Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To neni zadna nedokonalost lidskeho oka. To je znamy fyzikalni jev, ze zorny uhel predmetu (tedy i obrazoveho bodu) se zmensujs s pozorovanou vzdalenosti.

    A je to presne tak, jak to pisu ja. Zorny uhel obrazovych bodu za mnou uvedenych podminek bude totozny, tudiz i jemnost obrazu pro pozorovatele bude totozna. Z vody tu varis a jako hurvinek valku si to predstavujes ty sam.
  • Tak pro toho nejpomalejsiho mezi nami. Nebyla rec o dva a pul metru versus dva metru. Ty bys vezne mel hodne dlouho premyslet, nez zacnes psat, protoze celou tu dobu s tebou ztracim cas proto, ze najsi schopen udrzet v hlave myslenku a pochopit na co reagujes. Za mnou uvedenych podminek bude mit obraz z tv i monitoru stejnou jemnost. Over si to a nesir bludy ty sam.
  • počkej, a já myslel že porovnáváme 40" HD televizi a 24" monitor a ty najednou mluvíš o 4k televizi, máš to nějaké rozházené člověče ;)

    a ne, ani na 4k televizi vs HD televizi nebude jemnost stejná, čitelnost bude lepší na televizi s vyšším rozlišením
  • tedy z půl metru, ne z dvou metrů - vyšší rozlišení rovná se lepší čitelnost, je sice pravda, že s větší vzdáleností se díky nedokonalosti lidského oka vliv rozlišení snižuje, ale určitě ne tak jak píšeš, ty si to představuješ jak hurvínek válku a vaříš tu z vody, nebo spíš jen trolluješ obhajováním úplného nesmyslu
  • No prave, my se tu bavime o jemnosti obrazu ne jeho obsahu, ty troubo. Vzhledem k tomu, ze rastr obrazovek je homogenni, tak je bezpredmetne mluvit o cele obrazovce, pro posouzeni jemnosti obrazu nepotrebujes znat obrazovku, staci ti k tomu znalost obrazoveho bodu. Jemnost rastru obrazu ze 4K tv bude za uvedenych podminek stejna.
  • ano, jsi zjevně poněkud pomalejší, takže ještě jednou: pokud vezmeš 40" HD a televizi a 24" 4k monitor, na jedno se budeš dívat z dvou a půl metru a na druhé z dvou metrů, monitor bude mít výrazně lepší čitelnost i jemnost, např text malým písmem který bude na monitoru krásně čitelný nebudeš mít šanci na té televizi rozluštit, právě díky tomu nízkému rozlišení.. to není žádná věda chlapče, ale věc co se dá snadno ověřit jednoduchým testem, tak se tu nesnaž šířit bludy a raději si o tom něco zjisti, ju?
  • Kdyby sis to neprecetl, bylo by to lepsi. Takhle dokazuje svou vlastni hloupost, kdyz nedokazes pochopit obsah prispevku a reagujes nesmyslnym dotazem, ktery se s obsahem prispevku miji hned v nekolika rovinach.
  • Pravdiva je, ale neplati za vsech okolnosti. K tv patri doplnit rozliseni 720p.
  • LOL, nejak ztracis pudu pod nohama. Argumenty mi nedosly, zatim jsi nedokazal zareagovat na obsah prispevku. Ale protoze je pro tebe evidentne tezke pochopit v cem delas chybu, tak ti podam pomocnou ruku a zradim ti, ze se porovnava 40" TV s 24" monitorem z ruznych vzdalenosti a ne stejnost obrazu, ale jeho jemnost. Jsou to pro tebe podstatne skutecnosti, nebo je to pod tvou rozlisovaci uroven chapani? :-)
  • "4K monitor 24" z pul metru poskytuje presne tu samou jemnost, jako 40" tv pozorovany z dva a pul metru."

    tato věta není pravdivá
  • a odpověď na tvou otázku: Ano, tvé nesmyslné bláboly jsem si skutečně přečetl, i když mě skoro vytekl mozek ušima z toho jak jsi hloupý, překonal jsem se a dočetl to.
  • C-BEAM
    my sa tu ale bavíme o jemnosti obrazu, teda celej obrazovky a jej obsahu ty cvoku *7* Scéna zobrazená na 4k z 50cm bude mať detaily ktoré na 40" 2,5m ďaleko nemáš šancu zobraziť. Ale i jemnost samotného "rasteru" bude u 4k trošku vyššia. Fakt netuším o čo sa tu snažíš.
  • přecházíš do nesmyslných osobních útoků, protože prohráváš debatu, došly ti argumenty a přistihl jsem tě při zcela očivicné lži? Ano, to je skutečně znakem jedinců s nízkou inteligencí, místo aby jsi vymyslel argument tak se pustíš do urážek, jako štěňátko kterému někdo sebral hračku tak naštvaně ňafá :)

    nevím kolik máš dioptrií Jejdádsku, ale já rozdíl mezi HD a Full HD ze dvou a půl metru poznám na 100% a myslím že každý, kdo není úplně slepý
  • Neni to jedno, protoze jemnost vnimaneho obrazu je relativni k pozorovaci vzdalenosti. A 4K monitor 24" z pul metru poskytuje presne tu samou jemnost, jako 40" tv pozorovany z dva a pul metru. Za techto podminek se velikost obrazoveho bodu pozorovateli jevi stejne velka. A to se radsi nebudu zabyvat smysluplnosti vyrazu "neporovnatelne", porovnatelne je to velmi snadno.
  • Precetl sis vubec, na co reagujes a o cem je rec? :-) Me by vazme zajimalo prumerne iq jedincu, kteri se oznacuji pc master race. Drtiva vetsina z nich neni schopna diskutovat o jednoduche myslence podlozene jednoduchym fyzikalnim faktem, ktery se vyucuje na zakladni skole a dolozena vypoctem za pomoci trojclenky, tedy opet ucivem ze zakladni skoly. A to ani jedinec, ktery se chlubi statnici z matematiky. Pepa dokonce neni schopen udrzet myslenku a reagovat vecne na obsah prispevku. Jsem cim dal vice presvedcen, ze cele hnuti pc master race je toliko projevem nebetycne hlouposti a frustrace.
  • C-BEAM
    ohladne 30 cm si sypem popol na hlavu, žial pre teba či je to 50 alebo 30 cm je úplne jedno, jemnosť 24" 4k obrazu je oproti HD TV neporovnatelne vyššia.
  • To ti hodne rychle dosly argumenty :-). Ale aspon ze mas soudnost a vis, kdy to vzdat, protoze obhajovat, ze konzolisti utoci na pc hrace, by nechtel ani dabluv advokat :-).
  • Naprosto.
  • Nejlepsi na tom je, ze cim vic se tomu smejes, tim vic nevedomky ukazujes vlastni hloupost. :-) Takze se smej, ukaz se :-).
  • to já bych těch 12k raději utratil za dě*ky a kokain *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit