Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pre zaciatok by som to nenazyval prilba ale skor okuliare ale to je detail. Pre mna osobne je tato sprava smutna. Na jednej strane ich aj chapem a je fajn ze budu mat "vatu" a budu moct mozno este viac pokrocit s technologiou, na druhu stranu keci o nezavyslosti a ze sa nic nemeni sme tu uz poculi mnoho krat a nie len pri IT spolocnostiach a nie len v poslednych rokoch. Ked raz nieco materska firma kupi tak to chce aj vyuzivat a hlavne zhodnotit, takze ano teraz, aby aj nenasrali ludi, sa nic nemeni ale o rok o dva? Boh vie na co znasilnia Oculus (fuha to znie dost zvratene). A co sa tyka samotneho ohodnocovania firiem, tam by som bol opatrny. Realna hodnota Oculus VR urcite nieje 2mld$. To je cena za ktoru to predali, inak povedane cena potencialu ktory v tom FB vidi. Povedzme Intel moze mat obrovsku cenu nie len trznu ale aj realnu lebo okrem potencialu a napadov ma aj patenty, technologie, fabriky cize pomerne jasne ohodnotitelne polozky. FB, Google ziju hlavne z reklamy, poctu uzivatelov a z potencialu ktory to vytvara. A myslim ze tie spolocnosti si to dobre uvedomuju preto nakupuju rozne realne technologie/firmy (teda hlavne Google).
  • Mimochodom Notch bol v rozhovoroch s Oculusom ohladom portacie Minecraftu na OculusVR ale teraz po odkupeni FB zrusil tento deal. A neskor to pekne popisal. Jednak FB ho "creeps me out" a potom podla neho ma VR obrovsky potencial ale nechce ostat vysiet na jednej platforme ktorej cielova skupina asi nebudu iba hry. A dalsi developeri sa nevyjadruju moc nadsene o tejto transakcii. Ostatne bude zaujimave sledovat ci vobec Oculus ostane v hernom sektore alebo sa kompletne nepresunie skor do komercnej sfery.
    • Kdyby to nekoho zajimalo tak zde je k tomu nejaky cteni - http://www.forbes.com/sites/davidewalt/2014/03/25/minecraft-creator-kills-oculus-rift-plans-because-facebook-creeps-him-out/
      • Dělat podporu VR zrovna pro hru jako je Minecraft, mi příjde spíše úsměvné až zcela zbytečné. Tj. jako chtíti hrát prince 1 v ultra HD kvalitě = zbytečnost.

        Notchovi ujíždí vlak. Jeho poslední projekty nebyly úspěšné a pomalu vyklidí pole. Minecraft nebude populární navždy.
        • A vo VR nemusi ist len o vizualnu kvalitu, ide hlavne o ponorenie do 3d priestoru. Osobne ma moc Mniecraft neberie ale dokazem pochopit ze by si niekto chcel svoje vytvory pozried vo VR.
          A co sa tyka Notcha, osobne mam tiez z neho pocit ze je to taky One hit man, ale kto vie, mozno este nieco z neho zaujimave vypadne. Ostatne ani vela inych znamych vyvojarov za svoju karieru toho nevyplodilo zasa az tak vela a casto su to pokracovania alebo variacie na to iste. Nehovoriac ze jedna herna spolocnost robi v podsate stale variacie na to iste a zmyka to dokolecka - Nintendo.
          • Měl by se vrátit k idei z Wurmu Online a rozpracovat to v použitelné MMO.
        • No hlavně už verze pro OR je, jmenuje se Minecrift a sám Notch to uznává za povedenou konverzi (bez ironie).
        • Mam z Notche taky ten pocit. Jen jsem si o tom chtel neco najit a pak jsem to dal i sem.

          A jinak myslim ze delat VR zrovna pro hru jako je Minecraft je dobrej napad.
        • janchor
          Myslím, že podceňuješ touhu lidí prohlídnout si svý stavby "na vlastní oči".
          • Až bude plně funkční (tedy použitelná) VR, už tu nebude Minecraft. *3*
            • janchor
              Použitelná VR je Oculus.
            • C-BEAM
              to sú veľmi relatívne pojmy ktoré používaš. Keď sme kedysi hrávali (teda mi starší) na 14" crt monitoroch stačilo nám to a bavili sme sa náramne aj keď z dnešného pohladu by sa dané monitory dali označiť za nepoužitelné.
    • Co myslíš tím "do komerční sféry"?
      • hmm ono aj hry su komercna sfera :-) ale myslel som to tak ze sa zacnu viac orientovat mimo hernej oblasti. Povedzme na vyuzitie v medicine, vyrobnom sektore, stavebnictve a podobne. Alebo v pripade FB v reklame, tlacenia chujovin do hlavy a tak...
        Ono je docela tazko predpovedat kam to bude smerovat kedze toto je asi prvy nakup FB mimo oblasti kde sa bezne angazuje a kde sa moze prirodzene natlacit , tj. komunnikacia.
        • VR má podle mě budoucnost právě hlavně mimo herní oblast. Já osobně ani moc na VR v hrách nečekám - už jen kvůli těm mnoha negativním efektům, které tu budou asi ještě dlouho. Naopak bych se rád natáhl na kanape a pustil si nějaký film či dokument s VR - to mě láká.
          • Iste, lenze Oculus zacinal zo zameranim na hry a celkovo to chceli dostat hlavne medzi ludi, masy. Otazne je co z toho bude chciet spravit FB. Reklamnu platformu? technologiu hlavne pre priemysel? zdimacku penazi (patenty,technologia,licencovanie) ? Alebo si len Zuckerberg kupuje nerdovske gadgety, akurat trochu vo vecsom objeme. Asi ako tie vtipy tusim s Jobsom. Kupte mi Samsung rozbil sa mi iPhone. Tak mu kupili celu spolocnost....
  • Hlavní věc kterou nikdo z nás neví je jaká byla ta forma odkoupení. Palmer Luckey píše na redditu, že mezi FB a OR bude "partnership", tzn. že by měl tým Oculus mít dále svobodnou ruku. Na opačné straně, pokud FB surově odkoupil technologii a bude s ní disponovat jak chce a určovat si směr vývoje, tak to bude hodně špatné...
    • Forma odkupenia je uplne jasna - 400mil dostali cash (asi majitelia, vlastnici podielov. tam su zkladatelia a tusim mali aj nejkych investorov) a zvysok dostanu v akciach FB. Aka bude forma spoluprace, zatial podla medovych kecov sa snazia ludi presvedcit ze Oculus zostava stale samostatny a budu si robit origie ak budu chciet. Na druhu stranu ak kupim nejaku spolocnost a vrazim do nej 2mld tak asi ju v nejakom case budem chciet vyuzit a zhodnotit. Bud sa budu do toho sr*t alebo moze FB spravit to ze ked sa zdvyhne cena tak to proste preda niekomu dalsiemu za este vecsie prachy (Sony,MS, Google...)
      • V akciích, které můžou jít kdykoli komínem. O akciích FB se hodně psalo a psát bude jako o velmi nejisté investici. Četl jsem i názory, že je FB docela slušně nafouklá bublina. Nevím, jestli je to pravda, ale to se časem uvidí.
        • Vzhldem k tomu, ze FB je zhlediska firemniho vyuziti takova dobre nalozena mrtvola, tak je jen otazka (blizke) budoucnosti, kdy jeho akcie padnou na hubu. Takze realne si tu firmu koupili za 400M, coz znaci jediny - ani ti investori neveri tomu, ze to bude mit uspech.
        • presne takhle to take vidim, mam ztoho pocit ze zdlouhodobeho hlediska FB upada je to podle me hlavne generacni zalezitost, takze od FB dobry tah platit v necem co ma dneska velkou cenu, ale za par let potom nestekne pes...
          se podivejte kde je dneska ICQ a jak to bylo popularni nebo IRC, ktere se v jednu chvili vyhouplo na vrchol a pote se vratilo zpet mezi HC komunitu
  • Hned po přečtení titulku sem mrkl do levýho rohu, jestli teď po půlnoci fakt není prvního dubna... a není :/
  • Prvy screenshot :) http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/914/8351/original.jpg?w=600&h
  • Tak. A myslim si, ze tymto padom pomaly moze KONECNE utichnut hype okolo slavneho OR... Nepochybujem, ze "slavny" Zuckerberg rozhodne nevyhodil 2 miliardy len tak pre nic za nic, avsak ked si subezne uvedomim, ze dany clovek stoji za tak dokurv3nou tzv. "socialnou sietou", akou je Fejkbook, zacinaju sa mi pred ocami zhmotnovat zive obrazy dokurv3nia i tohto "preuzasneho" VR zariadenia, ktore je primarne aj tak "stroj na zvratky". Tfuj! *11*
    • konzolista?
      • Predstav si, ze nie... To teraz cumis, vsak? *8*
  • MidnighT91
    Za 5 let bude hodnota Oculus Riftu 200 miliard a původní majitel bude plakat že chtěl od Zuckerberga takovou almužnu...
    • Ani omylem.
    • walltar
      Pochybuju ... původní majitel jsou investoři a ti při investování mají projekci zisku. Pokud se ti tahle projekce vyplní (což bych řekl, že při odkoupení za 2mld se stalo) tak není důvod brečet.

      Je teď ale na FB aby se o OculusVR postarali a pomohli mu tu hodnotu 200mld získat. To nebude jen tak ... budou muset investovat dost peněz (ty 2mld není investice do firmy) a pořád mají možnost, že VR selže a nevrátí se jim to.

      Takže pro obě strany je to výhodná transakce ... investoři dostali hned co by jinak dostali za několik let a FB má celkem silnou značku, která mu může vydělat (nebo prodělat) hodně peněz..
  • jsem jediný, kdo si myslí, že oculus rift nemusí mít vůbec nic společného s facebookem kromě majitele a může to být naopak dobré pro ně? cukrnberg může být pro ně výhodou - najednou je zaštituje obrovské jméno, které informace zpřístupní veřejnosti, sám cukrnberg se ukázal jako člověk, který dokáže využít místa na trhu. je to samozřejmě velká neznámá, ale jen kvůli facebooku bych to hned neodsuzoval...
    • To je dany vyhradne tvou naivitou. Firma ktera utrati za neco 2G ty 2G chce zpet, co nejdriv. Prodejem HW se toto neda realizovat naprosto nikdy. Takze tem lidem musis prodat jeste neco jinyho, nebo z nich aspon vymlatit neco, co se prodat da. Tedy kuprikladu s instalaci ovladacu odsouhlasis, ze ti muzou scanovat tvoje PC zcela dle libovule, stejne jako ze muzou odesilat libovolna data ... ostatne, Steam dela presne totez.
    • No jistě, Facebook koupil firmu jen aby na ní pak zas zapomněl nebo aby vydělával na těch drobných z prodejů brýlí.
    • ale samozřejmě mě děsí to stále větší "propojení lidí" a nové způsoby komunikace - distopických filmů s podobnou tématikou jsem viděl dostatečně, abych to nebral na lehkou váhu... výše zmíněné jsem ale chtěl vztáhnout na herní průmysl...
  • http://makeagif.com/i/LCHD8E
  • Takže se stalo něco, co jsem tu asi před rokem psal a za co se mi tady lidi smáli. Nalákali naivní trouby na kecy typu: "Od hráčů pro hráče". Troubové se jim složili na brejličky a oni je pak střelili nějhorší internetové korporaci po Googlu. Great Job. Jsem zvědavej, kterej trouba bude po tomhle ještě na cokoli přispívat na Kickstarteru. Radši ty peníze hodit žebrákovi v metru do klobouku.
    • wenceslaus
      Zatrpklý důchodce?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit