Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    Deus Ex má víc problemů a souboje s bossy jsou jedním z nich.
    Není problém, zda byly těžké. Problém byl v hlouposti skoro všeho s nimi spojeného.
    O bossech jsme se za celou hru nic nedozvěděli, takže byli redukováni na strašně zle vypadající týpky se zmutovaným healthbarem. Druhá pitomost je pak vázána na Jensena, který ve videu uvozujícím boss-fight nakráčel naprosto debilně doprostřed plně osvětlené místnosti a poté (tadá! překvapení!) byl přepaden a uzavřen s bossem v místnosti.

    Jediným nápaditým boss-fightem byl ten poslední.
    • Tak si predstav, ze ti nekdo zabije pritelkyni a tebe rozmlati na kasi, pak te nekdo da dohromady, dostanes nadlidsky schopnosti a potkas toho, kdo ti to udelal... Jensen si sel proste pro jeho hlavu a presne tak ho prvni boss nachytal... podle me normalni lidsky jednani, a o bossech sme se v pribehu dozvedeli dost, nehodlam tu spoilovat, ale ohledne jejich zoldacky skupiny a pro koho delaji a ze sou ty, co si zaslouzi dostat klepec, nevim, co vic bys chtel.
    • Nevím, pro mně to byl prostě jen augmentovaný nepřítel - master pěšák na šachovnici, ale pořád jen pěšák. O hlavních hráčích si se něco dozvěděl a to je důležité. Mně obecně vadilo - že jsi se spíše musel pohybovat jen po určité místnosti - což mělo za dopad, že najednou všude bylo spoustu výbavy.

      Btw nevíte jestli se chystá nějaké DLC? Docela bych si něco dal ze světa Deusu....

      Edit: Jinak taky nechápu proč zrovna omluva - pokud jste nebyl úplný nešika, tak to jde zvládnout v poho - to spíš tohle může být docela výzva: http://www.youtube.com/watch?v=DPlGalCO8lg&feature=related Deus Ex 3 Pascifist: Saving Pilot Malik
      • Vitekb
        Právě že, ostatní postavy byly prokreslené charaktery a jejich motivace k tomu či onomu byla obvykle v průběhu hry objasněna. Naopak bossové (členové komanda), byly vlastně jen jako každý jiný anonymní voják ve hře. Jen vylepšení a se speciálními schopnostmi. Ale narozdíl od ostatních událostí ve hře, jsi se s nimi nemohl vypořádat jiným způsobem, než přímým násilím.

        Deus Ex, je rozhodně velmi dobrá hra, jedna z lepších, ale byly tam věci, které mi prostě neseděli. Například již ty zmiňované boje s bosy. Dále mi vadilo, že se dalo v průběhu hry získat až příliš mnoho vylepšení. Až mě pobavilo, když mě hra při načítání upozorňovala ať volím opatrně, protože bodů je málo a já už v tu chvíli měl víc ylepšení, než jsem vůbec potřeboval. Také se mi nelíbilo, že hra nebyla až tak otevřená, jak se někdy tvářila. Různé cesty postupu byly často brzy svedeny do jedné a otevřenost prostředí tak byla občas jen zdánlivá. Pak mi neseděl systém zadávání úkolů. Použiji Hengsu jako příklad, protože její rozdělení na dvě oblasti to "výborně" ilustruje. Obvykle se začalo v jedné oblasti a cíl úkolu byl v druhé. Člověk se tedy vydal do druhé, aby ho někdo kontaktoval a nabídl mu setkání. Setkání proběhne v první oblasti, takže rychle šupajdit zpět. Úkol je zadán a hle, cíl úkolu je v druhé oblasti. Tak zase tam a splnit úkol a pro odměnu samozřejmě zasse zpátky. A aby toho nebylo málo, po skončení úkolu se třebas otevřel nový, který probíhal stejným způsobem (z oblasti do oblasti). V Detroitu to bylo prostě běhání tam a zpět. Pokud měl jít člověk přes celou mapu do Kongresového centra (či co to bylo), mohl se spolehnout že kousek před vchodem dostane úkol, který ho zase požene zpět.
        Dále mi vadil konec. A to hlavně přílišná volnost samostatného výběru. Mám tím na mysli, že bylo úplně jedno, jakým hrál člověk způsobem, mohl si vybrat zakončení jaké chtěl a na předchozích činech vůbec nezáleželo. Bylo úplně jedno jestli se Jensen choval jako empatický lidumil nebo arogantní drsná vraždící mašina a tomě celkem zklamalo. Vím, že to rozhodně není standard, ale čekal jsem, že mé činny v průběhu hry budou mít nějaký vliv.

        Naopak se mi líbil hlavně systém rozhovorů, příběh, svět, vykreslení některých postav a spousta malých drobností, ale už mi došly síly.

        A mimochodem, můžeš mě pokládat z borce, hned při své první hře jsem Malik zachránil bez zabití jediného vojáka. A ani jsem nespotřeboval tolik energie jako hráč na videu. *3* A na konci jsem zjistil, že jsem si pacifistu zkazil už v tutorialu. *9* *4*
        • Byli to prostře žoldáci, pár profíků, jenž mělo za peníze vykonat jim zadané mise, neměli vlastní priority a v předposledním boss fightu to Priest Jensenovy jasně sděluje... Jejich pozadí a osobnost je tudíž irelevantní. To bych taky mohl začít nadávat proč každý voják u dveří nemá identitu.

          Ke konci jsem se tady už vyjadřoval. Mně vyhovuje - je dělaný tak, že právě máš možnost se retrospektivně zamyslet, zvážit co jsi prožil, jak svět funguje a podle toho se rozhodnout... Vlastně by mně silně nevyhovovalo, kdybych hrál hru, která mi nahodí konec podle toho jak jsem hrál...

          Co my silně nevyhovuje je pohyb vojáku. Když se jednou voják zastaví před bednou či před rohem tak je to ok... Ale proč každý voják je nastavený tak, aby se zastavil před potenciální schovkou to fakt nechápu.. Přitom větší dynamičnost by s toho udělalo zábavnější stealth s nutností improvizace...
    • Jako je to fakt, ted kdyz si to uvedomuju, jinak ale by me to samotnyho nenapadlo :) Ta hra me tak bavila, ze jsem nejaky skobrtnuti s bossy vubec nezaznamenal. Je ale fajn, ze jsou v Eidos tak kriticti ke svy praci. Tohle kdyby udelali i ostatni, treba ID soft, tak by to nebyly jen bossove, ale treba 60% cely hry, co se nepovedlo :)
  • Veskoslav
    No tak zrovna tito se opravdu za nic, ale opravdu za nic nemají omlouvat. Deus Ex Revolution mi připoměl, že jsem kdysi byl mladší a vrátil mně o pár let zpátky, kdy jsme hodiny seděli u prvního dílu. Mnohým "nástupcům" svých původních já se toto nikdy nepodařilo. Příkladem budiž zprasená AoE série. A pokud chci nějaké jiné bosse, tak si zahraji SS 3, Painkiller atd. Ale chápu, že spousta děcek fňukala, že je prostě nemůžu ustřílet z rotačního kulometu 1000 náboji, ale musím u toho používat mozek. Což si nebudeme nalhávat je u málokteré FPS by člověk musel přemýšlet, krýt se, nespoléhat na tupost AI.
    • Vitekb
      Ale ne, právě že většině lidí, včetně mě, vadilo, že s nimi musíš prostě na férovku bojovat. Jak tu bylo zmíněno, i pacifista je musel zabít a nešlo je porazit plížením a nebo nešlo, což by bylo hodně dobré, porazit je nějakým způsobem diskuze.
    • Máš pravdu :) 3 granáty na každýho bosee úplně stačí :), boj s Snakem na nejtěžší úroveň s augumentovaným chipem, byl procházkou růžovým sadem :). *7*
    • Age of empires zprasili řádně ..... chvílemi jsem měl pocit že hraju LotR: battle for middle earth .... a to jsou ty přesně ty pocity, které při hraní AoE nechci mít.
  • Co bylo spatnyho na bossacich? Bylo kapanek tezsi je zdolat, ale aspon byla vyzva. Nemel jsem s tim problem. Samo pokud ma Eidos na mysli, jak v pristich hrach udelat souboje s bossaky mnohem lepe, jen tak dal... :)
  • Není pravda že vývojáři často zpytovali své svědomí. Takovej Microsoft rád prohlásí předchozí verzi SW za nepovedenou, když má vyjít nová verze. :-D Viz Vista.
  • rancor1223
    Místo trochu opožděných omluv bych raději slyšel něco o DLC. Tedy jestli vůbec nějaké další bude.
  • Deus Ex: Human Revolution mel paradni atmosferu, celou dobu sem se tesil na bosse, az jim dam ochutnat jejich vlastni medicinu, kterou jsem jim od zacatku dluzil, at se spis omlouvaj za to, ze se automaticky dobiji jen jeden energetickej clanek, to je otravna zalezitost a cloveka to ani nenuti si jich dat vic.
    • Keby sa dobijalo viac clankov, ta hra by bola len tupa rubacka..Vid, nabil by si vsetky clanky a zabil 4 ludi naraz len spamovanim utoku, vtedy si neznicitelny, mas imunitu voci poskodenie..Prave ten jeden clanok robil tu hru, aka bola, ze si taktizoval a nehral ramba, ale daval nepriatelov po jednom a skryval mrtvoly..Okrem toho...Po celej hre bolo poschovavanych snad stovky tyciniek, sklenic s energiou atd..Len tych tyciniek, ci ako nazvat, som mal ku koncu hru cez 70..a to som ich casto pouzival
      • S tema tycinkama to muzes spamovat jeste delako rychlejs... Neudelalo by to z toho tupou rubacku, doplnovani HP a energie je i na max urovni dost pomaly, jen proste nechapu ten limit na jeden clanek... V prvnim deusu si moh mlatit treba trubkou nebo pestma, tady na to musis dost nelogicky pouzit energii i kdyz je to jen blby omraceni. Kdyby tam byla moznost klasicka melee zbran, tak nereknu ani prd a navic, ted si nejsem uplne jistej, ale nebylo nahodou v jednicce automaticky doplnovani energie normlani?
      • Já to odehrál jako stealth a drtivé množství nepřátel sem knockoutoval a tyčinky mi často chyběly mj. třeba pro 2 týpky najednou.Pohromadě sem jich měl nejvíc tak 10. Jeden článek se může dobíjet tak jak to je, ale ty zbylé klidně mnohem pomaleji a já bych pak nemusel čekat za rohem bez tyčinky než...navíc spotřeba energie je pro různé úkony taky nevyvážená.
    • S tím dobíjením jednoho článku velký souhlas a stačil by jen patch.
  • v tohmhle bodě by se mohli poučit z nového Syndicate
  • DarkHawk
    Proboha za co se omlouvají? Augmentace a zbraně se při bojích s bossy využili v plně parádě. Na to si asi stěžujou jen ti stealthtaři, kteří by ty bossy nejradši obešli obloukem v neviditelnosti.
    • aj v Jednotke slo dost casto obist bossa, napr. tu rybiu agentku si mohol obist a vyjst hore, nemusel si ju zabit, a mal si potom ine detaily
    • To bylo jedno z lakadel hry - steal.No tak proc ne?Asi jsi mel hrat radeji Duka *1* *1*
      • DarkHawk
        Střídal sem to.. někdy akce a někdy stealth. Ale přece si nenechám ujít výzvu s nějakým bossem a jen tak mu neuteču, když Jensen disponuje takovými unikátními schoptnostmi.
        • No ale dalo by sa to krasne vyriesit aj stealth stylom. Nie ujst bossovi ale neako sa tam presuvat prepletat nieco zapnut nieco postavit ci nalicit neaku pascu. Proste urcite sa dalo nieco vymysliet aj pre "tichu" likvidaciu. Tiez som presiel celu hru stealth stylom a stale vyzbieral odmeny za ticheho agenta atd. a do bossov som musel sit ani som nevedel ktora zbran sa ako sprava lebo som ich vobec nevyuzival vsetko zive som bud obysiel alebo uspal ziadne zabijanie takto to hram zas ja.
        • No v 1 nic takoveho nebylo, tak jsem to bral jako navazani na tradici.Musim se priznat, ze me bossove celkem nudili v paradni hre, kde jsem vyzkousel kazdou moznost a prohledal kazde zakouti ... Ne kazda hra, kde se strili a jsou bossove je zabavna, naopak me berou mozne alternativy ...
  • Zas tak strašné to nebylo. Jak tu někdo psal, bylo to i zajímavé zpestření a trochu výzva. Navíc - to, jak se všude kritizuje taková prkotina je jen důkazem, že zbytek hry je opravdový klenot, na kterém se musejí hledat sebemenší chybky. Ale upřímně, nemá šanci se stát legendou, jakou se stala jednička. Kdybych si měl teď vybrat, co si zahraju, tak si nainstaluju jedničku - a to jsem ji dohrál a skorodohrál mnohokrát a trojku jen jednou.
  • Bossové nebyli ani tak dobří jako v prvním díle, ale bavili. Je ale skutečně smutný, že v 1. dílu patřili souboje s bossy mezi vyvrcholení té dané části hry a v Human revolution si dovolí autoři svěřit práci externímu týmu? To je jako kudla do zad. Dopadlo to dobře, ale nedělá se to.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit