Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • GlaDOS
    Microsoft ten cloud moc hypuje, ale v realitě moc využíván nebude, už z toho zmíněného problému, že prostě není možné na vzdálené servery přenést důležité části kvůli velkému zpoždění a proměnlivosti rychlosti spojení (i velmi rychlý net je v porovnání s rychlosti výpočtů na samotném hardwaru šnek). A vážně pochybuji, že vývojáři budou ve velkém na cloudu počítat takové blbost, jako reálnou simulaci padání listů. Takový detail nemusí být kompletně simulován a když se připraví jako animace, tak i Xbox 360 s tím mít problém nebude. Pro vývojáře by to byla prostě zdržovačka.
    • Beztak se to udělá zase jako nějaký particle effect (2D, mini texturka lístku a hotovo) *15*

      Navíc mi celý ten jejich cloud přijde jen jako marketingový žvást.
      • God-of-War
        To je jasný, že se o to pokouší, když ten jejich křáp je míň výkonnej, než PS 4 *1* Kdyby ten stejnej test použila Sony, tak jim natrhne p***l.
    • Robotron3
      Nehoráznej marektingovej kec, nic víc. Nejnáročnější na výkon je ve hrách to, co se vypočítává 60x za vteřinu, nebo 30 podle frekvence z game loop jako je fyzika, kolize, grafika a tyhle věci. Výpoč padajícího listí je fyzikální engine. Jakmile by se čekalo na nějaký pitomý cloud, tak by se docílilo jen toho, že bude hra lagovat v závislosti na kvalitě internetového připojení a vzdálenosti serverů. Kdyby se ve cloudu počítaly nějaké data, které nemusí být aktualizovány co snímek za sekundu, tak to jsou zase věci, které tak náročné nejsou. Pak ty konzole budou mít 8mi jádro proboha. Taky vypočítávání herních dat v cloudu nemá vůbec nic společného s funčností konzole. Kdyby chtěla nějaká firma tohle udělat (nevim proč), tak to klidně může udělat už na stávající generaci konzolí, stejně jako na PC. A nakonec těžko někdo bude dělat dvě verze hry, jednu pro nějaký cloud a druhou jen na hardware konzole / PC.
      • GlaDOS
        Tak. Zatímco konzole by vyrenderovala 20 snímků, z cloudu by přišly data (dejme tomu o fyzice) pro jeden snímek. Takže kvůli synchronizaci by prostě dost brutálně klesl framerate. Zajímalo by mě, jak fungovala ta ukázka s 330 tisíc asteroidy. Kdyby je konzole vykreslovala všechny, nevím, jak by to zvládla. Takže asi byla jak simulace, tak render na cloudu a do konzole se posílal obraz. Což je ale klasický OnLive a neprezentuje možnost částečného přenesení výkonu na cloud.
        • Robotron3
          On Microsoft mluví o cloudu, aniž by k tomu měl něco skutečného, asi díky konkurenci, že Sony má Gaikai a bude ho nejspíše využívat na nějaké to streamování něčeho. Ale streamování obrazu, to dává smysl, jako onlive (třeba na tu kompatibilitu s ps3), ale ne že běží hra na locale a počítá herní data někde v tramtárii.
        • Skor by som povedal ze cloud pocita simulaciu (transformacie) meteoritov vo vesmire a konzola len renderuje tie ktore ma prave v dohlade podla dat z cloudu. Toto je sice pekne ale neviem naco to je kedze tuto ide len o neinteraktivne prvky ktore mozu byt nahradene. Vezmime priklad ze hrame 10 tu istu hru vo vesmire a vidime tam tych 330 tisic asteroidov ak vezmeme v potaz to ze su neinteraktivne tak vestci vidime to iste (+- latencia) Ale naco je to dobre? Tak isto som schopny lacno na konzole odsimulovat tych par meteoritov co vidim uplne nahodne a pridat im kludne aj interakciu. Bottleneck je aj tak ich rendering a vsetkych 330 tisic ich nevykresli tak ci tak kedze cloud im s renderom prd pomoze (pokial to nieje rovno stream ala onlive)
  • Děte do zadečku s těma konzolema, kdo to tu má furt číst. Jedna skupina se tu hádá kdo dál dočůrá :-D jako malé děti. bez PC by jste se stejně vrtali v nose tak nevím co řešíte.
  • Viktor_H
    Pff, nejsem prostě zvědavej na to, že Microsoft mi svůj výrobek v podstatě jen půjčuje...
    • Hry si v podstatě taky jenom půjčuješ. Nevlastníš je, jen je máš licencované. Ale pro všechny běžné účely jsou prostě tvoje a nemusíš dál nic řešit.
      • Pokud si koupím klasické DVD s hrou, kupuji si licenci vázanou na toto DVD (které vlastním) a můžu s ním zacházet jako s hmotným majetkem*

        Lépe se to chápe při srovnání s knihou. Taky ji nesmím kopírovat** a její koupí nezískávám autorská práva na obsah, ale jinak s ní můžu nakládat jako s vlastním majetkem (prodat, půjčit...)

        Narozdíl od digitální distribuce, kde vlastně nic (hmotného) nevlastním a mám dost svázané ruce.

        * Krom kopírování, čímž bych porušil licenci a platné zákony
        ** Knihu můžu do jisté míry kopírovat - kvůli presumpci viny a „preventivní“ platbě autorských poplatků z prázdných médií a pod.
        • Knizku si muzes pro vlastni potrebu zkopirovat uplne celou. Na to jsou prave ty poplatky. Sireni je omezeno, ale to s poplatky nesouvisi.

          Dlouhodobe dochazi ke sblizovani vlastnickeho a licencniho rezimu u software. Tedy aspon v EU.
      • Sakra, kdyz za neco dam litr, tak si myslim, ze to je moje. Ty kecy, ze si to pujcuji, mi lezou krkem. Kdo tenhler blabol vymyslel.
        Hraji na pocitacich snad uz 20 let, zacinal jsem na ZX Spectrum, Amize a pak PC !

        ...A hry,co jsem si koupil,byli vzdy moje !!! Nikdo mi nikdy nerikal, ze si je pujcuji !!!
        • Takze kdyz budes davat najemne 5 litru mesicne, tak je ten byt tvuj? Ten software ti jednoduse nepatri, platis za moznost jeho pouzívani, ne za jeho vlastnictvi. Asi nemas predstavu, jake naklady jsou spojene s vytvorenim vetsiny software, koupit si jeho vlastnictvi je mimo tve moznosti.
      • Viktor_H
        Jenže hry nejsou železo... Uvědomuji si, že to není argument, ale jinak to říct nedovedu... Jako PCčkář mám prostě k té krabičce určitý vztah a chci, aby byla moje. A Sony mi to umožňuje. (Teď pomíjím to, že nevlastním software, o tom ale nemluvím, to mě netrápí... Ostatně stejné je to i s Woknama.)
  • Obě next gen konzole jsou sobě blíž
    , než kdy jindy .A to po stránce HW i designu... To nejdůležitější je tak nyní přístup vydavatele . Microsoft má tradičně s komunikací k zákazníkům problémy (zvlášť ,když ignoruje svuj vliv na PC hráče ) a Sony se až nezdravě veze na Hype vlně.
    Hry budou na všech platformách nakonec vypadat stejně a jediný kdo bude mít problém s naddimenzovaným HW a minimální exkluzivitou AAA segmentu bude zase PC hráč ....
    • PC z tehle konzolove valky nakonec vyleze jako vitez, jedine co musi delat je sedet tise stranou a nic nepodelat, Sony a MS se mezitim odrovnaji sami *1*
      • PC přežije o tom žádná, jen je na pováženou co zbylé dvě platformy upustí pod stůl PC hráčům. Vývoj nezastavíš, ale smysluplný upgrade budeš pořizovat méně často . Ostatně na co ti dnes nestačí dva roky staré PC... PC trh stagnuje i kvůli tomu že jako herní platforma díky nenáročnějším konkurentům upadá a snahy o změnu vedou k dalšímu zjednodušení a stírání výhod PC ...
        • Jediný rozdíl mezi PC a konzolema je ten, že PC neovládá nadnárodní korporace a tak nemůže kontrolovat jeho vývoj a výdělky. A to je to proč se všechno brzdí a proč se snaží PC jakýmkoliv způsobem odsunout, proč se musí bojovat proti pirátům atd. Nemá to nic společného s nenáročností a vývojem a službama a pokrokem a dalšíma hloupostma. Jsou to jen prachy, které nikdo nekontroluje a to je problém co chce Sony a nebo Microsoft "napravit". Jinak si věř čemu chceš, čti články co chceš a ber si z nich co chceš :-)
          • :) ... No ne nadarmo se říká že stokrát nic zabije slona . Microsoft ,Google ,Intel ,AMD,Nvidia - Korporace jako žádná jiná . Stačí zájem na participaci na trhu a vzájemné dohody nejsou pro přežití IBM-PC stavebnice jako takové nutné. A zrovna hráči jsou ovlivnitelná skupina jako každá jiná a výsledky to už nese - na nadcházející generaci konzolí začíná pomrkávat stále víc PC hardcore fandů (Tatíků, kteří PC doma na výpočty mají minimálně , mamin co propadly facebooku (Tj social aspekt nových NextGen) a dětí , kteří nadupané PC prostě doma už jen tak neuvidí )...
            • me spis prijde, ze po PC zacina pomrkavat cim dal vic soucasnych konzolistu *3*
      • On už PC vítěz je. Všechno co se týče HW pc má, všechno co se týče software PC taky má. Dokonce už je PC i přenosný, říká se tomu notebook. Konzole v podstatě do průmyslu nepřináší nic nového, jen zpracovávají to co přineslo PC - to PC které udává směr a je v každé domácnosti.
  • pres kinect vás budou sledovat ilumináti a americká tajná vláda jak si hrajete s pindourem!
    • Tak to je mi jich hodně líto, budou mít ze mě akorát deprese a pocit méněcennosti *5*
      • kvuli me uz objednali nove 21:9 super wide monitory, abych se jim vesel do obrazu
    • neboj PS 4 má také svůj kvádříček s kamerkama
      • Jo to má. Ovšem jako volitelné příslušenství, které nemusím používat, když nechci.
  • některé výpočty odloží na servery.... *1* *1* *1* to jsou zase bláboly lidi tomu nerozumí a PR blábolisti tuplem ne tak to pěkně poreferujou, ale už to skoušely markeťáci z EA se SimCity další epic fail *1*
  • Miserius
    Internetem se siri zvesti od neznalych, ze na Xbox One se neplati multiplayer...Asi slyseli jen o Sony tak vsude nadavaj ze jen na Sony se plati multiplayer...ach ta neznalost
  • No podle toho co jsem slyšel, tak čr není na seznamu států s podporou xb one live, takže nepůjde registrovat hry a tak lidi z čr tuhle konzoli můžou tak akorát položit pod květináč.
    • "v průběhu příštího roku"
    • Takže si na herní konzoli nezahraje žádný čech tento rok. A kdyže to půjde? Příští rok? Vždyť není ani datum. Veškeré diskuze o herní konzoli, na které nepůjde hrát jsou podle mne mimo mísu. Až v česku bude podpora a půjde na herní konzoli hrát, pak mi přijde logické rozebírat její výkon a srovnávat ji s ostatníma. Do té doby je to uzavřená kapitola, spotřební zboží, které je nepoužitelné. Televize která nechytá signál, auto které nejezdí. Nic víc. Odpad.
      • Tak jakmile se u nás začne prodávat, tak fungovat bude.
    • Ale houby, tu zas někdo vynáší rozumy, aniž by věěl o čem mluví. ČR nebude mezi 21 zeměmi, kde bude X1 k dostání hned od uvedení na trh v listopadu. Live samozřejmě bude, hlavně proto, že už je.
    • Tady to zas někdo nepochopil. Bude, ale ne tento rok.
  • Happy_Hippo
    Dalsi priklad toho jak aways on-line prinasa skvele moznosti pre hracov

    http://www.eurogamer.net/articles/2013-06-13-poland-and-portugal-not-supported-at-xbox-one-launch-importing-near-ruled-out

    Ja som bol tolerantny vzdy, vzdy som hovoril kazdemu nech si hraje na com chce, ved kazda konzola je tu na hry a nema zmysel riesit ktora je lepsia atd atd... No teraz musim povedat, ze ten kto si kupi nove Xko je uuuuuuuplny NEinformovany kkt krizeny s ovcou..... s prepacenim
  • Muzu se zeptat, co je tak prevratneho na tom, ze Microsoft objevil funkci PIP, ktera existuje uz tak minimalne 20 let a zvlada ji kazda dnesni TV?
    • To nevíš, že microsoft je arogantní ? Už sama první prezentace Xboxu o HW povídali jako by tam měli novej druh čipu na bázy uměle inteligence... *7* Mě už Microsoft snad ničím překvapit nemůže...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit