Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://i.imgur.com/tvXzEGE.png
    • Teoreticky by si na PS4 mohli zahrát i tučňáci v Antarktidě *4*
    • to musi byt vzteku, kdyz bude chtit nejaky sejk multi miliardar ze Saudske Arabie kopupit do sveho palace detem xbox a zjisti ze mu nebude fungovat *1*
      • Věř , že v případě Saúdů Microsoft poleze po čtyřech a ještě se bude klanět ... už v hlasovnání na twiteru bylo vidět , že právě Arábie je mekkou konzolí .
  • filias
    Lukáš B. má pravdu. X1 je opravdu více next gen. Region lock co to půjde, allways online a šmírovací kinnect do každé domácnosti.
    Možná už jsem moc starý, ale tohle next gen si klidně odpustím.
    • Otázka. A webkamery na noteboocích teda nevadí? Tam vám kdo zase zaručí, že se někdo na vás nedívá?
    • Ja nejak nechapu co je next-gen na tom, ze to umi prehravat televizi, kabelovku, online uloziste a prehravat BD disky? Pulku toho umi uz PS3 a vsechno toto umi kazda dnesni televize v kombinaci s tim oldgen PS3. :)
      • Robotron3
        Pro casual hráče je next-gen omáčka okolo. Pro skutečný hráče jednoduše výkonnější hardware.
        • Ano tak to je!!!! Pro casual hráče je next-gen PS4/Xboxone, pro skutečného hráče PC *3*
          • Robotron3
            Bohužel kvuli exkluzivitám na konzole uplně ty nejvíc hardcore hráči jsou nuceni mít vedle pc i tu konzoli *3*
            • Hard Core je takový hráč , který kvůli oblíbenému hernímu žánru či herní značce nehledí na platformy , technické parametry ani původ svého objekt u zájmu. To jestli má konzoli , nebo emulátor pak záleží jen na finanční situaci. Obecně je to nejvdečnější zákazník ...
            • Robotron3
              Podle mě by měl mít přehled o dobrých hrách napříč platformami a nebýt omezen jen na jednu. Ale to je jen muj názor, nikomu ho nenutim.
            • Takže HC hráč musí zahrát jeden titul na PS co dnes vyšel, jinak není HC hráč?
            • Robotron3
              Já osobně bych si asi těžko mohl říkat hardcore hráč, kdybych měl jen PC a nezahrál bych si takovej skvost jako The Last of us *3*
            • Takže být HC hráč znamená koupit nintendo a hrát na něm golf, protože to je nej hra na nintendo? (ano, je to pouze ironický příklad, golf na nintendu a jeho kvality nesnižuju)
            • Nevím o žádné hře co by mi na PC chyběla naopak mám seznam vynikajících her které nemám a asi nikdy mít nebudu čas hrát. Z konzolí mi vůbec nic nechybí naopak na konzoli bych postrádal celé žánry které tam vůbec nejsou. Sportovní hry mne vůbec neberou a stříleček těch je na PC takové množství že jen SP si zahrát by na všechny potřeboval člověk devět životů dnes si musí fest vybírat co si zahreje všechno hrát nejde
            • Robotron3
              Ne, znamená to hrát to nejlepší, co se objeví na těch platformách.
            • Opravdu HC hráč znamená hrát naprosto všechno co vyjde na všechny platformy? To je zajímavá novinka.
  • no... tak po přečtení článku stále nejsem přesvědčen o Xboxu .. sorry, ale reklamní samolepka na hajzlech z toho lepší konzoli neudělá. A tím, že by pro můj xbox v ČR byl připraven server, který by v cloudu dával mému xboxu desetinásobný výpočetní výkon "ha ha ha".. vážně? :) Navíc ČR není pro Microsoft v první vlně launche + to, že hry budou omezené oblastmi (tudíž když to nekoupím tady tak nemůžu ani jinde) z toho dělá věc, která jde z praktického hlediska spíš víc mimo můj zájem.
  • pres kinect vás budou sledovat ilumináti a americká tajná vláda jak si hrajete s pindourem!
    • Tak to je mi jich hodně líto, budou mít ze mě akorát deprese a pocit méněcennosti *5*
      • kvuli me uz objednali nove 21:9 super wide monitory, abych se jim vesel do obrazu
    • neboj PS 4 má také svůj kvádříček s kamerkama
      • Jo to má. Ovšem jako volitelné příslušenství, které nemusím používat, když nechci.
  • Jsem hrozně rád,že vás chytráky na XBOXU nepotkám *2*
  • Děte do zadečku s těma konzolema, kdo to tu má furt číst. Jedna skupina se tu hádá kdo dál dočůrá :-D jako malé děti. bez PC by jste se stejně vrtali v nose tak nevím co řešíte.
  • Tady někdo miluuuuje svůj xbox. Ryse nejlepší grafika. Chacha. Někdo mi vysvětlete jak něco může být lepší s ddr3 oproti 5 a ještě si tři giga nechat užrat kinectem. Nechápu. Prostě ps4 to vyhrálo a spoustu xbox fanů to nezvládá. Xbox mám rád, ale tohle je směšný. Kupte si, bohužel jenom v USA, přes xbox pizzu nebo zájezd do uzbekistánu přátelé a nechte nás hrát si.
    • odbornik na pamate dosiel. a vobec ti nevadi ze to je iny typ pamate u sony? tj GDDR, nie DDR.
      • Dobrý .... Až na to , že PS $ pamět nedělí a ušetřili právě tím že osadili DDR místo slibovaných EDRAM ...
  • No podle toho co jsem slyšel, tak čr není na seznamu států s podporou xb one live, takže nepůjde registrovat hry a tak lidi z čr tuhle konzoli můžou tak akorát položit pod květináč.
    • "v průběhu příštího roku"
    • Takže si na herní konzoli nezahraje žádný čech tento rok. A kdyže to půjde? Příští rok? Vždyť není ani datum. Veškeré diskuze o herní konzoli, na které nepůjde hrát jsou podle mne mimo mísu. Až v česku bude podpora a půjde na herní konzoli hrát, pak mi přijde logické rozebírat její výkon a srovnávat ji s ostatníma. Do té doby je to uzavřená kapitola, spotřební zboží, které je nepoužitelné. Televize která nechytá signál, auto které nejezdí. Nic víc. Odpad.
      • Tak jakmile se u nás začne prodávat, tak fungovat bude.
    • Ale houby, tu zas někdo vynáší rozumy, aniž by věěl o čem mluví. ČR nebude mezi 21 zeměmi, kde bude X1 k dostání hned od uvedení na trh v listopadu. Live samozřejmě bude, hlavně proto, že už je.
    • Tady to zas někdo nepochopil. Bude, ale ne tento rok.
  • Ze 500 vypoctov za sekundu by nezvladal :) Tak dlho som sa uz nepobavil to zas laici nieco tresli. Ved relativne jednoduche flashove hry dnes robia viac vypoctov za sekundu nez 500 tisic a zvladaju to jaksi uplne v pohode :D
    • 500 tisic samozrejme ;)
  • GlaDOS
    Microsoft ten cloud moc hypuje, ale v realitě moc využíván nebude, už z toho zmíněného problému, že prostě není možné na vzdálené servery přenést důležité části kvůli velkému zpoždění a proměnlivosti rychlosti spojení (i velmi rychlý net je v porovnání s rychlosti výpočtů na samotném hardwaru šnek). A vážně pochybuji, že vývojáři budou ve velkém na cloudu počítat takové blbost, jako reálnou simulaci padání listů. Takový detail nemusí být kompletně simulován a když se připraví jako animace, tak i Xbox 360 s tím mít problém nebude. Pro vývojáře by to byla prostě zdržovačka.
    • Beztak se to udělá zase jako nějaký particle effect (2D, mini texturka lístku a hotovo) *15*

      Navíc mi celý ten jejich cloud přijde jen jako marketingový žvást.
      • God-of-War
        To je jasný, že se o to pokouší, když ten jejich křáp je míň výkonnej, než PS 4 *1* Kdyby ten stejnej test použila Sony, tak jim natrhne p***l.
    • Robotron3
      Nehoráznej marektingovej kec, nic víc. Nejnáročnější na výkon je ve hrách to, co se vypočítává 60x za vteřinu, nebo 30 podle frekvence z game loop jako je fyzika, kolize, grafika a tyhle věci. Výpoč padajícího listí je fyzikální engine. Jakmile by se čekalo na nějaký pitomý cloud, tak by se docílilo jen toho, že bude hra lagovat v závislosti na kvalitě internetového připojení a vzdálenosti serverů. Kdyby se ve cloudu počítaly nějaké data, které nemusí být aktualizovány co snímek za sekundu, tak to jsou zase věci, které tak náročné nejsou. Pak ty konzole budou mít 8mi jádro proboha. Taky vypočítávání herních dat v cloudu nemá vůbec nic společného s funčností konzole. Kdyby chtěla nějaká firma tohle udělat (nevim proč), tak to klidně může udělat už na stávající generaci konzolí, stejně jako na PC. A nakonec těžko někdo bude dělat dvě verze hry, jednu pro nějaký cloud a druhou jen na hardware konzole / PC.
      • GlaDOS
        Tak. Zatímco konzole by vyrenderovala 20 snímků, z cloudu by přišly data (dejme tomu o fyzice) pro jeden snímek. Takže kvůli synchronizaci by prostě dost brutálně klesl framerate. Zajímalo by mě, jak fungovala ta ukázka s 330 tisíc asteroidy. Kdyby je konzole vykreslovala všechny, nevím, jak by to zvládla. Takže asi byla jak simulace, tak render na cloudu a do konzole se posílal obraz. Což je ale klasický OnLive a neprezentuje možnost částečného přenesení výkonu na cloud.
        • Robotron3
          On Microsoft mluví o cloudu, aniž by k tomu měl něco skutečného, asi díky konkurenci, že Sony má Gaikai a bude ho nejspíše využívat na nějaké to streamování něčeho. Ale streamování obrazu, to dává smysl, jako onlive (třeba na tu kompatibilitu s ps3), ale ne že běží hra na locale a počítá herní data někde v tramtárii.
        • Skor by som povedal ze cloud pocita simulaciu (transformacie) meteoritov vo vesmire a konzola len renderuje tie ktore ma prave v dohlade podla dat z cloudu. Toto je sice pekne ale neviem naco to je kedze tuto ide len o neinteraktivne prvky ktore mozu byt nahradene. Vezmime priklad ze hrame 10 tu istu hru vo vesmire a vidime tam tych 330 tisic asteroidov ak vezmeme v potaz to ze su neinteraktivne tak vestci vidime to iste (+- latencia) Ale naco je to dobre? Tak isto som schopny lacno na konzole odsimulovat tych par meteoritov co vidim uplne nahodne a pridat im kludne aj interakciu. Bottleneck je aj tak ich rendering a vsetkych 330 tisic ich nevykresli tak ci tak kedze cloud im s renderom prd pomoze (pokial to nieje rovno stream ala onlive)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit