Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    jedničku zabilo pár designových přešlapů a děsuplně špatný příběh. Obávám se nicméně, že hlavouni si budou myslet, že "neúspěch" zařídila velká nepodobnost CoDku, takže změny přijdou ale úplně jiné, než jaké jsou potřeba...
  • A proč na stávající konzole? Tak přece vyvojáři nemohou hru jakkoli vylepšit, bude to úplně stejný engine a stejný hratelnost, což sice nevadí, hra to byla skvělá, ale proč se zastavovat ve vývoji? A proč to pořád cpou na konzole? Proč se v původně herních PC magazínech píše o konzolích? Já to neakceptuji a akceptovat nikdy nebudu, kvalitní hry se dají dělat kontinuálně jedině na desktopu, bez omezování vyvojářů nízkým výkonem HW.
    • smejki
      nebo na konzolích, bez omezování vývojářů neunifikovaným mišmašem, kde se vždycky najde kombinace faktorů, za kterých SW nefunguje, ani když by teoreticky měl? Výkon HW není tak směrodatný. Směrodatná je spolehlivost platformy, snadnost vývoje a v neposlední řadě chování a velikost uživatelské základny.
    • Co ty akceptuješ a co ne, nikoho nezajímá. A už vůbec ne tvůrce her, kteří tvoří hry proto, aby uživili sebe a svou rodinu. Když ti někdo řekne "Udělejte hru na PC a vydělejte milion" nebo "Udělejte hru na konzole a vydělejte dvacet milionů", uděláš hru na PC? Vzbuď se.
  • DangerousDave
    dvojka to bude mať u fanúšikov ťažké, prvý diel sa jednoducho vydaril priam zázračne a vyrovnať sa mu alebo ho nebodaj prekonať bude nadľudská úloha. Takisto je ukážkou toho, že takto ladená hra vôbec nevyžaduje 3rd pohľad a naopak, pokial sa firstperson dobre spracuje schová s prehľadom 3rd do kapsy a pomôže hráčovi sa lepšie vžiť do hlavnej postavy.

    Ale obávam, že po skúsenostiach s nízkymi predajmi sa budú hru snažiť "obohatiť" nezmyslami alebo ju nejak pozmeniť aby bola lákavejšia pre čo najširšie publikum. A to by bola veľká škoda... dúfam, že DICE týmto tlakom od EA odolá.
    • x_ander
      Bohužel se taky obávám, že přijdou změny, které se nám zamlouvat už nebudou. Co bych já jako fanoušek od pokračování čekal? Stačí mi nový příběh, nové levely a aby to bylo trochu delší než minule. Trošku všechno vybrousit a bylo by to dokonalé. Jenže takhle by se EA sice zavděčilo fanouškům, ale hra se prodávat moc nebude :-(
      • JohnyTheZik
        No myslim si, ze by tentokrat mohla. O hre se vsude mluvi, jak byla vyborna, coz je fakt, hra to byla skvela. Takze tentokrat uz by lidi nekupovali toho povestneho zajice v pytli. Nevim presne, jak to bylo s prodeji Dead Space, ale predpokladam, ze dvojka se taky prodavala o dost lip nez jednicka.
        Myslim, ze by nebylo od veci zariskovat a do dvojky ME trochu zainvestovat, ponevadz si myslim, ze by tentokrat, pri pripadnem uspechu u recenzentu, vydelala mnohem vic.
        • DangerousDave
          no recenzenti sú kapitolou samou o sebe ... síce ME nezašlapali pod zem ale hodnotenia typu 7/10 neboli ničím výnimočným a žial ani recenzie ako tá na konzole.hrej.cz ... ale ono keď je recenzent poleno tak nič iné sa ani očakávať nedá. Som zvedavý ako vlastne taký hráč hrá závody na čas keď už samotná hra mu robí veľké problémy :)
          • janchor
            "Keď to od teba čítam tak som naozaj sklamaný... naozaj chcete každou hrou prechádzať hladko ako nôž maslom?"

            Ne. Mezi nožem v másle a tím, co jsem zažíval u Mirror's Edge je velikánskej prostor.

            Jinak k tomu, že jsi tu pasáž s žebříkem vyřešil jinak, ti gratuluju. Zjevně jsi mazanější, než já, ale těžko jsem to mohl při psaní recenze předjímat. Vnímáš mimochodem, že nemám Mirror's Edge za špatnou hru? Je skvělá, ale z mýho pohledu by mohla být ještě o řád lepší, kdyby měla líp vyřešený momenty, který já cítím jako nevyvážený nebo přímo špatně navržený. Opakovat dlouhou pasáž jen skrze jedinej nicotnej přešlap není výzva, ale podpásovka. A to říkám jakožto člověk, kterej dohrál Dark Forces na nejvyšší obtížnost, když už jsme u tý polenovitosti.

            Mr. Lolendo, jsou záseky a záseky. Hra tě může trápit, ale nemá frustrovat.
            • DangerousDave
              zrejme máme na hry naozaj rozdielne pohlady (a to som vpodstate Thiefer *3* ) mňa na ME vyslovene fascinovalo kolko možných spôsobov postupu som nachádzal a ako sa v nej môže hráč zlepšovať ak jej venuje nejaký ten čas a trpezlivosť. A to ma na nej baví... Záseky o ktorých väčšina hovorí vpodstate ani záseky nie sú, traba len trochu trpezlivosti ... hra sa napokon hráčovi odmení *5*
          • Mr.Lolendo
            Přesně!!! Od kdy záseky ve hře jsou neduhem hry?! janchor@tiscali.cz asi nebude fanouškem Tomb Raideru (speciálně prvních 3 dílů)
            • smejki
              od tý doby co jsou důsledkem debilního designu *3*
          • janchor
            Závody mi šly podstatně líp, protože v nich nepřekážely designově zmršený souboje s nepřáteli.

            Pořešit tohle, notně přitlačit na orwellovskou linku a dvojka bude fantastická.
            • DangerousDave
              - vyhnúť sa dá všetkým okrem asi dvoch-troch. Myslím, že som to napísal dostatočne jasne. Ide o to, že títo páni nemali zjavne na ME trpezlivosť a nepochopili, že sa na súboje môžu vykašlať ak trochu pohnú rozumom.

              - "Pak si taky vybavuju jinou, kdy cesta z protoru, kde tě přepadne komando, vede po nějakým žebříku.Pokud na něj vlítneš, rozstřílejí tě na hadry, takže je musíš nejdřív pacifikovat. " aj to je možné prejst bez súbojov, to že ste neprišli na spôsob ako na to, nie je chybou hry.

              Keď to od teba čítam tak som naozaj sklamaný... naozaj chcete každou hrou prechádzať hladko ako nôž maslom ? preboha veď týmto konzumným spôsobom sa dnes hrá skoro každá hra. ME bola konečne hrou kde ak sa človek do hry viac ponoril, pracoval na svojom skille tak odrazu zistil, že veci sa dajú robiť inak, elegantne a z nepriatelov si mohol robiť doslova dobrý deň. Veď toto by mal byť absolútny klad každej hry a nie jej mínus.
            • janchor
              Protože to tak zjevně měli. V praxi se právě všem bitkám nevyhneš. Jak jsem psal v recenzi, kterou jsi zmiňoval: vadilo mi těch několik zásekovejch míst, kdy idiotsky řešený odzbrojování (např. nutnost obcházet už omráčenýho nepřítele) často znamenalo ztrátu klidně i čtvrthodinovýho postupu. Tu pasáž před samotným závěrem jsem takhle opakoval donekonečna. Pak si taky vybavuju jinou, kdy cesta z protoru, kde tě přepadne komando, vede po nějakým žebříku. Pokud na něj vlítneš, rozstřílejí tě na hadry, takže je musíš nejdřív pacifikovat.

              Pokud to znamená, že jsem poleno, tak jsem holt poleno (spolu s dalšími recenzenty s podobnou zkušeností.. asi je to nějaká specificky novinářská nákaza), ale tím spíš nedává smysl hra, kterou si poleno po většinu času nadšeně užívá, aby pak na několika místech dostalo totálně na frak. Kdyby to celý mělo o třídu lepší scénář, patrně bych byl k zásekům smířlivější, ale takhle jen živily frustraci.
            • DangerousDave
              stále nerozumiem čo konkrétne myslíš pod pojmom designove zmršené súboje. Ešte raz, prakticky všetkým sa môžeš vyhnúť... a tých pár ako je boj s Celeste som si užíval. Naozaj nerozumiem čo máte za problém ? prečo si recenzenti sťažujú že každú chvílu musia niekomu rozkopávať hlavu keď vlastne nemusia ?
            • janchor
              Ano. A těch pár málo výjimek je na zabití (hráče i vývojářů). Serverovna nebo co to bylo mě straší dodnes.
            • DangerousDave
              sry ale o tom pochybujem, vieš prečo ? pretože ten kto má za sebou nejaké tie závody nemá najmenší problém sa súbojom (až na pár málo vyniemiek) úplne vyhnúť.
            • smejki
              tak!
        • exmaxx
          Tyjo, nejsem si tim uspechem uplne jisty. Kdyz to vezmu podle sebe - tak nez vysla 1cka, tak obrazky se mi libili, videa se mi libily, napad supr, ale kvuli nejakemu vnitrnimu pocitu jsem s koupi dlouho otalel (a koupil az za 300,- na aukru). Fakt nedokazu rict proc *4* A s 2jkou to podle me bude stejne. Ale budu rad, pokud se mylim *3*
    • trolo
      "dúfam, že DICE týmto tlakom od EA odolá"

      staci sa pozriet co urobili s BF3 a hned vies odpoved na otazku: "bude me2 viac casual?"
      • JohnyTheZik
        Ach ti zli EA, za vsechno muzou, vsechno znicej.. Zajima me, jak s timhle pocitem zijou :D.
        • S takovými výdělky se jim s tím žije docela dobře.
  • no_matter
    tak pokračování by se určitě hodilo, už proto, že jsem ze svého vlastního pohledu bral první díl spíše jako opravdový game art, což se mi u moc titulů nestává :)
  • walltar
    Sakra tak mirror's edge 2 bych si s chutí zahrál.
  • To už slyším aspoň potřetí *1* je to škoda no. Pro mě jedna z nejlepších her za tuto generaci a pokračování bych fakt rád viděl, ale holt EA z toho nemá dost chechtáků, tak nás radši budou zásobovat stupidníma DLC do BF3. *16*
    • ty bys vytvarel neco co by ti nedalo prasule?
      • DangerousDave
        nedalo prasule ? ME1 síce nemal vysoké predaje ale to neznamená že nezarobil. Zarobil dosť ale nie toľko koľko si EA naprojektovala a v tom je velký rozdiel.
      • To jako z těch prodaných 2 milionů nemaj pašule? *8*
  • Jó, věřim tomu, že s tím mají problémy. I když jedničku mám pořád moc rád, dohrál jsem jí nesčetněkrát a dvojku bych bral hned, chápu, že jedna věc je přijít se zajímavým konceptem a druhá je pak převést ho do praxe. (V tomhle směru bych ME přirovnal k Prey 2 -- to sice taky mělo zajímavou myšlenku, ale moc jsem nevěřil, že by se dala nějak rozumně převést do praxe.)
  • To Half-Life 3 taky...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit