemusí, hlavně k vůli tomu, že je to Bioware. Menší lokace jim jdou.
    • h0p3
      pro mě to je u DA, celkem skok dopředu *1*
    • USER47
      Uh, všechno jen ne DA:O, horší RPG jsem už hodně dlouho nehrál. To i dvojka se mi vlastně líbila víc, když jsem se smířil s tím, že je to standardní rubačka a pokošel se ignorovat biowarovskou neschopnost napsat kvalitní dialog.
      • Cahir
        uff, kdy vyšlo DAO, 2009?? Tak za ty tři roky jsem hrál několik RPGéček, které byli o dvě třídy horší než DAO (bohužel)...
        • To, že jsi hrál několik RPG horších než DA:O neznamená, že DA:O je nějaký klenot. DA:O je, podle mého, hra, která svým vzorům (Baldur's Gate, Icewind Dale) nesahá ani po kotníky a zcela si nezaslouží hype, který měla. Pro vyvolání iluze "hardcorovitosti" a "oldschoolovitosti" přichází s prazvláštně stylizovanou grafikou a nesmyslným systémem odemykatelných tactics slotů, které jsou vlastně k ničemu, protože scriptování společníků je tak nedokonalé, že je stejně třeba při větších konfliktech věci jako healování a management many ovládat ručně. Jo a namísto krásně unikátních předmětů po vzoru Baldur's Gate, kde každý měl ručně psaný popisek, jsou tu nějaké tiery (?) - k tomu action bar, profese a máme něco, co vypadá jako špatný pokus o offline MMO.

          DA:O prostě nestálo za moc, šlo o nostalgické povzlykávání nad něčím, co je i dnes hratelnější, než DA:O samotné. Uvědomil si to i Bioware a udělal DA2 v stylu japonských RPG.
          • No zrovna IWD1 a 2 bych nezminoval, krute linearni lokace a ciste zamerene na boj. Ze by toto mel byt klenot? BG to je samozrejme jina
            • Tvrdím pouze, že DA:O není žádný klenot, o BG ani IWD netvrdím nic kromě toho, že se, slovy Bioware, jednalo o zdroj inspirace DA:O. IWD soudit ani nemohu, jelikož jsem se k němu zatím nedokopal. *4* Co jsem vyčetl z recenzí, tak byl sice více zaměřený na boj, než BG, ale vesměs šlo náplní o velmi podobné hry.
    • Cahir
      DAO rozlehlé lokace teda fakt nemělo.
      • trolo
        s porovnanim DA2 ma rozhlahle lokacie aj call of duty
  • Veskoslav
    Zapomenout na existenci DA2 a modlit se, ať to naváže na DA:) Moc rád bych si zase zahrál něco, co by navázalo na první díl, kdy 2. díl mám doma jenom proto, že byl k ME 2 zdarma přibalený.
  • Rinkimen
    A pokud se vám náhodou možnosti úpravy nebudou líbit, nezoufejte. Hra bude pravidelně zásobovaná DLC balíčky s upgrady účesu a koberců do hradu :D
    • Už se těším.
  • Já jim fandím. Je to splácanina všech možných titulů (LOTR, Ice Fire , Zaklínač), ale jednička byla dobrá - tak snad se v trojce předvedou. Rozhodně to nebude aspoň takový tunel jako jednička. Taktizování bylo super. Na druhou stranu některé postavy tím tunelem ztráceli na efektivitě. Více interaktivní bojové pole by taky neškodilo ( Jako na někoho s kopce poslat kládu nebo telekinezí vyvrátit strom a něco tím zablokovat). Hlavně konečně udělejte normálního hraničáře!!
    • A to by taky mohli vrátit do RPG tahové souboje , aby se dalo skutečně taktizovat ... no mohli by ,že ... ale je to taková splácanina ;) ...
      • Cahir
        Taktizovat se dá i bez tahových soubojů. *3*
      • Robotron3
        Když si v Dragon Age zvolíš hard, nebo snad hardcore obtížnost, tak taky už musíš taktizovat a pauzovat si souboje a udílet příkazy, což se už podobá tahovce.
  • genki.sudo
    Ja som sa náhodou u DA2 bavil.. Až to dej chvíle než som sa to snažil zahrať podruhé, znovuhrateľnosť tam je dľa mňa nulová. Pokiaľ to neprepchajú tými psedudo-dojemnými 1diotskými cut-scénami ala ME3, bude to určite ok.. :-)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit