Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • posledni dobou je potreba tady od vsech hodnoceni odecitat 2-3 body, aby se clovek dostal na skutecnou hodnotu...
    • Mart9
      U FIFY 15 to chtělo 2 body přičíst.
    • Anebo žijeme ve skvělé době, kdy korporátní společnosti dělají samé skvělé hry! Většinou ze mají kolem 8 a to je opravdu dobrá hra, když máš 10 bodovou stupnici.


      Jak někdo poté může nadávat na velké společnosti, že dělají hloupé hry a špatné hry, když podle recenze tomu tak prostě není. Skutečně většinou zde mají hodnocení kolem maxima a i verdikt je vychvalující!

      Štastná to doba. Zajímavé nezávislé hry nejsou zas tak zajímavé, když se recenze nesou v podobném duchu. Tedy nedaří se jím, překonat tyhle mega společnosti. K čemu poté je hodnocení 5 a tedy průměr. Na nic. Používá se většinou 7-10. Kdy 7 a nedejbože 6 je podle recenze špatná hra a dočteme se o samé kritice! Těžká to práce redaktora, když se musí potýkat s hodnocením. Těžká...
    • Jestli to tak je, tak by me zajimalo, jestli ty vlastne jeste neco hrajes, protoze kdekoliv se objevi tvuj komentar, tak pokazdy tu hru schazujes. Kdyz si podle tebe vetsima her zaslouzi hodnoceni 5/10, tak co teda hrajes?
      • hraju lepsi hry, nez odpad typu evolve ci snad the order *6*
        • Jmenuj čtyři konkrétní hry. Dík
        • No vidíš, a já si myslím, že hry, které hraješ, jsou mnohem větší odpad. Co ty na to?
      • Vždyť má pravdu.
        Ještě že existuje metacritic. Tam se skutečná hodnota hry vždycky vyloupne díky samotným hráčům. A zpravidla je u podobných áčkových titulů právě o 2-3 body níže.
    • To je vše strašně subjektivní, člověk si tak nějak musí sám hodně odehrát a hodně toho přečíst. Pak se může ztotožnit s někým druhým a pak ví, že když třeba Michal Rybka napíše: "Nový Railroad Tycoon je vážně pecka 8/10" tak si ten nový Railroad Tycoon opravdu užije a může jít do toho. Včera mě povavila 9/10 recenze na The Order 1886 zveřejněná na Iděsu - to si snad vydavatel zaplatil, aby přebil tu všeobecnou snůšku špatných recenzí. Autor tam do nebe vynáší The Last of Us a The Order 1886 k ní připodobňuje. Vzhledem k tomu, že mě TLoU osobně nechytlo - prázdné koridorovky já nerad, tak budu osobně věřit spíše těm negativním recenzím a u nich si pro jistotu ještě 2-3 body z hodnocení odečtu a místo The Order 1886 budu trápit dobrodruhy v Darkest Dungeon. Nicméně facepalm má pravdu - tohle není nic exaktně měřitelného, není správná hodnota. Ve výsledku tu nakonec budou jen dvě množiny lidí - ta co se s recenzentem ztotožní a ta co ne. Zažili jsme od devadesátých let moc případů, kdy víme jak to dopadá, když se recenzent neztotožní s tou větší množinou lidí ať už přehodnocením hry nebo jejím nedoceněním. Kamenován je vždy. :)
      • Zayl
        Číselné hodnocení je prostě k ničemu. Ne proto, že by ta metrika nebyla použitelná, ale proto, že si tu stupnici každý autor používá jak se mu zachce a prakticky nikdy nemá disciplínu hodnotit co nejobjktivnějc a hlavně relativně k ostatním faktorům, jako je například rozpočet. A jelikož recenzent nemusí mít žádnou kvalifikaci či vzdělání, taky to potom tak vypadá.

        Psaná recenze je naštěstí skoro mrtvé médium a jen dobře. Z jednoho 30ti minutového WTF is...? mám víc informací než z pěti podobných recenzí a navíc vidím tu hru v pohybu.
        • ...lepsie povedane je nemrtve, prave preto ze je casto zombifikovane nadmernym hodnotenim zkorumpovanych autorov. Periodika, ci uz elektornicke alebo papierove potom starcaju svoj povodny zmysel /objektivne informovat/ a stava sa z nich kvazi reklamne medium.
          • A proč sem teda lezeš, když jsou autoři stejně zkorumpovaní? Nechceš si najít třeba nějaký jiný způsob vyhazování času?

            Nechápu, co je divného na tom, že to autora článku třeba bavilo a tak tomu prostě dal 8/10. Recenze není objektivní útvar.
    • Tak nějakl, hru jsem zkoušel, ale po pár zápasech mi připadala neskutečne stereotypní.
    • jak u ktereho recenzenta...zrovna grygar byva prisny. nekdy az moc.
    • a tu skutecnou hodnotu si vzal kde, to by me zajimalo.
  • V RE-PLAYi 5/10, tam se toho nebojí, jak tu. *6*
    • Ty vole kterej blázen by se dobrovolně díval na RE-PLAY? :D

      To radši budu čumět do zdi...
      • Já ti nevím, ale mě docela baví...
        A průměrná hra u nich opravdu dostane 5 z 10, ne jako někde jinde (teď zrovna nemyslím Evolve, nehrál jsem, nemůžu posoudit)
      • Dogkiller
        Re-Play je kvalitní pořad, každý týden se naň rád podívám. 100x lepší než Grygarova Games TV.
    • spis ti chudaci vubec hru nepochopili, tohle neni hra kterou zapnes a za 3 hodky ses king.
      Tady musi klapat cele tym a kazde clen musi vedet v jakym okamziku co udelat, rozhoduje kazda chyba.
      Hra je super az na tu optimalizaci, nekde sem celt ze 30-40 hodin je adekvatni doba za kterou zacnes hre rozumet a vis co delas. Je jasny ze to neni nic pro casual publikum, coz s nejvetsi pravdepodobosti recenzent v Re play je.
    • Nebojí? Ne... Vrobela to prostě nebavilo, zato Grygara jo, to je celé. To už se tak u her stává, že někoho baví a někoho ne.
      • Dogkiller
        Holt někoho baví hrát blbiny a někoho ne.
  • Dá se to hrát i singl s AI? Nebaví mě hrát s cizími lidmi a kamarády nemám. *13*
    • Sólo hra je dobrá jen na takové to osahání si základních principů ve hře, jinak je to docela o ničem. V Left 4 Dead ti boti na tom byli podobně, ale míra spolupráce nemusela být na tak vysoké úrovni jako tady.
    • TheGGG
      no to pak bude teprvý bída, hrát to s AI, LoL LoL ROFL WUT WTF BTW GTFO
      • Dogkiller
        Jak tady poslední dobou pročítám tvoje trapné komenty, mám pocit, že jsi buď nějaký jiný GGG než sem chodíval a nebo že jsi přišel o koule a zbytek mozku...
        • TheGGG
          eště že mě názor nějakýho z00fila moc nezajímá
    • Single se dá hrát, ale AI je naprosto stupidní... takže asi tak.
      • Pár desítek hodin u coop módu Titanfall v loňském roce mě utvrdilo v přesvědčení že na public mohou živí hráči svojí stupiditou trumfnout i kdejakou AI v singlech.
        Nemám čas si někde shánět kumpány do hry a něco mi říká že tento fakt by se na výsledném dojmu ze hry mohl znatelně projevit. Takže možná časem za pár stováků. *6*
        • Jack1947
          Nejenom COOP, i normální mody dokážou zvrtat, což se stane ale každému - Frontier defense je hodně o spolupráci ostatně jako celá hra. Pokud někdo s vysokým levelem zkazí hru, menším se naopak snaží atp... i takto asi bude zábavbnější než naháněná se střílením mobů. Můj názor.
    • Singl muze v Evolve hrat jenom masochista.
    • Dá se hrát singlplayer, ale není to zábavné. Ostatně, jako u všech cooperaček viz L4D apod.
      Ostatně dobrých singlu je na trhu spousta, tak proč hrát toto? *1*
      • UT 2004 byl zábavný i jako singl. Hlavně mohl být i obtížný.
        • UT2004 není kooperačka, ale deathmatch. Všichni mají stejné možnosti vs Evolve, který je asymetrická kooperačka, kde mají obě strany jiné schopnosti a také herní styl.
          Jinak UT - UT2004 mám moc rad. Hlavně instant gib + big head ( ve starších big body). :D
    • jj da se to i tak ;)
  • WWladCZ
    No na 8/10 to fakt asi není 6/10 nebo 7/10 by sedělo víc. Vždy jsem uznával games.cz za jejich přísnost, oko pro detail a mnohdy i zdůraznění dlouhodobého hraní, ale poslední dobou mi připadá že recenze jsou s hodnocení až příliš štědré. Evolve může být 10minut nudy kde se monstrum jen schovává a pak zničí huntery nebo ho hunteři najdou na lvl 1 a hra skonči moc brzo. Většina her konči jedním ze dvou případů a nemá dynamiku a brzo je to jen stereotyp.
  • 8/10 tak to je vtip...
    • To musí být určitě bug, vždyť poslední dobou mají všechny hry 8/10.
      • myslim ze psali, ze se jim nekdo hacknul do systemu a pokazde u hodnoceni nastavi 8 a jim se to uz nechce predelavat z5
  • Podle ohlasů bych prostě číselné hodnocení zrušil... aspoň by si každý pořádně pročetl recenzi a a moh by si každý individuálně udělat obrázek o hře zda si hru koupit či ne, protože to číslo je o ho*ně.
    Mě samotnýho hra baví není to jako tupé CoD má to aspoń nápad...
    • Jo, mě taky, ale jelikož mám PSko jen krátce, nemám zatím kolem sebe lidi, se kterými by se to dalo hrát, a náhodná skupina je dost sázka do loterie, i když se to lepší, jak se lidi učí a zvykají si na fakt, že bez týmové spolupráce to tu prostě nejde.
    • To často opakovaný nesmysl.

      Zruším index který lehce hráči ukáže jaká hra asi je a on najednou bude věnovat více času čtení celé recenze. To je hloupost.

      Tak se namísto čísla bude řešit verdikt. Zruším verdikt. Budou se řešit vybrané pasáže z recenze. Zruším recenzi?
      • No, řešit vybrané pasáže z recenze má přinejmenším větší potenciál k smysluplnosti než řešit číslo.

        Číslo je z nouze ctnost, marná snaha objektivizovat subjektivní dojmy, postřehy, zážitky a kritéria. Přesunout pozornost k recenzi, která všechny tyhle subjektivní aspekty zachycuje a rozebírá, je medle první krok k normální diskuzi, založené na agrumentech a důkazech.

        (já vím, já vím, jsem naivní *4* )
    • TheGGG
      tupé CoD alespoň nezpůsobuje epileptické záchvaty a těžkou nudózu po pár minutách (co jsem slyšel)
      • Názory "co jsem slyšel" jsou vždycky nejvtipnější *1* A píšou je vždycky ti největší pitomci...
      • prave co sem slysel ... za prve nudne to urcite neni.. mozna pro ty kteri uz od zacatku sou jisty ze je to bavit nebude... a COD je uplne neco jineho... to je vylozene jen strilecka... evolve je tymova prace kde mas healera, tanka, huntra a vsichni musite dat svoje schopnosti dohromady pro efektni ucinek a vyhru
        • TheGGG
          tak to nevím cos slyšel ty, ale co vím já pokud hraješ s náhodnejma lidmama, zvrhne se to v pěkný bo*el a nudu
          • Jak kdy. Hraju to od vydání a i když to zpočátku bylo dost tristní, postupně se to zlepšuje.
            • sranda by to mohla být leda kdybych dal coop s chlapcama z one direction. Jinak EEE, tuto hru neschvaluji
    • ja proste nechapu proc tu tolik lidi prirovnava hru k uplne jinymy hernim stylum.. COD melo aspon napad :D.. to i gothic a tisice jinych her.. tahle ma kvalitni napad kvalitni myslenku a lidi ktere bavi tyhle multiplayerovky tohohle stylu sou ve svem pac tenhle styl hry dela presne co ma a je zabavny.. musite ulovit monstrum dokud nedosahne 3 evolucnich stupnu pak uz vas nejspis rozdrti.. je to dobra hra kdo nehleda neco jineho
      • omlouvam se spatne sem si precetl a vycetl jsem neco co tu vubec nebylo ;)
  • N0isy
    Hrál jsem Big Alphu a absolutně nechápu, jak může tahle hra dostávat od 8 do 10. Po 10 matchích si člověk uvědomí, jak stereotypní hra je. Většina matchů probíhá asi takto: Minimálně 3x běháte tam a zpátky z jednoho konce mapy na druhý pak, když za monstrum nehraje retard, je 3.fáze, kde je konečně nějaká akce a boj ve stylu chaosu a konec. Zároveň se monstrum dá zabít během 5 minut v bariéře od Trappera + s artilerií od Supporta, takže hra skončí v kratší době než jste na ní čekali. Hnus. Hra ani ne na týden.

    Veliké zklamání. Na to, jak říkali, že to změní celý MP žánr a podobné blbosti. To už je možná lepší si zahrát za zombíka v Dying Light.
    • Jack1947
      Je to tedy celé jen o to zabití monstra, nebo zabíjet za monstrum což je naopak dobré ne... To jsem četl že za lovce to může být nudné, protože tam není nic moc nějaké moby počítám zas tak nezabaví as pak nastane stereotyp. Za monstrum zase musíš růst, ze začátku jak tak koukám (nehrál jsem) to je taky nuda.

      Počkám až to bude jednou na Steamu zdarma, než aby se nudil u hry kterou zapnu max párkrát za týden a jen jestli vůbec. No vlastně bych si to mohl zkusit s botama v SP. Vida i W@rez Mp her má něco do sebe. *4*

      Docela nepřijemné by ještě navíc bylo kdybych prohrál díky neschopnosti, podvolit se týmové hře i třeba několikrát za sebou. Protože jak víme blbců jsou mp hry plné.

      Troufám si tvrdit že takové L4D2 bylo i přes svou zastaralost (tedy je) zábavnější.
    • A? Tak to po deseti zápasech vypnu a dám zítra... nebo pozítří. Nebo za týden. Mně tenhle způsob hraní naopak velmi vyhovuje.
  • No, nic zavratneho to neni, ale pokud clovek hleda neco, kde si s kamosama zahraje nejakou zabavnou mp hru, myslim, ze evolve je to prave. Ale na druhou stranu, za 1000 kc si radsi koupim neco "pořádnějšího".
    • Si zahraj Nosgoth. Je to zdarma a hratelnost slušná.
      • Jack1947
        Updaty časté akorát mi trochu vadí že někdy hraje nebo víceméně docela často v mém případě např. člověk sám. Prohraje i několikrát za sebou, jako prohrávat mi nevadí je to součást hry a když to nezkazím vyloženě já sám tak ok ale když to zkazí více lidí v týmu už zo je trochu problém proto to zapnu jednou za čas. Abych to zase rozčíleně vypl, ted si vem pořídit si Evolve a prožívat něco podobného navíc ne zadarmo ale za prachy.

        Jak tak koukám ty Nosgoth hraješ často nebo se pletu? *7*
  • Jack1947
    Tedy tomu se říká zápal pro věc!!! uveřejnit ve 2ráno recenzi . Když ostatní spí , Games stále dělá na plné obrátky. *3*

    (Myslím že nebudu komentovat ani známku, ani mikrotransakce DLC zcestnou politiku a skiny za reálné peníze,protože bagr!).
    • tak oni to mohli do redakcniho systemu dat treba ve 4h odpoledne a nastavit, aby se to na stranky hodilo ve 2rano :)
  • Zkusil jsem si utorrentit kvůli hře s botama abych měl představu.
    Čekal jsem opravdový lov, taktizování, strategii ... co jsem viděl bylo 10 minut stopování, a pak boj s něčím, co připomínalo stíhačku kombinovanou s psionickou zrůdou. Po lítém boji následoval útěk bestie s tím, že je prakticky nemožné jí dohonit.
    Přestože si uvědomuju že všichni krom mě byli boti, neumim si představit, že bych to hrál (dlouhodobě) jako PvP. Snad jen premade ... ale ta nuda po pár kolech.
    Můj názor: Asi nejlepší running simulator co najdete na herním trhu. *13*
    • Jack1947
      No to si mě jen utvrdil v dojmu, že takové SP offline Dying light parkour mi stačilo. Nepotřebuji maraton i online. *3* Jinak škoda že to dopadlo takhle když se kasali že to pozvedne mp hraní na novou úroven, tedy jde hlavně o to kdo po čem touží.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit