Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No mě tam celkem překvapila i ta třetí recenze kde píše "disappointing narrative", ale to už je asi hodně subjektivní. Rozhodně to neodepisuji jako špatnou hru a strašně rád si to zahraji - jen ne za full price. Spíše jsem chtěl poskytnout i názory recenzentů z "opačného břehu" kteří s hrou byli sice spokojeni ale udělili pouhých 7/10 a 7,5/10 z uvedených důvodů.

    Mě osobně u nových her nejvíce vadí špatně provedená/odfláknutá optimalizace, což už tu někdo zmiňoval že je případ právě i DD2.

  • Hidden

    Zalezi, co od toho cekas. Pokud vetsi, hezci a lepsi verzi Dragon's Dogma s jinym prostredim a pribehem, asi nelze byt zklaman (jak je napsano v recenzi). Pokud nekdo vytyka, ze je podobna puvodni hre a nebo ze "outdated format", pak holt asi cekal neco jineho a to co vytykaji jako chybu pro jine naopak chyba byt nemusi. ;)

  • Tak ohledně této hry byl přetěžký hype již od doby kdy to ohlásili, nejinak tomu bylo zde v komentářích kde si někteří málem cvrnkli 😄 Mám z toho dojem že autor recenze záměrně přivřel obě oči aby mohl tu devítku udělit, jelikož vzhledem k pár ostatním recenzím to obecně taková sláva nebude - cituji:

    IGN France A sequel more in line with a Remake tarnished by a format outdated by today's standards.

    Metro GameCentral: An entertaining open world action role-player, with an interesting approach to AI-controlled companions, but which proves disappointingly similar to the 2012 original.

    But Why Though?:  Dragon’s Dogma 2 is an intricately crafted and highly engaging action RPG. However, it has many frustrating mechanics that could potentially alienate many players. Despite its disappointing narrative, it still provides a highly entertaining experience that Dragon’s Dogma and hardcore action RPG fans will undoubtedly enjoy.

    Pro někoho asi dostačující, osobně raději počkám na pořádnou slevu.

  • Opravdu jsem si nekupoval 4080 abych mohl hrát na DLSS balanced 🥹🥲 to je z hlediska optimalizace těžká zhůvěřilost. Ostatně jak ukázalo již Remedy - když se chce tak tu optimalizaci pro starší karty/optimalizaci pro lepší chod hry udělat mohou, ne že ne.

  • Nikde v recenzi nevidím zhodnocení kvality sidequestů, jejich designu a scénářů, přitom to je pro RPG naprosto zásadní vlastnost. Jak jsou na tom? V jedničce mi přišly dost strašný, až mě to nebavilo hrát. A kvalita dialogů a postav?

    Dost mě irituje že zase mají němýho protagonistu, nenávidím tenhle hloupej imerzi bořící trope.

  • Jak je to s ovládáním na klávesnici a myši a PC obecně? Je to OK, nebo zase pruda jako jednička na PC portu Arisen? Na rovinu, ty konzolové menu a nesmyslné klávesové zkratky mě totálně ubíjí.

  • Predpokladam, ze je to stejne jako v 1 a tudiz jen tvoje postava je ...hlavni postava. A nikoho dalsiho nepotrebujes. Obcas se hodi, ale ja v jednicce sveho pawna na zacatku utopil a jel bez nej. :D

  • lito

    remake trojky... 

    Když už jsme u Atlusu, tak ještě letos vychazí Metaphor: ReFantazio 

  • lito

    4080 s DLSS při balance kolem 80FPS. Takže to není zase nějaká katastrofa na PC. Katastrofa je to na PS5, ovšem takových her je povícero.

    Jako PS5 hráč přiznávám, že PS5 je za zenitem, hry aktuálně  vychází ve strašném stavu.

  • Inquisitor

    Zase se bude pár měsíců čekat, až to opraví. Jak už bývá zvykem. Já nevim proč to vyvojáři nevyzkouší i na něčem jinym, než na jejich nasa compech:)

  • Dát 9 něčemu co běží v roce 2024 sotva ve 30 fps to ne ne. Vždyť to nejde hrát, co se mně týče... 

  • Derp_1337

    Persona?? To asi ne. O P6 se spekuluje, že vyjde (nejdřív) až začátkem roku 2025.

  • Davies182

    Díky za recenzi!

    Existuje nějaká možnost hrát to jen za dvě "hlavní" postavy, či snad dokonce ideálně úplně standalone?

    Anebo se to prostě celé prolézá v kvartetu a půjčuji si společníky jiných hráčů neustále?

  • Stormangels

    Už se těším, recenze nečtu, každý má jiný názor, doufám že to na PC poběží dobře, grafika a pohybypostav jsou božské, hlavně mě zaujala choreografie archera. Snad nebudu zklamán :D

  • Tak ja som zmateny z hodnotenia. Na inych weboch sa pise, ze PS5 ma lock na 30 FPS, grafika vie byt najviac nadpriemerna a AI NPC postav vyslovene dementna. Ovladanie na PC je boj a je jasne, ze hra je primarne urcena na gamepad. 

    To samozrejme, nemusi nutne znamenat, ze hodnotenie 9/10 je neodpovedajuce, takze si radsej pockam na zajtrajsi gameplay tu na Games.cz.

  • Jak pise Hidden, je tam i Q, kde se resi jak se z Pawna stane clovek. A navic kdybys to dohral, tak se o svem Pawnovi dozvis neco zajimaveho :)

    Jinak teda celou hru muzes hrat i bez nej, aspon v jednicce te k tomu nikdo nenutil.

  • jack

    Souhlasím s Vámi. U pana Hajdy se mi už podruhé stalo, že nepíše pravdu, protože si pečlivě nenastudoval informace. A doufám, že to není záměr.

    Dark Arisen obsahoval původní hru i s DLC a vyšel i na PC. Recenze je zde na Games :). 

    Takže opravdu, kdo chtěl, mohl si to zahrát na PC. Sám to mám na Steamu rozehrané. Je to super.

    Mimochodem, poprvé pan Hajda vesele reportoval, že je nová hra zadarmo na EPICu po minulém rozdávání serie Fallout. Fakt, že EPIC nabídku Fallout her nakonec stáhl a nebylo možné si ji do knihovny přidat, si pan Hajda nezjistil.

  • Hidden

    Pawns pribehove nejsou lidi, nemaji emoce a ani vyrazny osobity charakter, takze tve oznaceni "bezduche loutky" vlastne celkem i sedi. Muzes je klidne povazovat za neco mezi lidskym NPC a minionem, co si kouzelnici vyvolavaji v jinych RPG. Herne zajimave je treba prave to, ze si prenasi vedomosti mezi svety jinych hracu, takze treba vi jak postupovat v nejakem questu, vi jak na nekterou potvoru a tak dale (v jednicce treba menili i sve chovani podle tvych akci, ale nevim jak je to ve dvojce). Ale jinak je to proste jen poskok, ne lidsky spolecnik a postavy v hernim svete to vedi, proto ho tak i oznacuji. :)

  • medveddd

    Vůbec nechápu, jak můžou být ti Pawns považováni za přednost té hry. Jedničku jsem po objevení, prozkoumání a vyzkoušení této mechaniky dost rychle odinstaloval.

    Asi jsem teda divný, ale mít za společníky bezduché loutky, které nemají vlastní charakter a slouží jenom k tomu, aby mi řekly, že nemám v partě healera, nebo že vpravo za rohem je loot, pro mě absolutně není lákavé.

    Ještě jak je to celé zasazené do toho světa, ostatní postavy o nich taky referují jako o "Pawns" - jen krok od toho, aby jim říkali "NPCčka".

    Když na jednu stranu vyzdvihujeme Baldur's Gate za úžasně propracované společníky s vlastními motivacemi, sny a přesvědčením a líbilo se nám to už v Dragon Age: Origins, Mass Effectu atd... Jaktože je tohle ok? Budu rád, když mi to někdo vysvětlí.

  • lito

    ve finále recenzent má možná i pravdu. Na PC vyšla až verze Dark Arisen, což je hra s datadiskem s mírně upravenou hratelností původní verze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit