Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 1) Není to na STEAMu
    2) Co má být sakra pravdy na té ochraně ničící SSD?

    Hry kupuju už roky, ale poslední dobou co předvádí velcí vydavatelé, to je až hanba. Proč mají tak velkou potřebu ždímat platící hráče a ve výsledku je trestat?

    Na STEAMu mám 250+ her, na Originu 10+ a na GOGu 30+ aby tu zas náhodou nebyl někdo duchapřítomný kdo by mě chtěl napadat z podpory pirátství.
    • Piráte!!! *16*
  • Sakra, nevím proč nemohli vydat demo. Chci si DA I předobědnat v xzone a dostat dárek, ale slyšel jsem že hra je dost náročná a fakt nemám tucha, jestli to rozjedu. Takový BF4 mě jel na střední detaily na stabilních 60fps a dragon age bych chtěl dát na střední tak na stabilních 30fps min. Bohužel jsem slyšel že ta nová ochrana dost zatěžuje PC a bohužel nelegální cesotou si to kvůli dosut neexistujícímu cracku taky nezkusím. Co myslíte, mám do toho jít?
    • Co mas za sestavu ? hra je hezka i na mensi detaily ale je nutne mit zapnute mesh na high jinak postavam sviti vlasy xD
      • Právě že nic moc *3* , ale hraju na malý rozlišení a zatím to docela stačilo. každopádně asi počkám na demo
        • Ja to hraju na q6600 taktovanej na 3ghz grafickou kartu hd 7750 a 4gb ram nastaveni mam rozhazene mesh nam na vysoke protoze na medium sviti vlasy ostatni mam bud na medium nebo krajinu na low hra presto vypada paradne rozliseni 1280-1024 se zapnutim mantle kolem 40-30fps jedinej problem kterej mozna dela ochrana ze se hra treba po 20 min sekne tak na 5 vterin vyuziti cpu proste vyleti na horu a zas spadne jo a na hre mi vadi jeste jedna vec mam ted odehrano 9h a chybi mi tu auto attack hraju za lucistnika a mam pocit ze se uklikam
          • PS: co je zapnutý mantle, vím, že to je něco s enginem, ale nikdy jsem to nezkoumal
            • Fakt máš pravdu, sem se díval na nějaký srovnání.
              Todle je jedna z věcí co mě na grafárnách štve, když nějaká řada začíná číslem 7, měla by být lepší než ta co začíná číslem 5. Nevím proč je v tom takový bordel. Každopádně díky za odpovědi. Nakonec ty diskuze nejsou tak strašné, jak mnozí tvrdí. Dragon age Inquisition už mám předobědnáno i s dárkem od xzone. Teď už jen rychle dopařit DAII.
            • pujde ti to ta grafika je lepsi jak ta moje :)
            • Jinak v PC se fakt moc nevyznám, asi někdy v budoucnu koupím next gen konzoli, každopádně DA I bych radši zahrál na PC.
            • tu grafárnu mám HD 5870, vím že už je to šunka, ale dosud mě hry na medium jely docela dobře. SoM mezi 50-60 fps např. Asi to koupím, ale mám docela obavy. Snad to bude hra víc zaměřená na procesor.
            • jo je to v pohode hru jsem si aktivoval pres VPN jurcite to opravi patch ale do te doby to zlobi
              mantle je nahrada za dx http://en.wikipedia.org/wiki/Mantle_(API)
          • Díky za odpověď
            Hmm, procák mám lepší, grafárnu asi o malinko horší, rozlišení stejný. Ale asi to zkusím.
            BTW: co přesně myslíš těma svítícíma vlasama, to snad brzo zpraví patch ne?
            PS: že se tak ptám, jakto že už hraješ, já myslel že crack není a vyjít to má až v pátek. Zatím to vyšlo jen v USA co jsem slyšel.
            Jinak, je 30 fps v pohodě? U některých her je to vklídku a jindy je to docela opruz.
  • Keyz
    Nedobré ovládání na PC

    http://forum.bioware.com/topic/520615-pc-controls-and-suggestions/
    http://forum.bioware.com/topic/520356-pc-controls-tactical-camera-ai-complaintssuggestions-thread/

    Dík uživateli: "Flynn"

    Některé věci jsou opravu otravné, když zasahují do bojů které hráč podstupuje často. Divný, že to recenzentovi nevadilo. Jak se říká, člověk si zvykne na všechno. Na lepší i na horší.

    Jak někoho napadlo, že jakmile v taktickém módu vyberu postavu tak tam skočí kamera? To je taková blbost. Tedy koukám na místo kde něco plánuji a hodí mě to zase zpátky. Ano na PC tohle prostě není možné udělat a museli pro daný prvek vyrobit speciální HW *7*
  • Ake su zmeny v porovnani s DA:O/DA2? Oplati sa to hrat ked mam este na vyber z Divinity:OS a Legend of Grimrock 2?
    • Ja volim Divinity a Grimrock 2 (a Wasteland 2, kde se uz blizim ke konci) a s koupi DAI pockam, az to bude za lepsi cenu, pripadne na nejakou goty edici se vsemi DLC. Ale pokud jsi treba hrac typu "musim to mit a hrat hned v den vydani, jinak se zblaznim" tak nemas moc na vybranou :)
  • Lotr
    Pořád se nemohu rozhodnout. Hra má ochranu Denuvo která podle všeho perfektně ničí SSD disk. (zapisuje okolo 30 GB dat za hodinu protože šifruje herní kód a tím snižuje životnost SSD disků)
    Ale zas vypadá dobře a chtěl jsem si koupit nový.
    No budu nad koupí ještě hodně přemýšlet.

    Popřípadě si jí koupím až bude crack který ochranu odstraní. Upřímně nevím. Politika EA která aktivně ohrožuje zákazníky mi prostě vadí.
    Ale hra vypadá dobře.
    • Kéž bych měl tak velké SSD abych na něj mohl instalovat hry. :-) Nemám tam nic a ze 120 GB mi zbývá 50... každopádně pokud by to byla pravda, tak je to špatné.
      • Instalovat můžeš kam chceš, ale ochrana samozřejmě zapisuje na systémový disk, což bývá právě SSD :-)
    • Keyz
      Žádný věrohodný test není a nemůže ani být, protože nelze porovnat jak se chová hra s danou ochranu a bez ní. Jakmile bude crack (jestli), pak je možné to porovnat. Bude to muset být ale crack, který tu ochranu zruší (tedy přímo .exe sobor) a ne nějaký loader. Jestli je vůbec možné loader použít. Jako to je u Uplay atd.

      Ty informace asi čerpáš z jistého fóra, kde někdo dal odkaz s obrázek na ruském fóru kde se o tom psalo. A to je vše. Nic víc *3*
      • Lotr
        Nepopírám. O Denuvo jsem přečetl vše co jsem našel a tak ta ochrana funguje. Ale sám doufám že jde jen o klepy.
        To by prostě už bylo až příliš.
        • Keyz
          Bohužel, je to možné. Některé ochrany byly podobně debilní a bylo lepší to hrát s crackem *16*
          Snad se objasní jak to v praxi funguje.
    • species
      muj clovek toto, co nemuzu vyzkouset wareznuty jednoduse nekupuju. A hry co na tebe forcuji origin, udontplay a podobny kraviny crackuju i koupeny.
      • By mě zajímalo, jak chodíš na filmy do kina nebo jak chodíš do hospody na pivo, když vše chceš nejdřív zadarmo vyzkoušet *1*
        • Filmy sem prosím radši ani netahej. Proč bych měl jít do kina kde jsem asi jedinej co se přišel podívat na film? Ostatní mě přijdou že se tam přišli buďto najíst, probrat co se stalo během dne nebo zalovit v kalhotkách partnerky. To mám jít v určitý čas, na určité místo a bez možnosti odskočit si s pauzou? A ještě za to platit poměrně velké peníze? Vzhledem k tomu kolik to bude stát na DVD kde si to budu moci pustit kolikrát budu chtít. Filmy mám rád, ale kino vidím fakt jen na to lovení v kalhotkách.
        • Před filmem si pustím trailer a v hospodě není nic špatného na tom, nejprve ochutnat a pak si vybrat značku, kterou budu preferovat. Ty to taky nemáš jinak. Každopádně na hru demo už dneska neseženeš. Navíc cena piva a hry je trochu jiný poměr. I lístku do kina.
        • Tak treba ja kdyz jdu nekam na pivo, kde treba toci znacku, kterou neznam, nebo jsem ji nekolit let nemel moznost zkusit, tak si dam jedno a kdyz mi nechutna, tak uz si dalsi neobjednam. Ale pokud mi chutna, jsem schopen za vecer "mlasknout" i 10 kousku a pujdu do te hospody treba i vicekrat. Kdyby mi v hospode rekli ze tech piv musim vypit 10 a predem je zaplatit, jeste predtim nez si dam to prvni, poslal bych je na 3 doby do <>.

          Ja celkove lidi, kteri vyuzivaji to, k cemu byl warez urcen, tedy try before buy (nekupuj zajice v pytli), chapu. Sam toho moc nevyuzivam, protoze s tim malem casu, ktery u her travim a s temi vsemi slevovymi akcemi mam naopak spise problem s tim, abych si vsechno koupene zahral a casto se mi stane, ze hru, o ktere jsem si myslel, ze me bude bavit, po par hodinach odinstalovavam. Byt to hra za litr, byl bych nastvan. Kdyz je to za 10-15 babek, tak nad tim mavnu rukou.

          Kdysi byval takovy zvyk, ze vychazely demoverze, ze ktere se velice casto dalo poznat, jaka hra je a jestli ma smysl si ji koupit (treba demoverzi na Diablo 1, ktera koncila zabitim Butchera jsem hral asi 100x), ale tenhle zvyk nejak zmizel a pokud lidi nemaji moznost si hru vyzkouset, vezmou za vdek warezem, ktery jim tuto sluzbu poskytne. A pokud to neni ani na warezu, tak holt pockaji, nez hra slevni na zlomek ceny, aby je ta pripadna ztrata tak nebolela.
          • species
            Diky, lidi co tuto problematiku chapou je opravdu malo.

            Ja si zas pamatuju demo c&c: tiberiar sun, tam byly dokonce nejaky mise exkluzivni pro demo, tez jsem to hral asi stokrat.

            A pak prislo EA a westwood zlikvidovalo...
        • species
          To je jeste sranda, ale koupe takovyh kondomu je vzdycky strast.
    • Tahle aféra o Denuvo ochraně je až hysterický vyhrocená. Nikdo nikdy nepotvrdil, že mít DA: I s Denuvo ochranou vám zničí harddisk, to vše jsou jen spekulace založeny a všemožných polopravdách, které ale dohromady moc smysl nedávají.

      FIFA '15 nebo Lords of the Fallen také mají stejnou ochranu. První i po měsíci je stále bez jakýchkoliv technických závad, druhý pak trpí primárně špatnou optimalizací. Ano, Denuvo není bezchybná záležitost, ale ty nejzásadnější důvody, proč se to lidé snaží poplivat - část tvůrců udělala kontroverzního SecuROM + hry s touto ochranou se zatím nedají cracknout tzn. zpirátit zadara - jsou vážně absurdní.

      Tohle tvoření davové paniky nikomu neprospěje.
      • species
        Pro SSD disky neni dobre caste zapisovani a prepisovani dat. Denuvo funguje presne na tomhle principu.

        Co vis chces? Samozrejme ti nebouchne HDD hned jak si to nainstalujes.

        Pr*ser je spis v tom ze v cene hry je i cena za ochranu kterou TY nepotrebujes a presto ji platis kvuli piratum, ktery ty nejsi.

        DRM proste tresta platiti zakazniky.
        • Ne. Piráti trestají platící zákazníky.
          • species
            To je ale peknej blabol cos ted rekl.
            • "Kdyby se v době, kdy vývoj velkých her přesahuje cenově vývoj hollywoodských blockbusterů, tolik nelegálně nestahovalo, tak by se tolik nesnažili vydavatelé tomu zabránit. Takže ne, není to blábol. Za takhle hardcore DRM může pirátská komunita."

              A že tomu ta kvalita her a celková hratelnost včetně zábavy odpovídá, že?

              Nejde to házet vše do jednoho pytle, nemůžu říct že starší hry byly lepší než nový, nebo že indie je lepší jak AAA, ale ten trend tu prostě vidím.

              To už jsem fakt tak starej nebo co když se chci u hry bavit a opravdu ji hrát? Je normální upřednostnit vizuální orgie před hratelností?

              Filmová studia musela v minulosti opakovaně padat na držku protože zjišťovali že jejich přemrštěné náklady jim s ubývajícími diváky nikdo nezaplatí. Prostě nepoučitelní.
            • species
              Ale ja si hry treba stahuju(takze prispivam do statistiky) a pak je budto koupim nebo smazu. Takze jsem ted v pozici potencionalniho zakaznika a dost me ta DRM omezuje.

              Kazdopadne stahuje se i Witcher a presto CDprojekt ukazuje ze to jde i bez DRM, stale je zli pirati nezkrachovali.

              Me jakozto platiciho zakaznika nezajimaji protipiratske ochrany, nehodlam je financovat a rozhodne je nechci ve svych hrach "na pozadi"

              Tohle ale delaj vydavatele, ne pirati.
            • inac povedane, za DRM mozu potencionalni zakaznici
              vysvetli mi, kde inde, okrem tych debilnych velkych vydavatelov hier/muziky/filmov trestaju svojich zakaznikov pri kupe ich tovaru? :)
              (taka DRM pri aute by bola psina, nikto iny nesmie soferovat auto, ktore som ja kupil - 4 auta do kazdej domacnosti!, popripade asociacia na denuvo - kup si knihu a vydavatel ti posle pri kazdom jej citani agenta, ktory ti prebehne cely barak a skontroluje ci ju nahodou neopisujes na papier pri jej citani)
            • Kdyby se v době, kdy vývoj velkých her přesahuje cenově vývoj hollywoodských blockbusterů, tolik nelegálně nestahovalo, tak by se tolik nesnažili vydavatelé tomu zabránit. Takže ne, není to blábol. Za takhle hardcore DRM může pirátská komunita.
    • Nakej dukaz o tom niceni ssd?
      • Lotr
        Jen screen z toho jak DAI.exe zapisuje data.

        Není to samozřejmě potvrzené. Topic ve kterém jsem se ptal na ofi fóru bylo ihned smazaný a já dostal ban. Což není moc pěkné jednání. Ptal jsem se slušně co je na tom pravdy a zda mi to mohou jako případnému zákazníku vyvrátit.
  • Morraw
    Pff, tak já nevím furt. Ještě si týden dávám na rozmyšlenou. Láká mě, že si konečně můžu vytvořit qunari, open world, být zlý a dělat častá rozhodnutí ovlivňující herní svět, velké množství obsahu.
    Čeho se bojím, že mě to po třeba 30-50hh přestane bavit, ptže to bude furt dokola, že mě nebudou bavit souboje, bude mi vadit ovládání, taktický režim bude k ničemu, technicky to bude taky naprd nebo mi to nepojede atd
    No jak bude nejhůř, tak to koupím a kdyžtak v rámci 24h záruky vrátím.
  • Uživatelské recenze na Metacritic už tak nadšené nejsou a upřímně mají větší vypovídající hodnotu než podlacené recenze v časopisech.
    • eStar
      Souhlasím, jinak k těm haterům a trollům, je zajímavé že u opravdu dobrých her jako je třeba Divinity, Legend of Grimrock II, Alien: Isolation... tito trollové tak nějak chybí a nebo to možná bude tím že se jedná o lepší hry než je nový Dragon Age?
    • TheGGG
      ایتتیتیتیتینزنطنززکزکjddjjdjddjjdjjdkdksksk uddujdkdkxkxkxmnchchxhdhdudsuisiaiaisisisjsjsjsnznxnxnxncmcmmx mither.... game in my world I fuc**g mother of director
      0/10
      *1* *1* *1* *1*
      Vážně paráda ten metacritic
      http://www.metacritic.com/game/xbox-one/dragon-age-inquisition
      • Edit: Tak už to zmizelo. Ještě oddělat ty rádoby hodnocení, kdy dá někdo 0/10 všem dílům nějaké série, popřípadě když rozkliknete nějakého uživatele a vidíte, že dal např všem hrám na xone 0/10 a všem hrám na ps4 10/10 nebo obráceně.
        Nejlepší jsou názory lidí, které osobně znáte. Já bych se taky mohl regnout na met a dát tam všem hrám od blizzardu 0/10 a ještě to nějak na oko okomentovat, ale nejsu kkt.
    • Hele, taky jsem driv veril Metacritics. Pak jsem zjistil, ze internet je prolezly vsemoznymi individui, z nichz trollove jsou jeste ti dobri.
      Never anonymnim cislum; kdyz ti (jako mnohdy mne) nestaci recenze, mrkni treba na streamy, kde uz se streamujici tezko za anonymitu schova a jeho slova mu budou vzdy vmetena do tvare :)
    • Tak trochu se to liší na platformě. Že by ta hra na PC stála za prd a na PS4 zase byla v pohodě... PC hráči, ačkoli jsem také členem, to je teď největší zvěrstvo. (globálně) *13*
    • Morraw
      No recenzema od herních novínářů se už také pár let neřídím. A metacritic taky zrovna nic moc, ikdyž po čase se to ustálí.
      Komu já věřím jsou Steam uživatelé, kde si můžeš i snadno ověřit jestli je to fake nebo upřímná recenze.
      • já věřím jen sobě, většina trhu jsou konzumenti bez vkusu. Dětinské Divinity se stupidními dialogy a příběhem či stupidní plastové Dragon Age:I vše je hrůzné a pokřivené. Nějaká nemoc tvořit tyhle nemocné fantasy RPG bez špetky vkusu. Fuuj dnešní době.
        • Ach, další mongol co považuje dark souls za rpg? Raději metrosexuální barevný DA:I než černobílé pokémony bez příběhu.
    • Ach ten metacritic *7* .. když ignoruješ nulové hodnocení, které mají vypovídací hodnotu rovnou právě té nule (hra takového rozsahu jako DA:I si rozhodně nezaslouží hodnocení nižší než 5, už jenom vzhledem k nabízenému obsahu) a případně i ty desítkové, které jsou některé přehnané, tak naopak zůstává velmi pozitivní hodnocení i na směšném metacriticu
    • species
      Obavam se ze ani Metacritic nestoji za nic, recenze typu "hra se mi seka, 0/10" opravdu nevypovidaji o nicem.

      Uprimne verim jen par zdrojum - torrentum(vyzkouset -> koupit/smazat) a par youtuberum.
      • ja verim smejkimu a vavrovi
        • Tak nějak Vávra... ať se radši soustředí na tu svou Kingdom Come, ladí a opravuje, protože zdejší kritici neodpouští. *1*
  • Dobra recenze.! :)
  • Po dvou hodinách ve hře jsem mám zatím rozpoluplné pocity co se ovládání týče. Je na to strašně vidět, že je to udělané na konzole. Například: na zemi je loot, kliknete na něj pravým tl. myši a nic. Musíte k tomu ručně na metr dojít a znovu kliknout.

    V boji není nic jako auto attack. Každý úder musíte zmáčknout, nebo podržet klávesu. Je to extrémně intuitivní a takováhle věc nebyla v žádném z předešlých DA.

    Navíc má za hra dost velké propady FPS. Dávám to za vinu DRM.

    Perlička na závěr. Ač je moje postava Quanarijsky geroj, dvou metrové svalanaté hov*do s obouručákem, npc se o mě baví ve smyslu "she closed the rift", nebo "give it to her".

    Doufám, že vyjde nějaký patch, co tohle všechno opraví. Nicméně, kdbych hodnotil pouze technickou stránku hry, tak 5/10
    • Keyz
      ?
      Tohle tam opravdu je?

      "V boji není nic jako auto attack. Každý úder musíte zmáčknout, nebo podržet klávesu. Je to extrémně intuitivní a takováhle věc nebyla v žádném z předešlých DA."
      Tedy nelze zadat v taktickém módu útok a bude probíhat automaticky boj? To samé když hraji akčně, tak kliknou na útok a jako v DA 2 bude probíhat boj.

      To je opravdu zoufalé. Divím se, že o tom není v recenzi ani slovo. Tohle je zrovna praktická informace pro lidi, kteří si mysleli, že to bude jako v předešlých dílech. Prostě musíš nějak držet tlačítko myši a do toho ještě otáčet kameru apod...wtf
      • tohle by chtelo nejake potvrzeni pripadne dovysvetleni jak to teda je
      • Ano přesně tak. V taktickém módu automatický utok funguje. V akčním ne. Takže nastane situace kdy je nepřítel dva metry od tebe, ty na něj klikneš útok, ale tvoje postava prostě stojí a mlátí do země. Není to tak jako dříve, že k nepříteli přiběhla a začala automaticky rubat.

        A pozor, postava nechodí tam kam kliknete v akčním modu, dela tak pouze v taktickém, který je uplně na nic, jelikož má zmršený ovládání. Obrazovka se neposouvá myší, ale WSAD a má strašně malý zoom. Navíc je to naprosto nepoužitelné v jeskyních.

        No jak říkám, jestli vyjde patch co opraví ovládání (na forech už lidi spamují). tak to bude vážně dobrá hra. S koupí bych tedy raději počkal.
        • Keyz
          To hraješ PC verzi?

          Tvl jestli ano, tak proč to k*rva není v recenzi? Tohle je praktická věc, která je navíc zcela odlišná od toho jak to mají hráči zažité z předchozích dílů. Hlavně, že se tam vychvaluje kde co ale prvek, se který se budeš setkávat v každém boji.. Tak o tom tam není ani slovo *11*
          • Jinak... Mám AMD FX 6300 + 8GB ram + AMD 270X, win 8.1. Hraji na ultra, všehno vyšponované na max a hra je naprsto plynulá a vypadá úchvatně. FPS jsem neměřil (60 to ale asi nebude).
          • http://forum.bioware.com/topic/520615-pc-controls-and-suggestions/

            Zde je vše zhrnuto.
    • Jo, s tou změnou pohlaví je to bohužel bug, který se vyskytnul u celkem dost velkého množství hráčů *1* .. *7*
      Bohužel zatím jediné řešení je rozjet hru znovu (naštěstí ten bug jde ale poznat hned v prvním rozhovoru) a nejsem si jistý, jestli to kromě rozhovorů náhodou neovlivňuje i další věci, jako třeba romance - na tvém místě bych neriskoval a rozjel to znovu, pokud teda nechceš otestovat romance, které jsou určené jen pro ženské postavy a to v kůži muže :)

      Co se těch propadů týče, tak o tom se na ofic.fóru taky dost píše. Neběží ti náhodou v pozadí MSI Afterburner a nebo Fraps? Pokud ano, tak je vypni a zkus to znovu :)
      • Matně si vzpomínám že tohle dělala dříve nějaká ochrana - vytížení cpu. možná i ram. Secuerom nebo nějaká mutace, spravily to naštěstí tehdy proper crackem což u originálu bohužel nehrozí no.
        • Klidně na to může mít vliv i to DRM (zatím je to ale maximálně tak domněnka), ale fakt je, že u většiny lidí ty propady fps zatím způsoboval MSI Afterburner, Fraps a případně další programy měřící fps hry (přitom zobrazování fps na obrazovce nemusí být zrovna aktivní) a běžící v pozadí.
          Pokud si někdo potřebuje měřit ve hře fps, tak může využít příkazové řádky .. přesný příkaz teď nevím, ale jde snadno dohledat, je to nějaký obecný pro frostbite
          • No a příkazovou řádku na nahrávání abych nemusel používat FRAPS bys neměl?
            • Ne, ale existují i jiné aplikace, které to umí - i nVidia a AMD tuto fci mají ve svém SW obsaženu, pokud se nepletu.

              Nicméně snad to nebude trvalý problém a pokud jej neopraví hned ten první patch (který by snad do pátku měl opravdu vyjít), tak snad hned nějaký další.
        • Denuro je od stejných lidi jako securom
          • Jo, aha tak odtud vítr tedy vane :-D
            No ted se hlavně modlit aby to nebylo jako zmíněný Securom (nějaká lepší verze) protože ten se nedal pořádně kreknout.
      • v pozadí běží Denovu tak akorát :D..
        • Co si to vymýšlíš, vždyť to ani google neumí vyhledat a ten ví všechno a nic nezapomíná. ;-)
    • třeba jsou Quanari podobojí *3*
      • víš co vůbec "podobojí" znamená?
        • něco s husitama *6*
    • *neintuitivní

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší