Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No kdyby zahodili ten archaicky engine co si pamatuje jeste tes 3 a nesnazili se na to jen napasovat nvidia chujoviny, tak by to taky neuskodilo. Ale celkove je to takovy lepsi fallout 3 a 7/10 je celkem zaslouzene. Za 60$ to nestoji, lepsi si pockat na nejaky slevy aj s dlc a do ty doby budou aj mody.

    Jinak pro ukazku co vse jde udelat, kdyz mate malo mista

    http://tinypic.com/view.php?pic=16hj1uh&s=9#.Vkj4wEZN6Um
  • Vlastním a hrál jsem všechny Fallouty. Tento jsem měl předobjednán, mám ho od středy a nahrál jsem v něm včetně víkendu jen 2 hodiny. No to vypovídá o tom, jaká hra to i pro fandu Falloutů je! Abych se hned v úvodu nepozvracel, tak je třeba změnit v *.ini souborech konzolové FOV - otřes! Hra má i konzolové, primitivní a nelogické ovládání. No uvidím po delším hraní, ale nějak se mi do něj ani nechce :(
  • Možná jsem četl nějak blbě, ale recenzi na RPG, ve které se o systému RPG nepraví ani slovíčko, nemůžu považovat za dobrou. To si autor dělá srandu a nebo je prostě pitomej?
    • nightborne
      Standardní rozdělení bodů do pasivních skillů s možností do statistik, který stejnak nehrajou významnější roli, není nic, co by bylo potřeba explicitně zmiňovat, už tak je ta recenze dlouhá jak tejden před vejplatou =).
      • a ja myslel ze bez toho nic neodemknes, nehacknes, neukradnes, brzy zdechnes na radiaci a tak podobne...a ono to ve skutecnosti nehraje zadnou vyznamnou roli..:)
        • nightborne
          Základní statistiky. Ty nehrajou roli. Odemkneš cokoliv s perkem, hackneš cokoliv s perkem, ale kolik máš inteligence je fuk - pokud ji máš dost, abys vůbec měl ten perk. Pokud ne, pár levelů si dáš bod do inteligence, a už to jde. Prostě normálka. Před radiací tě ochrání power armor a jeden rad-x úplně v pohodě, nic dalšího potřeba není. Zkrátka, RPG systém je tak standardní a ničím nevybočující, že nevidím důvod s ním ztrácet odstavce =).
          • tak hrajou roli ne? když bez nich ty perky neodemknes. ten systém nnei nijak slozitej ale funkcni, myslim ze to je v pohode..
            • nightborne
              Já se taky rozhodně nesnažím tvrdit, že je nějakej nedostačující nebo podobně, neměl jsem s ním problém =). Jenom že je klasickej a standardní, proto nebyl důvod se mu explicitně věnovat v recenzi - na což si stěžuje autor vlákna =).
    • Jestli to není tím, že tam žádný RPG systém není.
      • už to, že si vytvoříš postavu a cestuješ po mapě je role-playing. RPG tam je samozřejmě. Naprosto omezené perky jako ve Witcherovi 3...
        • owny
          Je toho málo, jak ve W3, tak tu. Konzole a casual gaming na nich má negativní vliv na kvalitu her.
          • Proč je málo vytvořit si vlastní postavu a sbírat zážitky ze světa a zasahovat do světa. Dyť je to vlastně podobné dračímu doupěti. Dyť to samé bylo ve Skyrimu, ty omezené perky a taky jsi tam mohl role-playovat v pohodě.
            • Ty hodnotíš hry jen podle grafiky?
            • jaká škoda, že je to screen z PC verze *3*
            • jj, ps4 verze je fakt hnusna, zkus to radsi na pc
            • https://i.ytimg.com/vi/cAqCdvRuWlw/maxresdefault.jpg

              ? Takhle?

              *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15* *15*
            • nehral jsem, zatim jsem nenasel na to chut, doporucuju divinity original sin, tak ma vypadat rpg
            • ty jsi hraním těch konzolovek tak zakrněl, že už ani nevíš, co jsou argumenty. Věřím, že na druhé straně stříkáš nadšením ze Zaklínače, jak je tam fantastický RPG systém.
            • hral jsem tes od daggerfallu a po slabym oblivionu prisel upocenej skyrim, vyvoj postavy, na nic, crafting, na nic, frakce, na nic, ovladaci rozhrani, na nic, questy, na nic, snad to staci
            • můžeš podat nějaký pádné argumenty? Na výkřiky zakomplexovaných blbečku nikdo není zvědavý...
            • taky ze skyrim byl uz pro konzololaky, rpg prvky limitne blizici se nule
        • Kozy
          Páni, hned si jdu zahrát nějaký dobrý RPG. Třeba Need for Speed, tam si vytunim káru a budu cestovat po mapě. *4*
  • Jack1947
    Když se člověk prokouše přes nudnější začátek, tak to je ten pravý Fallout tedy F3/NV DLC nebo větší datadisk... škoda že ho budou otravovat a házet mu pod nohy stále ty samé otravné blbosti a bugy které hře škodí.

    Které spraví asi patch no, ty propady fps zatím za 3 a necelé půlhodiny hraní mi nepříjdou tak hrozné... nějaké tam jsou ale že by nějak zvlášt kazily hru se říct nedá...

    Pes tam občas celkem překáží abych řekl pravdu, dokonce se musí uzdravovat jinak se asi zasekne na místě.

    Ty nesmysli jsou, třeba i takové že kolikrát člověk přesně neví proč je mrtvý, tohleto je myslím nešvar od minulého New vegas ještě, hit zony jsou nic moc a nepřátelé samozřejmně nic moc nedělají prostě do nich střílíte a dokud jim něco nezzlomíte jen blbě stojí... teda fyzika asi až po smrti.

    Jinak to je pravdivé něco na tom že čeština hned tak nebude protože tvůrci odmítly komunitě poskytnout texty? ne že by mně to zajímalo jen se tak ptám... to by bylo divné když to udělal i Rockstar že nechal text i když oficiálně(neoficiálně) a ten má jak víme tvrdé zásady. Jinak nechápu kdo by u tohohle chtěl CZ - "rozhovory" jsou nudné předvídatelné a opravdu tam jak už se psalo nic velkého k řešení není lol.
  • Bethesda by se měla domluvit s Activision a třeba se jim společnými silami podaří někde získat množstevní slevu na licenci enginu který by v roce 2015 nepůsobil jako špatný vtip. *5*
    • Jack1947
      Na Obranu F4 COD vypadá mnohem více vyblitěji a zub času na tom engínu je vidět a je jedno že tam mají super TSXAA blbosti které se snaží skrýt nedostatky Q3 engine.
  • Po nudným F3 ze smetiště rozhodně krok dopředu, rozmanitější svět, střelba je víc "cítit", modifikace zbraní a výzbroje dodají určitou hloubku, ať mě Vávra sežere, první Fallout co mě od dvojky baví
  • Po nudným F3 ze smetiště rozhodně krok dopředu, rozmanitější svět, střelba je víc "cítit", modifikace zbraní a výzbroje dodají určitou hloubku, ať mě Vávra sežere, první Fallout co mě od dvojky baví
  • Taky mi to příjde slabší po všech stránkách. Vzhledem k tomu, že bych to nejspíš nedohrál, kdybych se to snažil hrát tak, jak autoři zamýšleli, tak se můj roleplay smrskl na záchranu syna (stejně očekávám nějaký "twist"), v těch předvídatelných dialozích všem všechno odkývu, dokud nedostanu, co potřebuju, dostanu se na nějakou minimální úroveň, se kterou jsem problém schopný vyřešit a jdu na to. Vůbec nemám motivaci tam řešit něco jiného, ani mi to nedává smysl.
  • Keyz
    Autor je ještě hodný.....Bethesda tohle opakuje pořád dokola. Nedodělky, kašle na řadu věcí atd.

    7 / 10 je takové neurazit. Klidně by to sneslo o něco méně. Tohle moc nepotěší menší studia kteří makají 24/7 aby vše sedělo jak má, aby se to ovládalo dobře atd. Zde AAA firma vydá zastaralou hru, vykašle se opět skoro na vše a prodává to vesele za slušné prachy....

    Již jen pro ten příklad, by to sneslo větší kritiku a menší hodnocení. Proč mám jako čekat na mody? Proč? Však nejvíce stahované mody jsou poté mody co hru dodělají a opraví. UI mod zde určitě bude také rychle...To je neuvěřitelný přístup u AAA hry za pořádné prachy. Hnus.

    Ještě k tomu příběhu. Ten začátek a nějakou dobu potom to je naprosto mentální. Nevím kdo to myslel ale asi u toho nemyslel. Samá kravina, reakce NPC zcela mimo. Zcela. Prostě tam proběhla válka a normálka, pak vylezeš a normálka. Dřevěný barák stojí, člověk má 4 možnost na odpověď a ni neví co postava vlastně řekne....Skyrim bez modů v jiném prostředí a v roce 2015...To není dobré za ty prachy. MGS, Witcher 3, Bloodborne a další. Vše ukázalo jak se to dělá a všude bylo něco extra. AI, Grafika, příběh, dopady příběhu, uvěřitelnost, akce atd...A vše vypadlo dobře. A tohle je co jako? Ale je tam pes. Tedy +1....
    • Jack1947
      Jn je to odfláklé tohle bylo v roce kdy 2007 když byl Fallout3 ? nebo 08 a ted to samé + chyby lol jinak pes je užitečný a hodí se ale aby se tim zamázli chyby a hodil technickž stav přes palubu to asi ne. No.
    • jak napsal nekdo dole:
      Hloupý scénář, šitovní grafika komplet vč. technických chyb, zabugované to je, zjednodušený nechci říkat tupě konzolovitý rpg systém, s předchozími Fallouty to nesdílí atmosféru, opakující se chyby z minulých dílů, plochý svět, hloupoučký systém otázek/odpovědí, docela akční přičemž akce respektive samotný shootplay není zrovna povedený, stupidní AI, stupidní NPC co dokáží zapříčinit game over atd...
      Podle toho je pes aspon za 5 bodu *1*
      • Hehe, pises: "...vc. technickych chyb, zabugovane to je...". Hele to hrajeme asi kazdy uplne jinou hru, ja uz mam nahrano pres 25 hodin cisteho casu a nenarazil jsem na jediny bug nebo technickou chybu. Hra nespadla ani jednou a i presto, ze jsem zurive prepinal do googlu a hledal tipy na netu - jine hry mi v takovem pripade padaji...
    • Witcher má nefunkční A.I, nefunkční combat, dost bugů a glitchů, dost omezující hratelnost. Metal Gear jsem nehrál, ale perfektní to taky určitě nebude, ale o Vánocích ho prověřím...
      • Keyz
        Perfektní není ani jedno. Ale na otevřené hry je to dobrý. Lepší jak tohle a to o řády. Zde jsem umlátil klackem borce co měl bouchačku, protože se jaksi pomalu otáčel a nějak zmateně běhal. Případně použiješ Vats který nikdo jiný nemá.
        O grafice raději nemluvím a další věci to samé. Bugy? Skyrim měl problém aby šel dohrát a to neplatilo pro W3 ani MGS po vydání. Co si pamatuji, tak seznam změn pro Skyrim bylo něco jako: Oprava questu aby tedy šel jak má...a to tam bylo snad pořád. A to zcela pominu tupost postav + světa. To popsal Vávrům článek (http://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu-proc-dan-vavra-nesnasi-tes-v-skyrim-57711) A ejle najednou se ukázalo, že to lze udělat lépe. Witcher 3, MGS atd. A ne, že to nejde a proto to tedy je v Bethesda RPG hrách blbě.

        Dokonce vydali neofic patch (mod), který teda řešil další tunu problémů.
        Ale je tam ten pes. To je přeci hlavní :) Jo a lze tam nějak budovat něco. Smysl není důležitý ale je to možné.

        Jako za delší dobu ve slevě, s DLC, s modama, s patchema to je bude slušné.
        • Ale Witcher 3 pořád maskuje obrovskou mapou a velkými přesuny, že je to pořád "koridorovka" a o nějakém sandboxu nebo jak se tomu nadává, nemůže být řeč. Bohužel konkurence není...
  • Recenze:
    Nic proti zjednodušování tam, kde je to třeba, ale u rozhovorů to nutné nebylo. Na výběr máte vždy jen čtyři možnosti odpovědí, z toho jednu "vtipnou". To ale není vše, vy totiž ani pořádně nevíte, co který výběr znamená, protože co vaše postava po zvolení pronese, se kolikrát dost citelně liší od toho, co volba prezentovala. Po zvolení humorné odpovědi vaše postava většinou vypustí do světa tak třeskutý vtip, že byste se nejradši šli schovat někam do bahna, reálně tak zbývají možnosti tři. A to věru není moc na to, aby si hráč dokázal uspokojivě vybrat, jak situaci řešit. Těch několik málo důležitých voleb, které opravdu něco ovlivní, se pak nakonec smrskává na prosté ano/ne.

    Jestli to neni na dnesni hrace prilis slozite - mozna by meli spravnou volbu nejak oznacit, ci snad rovnou znemoznit vyber nespravne volby, aby casualy nematli *1*
    • nebreč pořád. Hry by neměly být o předpřipraveném scénáři, kde klikneš na jeden řádek a ono se něco má stát, hry by měly být o tom je hrát a prožívat to...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit