Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://www.youtube.com/watch?v=n7VAhzPcZ-s
  • smejki
    jo, hrát takové hry je stejné jako neustále spouštět film, který se sám pausuje. Funny? Hell no. Not at all.
    • daleko horší než film, tam máš jistotu že mužeš skočit kamkoli, cutscény se dají maximálně pauznout a přeskočit, MAXIMÁLNĚ.
  • Ano, presne tohle me odradilo od hrani prvniho zaklinace. Prvni dve hodiny jsem pulku casu sledoval nejake rozhovory a ingame animace a na to ja proste nemam cas. Kdyz urvu hodinu dve denne na hrani, tak chci hrat a ne se divat na (spatnej) film. K tomu driverovi - pred 6lety jsem ho dohral asi tak 3x (tech 44 misi byl fakt zahul), ale ze bych pri hre vystoupil z auta si fakt nepamatuju. (Mozna ze to tam bylo, ale byl to tak nevyrazny herni prvek, ze si na to nevzpominam)
    • mmrrxx
      u mna preeeeesne to iste zaklinac 1 a takmer aj TW2 uvod, ale ten som prekusol lebo TW1 som miloval
    • zx_spektrum
      Autor nemyslí starého Drivera z 1999 ale Driv3ra z 2004 popř Driver: Parallel Lines z 2006...
      • V tom pripade by mel nepresnou informaci v clanku uvest na pravou miru.. nebot vytykat dnes jiz klasicke hre (Driver) neco co neobsahuje je nefer nejen vuci tvurcum. No a o kvalitni novinarine to take nesvedci.
        • Pokud jsi hral prvniho Drivera, mel by jsi vedet ze v nem z auta vystoupit nelze ;-)
        • Tím Driverem je míněna celá značka, jinak jde samozřejmě o díly Driv3r a Parallel Lines. nedělejte z toho vědu.
  • Chtěl bych říct, že tohle je první článek, který mě vyburcoval k napsání na games.cz
    Nesouhlasím s autorem téměř vůbec v ničem, kromě toho, že málo interaktivity ve hrách je problémem (witcher 2 je skvělý příklad, další bych uvedl např. poslední AC2 brotherhood).
    Přiznám se, že jsem úplně nepochopil k čemu článek vlastně je, jestli je to rant proti E3 a mainstreamu, nebo západnímu vyjadřování.

    Já osobně musím říct, že jsem z E3 nadšený. Tomb raider vypadá vyspěle a solidně, stejně tak bych mohl jmenovat spoustu dalších her, které mě příjemně překvapily, obě Zeldy, Mass Effect 3, Bioshock atd. Všechno jsou to podle mě velmi kvalitně vystavěné tituly a hodnotit jejich klady a zápory, ne li proboha interaktivnost po pár minutách dema mi přijde nemálo pošetilé.

    Fable journey si určitě nekoupím a nejsem fanda kinectu ani move. Nevidím ale jediný důvod proč už teď zavrhovat tituly, které dlouho nevyjdou. Je to pro mne podobné jako nejít na film, protože se mi nelíbí trailer nebo plakát a je to podle mě známka nevyspělosti.
    • A tebe jako baví sedět u "hry" a čumět se na tupé animace? Ať se ve hře zachováš jak chceš tak stejně schlédneš pokaždé jednu a tu samou animaci a hrám samotným chybí jaká koliv interakce z okolím. U Call Of Duty sedíš jak trouba a dokud neprotneš script budou nabíhat stale nový a nový nepřátelé, to má být zábava! Kde je umělá inteligence kde je nějaká volnost? Všechny ty scripty, animace a ostatní blbosti naprosto kazí požitek se hry a poskytují nulovou znovuhratelnost.
      • Každá hra má něco, že COD je FPS korydorovka je známo odjakživa. Že ve Witcherovi bude miliarda cutscén bylo taky jasný od začátku, proto jsem si to koupil - mimojiné. Připadám si jak ve špatným knižním kroužku, kniha se jmenuje Krteček a všichni si stěžujou že tam nebylo nic o Karkulce. Chceš volnost? Hraj oblivion, nebo stalkera, nehraj COD.
        IMHO vývojáří vesměs plní co se očekává a tedy to co nám slíbili.
    • Zajímalo by mě, jak by si Andrej představoval hru bez cutscén nebo skriptů. Jak by si představoval ovládání takové hry. Například, zmínil jsi scénu z Assasin Creed, jak by jsi to provedl? Stejně by tam ten skript musel bejt, já se radši kouknu na animaci než abych zmateně pobíhal okolo věže, a hledal to kouzelný místo(co si budem povídat, ale přesně tyhle místa bývaj také místem bugů), kde budu zběsile mačkat jednu klávesu aby se ten script provedl.

      2Mr.X:Dál by mě zajímal význam pojmu "pasivní hraní", nebo spíše co by bylo "aktivní hraní".
      • No tak řešení v tomhle případě by mohlo být takové, že by tlačítko od brány bylo umístěno tak, aby při jeho zmáčknutí bylo vidět přímo na otevírající se bránu. Při tom by nebyla žádná cutscéna se záběrem na bránu, při které se nedá pohybovat, ale hráč by mohl dál pokračovat. Když bude chtít, tak se může klidně koukat, jak se brána otevíra. Ale pořád má volbu se nekoukat. Myslim že v Crysis2 to bylo vyřešeno docela dobře. Vždy, když se něco dělo, tak hráč mohl zmáčknout tlačítko a v tom případě sledoval, co zajímavýho se zrovna děje. Nebo ho nezmáčklu a hrál dál. A myslim, že význam pojmů "aktivní a pasivní hraní" ze článku jasně vyplívá.
  • mozna budu znit dost naivne ale to co predvedli z novyho tomb raidera si mysilm bylo interaktivni intro a opravdova hra zacne az potom
    • rikali ze hra bude sandbox jako takova, lidi hned vysilujou z kazdeho videa a NFSR ma byt 90% racing.
      • hlavně ''NFS'' je už jen sračka,a nadále bude pokud neudělají NFS U3
  • Hýkání je bohužel takový národní rys zámořských. Neberu jim ho, ale vždycky mě to neskutečně iritovalo. Co je ale horší, že se díky kulturní expanzi, pomalu začíná objevovat i v našich luzích a hájích *7*
    Jinak pěkná úvaha *4*
    • superstaaaaAAWWWR už je to tu dávno, lidi jsou řvoucí stádo.
  • RakeW
    Soudě podle posledních třech komentářů vyjadřujících se k dění na étrojce se z Games.cz stává koutek zklamaných herních skeptiků :).
    • blixa
      To je spíš shoda okolností - holt člověk v té záplavě informací snadno propadne trudomyslnosti ;)
      • smejki
        to je tím, že si s sebou nevzali míč *1*
        • Možná by stačila kytara a nějaká ta písnička proti trudomyslnosti. A hned by byla nálada. *1*
          • smejki
            ale aby se jim po ní neudělalo ještě hůř, četl jsem o tom v učitelských novinách!
            • S prevleky opatrne... at vam nekdo neprostreli kridlo...
            • smejki
              *1*
            • V tomto případě pomůže snad jen už komický převlek jako možnost poslední záchrany.
  • Co víc říct, než že se dá jen souhlasit. Společně s Vávrou jste přesně vystihl současný vývojářský mainstream. Z E3 mám zatím spíše deprese, ale věřím, že u některých her (Tomb Raider třeba) to nakonec nebude tak horké.
  • Co dodat... nelze než s tímto názorem souhlasit. Pasivního hraní tu máme opravdu hodně již nyní.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit