Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Klasicka EA netecu im prachy tak to zabalia naco zistovat co spravili zle a snazit sa to zlepsit najdeme si nieco ine z coho sa da este daco vytrieskat. C&C, Medal,NFS teraz aj DS mrtve co bude dalej..
  • škoda že má oblíbená série jde někam.... a to jsem se tak těšil na 4 díl... *9*
  • U trojky sem se docela bavil, ale nějak mě nemrzí že nebudou pokračovat.
  • Foxtrot_cz
    To je prostě styl EA. Vzít dobrou herní sérii, zabít ji a vytřískat na tom co nejvíce peněz a nakonec ostatky hodit do koše.

    PS: Ano, trochu přeháním, ale neříkejte že to alespoň z části není pravda.
    • Už aby se začali objevovat první očekávaný projekty Kickstarteru...
      • Co to dneska znamena zrusit? Colonial Marines taky umirali nekolikrat a mame je tu. Myslim, pokud serie DS umre, zrovinka Kickstarter ji muze zase nakopnout. DS 3 mam doma v krabicce a dost se tesim. Je mi vcelku jedno jestli z DS udelali strilecku, protoze jeji design mne neskutecne bavi. Po vytvarne strance je to pastva pro oci. Zbrane jsou svym provedenim tak unikatni. Zkratka mam rad uz jen to prostredi a vizualni styl. Je tu jeste jiny podobny blazen? *1*
    • Robotron3
      To je bohužel problém všech moc velkých firem, že jsou neschopné fungovat efektivně. A proto musí mít ze všeho mega produkt, který se bude mega prodávat, jinak to pro ně nemá cenu. A pak to dopadá parazitováním na vlastních značkách.
  • Na jednu stranu to zamrzí, protože Dead Space měl našlápnuto velmi dobře a šlo (IMHO) o velmi kvalitní titul(y). Na druhou stranu je asi lepší žádný Dead Space, než špatný Dead Space.
  • To je dobre. Normalni single player s mikroplatbama za upgrady zbrani si nic jinyho nezaslouzi.
  • Veskoslav
    A co proboha čekali? 1. a ještě i 2. díl byl survival horor, kde jsem počítal každý pitomý náboj, co jsem vystřelil do Necromorfa. Místnosti jsem procházel ve strachu, že za dalším rohem narazím na skupinku nepřátel a moje zbraň svítila s počtem nábojů 5. Odklon 2. od survival hororu nebyl tak hrozný jako v případě 3. dílu. Fanoušci série si nejspíš DS 3 koupí v pořádné akci, protože to už není jejich šálek, děcka si to nekoupí, protože to není CoD či podobně laděná hra. Nevím, co EA čekalo, ale 5 miliónů prodaných kusů vypovídá, že vedení je permanentně sjeté.

    EDIT: Pakliže chtěli akčněji laděnou hru, tak ksakru měli mít systém krytí. Ta sranda, co je ve hře je naprosto tragická.
    • Dead Space nikdy dle mne survival hororem nebyl,s municí člověk problém neměl pokud prohledával místnosti,navíc nebyl problém si je v obchodě koupit. Další hodně psychologickou věcí je "Iron-Man like" oblek,který umožňuje do velké míry kontrolovat situaci třeba skrze stázi. Navíc jsm hrál a dohrál tyhle hry já,kterej u jednotlivejch dílů Silent Hillu a RE3 vydržel max 10minut *1*
    • Fascinuje mě, kde lidé berou to, že DS1 měl nedostatek nábojů. I když jsem hrál hru na nejtěžší obtížnost, tak nábojů byl dostatek a člověk mohl i vcelku plýtvat, protože nebyl problém si náboje nakupovat... Neuvěřitelné množství lékárek, které mi zabíraly většinu úložného prostoru, peněz dostatek, takže si člověk v klidu nakoupil zásobu nábojů jen proto, aby zjistil, že jich má najednou moc... Tohle má k survival hororu hodně daleko. První díl se snažil hrát na survival horor, ale díky stázi (která dělala i z obtížnějších nepřátel procházku parkem), šílenému množství lékáren a v podstatě neomezenému množství nábojů (navíc hra dělala krásnou věc, že dávala hráči pouze náboje, které potřeboval - měl na ně zbraně -, takže vlastně vůbec nemusel řešit investování peněz, protože celou hru vystačil s maximálně 2 zbraněmi) to mělo k survival čemukoli daleko.

      To i Metro bylo více survival, protože na vyšší obtížnosti těch nábojů opravdu moc nebylo, Stalker to samé, Resident Evil (dokonce i šestka) má méně nábojů (a hlavně omezenější inventář, aby hráč nemohl mít u sebe všechno...).
      • Souhlasím. Pokud to člověk nehrál jako střílečku a nestřílel zběsile bez snahy o míření, tak snad nemohl mít problém s nedostatkem nábojů nebo peněz na cokoliv. Hrál jsem na střední obtížnost a později už jsem některé náboje nechával ležet. Navíc byl docela dobře navržený systém checkpointů, takže to ve skutečnosti opravdu nebylo tak obtížné, jako třeba starší díly Resident Evil. Osobně bych DS1 viděl spíš jako sympatický mix mezi obtížnými survival horory a obyčejnými střílečkami s velkým důrazem na hororovou atmosféru a napětí. To se opravdu povedlo spolu s parádním technickým provedením.
  • Taky jsem měl pocit, že se z té hry snaží udělat něco, co není a tak do toho cpali peníze horem dolem aby to bylo větší, delší a jiné a to se prostě nemohlo uživit. Ale to už je prostě takové to americké bigger stronger faster. A samozřejmě úplně zpackaná marketingová presentace hráčům. Mě ale hra bavila, jen těch hord nekromorfů mohlo být míň
  • Viktor_H
    Střízlivý a analytický článek, díky Aleši!

    DS se stalo to nejhorší - vývojáři nevěděli, kdo má vlastně být jejich cílovka. Mělo to zůstat u žánrovky se skromnějším rozpočtem. Zajímavé je, že v takových případech kvalita hry vlastně ani moc nehraje roli. Jakmile série ztratí z dohledu svou cílovku a takříkajíc se žánrově rozmělní, je to tragédie. Přitom podle mnoha recenzí šlo (nehrál jsem) o celkem kvalitní titul... Důkaz, že herní komunita je (někdy až nezdravě) konzervativní...
    • DecadentFilms
      ona ta hra své kvality určitě má, jen zde je zvykem házet špínu na každou vydanou hru, někdy více, jindy méně. Ale očividně se skutečně minula se svou cílovou skupinou, jelikož se neprodává - to o něčem svědčí, byť první díl také nebyl dvakrát kasovní trhák a kdo je trochu pamětník, tak ví, že se druhé pokračování schvalovalo jen tak tak. Já osobně jsem měl při hraní docela neutrální pocity - povedená hra, ale holt tomu chyběl ten beznadějný náboj prvního dílu, který si hráči zamilovali.
      • Me teda prijde, ze minimalne zde na hru nikdo moc spinu nehaze, ale naopak se vetsina shoduje na tom, ze snaha zaujmout vetsi mnozstvi hracu a z toho plynouci zandrovy odklon se jim stal osudnym.
        To, jestli je hra kvalitni v ramci toho cim je, v tomto pripade nehraje moc roli, kdyz se hra minula cilovkou.
        Kdyby se od zacatku drzeli komornejsiho pojeti a tudiz i mensiho rozpoctu a mensich prodejnich cisel, tak se ta hra mozna mohla klidne uzivit.
        Jenze kdyz tak ctu ruzna vyjadreni EA (napr o Mirror's Edge) tak mi prijde, ze pro ne cokoliv pod 5 mill prodanych kopii je neuspech a z toho duvodu se snazi vsechno udelat BIGGER FASTER LOUDER a pak to tak dopada.
        Copak musi nutne kazda jejich hra patrit k tem vysokorozpoctovym Ackovym hram?
        • DecadentFilms
          u Mirrors Edge se EA nelíbila jakási "nedodělanost konceptu", alespoň tak to ospravedlňovali. Údajně jim přišlo, že ME je jakousi závodní hrou po vlastních a oni potřebovali to, co EA potřebuje vždy - střílení, akci, výbuchy.
          • Mirror's Edge mi přirostla k srdci zejména kvůli tomu, že tam nebylo moc střílení, akce a výbuchů. Stejně tak jako takový Portal. Více takových her! A nebo raději ne... *6*
        • to uz je tak v tomhle svete rizenym investorama, tem nestaci vydelat, tem nestaci vydelat dvojnasobek, tem nestaci vydelat 5ti nasobek, ty musi vydelat aspon 10ti nasobek vlozeny investice nebo jeste vic, aby povazovali investici za uspesnou
          • A dalsi zavistive kecy. EA nijak zavratne nevydelava.
  • roiser
    Kdyby tohle udělali po dvojce, tak by mě to hodně mrzelo. Po tak "povedeném" třetím dílu mě to ale nemrzí vůbec.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit