Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dragon Age 1 po stránce hratelností/RPG systému pořád nejlepší hra od Bioware od dob KOTOR1... Od té doby už mě nic moc nebavilo ani přehypovaný Mass Effect...
    • Dragon age 1 měl tak hnusné grafické podání, že jsem se přes to nepřenes. Všechno vypadá jak z plastu a co mě dorazilo, že si postava přidělává kudly na ramena.
  • zx_spektrum
    Nějak nevím kdy se zrovna hejtuje na EA, kdy na Activision a kdy na Ubisoft... Se to střídá jak fáze měsíce.

    Tak se v Bioware prostřídalo pár lidí, to je toho. V oboru je to naprosto běžné. Pokud ti lidi mají schopnosti a chtějí něčeho dosáhnout, tak si jdou za svým cílem a klidně podaj výpověď. Možná jsou mediálně známější, ale to ještě neznamená, že na nich stojí celé Bioware, které má několik stovek zaměstnanců. Možná by bylo dobré nepodceňovat tyhlety "anonymní dělníky"...
    • s tím nesouhlasím. Často je několik výjimečných jedinců, kteří svým talentem táhnou celou firmu. Ano, dělníků je všude dost, ale ne kreativních géniu. Stejně jako je jen pár Stephenů Kingů, co mají talent psát, tak je jen pár lidí, co umí opravdu dělat příběhy ve hrách a hry. Škoda že David W. Bradley už nedělá hry
      • Oni ani ty lidi nemusí být kdovíjak geniální, ale musí dostat prostor. Korporativní řízení vývoje vede k tomu, že každý dělá kousek, ale nikdo nemá celkový pohled. Jeden má za úkol vymyslet kousek příběhu, druhý grafický model, třetí naprogramovat kousek enginu a výsledek je takový, že každý odvede výbornou práci, ale dohromady to prostě nesedí. Manažer co je řídí nemá páru o tom jak má vypadat dobrý výsledek, pro něj je důležitý termín.
      • Tak tak, kdyby Bradley ještě dělal hry, tak vůbec nějaké Bioware nemusíme řešit.
      • Plus za Bradleyho!
      • zx_spektrum
        Odkazuješ se na Stephena Kinga, jenže vývoj AAA hry není jako psaní knihy. To hledej možná tak u nějaké indie hry. Tohle je to mnohem víc kolaborativní proces a na Mass Effect: Andromeda pracuje podle mě alespoň 90 % stejných lidí co na posledním díle. Sám Creative Director se účastnil všech předchozích dílů. Čekej dohled jak v korporátu, ve výsledku je jedno kdo to řídí, na Spielbergy tam úplně není prostor.
        • V jednom príspevku píšeš, že striedanie ľudí je v hernom obore bežné a v druhom tvrdíš, že 90% ľudí z ME3 pracuje na ME4. Tak čo je pravda?
  • To ze ma studio problematicke vztahy z vydavatelom este neznamena ze nedokaze vytvorit kvalitnu hru. To je len skor o tom ze atmosfera v studiu moze byt husta a o to viac prace maju sefovia udrzat to v chode. A naopak to ze su ludia spokojny a v pohode este nieje zaruka uspesneho a kvalitneho titulu. EA nemusi byt brzda pri vytvoreni kvalitneho titulu len je mozno tazkopadna alebo otravna spolupraca s nimi. Alebo mozno Bioware "vyfasovalo" blbych ludi z EA na komunikaciu s ktorymi si proste nesadli.
  • "Jako první se nabízí oblíbená konspirační teorie o hrůzovládě Electronic Arts"
    --
    to není žádná konspirační teorie, ale historická zkušenost. EA koupí nové studio, nasadí tam své neschopné manažery, kteří starým lidem z původního studia začnou kecat do toho, jak mají dělat hry, to vede k exodu těch schopných a zůstanou jen průměrní pod vedením průměrné EA, vznikají neslané nemastné hry pro komerci a masy.

    Muzyka a spol něměli studio nikdy prodávat. Tím ho pohřbili. Nejspíš si řekli, že už mají dost peněz a že v nejlepším je dobré přestat, a tak si šli užívat důchodu. Dokážu to pochopit, ale jako hráče mne to mrzí.
  • všeho čeho se dotkne ruka EA schřadne

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit